Treść opublikowana przez wuPiotrek
-
Wymiana panelu klimatyzacji
Wiesz - większość pracy tych 'firm' nie różni się od tego co możesz sobie sam zrobić w przydomowym garażu - różnica taka czy płacisz gotówką czy swoim czasem. Tym bardziej w tak nieznaczącym dla ogółu auta elemencie (które z założenia ma jechać i być bezpieczne), jak układ klimatyzacji. Co innego gdy ktoś bez doświadczenia ingeruje np w układ hamulcowy. Tam już nie ma miejsca na błędy czy poprawki. W ten sposób można podejść do wszystkiego. Nie myjmy samochodów tylko oddajmy firmie aby później można było reklamować zarysowania. Najlepiej nic nie róbmy, tylko wtedy po co to forum? Ja kupując auto miałem takie kryteria: faktura, czarny avant, 2.0 ośka, stronic, 2017+. Różnica pomiędzy takim jaki bym chciał, a minimum które te kryteria spełniało to było 25 tys brutto. (1/4 ceny). A że od zawsze coś grzebałem przy moich pojazdach, a że tutaj są możliwości, to wychodzi tak nie inaczej @Muskel1 sporo elementów wymieniłeś przy dołożeniu matrix. czy przy przejściu z xenon na zwykłe led też trzeba dokładać układ poziomowania, zmieniać bcm ? jakie elementy wiążą się z taką zmianą?
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Może wystaczy zamknąć auto i przyjść za pół godziny. Jeśli nie to coś skopane w kodowaniu. Brak podłączonego tunelu nie wpłynie na dostępność tych funkcji, na samą regulację jasności natomiast może mieć wpływ. U mnie nie dało się np całkowicie wyłączyć oświetlenia (jasność min) dopóki nie podłączyłem oświetlenia nóg (diody są sterowane pwm i widać obciążenie musi się zgadzać).
-
2.5 TDI podciśnienie
Chciał bym wymienić w a4 b5 1999 2.5 tdi wszystkie przewody podciśnienia ponieważ widzę że są sparciałe i być może to przez nie mam problemy z tym silnikiem. Jakie są średnice przewodów (jakie kupić) ? Widziałem że są chyba 3 różne zastosowane. Drugie pytanie to czy za pomocą któregoś z interfejsów diagnostycznych da się sprawdzić szczelność podciśnienia i to czy pompa jest sprawna, czy zostaje mi wpiąć wakuometr do instalacji i obserwowac?
-
B9 Fellows
Znalazłeś gdzieś tą sprężynkę? Kupiłem ostatnio a4 b5 quattro avanta i tam ta sprężynka wydaje się taka sama (cały uchwyt bardzo podobny). Chyba nie jesteś z PL bo jak coś to mógł bym wysłać (tam mam i tak roletę do wymiany). W każdym razie możesz szukać gdzieś na szrocie rolety od starego avanta i sprężynka powinna być taka sama.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Jeszcze mam dwa pytania, choć może już za dużo wymagam od tego samochodu. 1. Start-stop dezaktywowany parametrem klimatyzacji. Zasadniczo działa i nie miałem z nim problemów ale dwa-trzy razy, w tych samych warunkach przestał mi ten mod działać. Warunki to: zima (okolice 0*C), klima auto 20*C, noc, zatrzymanie na światłach po trasie autostradą około 50km z prędkościami 'autostradowymi+'. I jest to bardzo złe zachowanie dla mnie, bo cisnę to auto ile mogę żeby jak najszybciej wrócić do domu, zjeżdżam z autostrady staję na światłach silnik gaśnie. Wciśnięcie przycisku start-stop oczywiście odpala silnik, na drugi dzień wszystko jest w porządku. Nie zdarzyło mi się to nigdy w mieście, czy gdziekolwiek indziej. Czy ktoś się z tym zderzył? Póki co mam zamiar zakupić na ali moduł zapamiętywania pozycji przycisku start-stop. 2. Jako że nie mam jeszcze odpowiedniej manetki z przyciskiem do line-assist a sam system nie nadaje się w mojej opinii do użytkowania poza drogami dwujezdniowymi pytanie czy jest szansa na dezaktywację funkcji skręcania? Chciał bym aby w efekcie działały tylko wibracje na kierownicy (jest to ok i uważam za pomocne), samo skręcanie natomiast po mieście potrafi pokierować prosto na wysepkę lub inny krawężnik.
