Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiadka z A4 B6 AVF quattro na A4 B9 allroad


sikorakrz

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś, że chciałeś matrixy. Żadne z podanych ich nie ma.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Pisałeś, że chciałeś matrixy. Żadne z podanych ich nie ma.

Jadę narazie pooglądać. W Warszawie nie ma też modelu, który mi pasuje i ma Matrixy. Trzeba bedzie jechać w Polskę ale to za tydzień dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po dniu jeżdżenia za autem. Obejrzałem w/w A4 i jestem mega rozczarowany. Przedlift słabo wygląda. Polift w miarę ale tylko z silnikiem TFSI jakoś jedzie. Pisze o odczuciach z jazdy. 

 

Wiele rzeczy mi nie pasuje w A4 ale chyba najbardziej centralny ekran umieszczony w tym miejscu, mało miejsca w kabinie. Przymierzam się do A6 rezygnując z allrouda. Naprawdę super auto. Trochę jakby za duże.

Jechałem też: Arteonem, BMW5, Skoda Superb.

Jestem zdziwony bo najlepiej mi siedzi BMW. Znalazłem fajny egzemplarz z 4x4, bajery, maly przebieg. Muszę tylko poczytać o silniku.

Edytowane przez sikorakrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw diesel czy bena? jeździsz avf  tam jest spory moment z pompek, po przejściu na benzynę moment jest wygładzony aczkolwiek ostatnio jechałem q5 nową benzyną i dramatu nie było (może słabo cisnąłeś :)) - jedynie w benie spalanie w mieście "naście" mi nie pasuje a reszta w miarę ok

ps. mało miejsca w kabinie? po przesiadce z b6 nie powinieneś być rozczarowany

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sikorakrz napisał(a):

Przymierzam się do A6

Tylko nie pisz, że do C7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RALF76 napisał(a):

bmw diesel czy bena? jeździsz avf  tam jest spory moment z pompek, po przejściu na benzynę moment jest wygładzony aczkolwiek ostatnio jechałem q5 nową benzyną i dramatu nie było (może słabo cisnąłeś :)) - jedynie w benie spalanie w mieście "naście" mi nie pasuje a reszta w miarę ok

Właśnie Dieslem bylem rozczarowany w A4. Benzyna 245koni naprawdę fajnie jedzie. Natomiast fakt, że na jazdach testowych nie zawsze jest możliwość dociśnięcia. Może tak bylo z tym dieslem. Ten A6 z 204hp powinien juz jechac.

BMW w dieslu. 190hp. Na fakture Vat23% praktycznie nie ma benzyny.

I BMW lepiej mi sie odpychalo. Chyba oba maja ok 8sec do 100km.

Edytowane przez sikorakrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tylko nie pisz, że do C7.

C8 w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że C7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Już myślałem, że C7.

Auto musi być w miare młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytałem.

Są osoby, które szukały A4 B9 i rozważali kupno C7. Nie tak dawno temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam rozważałem c7, wybrałem b9 tylko ze względu na rocznik. c7 jakością wykonania w środku bije b9 na głowę. jest to oczywiście takie pół epoki starsze auto, ale jeszcze wygląda dobrze.

c8 jest fajne, duże i wygodne. mega mi sie podoba białe w avancie lub czarne ze wszystkimi elementami w czerni. z tym że c8 200hp to nie będzie za bardzo jechało. nie dużo lepiej niż b9 150

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

sam rozważałem c7, wybrałem b9 tylko ze względu na rocznik. c7 jakością wykonania w środku bije b9 na głowę. jest to oczywiście takie pół epoki starsze auto, ale jeszcze wygląda dobrze.

c8 jest fajne, duże i wygodne. mega mi sie podoba białe w avancie lub czarne ze wszystkimi elementami w czerni. z tym że c8 200hp to nie będzie za bardzo jechało. nie dużo lepiej niż b9 150

Dobra, po przyjrzeniu się tematowi silników: Diesel czy Benzyna. Skłaniam się do wyboru Diesla i wgranie lekkiego programu. Zdecydowanie mniejsze spalanie i większa dostępność sztuk na rynku. Bo ja szukam na fakturę Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sikorakrz napisał(a):

wgranie lekkiego programu

po wgraniu programu ekologia będzie na tym samym poziomie? z tego co piszesz zależy Tobie na tym...

 

ps. zostajesz przy marce czy przechodzisz na bawarkę

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RALF76 napisał(a):

po wgraniu programu ekologia będzie na tym samym poziomie? z tego co piszesz zależy Tobie na tym...

 

ps. zostajesz przy marce czy przechodzisz na bawarkę

Nie chodzi o samą ekologię a o restrykcje prawne z tym związane. Ale muszę szukać kompromisów. 

Czekam na informacje z salonu BMW jak moga zejsc z ceny i weryfikację czy auto ma android auto. Wczoraj nie zdarzyliśmy już sprawdzić bo zamykali salon. No i musze auto obejrzec za dnia. Po ciemku auto wyglada bardzo obiecujaco i jezdzi fantastycznie.

 

W miedzyczasie szukam Arteona i A6 C8 ale ciezka sprawa jesli chodzi o te, ktore sa na fakture Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska
WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska
WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta A6 z linku ma bieda światła , odrzucilbym odrazu , szukaj minimum full LED , albo matrix najlepiej , zaletą full LED jest taka że wyglądają tak samo jak matrix tylko niemaja ich funkcjonalności. Podstawowe ledy w A6 i w a4 wyglądają inaczej niż full LED i matrix , bież to pod uwagę , bo przesiadasz się z 20 letniego auta i możesz nawet nie wiedzieć że mogą mieć inne światła te same modele.

 

Jeśli chodzi o BMW 5 to wolałbym A6 , wygląda świeżej , nowocześniej jak dla mnie.

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matbruk napisał(a):

Ta A6 z linku ma bieda światła , odrzucilbym odrazu , szukaj minimum full LED

W C8 są 3 rodzaje lamp, seria zwykłe LED (właśnie tak jak ten egzemplarz), Matrix oraz HD Matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matbruk napisał(a):

Ta A6 z linku ma bieda światła , odrzucilbym odrazu , szukaj minimum full LED , albo matrix najlepiej , zaletą full LED jest taka że wyglądają tak samo jak matrix tylko niemaja ich funkcjonalności. Podstawowe ledy w A6 i w a4 wyglądają inaczej niż full LED i matrix , bież to pod uwagę , bo przesiadasz się z 20 letniego auta i możesz nawet nie wiedzieć że mogą mieć inne światła te same modele.

 

Jeśli chodzi o BMW 5 to wolałbym A6 , wygląda świeżej , nowocześniej jak dla mnie.

Byłem dziś na spacerze z rodziną i stała A6 obok BMW5. Rzeczywiscie zwróciliśmy uwagę, ze A6 wygląda nowocześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

W C8 są 3 rodzaje lamp, seria zwykłe LED (właśnie tak jak ten egzemplarz), Matrix oraz HD Matrix.

Czym się różni matrix od HD matrix? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...