Treść opublikowana przez wuPiotrek
-
Wymiana panelu klimatyzacji
W trybie sync: - grzanie foteli działa - tylna szyba działa - nadmuch na przednia szybe działa - temperatura reguluje się poprawnie Przestaje działać gdy przestawimy na 3 strefy. Jak zakręcę prawym regulatorem, klima po prostu wariuje i dość randomowo dmucha (temperatury / kanały). Mam też wrażenie że nie do końca dobrze steruje kanałami nogi / nadmuch na przód. W trybie auto jakoś zimno w nogi, jak ustawię na szyby+nogi jest ok. W trybie auto też wyłącza sprężarkę klimy i szyby potrafią zaparować - nie wiem czy też tak macie, nie wiem czy tak było ale wiem że mam też od początku jakiś czujnik wilgotności / ciśnienia uszkodzony - jeszcze nad tym nie pracowałem. Po włączeniu nadmuchu na szyby para schodzi moment. Dlatego napisałem że działa 'dość poprawnie'. Będę chciał zamontować wszystkie elementy 3 stref bo w/w mankamenty jednak są dość irytujące, tak samo jak to że pasażerowie z tyłu mają parnik bez żadnego tak naprawdę nadmuchu. A na ten sterownik 1-strefowej klimy po tygodniu użytkowania auta nie mogłem patrzeć. Brakowało też regulacji temperatury co 0,5 *.
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
@WOLFENSTEIN daj znać czy się udało, mam wrażenie że stary vcds (atmega) po prostu sobie z tym nie poradzi.
-
Oświetlenie przestrzeni na nogi w Audi A4 B9
Wybacz nie pomogę, nie pamiętam już a nie chcę wprowadzać w błąd - musisz szukać po forach. Napewno w 5F trzeba było aktywować pobieranie informacji o ambiente z bcm, a w bcm aktywować coś co obd11 opisuje jako "Footwell light front". Muszę zacząć gdzieś zapisywać te kodowania ...
-
Android Auto w Audi A4 B9
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
@Muskel1 niestety nadal nie mam wizualizacji parkowania. Nie wiem czy nie wymaga to jednak posiadania przycisku. Próbowałem kodowania które są w tym temacie opisane, próbowałem z opcją przycisk zakodowany / niezakodowany - nie ruszyło. Wiem że da się to jakoś zakodować aby działało tylko z czujnikami tył i bez przycisku, ale póki co chyba odpuszczę temat. Chyba że masz jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Loga powinny ładować się same, w opcjach radia trzeba włączyć dodatkowe informacje o stacjach (jakoś tak to się nazywało - nie pamiętam już, mogę sprawdzić ale jak wejdziesz w mmi to zobaczysz). Po włączeniu tej opcji pokazują się loga piosenek w odtwarzaczu (o ile je masz) oraz loga stacji radiowych (w zasadzie nie wiem skąd się biorą).
-
Wymiana panelu klimatyzacji
Odświeżę temat, czy udało się komuś zrobić konwersje na 3 strefy? Ja wymieniłem sam panel na ten z 3-zone, panel z końcówką G działa dość poprawnie na ustawieniu 'Sync', ale będę raczej chciał dołożyć pełne 3 strefy - kwestia skompletowania części i zebrania chęci.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Karta sieciowa dlink potrzebna tylko przy niektórych wersjach MIB, są takie które robi się przez putty a są takie które robi się kartą pamięci z mmi. Na niemieckim forum wszystko jest.
-
Pyka mi przy skręcaniu na kierunkowskazie
To manetka 'pyka' > mechanizm zwalniania kierunkowskazu. Nie powinien wydawać takich odgłosów przy kręceniu w kierunku włączonej sygnalizacji. Przytrzymaj manetke w lewo i pokręć w obie strony kierownicą, później w drugą stronę. Zobacz czy samoczynnie wraca. Przytrzymaj tak żeby nie mogła wrócić i 'przebij' mechanizm. Może coś się poprawi/poruszy. Jak nie to do przejrzenia/wymiany.
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
Może inaczej. Jakiego masz klona VCDS? Na chipie ARM czy atmega? Jesteś przekonany że możesz kodować nim ten sterownik w swojej A4? Miałem takie błędy na klonie (out of range), oddałem go sprzedawcy i przez obd11 te same kodowania przeszły bez problemu.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Wizualizacje na 100% da się uruchomić w systemie z tylko 4 czujnikami z tyłu - widziałem że działa. Nie wiem tylko jakie parametry zadać dla sterowników żeby to ruszyło. Jakie są kodowania do uruchomienia pdc przód i wizualizacji dla kompletu 8 kanałów?
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Czy znacie dzialające kodowania dla wizualizacji parkowania (widok z góry z wskaźnikami odległości na mmi). Dodam, że auto z czujnikami tylko z tyłu, bez żadnych przycisków na panelu pod klimą służących dla PDC. Wiem, że da się to uruchomić nie mając przednich czujników (będzie to po prostu przekreślone na wizualizacji) - pokazywał mi to ktoś na grupie facebook lecz niestety nie podał / nie był w stanie podać kodowania, a kodowania które znalazłem niestety nie działają. Podejrzewam że nawet mam to już uruchomione tylko trzeba było by włączyć przyciskiem na panelu (jak działa ten przycisk przy 'bogatszej wersji'?)
