Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiadka z A4 B6 AVF quattro na A4 B9 allroad


sikorakrz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minut temu, sikorakrz napisał(a):

W sumie uświadomiłem sobie, że ten Diesel to nie byłby taki zły w moim przypadku. Niestety ograniczenia z ekologia beda postepowaly i z benzyną moga byc mniejsze problemy chyba.

Euro6 do 2030 co najmniej będzie można wjechać do centrum ale robisz faktycznie krótkie trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixy są także moim zdaniem must have.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, sikorakrz napisał(a):

Temperarura oleju super sprawa. To jest jakis konkretny argument. Natomiast sam widok zegarów ok ale chyba wolałbym juz wersje z Matrix. Poszukam.

dużo wolniej łapie temp oleju niż silnika więc to super info dla kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, RALF76 napisał(a):

Euro6 do 2030 co najmniej będzie można wjechać do centrum ale robisz faktycznie krótkie trasy

Tak bardzo w przód bym nie patrzał, Niemcy już się wycofują ze stref to i Polska zrozumie za ileś tam lat swój idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że w poliftowym VC nie ma po lewej i prawej stronie VC wskaźnika temp. płynu oraz potiomu  paliwa, tak jak w przypadku przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, RALF76 napisał(a):

Euro6 do 2030 co najmniej będzie można wjechać do centrum ale robisz faktycznie krótkie trasy

Obecne auto mam 15lat, więc patrzę z tej perspektywy. Nie lubię zmieniać auta. Zawsze stosuje najlepsze czesci zamienne i regularne serwisy, więc auto może spokojnie dlugo jezdzic. 2030 to jak dla mnie to za chwilkę już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam temperatura oleju, potrzebna dla przecietnego uzytkownika nie jest. na takich trasach dpf bedzie mial problemy z wypaleniem, sam czesto krece sie tylko po miescie dieslem i muszę przerywać mu tą procedurę wypalania - napewno nie jest to zdrowe. ale diesel spali w miescie max 8, benzyną będziesz miał w trasie problem zejsc do 10. to ja akurat cenię, mogę po trasie cisnąć 200 non stop i nie dosc ze to auto tego nie odczuwa (z 15% 'otwarcia' pedału gazu), to spalanie mi nigdy nie przekroczyło 8l. a da sie zejsc na trasie do 5l spokojnie. średnią z 10k km mam 7l, po miescie jezdze 'normalnie', dynamicznie, po trasie szybko. w benzynie by to było srednio pewnie około 12l. 

matrix jak matrix ale patrz napewno zeby były to chociaż led i obowiazkowo 3 strefowa klima. 

 

btw tez macie wrażenie że to auto nie hamuje? czy ja mam jakies slabe klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

a tam temperatura oleju, potrzebna dla przecietnego uzytkownika nie jest. na takich trasach dpf bedzie mial problemy z wypaleniem, sam czesto krece sie tylko po miescie dieslem i muszę przerywać mu tą procedurę wypalania - napewno nie jest to zdrowe. ale diesel spali w miescie max 8, benzyną będziesz miał w trasie problem zejsc do 10. to ja akurat cenię, mogę po trasie cisnąć 200 non stop i nie dosc ze to auto tego nie odczuwa (z 15% 'otwarcia' pedału gazu), to spalanie mi nigdy nie przekroczyło 8l. a da sie zejsc na trasie do 5l spokojnie. średnią z 10k km mam 7l, po miescie jezdze 'normalnie', dynamicznie, po trasie szybko. w benzynie by to było srednio pewnie około 12l. 

matrix jak matrix ale patrz napewno zeby były to chociaż led i obowiazkowo 3 strefowa klima. 

 

btw tez macie wrażenie że to auto nie hamuje? czy ja mam jakies slabe klocki

Może jest jak w B6. Musiałem zmieniać na wieksze tarcze przez podmianę jazma. Muszę sorawdzic jaka jest średnica tarczy w B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam ogloszenia, wktorych są różne opisy wyposażenia. Mam kolejne pytanie. Chodzi o mapy. Zakladam korzystanie z google maps. Czy, aby latwo korzystać z map Google wystarczy "Audi smartphone interface" czy jakiś inny opis musi byc w opisie w wyposażeniu na przyklad android auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASI jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ASI to nie jest przypadkiem ta podstawa czyli polaczenie bluetooth ? 

 

zeby krzystać z google przez android auto / carplay chyba trzeba mieć to w opcji nawet w polifcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, wuPiotrek napisał(a):

a czy ASI to nie jest przypadkiem ta podstawa czyli polaczenie bluetooth ? 

 

zeby krzystać z google przez android auto / carplay chyba trzeba mieć to w opcji nawet w polifcie? 

Dobra to nie patrzę na to bo widzę, ze latwo mozna to dokupic jak sie mam MMI plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

a czy ASI to nie jest przypadkiem ta podstawa czyli polaczenie bluetooth ? 

 

zeby krzystać z google przez android auto / carplay chyba trzeba mieć to w opcji nawet w polifcie? 

Audi Smartphone Interface- to możliwość korzystania z AA/CP. Bez tego nie ma takiej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Audi Smartphone Interface- to możliwość korzystania z AA/CP. Bez tego nie ma takiej możliwości. 

 

a były w ogóle b9 bez tego smartphone interface? trzeba tutaj dodać ze w przedlifcie aa/cp to grubsza modyfikacja (wymiana wiązki gniazda), nie ma tam 'możliwości' dodania tej opcji od tak. nie wiem jak w polifcie

 

edit: chociaż może pomyliłem nazwy, cały czas rozumiem ASI jako ten podstawowy system łączności bluetooth bez aa/cp

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

 

a były w ogóle b9 bez tego smartphone interface? trzeba tutaj dodać ze w przedlifcie aa/cp to grubsza modyfikacja (wymiana wiązki gniazda), nie ma tam 'możliwości' dodania tej opcji od tak. nie wiem jak w polifcie

 

edit: chociaż może pomyliłem nazwy, cały czas rozumiem ASI jako ten podstawowy system łączności bluetooth bez aa/cp

No właśnie w ogloszeniach różnie to jest opisane na pezyklad tak:

- Audi connect dla systemu nawigacji

- Usługi Audi connect - licencja na 3 lata (zawarte w MMI Navigation plus)

 

Ale zkaldam, ze audi connect to AA/CP

 

A w poniższym ogłoszeniu w ogóle nie ma o tym mowy:

WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska

 

Edytowane przez sikorakrz
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASI to komunikacja z telefonem ale nie zestaw głośnomówiący Bluetooth do rozmów telefonicznych, tylko właśnie korzystanie z AA/CP. Bez ASI możesz tylko wykonywać rozmowy telefoniczne. ASI jest wyposażeniem dodatkowym. W przedlifcie należy doposażyć złącza USB oraz patch, jeżeli auto nie miało ASI a chcesz doposażyć.

 

Audi Connect to całkiem co innego i nie ma nic do AA/CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

ASI to komunikacja z telefonem ale nie zestaw głośnomówiący Bluetooth do rozmów telefonicznych, tylko właśnie korzystanie z AA/CP. Bez ASI możesz tylko wykonywać rozmowy telefoniczne. ASI jest wyposażeniem dodatkowym. W przedlifcie należy doposażyć złącza USB oraz patch, jeżeli auto nie miało ASI a chcesz doposażyć.

 

Audi Connect to całkiem co innego i nie ma nic do AA/CP.

Dobra, wszystko jest chyba jasne. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro objazdówka po salonach. Między innymi te sztuki:

WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska
 
WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska
WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierz dokładnie blachy i daj znać co wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...