Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiadka z A4 B6 AVF quattro na A4 B9 allroad


sikorakrz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czas na zmianę mojego A4 B6 AVF quattro, którego mam od 15 lat na coś nowszego.
Będę szukał Allroad w budzie od 2019r i raczej silnik benzynowy. Przez 15 lat swoim audi zrobiłem 120 000 i mieszkam w dużym mieście. Budżet tak między 120k a 150k brutto.

Zastanawia mnie kilka rzeczy:

1. Według Was lepiej szukać rocznika 2020 polift z większym przebiegiem (kusi mHEV +20km) czy gorszym wyposażeniem czy iść w rocznik 2019?

2. Czy dużo daje opcja z virtual cockpit w stosunku do MMI (dobrze to nazywam?)

3. Martwi mnie spalanie ale chyba przy moich przebiegach nie ma co się pakować w ON. Jest ktoś kto robi tu małe przebiegi na ON i może doradzić jak ekspoatacja? Moje TDI pomimo niskiego przebiegu śmiga bez żadnych awarii ale to bez DPF.

4. Każda rada przy wyborze bardzo pomocna. Zapraszam do dyskusji. Jak macie jakieś polecane oferty to podsyłajcie linki.

 

Edytowane przez sikorakrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że auto muszę kupić jeszcze w styczniu, więc nie mam dużo czasu i liczę na Waszą pomoc.

Będę wdzięczny za linki z forum, ja przeglądam ale może coś mi uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich przebiegach i na miasto to raczej też celował bym w benzynę. ja bym brał polifta jeśli znajdziesz w tych pieniadzach - ten srodek dzieki temu ekranowi jest duzo świeższy, użytecznosc tych multimediów tez jest wieksza plus łatwiej bedziesz miał sprzedac polifta za jakis czas. virtual (zegary) to kwestia gustu, dzis juz chyba wszyscy ida w virtuale. ja mam analog i w zasadzie lubie te liczniki ale jezdzilem c8 z analogami i tam dla mnie to odstawało od reszty pojazdu, raczej bym widzial tam virtual. jesli chodzi o uzytecznosc to miedzy virtual a analog ten nowszy kolorowy to na virtualu mozesz sobie wyswietlic mape lub w jakis tam sposób google earth, nie wiem czy ktos tego uzywa czy to tylko gadżet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. VC to VC a MMI to MMI. Są to 2 różne rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

3. VC to VC a MMI to MMI. Są to 2 różne rzeczy.

 

A jak nazywa sie ta opcja z ekranem między zegarami analogowymi? Widziałem, że tam też można wyswietlic mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 rodzaje zegarów.

1  Analogiwe z małym czarno-białym FISem, na którym nie da się wyświetlić map.

2. Analogowe z dużym kolorowym FISem, na którym można wyświetlić mapy.

3. Cyfrowy Virtual Cockpit z możliwością wyświetlenia map na całym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Są 3 rodzaje zegarów.

1  Analogiwe z małym czarno-białym FISem, na którym nie da się wyświetlić map.

2. Analogowe z dużym kolorowym FISem, na którym można wyświetlić mapy.

3. Cyfrowy Virtual Cockpit z możliwością wyświetlenia map na całym ekranie.

Szukam info jakie sa roznice miedzy dużym FIS a VC. Bo nie chcesz chyba powiedzieć, ze w sumie tylko wielkosc mapy. Pytam bo mi analogowe zegary w sumie bardziej odpowiadają ale myślałem, ze za tym idą jeszcze inne funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie filmików na YT z VC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź sobie do komisu gdzie mają zarowno przedlifta z duzym fis jak i polifta z vc, poklikaj sobie, zobaczysz też jaka jest roznica w 'odczuwaniu' tego wnętrza, polift jakby pół epoki nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli akceptujesz spalanie w a4 b9 benzyna to nie ma się co zastanawiać,
jeżeli nie, to na miasto szukaj innego auta z mniejszą benzyną,

gdy będziesz chciał wykorzystać 200-252 konie to spalanie będzie "naście" gdzie co chwila na światłach stoisz...

ps.nie wiem którą część dużego miasta pokonujesz ale może coś obwodnicami to ciut spalanie mniejsze...

