Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. Pytanie-cebula mogę założyć do a4 b9 2.0 tdi zwykły akumulator czy musi to być AGM? Mam zdezaktywowany start-stop i nigdy nie mam zamiaru z niego korzystać.
  2. Z tyłem wcale nie jest tak dużo mniej zabawy żeby zrobić to poprawnie 1. ciągniesz dodatkowo przewód do dynamiki 2. parametryzacja BCM2 przez VCP 3. zmiana / przerobienie wtyczek 4. możesz mieć BCM2 którego nie sparametryzujesz pod dynamikę poprzez dostępne w VCP pliki i nie będziesz w stanie tej dynamiki uruchomić. Zmiana BCM2 to też kłopot bo on odpowiada za przypisane do pojazdu klucze. @Koalakm oczywiście że zdjęcia były na innych felgach (zimowych), ale jakakolwiek zmiana w pojeździe to późniejszy problem przy naprawie. Ludziom z serwisu nie chce się patrzeć po numerach części skoro standardowo robi to za nich program po VIN. Podsumowując > nigdy więcej modów w pojeździe nowszym niż 10-letni. Chiptuning też został by mi już dwukrotnie 'utracony' w ASO, gdzie musiałem kilkukrotnie przypominać o tym aby nie robić akcji serwisowej.
  3. Miałem kontakt z gościem który robił sam takie mody w kilku autach, najlepiej podobno kupić BCM1 z auta które miało matrixy, pozostaje CP, kodowanie pod swój wóz i przeróbka wtyczek. Sam myślałem o tym (kupiłem już nawet jedną lampę) ale chęci na mody przeszły mi po kolizji i przepychaniu się o to żeby AC zapłaciło za ori audi felgi spoza vin-u, co dopiero za lampy 5x droższe...
  4. 1. Nie 2. Nie 3 strefy to całkowicie inny układ klimatyzacji. Do wymiany (rozbudowy) kompletnie wszystko Dla oka zmieniałem panel na ten 3-strefowy w aucie z 1-strefową klimą. Regulacja temperatury nie działała poprawnie (chodziła jakby w zamkniętej pętli, brakowało czujników, wariowało też sterowanie). Jest firma z okolic Krakowa która za około 4500zł (cena sprzed jakiegoś czasu) robi modernizację klimy na 3zone w B9. Kiedyś się z nimi kontaktowałem ale już nie pamiętam kompletnie gdzie tego szukać i jak się ta firma nazywała. Jeśli chcesz sprawdzić to na własnej skórze to mam panel do sprzedania
  5. Jak dla mnie to drogo patrząc na rocznik/silnik/manual/max bieda 60tys bym za to dał max przebieg na plus, ale kto jezdzi wiecej 1.4 benzyną
  6. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Sterownik mam do wymiany - tak wiem - wymieniłem się pół roku temu z kolegą na sterowniki który miał ten sam błąd, od tamtej pory był spokój w obydwu autach ale teraz przy niższej temperaturze zewnętrznej problem pojawił się u mnie. U niego pomagało wtedy odpięcie akumulatora. Czy a4 ma może jeszcze jakieś dodatkowe podtrzymanie sterowników? zegar mi się skasował, ten błąd nie
  7. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Jak skasować błąd zasięg AdBlue/DEF xxx km? Chodzi o zresetowanie tych kilometrów, odpięcie akumulatora na 30h nic nie pomogło. mam błędy P208C00 P208A00 P208D00 nie chce mi się póki co tym zajmować, ale będę musiał skasować ten zasięg edit: zwykłe kasowanie błędów obd11 nie pomogło, mam jeszcze vcp jak by to coś zmieniało
  8. tak, a jest tam też wpis gościa który założył taki sterownik od q5 i jeździ bez błędów
  9. ja zrozumiałem że będzie pasował i że ludzie tak robią
  10. Też wezmę jedną/dwie jeśli ktoś będzie miał. Zakupię też sterownik do przedlifta od q5 q7 w uczciwej cenie, jeśli ktoś ma prosze priv
  11. Trzeba coś kodowac po wymianie akumulatora na taki sam? Czy wymieniam i jeżdżę?
  12. Mam takie u siebie, kolor jasny z ali. Wykonanie ok, sprawuje się dobrze - polecam
  13. A ja w stronicu jak włączę D to przełącza mi się na parking automatycznie przy gaszeniu silnika po zaparkowaniu i zaciąga ręczny, nigdy nie przełączyłem ręcznie na parking ani nie wrzuciłem na neutral i uważam to za poprawne używanie skrzyni. Chociaż kiedyś zastanawiałem się nad tym czy przypadkiem skrzynia nie 'pali sprzęgła' na postoju na D, a sprzęgło jest przecież tarczowe. Uznałem że na pewno ktoś to przewidział i tak nie jest - mogę się mylić.