-
B9 Fellows
To Wy macie z lewej strony w bagażniku jakąś wnękę? Ja mam z prawej strony wnękę z siatką (swoją drogą lipa), z lewej mam przykrywkę pod którą są jakieś bezpieczniki i inna elektronika a za nimi poszycie błotnika i odpowietrznik wnętrza więc bezużyteczne miejsce. Ze schowkami jest bieda w tym samochodzie (w ogóle jestem niemile zaskoczony, po przesiadce ze starego Passata B6 sporo rzeczy nie ma w A4, schowka na portfel pod kierownicą, schowka na okulary, podłokietnik też jest mały... @black70 Na okulary daje radę to, mam i mogę polecić. Nie jest to jakiś szczyt finezji estetycznej i wykonania ale daje radę. Z tym że ja mam dość małe gabarytowo okulary. Samochód etui na okulary przeciwsłoneczne podkładki pod szklanki pudełko na okulary przeciwsłoneczne dla Audi A4 B8 B9 A3 8V Q3 Q5 Q7 2013 2014 2015 2016 2017 akcesoria|Glasses Case| - AliExpress PL.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
-
B9 Fellows
Czy w przedlifcie A4 B9 występowała ścięta kierownica sline?
-
B9 Fellows
allegro.pl ALLEGRO.PL Musi zadziałać - pistolet na stacji masz ten sam do forda i do audi.
-
B9 Fellows
-
Żarówki w lampka drzwiowych
To wszystko zależy też od tego jak jasne białe ledy się włoży - ja miałem bardzo jasne na 4 diody i naprawdę świeciło to słabo (różowo) i dawało inny odcień niż np żarówka w takiej lampce. I tak - nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o kwestię ostrzegania a przerostem formy nad treścią jest sam montaż tych lampek, no ale dlaczego nie
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
Ułamany przód i tył? Musiał byś skleić jakimś klejem który będzie dobrze przepuszczał światło. Jak coś to mam tylne kompletne klamki pod QQ2, mogę sprzedać - priv. Tak naprawdę to nie jest potrzebna cała klamka a sama ramka klamki (klamka się oddziela).
-
B9 Fellows
Nie łatwiej adres dyktować? Co prawda na CarPlay mam mały problem - czasami za pierwszym razem po włączeniu carplay, jak wybiorę w mapach mikrofon to jest monit że nie można mnie usłyszeć i nie wyszukuje adresu. Za drugim razem działa zawsze i w sumie bezbłędnie. Nie zauważyłem tego problemu na Android Auto ale nie używałem też go zbyt długo.
-
Żarówki w lampka drzwiowych
Przyszły te żarówki, wrzucam porównanie ale nie potrafiłem tego ująć telefonem (z przodu czerwony led). Na żywo różnica jest duża i czerwone ledy wyglądają znacznie lepiej.
-
B9 Fellows
Znalazłem gdzieś zdjęcie przycisku w boczku kierowcy (tutaj akurat z angola). Co to za przycisk i do czego służy?
-
Przeróbka wiązki elektrycznej
To jest dobra wskazówka, miałem tylko 19mm, zamówiłem sobie 15 i 9. A wiesz może jaki typ tej taśmy stosowany jest oryginalnie, gdzie taką dostać? Ta w sprzedaży (tesa i inne które miałem) jest taka bardziej 'materiałowa' - oryginalnie ta taśma jest bardziej śliska. I nadal zostaje pytanie jak rozcinać oryginalne cienkie wiązki które są poklejone 'na zakładkę' i klej wiąże tak mocno że taśmy nie da się 'odkręcić'. Ja 'męczę' to zazwyczaj nożem do tapet ale łatwo kable pociąć.
-
B9 Fellows
Czy w ambiente QQ2 można wybrać kolor podświetlenia biały? I czy jest on biały tak jak w QQ1 czy jakoś gorzej/inaczej to wygląda?
-
Żarówki w lampka drzwiowych
Ja zamontowałem u siebie te lampki (chyba z A6) i diody jednostronne białe ale wygląda to dla mnie źle i nie jestem zadowolony - świeci na różowo jak w jakimś starym aucie z zamglonym szkiełkiem i wypaloną żarówką. Zamówiłem dziś komplet poniższych, mogę dać znać jak efekt jak przyjdą https://allegro.pl/oferta/w5w-led-czerwony-3-x-smd-canbus-boczna-t10-can-bus-7846417947
-
Przeróbka wiązki elektrycznej
Nawet jak się robi w spiralę z bardzo dużym 'kątem' to przy cieńszej wiązce zazwyczaj taśma zachodzi na siebie. Przy grubszych wiązkach wychodzi 'prześwit' i wtedy jest względnie ok (poza tym że niektóre taśmy zostawiają klej na przewodach). Peszle które pokazałeś są OK (wykorzystuję je czasami w komputerach PC) czy jak robisz grubszą przeróbkę. Przy standardowym doposażeniu to jednak taśma wygląda bardziej fabrycznie i jak się zrobi dobrze to ciężko taką wiązkę odróżnić od oryginalnej. Męczarnia tylko z tą taśmą, najbardziej w tych najcieńszych wiązkach (np wiązce drzwi/tapicerki).