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
No czarodziej Działa doświetlanie zakrętów w xenon Aktywuje się przy skręceniu kierownicą lub wrzuceniu kierunku, przy niskiej prędkości. Dziękuję @Muskel1
-
Montaż podświetlenia zewnętrznych klamek LED w A4 B9
QQ1 ma regulację jasności oddzielnie dla sekcji: - przód (cupholder i tunel) - drzwi - nogi Świeci jasno po otwarciu drzwi bo wtedy rozświetla się na max z procedurą powitania. Jak nie masz jasności w MMI to kodowanie (BCM i w 5F ustawiasz żeby pobierał dane podświetlenia z bcm). Nie pamiętam już dokładnie które to bity/adaptacje.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Znalazłem działa dzięki
-
Android Auto w Audi A4 B9
Na ogłoszeniach trafiłem na faceta któryc uruchamia w b9 android auto z możliwością oglądania filmów z youtube na mmi. Czy spotkaliście się z tym? to jest dostępne po odblokowaniu VIM? Jeśli wiecie jak, to czy działa to też przy CarPlay? W ogóle carplay jest lekko upośledzony, nie mogę dzwonić 'z kierownicy' - interfejs telefonu nie jest jakby kompatybilny, dzwonić mogę tylko z MMI Druga sprawa > jak usunąć błąd w MMI po wgraniu patcha / aktualizacji MMI ? Błąd B201A00 > Checking software version management. W poradniku była informacja że ten błąd się pojawi i że 'musi zostać'. Może da się to usunąć?
-
Doposażenie Audi A4 B9 w Auto Hold
Zmiany robimy w 09 BCM i 03 ABS, wszystko jest opisane na początku. Założyłem wczoraj AutoHold, działa poprawnie. Dzięki @Muskel1 za dobry poradnik!
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
Niestety nie ruszyło. Może producent nie przewidział takiej opcji. Bity 1 i 3 miałem tak jak piszesz, bit 2 zmieniałem na 1 i nie działało doświetlanie (światła na auto). Czy może to się aktywuje jakoś z MMI?
-
B9 Fellows
Mam dwa przyciski w klapie i dla mnie to w ogóle nie ma sensu elektryczna klapa bez tego przycisku z kłódką przyciskam, zamyka się i rygluje, widziałem auta z elektryczną klapą i bezkluczykowym dostępem a bez tego przycisku. Mam też otwieranie klapy gestem nogi - super sprawa, szczególnie jak auto jest brudne. BTW czy również macie tak że czasami auta nie da się zamknąć z przycisku klapy? Czasami on wpada w taki tryb, w scenariuszu: klapę otwieram z przycisku na drzwiach, zamykam wszystkie drzwi i niechcący je rygluję dotykając klamkę > wtedy przestają działać przyciski na klapie i nie mogę jej zamknąć (żaden z przycisków nie działa). Pomaga odryglowanie zamków. Tak jakby klapa się usypiała. Może coś robię źle? Miałem tak dwa-trzy razy.
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
Masz może wiedzę czy da się z tego uruchomić doświetlanie zakrętów? Albo jakie są kodowania dla doświetlania dla LED to sprawdzę czy tutaj zadziała?
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
Mam zwykłe lampy xenon, mam ten przycisk i po wciśnięciu świecą się te (analogiczne do tych na zdjęciu) światła.
-
Odblaski tylnego zderzaka zagadka
Da się zakodować to 'doświetlanie' ? Nie zauważyłem żeby się u mnie zapalało.
-
Oświetlenie przestrzeni na nogi w Audi A4 B9
Odświeżam - czy ma ktoś kodowanie i informacje w które piny bcm wpiąć się z podświetleniem na nogi? Uruchomiłem białe ambiente drzwi (znalazłem gdzieś 'na czuja' w kodowaniu), mam regulację z mmi ('przód' oraz drzwi), brakuje mi widoku regulacji poziomu jasności przestrzeni pod nogi. Oraz w które piny BCM wpiąć się nogami a w które podświetleniem przodu (tunelu i kubka)? Obecnie tunel i kubek mam pod zapalniczkę ale chcę to zmienić przy okazji rozbierania środka. Uruchomiłem regulację jasności 3 stref oświetlenia i podłączyłem do BCM tunel nogi i cupholder. Dla potomnych: Kostki BCM: Nogi prawe: T54c/2 Nogi lewe: T54c/3 Cupholder i tunel: T73a/36
-
Doposażenie Audi A4 B9 w Auto Hold
Przycisk już jest, czekam na kostkę dziś walczę z oświetleniem drzwi
-
Doposażenie Audi A4 B9 w Auto Hold
Dziękuję, jednak działa