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Poszukaj sobie filmików na YT z VC.

 

Oglądałem właśnie i chyba VC mogę odpuścić. To już przydatniejsze sa swiatla Matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

jedź sobie do komisu gdzie mają zarowno przedlifta z duzym fis jak i polifta z vc, poklikaj sobie, zobaczysz też jaka jest roznica w 'odczuwaniu' tego wnętrza, polift jakby pół epoki nowszy

Jutro wziąłem wolne i planuje poszukać czegoś w komisach właśnie. Widzę, ze polifty są też z 2019r chyba, ze opisy ogłoszeń są błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RALF76 napisał(a):

jeśli akceptujesz spalanie w a4 b9 benzyna to nie ma się co zastanawiać,
jeśli nie, to na miasto szukaj innego auta z mniejszą benzyną,

jeśli będziesz chciał wykorzystać 200-252 konie to spalanie będzie "naście" gdzie co chwila na światłach stoisz...

Raczej spokojna jazda ale wolę miec zapas mocy. No jeszcze pomyślę nad dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sikorakrz napisał(a):

Raczej spokojna jazda ale wolę miec zapas mocy. No jeszcze pomyślę nad dieslem.

jaki profil miasto/trasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sikorakrz napisał(a):

Oglądałem właśnie i chyba VC mogę odpuścić.

nie odpuszczaj VC :)  bardzo fajnie widać w nocy i w dzień, chyba że nie lubisz elektronicznych wyświetlaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RALF76 napisał(a):

jaki profil miasto/trasa?

Ja autem jeżdżę do Biedronki, lekarza etc. Wszystko w promieniu 10km. Do pracy tylko komunikacja.

Wiadomo do tego wypady po rodzinie i znajomych. W weekndy regularne wypady na ryby w okolice warszawy. Trasy to kilkanascie razy do roku 250km w jedną stronę. No i jakieś wakacyjne wypady to już dalej ale po Polsce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RALF76 napisał(a):

nie odpuszczaj VC :)  bardzo fajnie widać w nocy i w dzień, chyba że nie lubisz elektronicznych wyświetlaczy

Tych aut z VC nie ma dużo i to jest problem. Na razie traktuje to jako coś dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sikorakrz napisał(a):

Oglądałem właśnie i chyba VC mogę odpuścić. To już przydatniejsze sa swiatla Matrix.

Jeżeli dobrze pamiętam analogowe nie pokazują temp oleju i to jest dla mnie duży plus na rzecz VC. Wygląd jest też dużo lepszy. Można jeszcze uruchomić Sport Layout i wtedy to wygląda tak.

Screenshot_20231025_074740_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, sikorakrz napisał(a):

Ja autem jeżdżę do Biedronki, lekarza etc. Wszystko w promieniu 10km. Do pracy tylko komunikacja.

Wiadomo do tego wypady po rodzinie i znajomych. W weekndy regularne wypady na ryby w okolice warszawy. Trasy to kilkanascie razy do roku 250km w jedną stronę. No i jakieś wakacyjne wypady to już dalej ale po Polsce.

 

 

W sumie uświadomiłem sobie, że ten Diesel to nie byłby taki zły w moim przypadku. Niestety ograniczenia z ekologia beda postepowaly i z benzyną moga byc mniejsze problemy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli dobrze pamiętam analogowe nie pokazują temp oleju i to jest dla mnie duży plus na rzecz VC. Wygląd jest też dużo lepszy. Można jeszcze uruchomić Sport Layout i wtedy to wygląda tak.

Screenshot_20231025_074740_Gallery.jpg

Temperarura oleju super sprawa. To jest jakis konkretny argument. Natomiast sam widok zegarów ok ale chyba wolałbym juz wersje z Matrix. Poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...