-
Przeróbka wiązki elektrycznej
Wiem że to temat bardziej na elektrodę, ale jest na forum dużo poradników DIY więc myślę że znajdą się osoby które znają się na rzeczy. Jak przerabiacie / robicie wiązki elektryczne? Jakieś ciekawe porady? Największym dla mnie problemem jest zawsze usunięcie oryginalnej taśmy 'parcianej' (flizowej / wygłuszającej) z wiązki. Z resztą taśmę którą ja używam (Tesa) usuwa się równie ciężko. Jak usuwać / nakładać dość szybko tę taśmę na wiązki?
-
[A4 B7 Avant 2.0 BRD] Rozładowany aku, urwana linka do otwierania maski, auto w garażu podziemnym.
Bezpiecznik załóż pomiędzy gniazdem zapalniczki a prostownikiem, nie wiem jaki chcesz prostownik podpinać ale na początku padnięty akumulator może pobrać więcej prądu niż wiązka zapalniczki jest w stanie przyjąć. Bezpiecznik proponuję nie większy niż ma w standardzie gniazdo zapalniczki. Długo będzie się ładować ale powinno się udać.
-
B9 Fellows
A4 na śniegu potrafi (i to czasami dość często) odciąć napęd. Dosłownie tak jak bym odpuścił do końca gaz, aż czuć szarpnięcie. Dzieje się to przy przyspieszeniu w poślizgu, przy gwałtownej utracie trakcji. Trochę inaczej to działa niż kontrola trakcji, bardziej gwałtownie oraz nie zapala się przy tym żólta kontrolka, pre sense ani nic. Zastanawia mnie czy po prostu układy bezpieczeństwa tak działają w tym aucie czy może po chipie (auto po programie na około 190KM) wyłapuje jakieś tryby awaryjne (zbyt gwałtowne przyspieszenia czy coś). Silnik zero błędów. Na suchym asfalcie nigdy żadna niepokojąca sytuacja nie miała miejsca. Jakieś sugestie?
-
Oświetlenie przestrzeni na nogi w Audi A4 B9
Możesz mieć problem z podświetleniem, jeśli natomiast u Ciebie ruszy to daj znać. W sterownikach brakuje pinu od podświetlenia a po jego 'dołożeniu' oświetlenie nadal nie działało, mimo kodowania dokładnie takiego jak w przednich drzwiach.
-
Oświetlenie przestrzeni na nogi w Audi A4 B9
A będziesz montował tył drzwi? Jakie masz sterowniki drzwi? U mnie tylne 8W0959395F wydają się nie ogarniać oświetlenia ambiente. Są to wersje LOW (*395). Brakowało pinu listwy ambiente w kostce - przełożyłem pin lecz nic to nie dało. Podłączyłem pod oświetlenie klamki wew. Przednie sterowniki mam *593F (pewnie z uwagi na elektryczną klapę) i w pełni wspierają ambiente.
-
Oświetlenie przestrzeni na nogi w Audi A4 B9
Masz oświetlenie kubka i tunelu? Zastanawia mnie jedna sprawa. Zanim nie podłączyłem kubka i tunelu pod BCM, podświetlenie nóg nie miało pełnej regulacji - nie dalo się go całkowicie wyłączyć z MMI. Następnie podłączyłem pod oddzielne piny (jak fabryka każe): - nogi przód lewy - nogi przód prawu - tunel/kubek (łącznie 4 diody) Po podłączeniu kompletu regulacja działa w pełnym zakresie (od całkowitego wyłączenia do pełnej jasności). Masz takie zjawisko?
-
Wymiana panelu klimatyzacji
Nie, zasadniczo tylko zostało ściągnięte CP. Kilka dni temu wgrałem jeszcze do panelu klimy starszy soft niż był, ktoś mi polecił sprawdzić czy nie będzie działać może lepiej. Działa tak samo. Jak ktoś by się zastanawiał nad zmianą samego panela to musi być to panel z A4 z "G" na końcu. Panel z "T" ma rzekomo wiecej pinów i mniej rzeczy działa poprawnie. Ale tak czy tak nie polecę nikomu zmiany samego panela. Ale też nie mam zamiaru wracać do tego 1-zone bo wygląda jak sprzed 10 lat