  14. Przed rozebraniem skrzyni sprawdź najpierw czy to całym silnikiem tak nie rzuca w trakcie jazdy. Może to być wina np przegubów wewnętrznych. W innym aucie miałem kiedyś drgania na lewarku, ale dużo mniejsze wyczuwalne pod ręką gdy były zużyte łożyska w skrzyni, ale tutaj raczej za świeże auto.
  15. Screen jest prawidłowy i jest on z oficjalnej instrukcji napraw tylko że jest pokrętny trochę. Te opisy A B C pod rysunkami konektorów są tylko pomocnicze, tam na górze masz rozpisane że A to Connector "C" nawet tego nie zauważyłem wcześniej
  16. obejma na wężu jest fabryczna i jest ok, a na końcówce jest zatrzask który zatrzaskuje się na zbiorniczku (drut) i też wygląda on na tym zdjęciu OK. wąż ma być ruchomy - tak działają te złączki VAGowe. Może uszczelka puszcza. Chociaż nie wiem czy tam masz jakieś większe wycieki
  17. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Polecicie może jakąś folię na zegary a4 b9 analog kolorowe? Widzę jakieś na internecie pojedyncze oferty z opisem że są do 2019. Trochę porysowane mam te szkiełko. Widzę że są też na wyświetlacz MMI szkła hartowane, ale nie za tanie w zasadzie.
  18. Te ze zdjęcia już też nie są oryginalne - ktoś je sprajem popryskał i to dość nieudolnie skoro zeszło od naklejki. Na drugim zdjęciu widać jakie to mleko - dla mnie te szkiełka to do wyrzucenia raczej. Ktoś kto zajmuje się lampami zrobi to i da gwarancję że nie będzie nic parowało.
  19. Można kupić klosze do lamp do b9, np na allegro
  20. Sorry chodziło mi o grill S4 czyli taki który został zamontowany, czy on się różni czymś prócz koloru obwódki od podstawowego grilla A4
  21. czy grill RS4 jest taki sam jak podstawowy w a4 bez chromu i różni się tylko ramką?
  22. To praktycznie niemożliwe żeby przewód się uszkodził, raczej to przycisk, nawet mam gdzieś taki przycisk jak byś nie mógł znaleźć to możesz się odezwać 510916234
  23. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Czy kojarzy ktoś sprawę adapterów pod dynamiczne kierunkowskazy do Avanta? Zmieniłem lampy na LED niestety mój BCM2 'nie ogarnia' dynamiki mimo różnych prób parametryzacji a jego wymiana jest trochę kłopotliwa. Na ali widziałem adaptery ale takie 'semi dynamic' które tylko robią opóźnienie dla zewnętrznych lamp. Wiem że kiedyś widziałem takie adaptery jakich potrzebuję.
  24. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Do kolorowych jeszcze musisz mieć dodatkowe przewody od sterownika BCM (pod nogami kierowcy), do każdych drzwi. Więc jeśli masz dawcę, to tak naprawdę wymiana większości instalacji. Już wolał bym chyba puszczać nowe te kable. Ściągnij sobie schemat i porównaj.
  25. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    To zależy który pakiet, czy jedno czy wielokolorowy. Tak na szybko dla QQ1> lampki, klamki, instalacje z boczków, boczki (lub wyciąć w starych miejsce na oświetlenie dołu drzwi), instalacje przy tunelu (tutaj chyba łatwiej dorobić), może być potrzeba wymiany sterowników drzwi. Plus kodowanie sterowników drzwi i sterownika BCM. Idąc w pakiet wielokolorowy kabelkologii jest więcej.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.