Treść opublikowana przez Lovely Man
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Jak mawiał Konfucjusz: idziesz po zemstę - wykop dwa groby
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Przewlekłość spraw sądowych jest mi znana z autopsji ale i tak skur...synom nie odpuszczam
-
A4 B6 1.8T BEX Kutno Nogaro Blue
Potwierdzam, zawsze kwitną na wiosnę
-
A4 B6 1.8T BEX Kutno Nogaro Blue
Złomiarze własnie o niego pytali bo huta się też już upomina
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Opinia rzeczoznawcy i do sądu, a handlarza trzeba ud***ć, pewnie ma sporo za uszami, cofanie liczników i inne przekręty to kryminał
-
A4 B6 1.8T BEX Kutno Nogaro Blue
Padlina, już zaczyna się rozkładać
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Sprzedawca musiał znać stan samochodu, to osoba prywatna czy handlarz?
-
Podwyższona temperatura płynu chłodzącego w Audi A4 B5 1.9 TDI
A dlaczego miałby być gorący wg Ciebie skoro to zbiornik wyrównawczy?
-
Biały dym z rury wydechowej w Audi A4 B6 1.6
Bardzo dużo zżera płynu, ewidentnie uszczelka lub głowica, nie ma co się zastanawiać, głowicę trzeba ściągać, wtedy zobaczysz czy uszczelka jest cała, jeśli tak to oddać głowicę do sprawdzenia szczelności bo może być pęknięta.
-
Biały dym z rury wydechowej w Audi A4 B6 1.6
Mało to jest ile? Litr na tysiąc czy na 10.000 km? A co z olejem, też dolewasz, ile i jak często?
-
Podwyższona temperatura płynu chłodzącego w Audi A4 B5 1.9 TDI
Langista napisał jaki jest zakres temperatur pracy silnika spalinowego, wszystko jest w normie ale oczywiście możesz rozebrać auto na śrubki jak lubisz, nikt nie zabrania
-
Podwyższona temperatura płynu chłodzącego w Audi A4 B5 1.9 TDI
Wszystko działa normalnie, czego Ty chcesz od tego auta? Dajesz w rurę to więcej ciepła trzeba odprowadzić, temperatura się trochę podnosi, a później spada.
-
Biały dym z rury wydechowej w Audi A4 B6 1.6
Chyba musisz oddać dym do analizy
-
Biały dym z rury wydechowej w Audi A4 B6 1.6
Przem8 daj spokój, wszystko jest dobrze, tak ma być, te typy tak mają
-
Biały dym z rury wydechowej w Audi A4 B6 1.6
Auto nie pali na wszystkie gary przy rozruchu, pewnie uszczelka pod głowicą, a przedmuch jest?
-
Szyba czołowa w Audi A4 B9
A sznit to co masz na myśli, pęknięcie szyby czy zarysowanie powierzchni?
-
Szyba czołowa w Audi A4 B9
Z mojej wiedzy wynika że nie ma żadnych zamienników, a Fuyao robi tylko tylne trójkąty. Na zdjęciu nie widać dokładnie uszkodzenia, jeśli to odprysk po kamieniu to lepiej naprawić, te z allegro to w większości właśnie po takich naprawach, wymienione w ramach ubezpieczenia.
-
Sprzęgło w Audi A4 B7 1.8T
Nowy zestaw nie powinien się ślizgać o ile został dobrze dobrany i zamontowany, nie był zaolejony itp. A sprawdzałeś czy jest luz na widełkach przy sprzęgle od dołu czy tylko na pedale? Moim zdaniem tak czy inaczej trzeba zdemontować i zweryfikować.
-
Sprzęgło w Audi A4 B7 1.8T
Zrób prosty test, zapnij 6 bieg i spróbuj ruszyć, jak silnik zgaśnie jest OK, jak nie zgaśnie to ślizga i jest do roboty. Założyłeś nowy zestaw tarcza sprzęgła i docisk czy używkę? Masz luz na pedale sprzęgła?
-
Dziwne zachowanie skrzyni biegów multitronic w Audi A4 B8
Właśnie tego że nasi tu byli zawsze obawiam się najbardziej A sprawdziłeś poziom oleju lub serwisowałeś skrzynię lub sprawdzałeś czy w ogóle jest w niej olej?
-
Dziwne zachowanie skrzyni biegów multitronic w Audi A4 B8
A jaki jest przebieg auta? Generalnie te skrzynie nie są najlepszym rozwiązaniem, przekładnia działa jak w skuterze tylko że na mokro w oleju i zamiast paska jest łańcuch, a ich żywotność jest dość ograniczona, podają ok 200 tyś km. Może zużyty być już zespół łańcucha i kół pasowych, nie wiem czy w takim przypadku pojawi się jakakolwiek błąd. Generalnie rada jest jedna: lepiej ich unikać
-
A5 Bielsko-Biała
Tym bardziej jeśli chodzi o zimówki. Starzenie gumy spowodowane rożnymi czynnikami takimi jak UV, ozon, temperatura i chemia powoduje jej twardnienie i migrację zmiękczaczy z gumy, co ma szczególne znaczenie przy oponach mających pracować przy niskich temperaturach, które jeszcze dodatkowo powodują stwardnienie mieszanek gumowych. Oleje, tłuszcze i część chemii z kolei działają zmiękczająco. Wszystko to razem prowadzi do takiego pogorszenia parametrów że na tych oponach po prostu nie da się zimą bezpiecznie jeździć. Nie raz pewnie widzieliście popękaną ze starości, kruszącą się gumę lub rozmiękczoną że aż się palce brudzą , to efekt końcowy, a jej degradacja postępuje z czasem, oczywiście w zależności od jakości mieszanek gumowych w różnym tempie. Dlatego zawsze wszystkim tłumaczę że dobre, nowe, markowe opony to must have, bo to one dają przyczepność i bezpieczeństwo, nie należy na tym absolutnie oszczędzać jeśli życie nam miłe
-
A5 Bielsko-Biała
A wiesz co mnie najbardziej w tym wiejskim tuningu bawi? Wydają kasę na jakieś listewki, spojlerki, nakładki, kolorowe lampki, świecące antenki, wiatraczki, duperelki i popierdółki, robią z auta choinkę bożonarodzeniową, od których ani to auto lepiej nie jeździ, ani nie wygląda, a później kupują używane 10 letnie opony i oszczędzają na serwisach
-
A5 Bielsko-Biała
A i jeszcze jedno, jak patrzę na zdjęcia to zderzaki mają jakby lekko inny odcień lakieru, czy też to widzicie? Do tego opony starsze od auta
-
A5 Bielsko-Biała
Zderzak i kiera porażka, Muskel1 ma rację Nie zabrałeś podstawowego narzędzia jakim jest miernik lakieru? Może tam jest 15 kg szpachli o czym przekonasz się jak zakwitnie na przyszłą wiosnę A dowód rejestracyjny porównałes z dokumentem właściciela i numerami auta? Bo to może być następna niespodzianka jak 3 właścicieli, tylko gotówka i pozniej szukaj wiatru w polu. Opony 10 letnie to do wymiany są jedynie więc dolicz jeszcze to, auto powypadkowe, cena z kosmosu, tuning wioskowy, brak FV, jak dla mnie kicha, wolałbym tą od Lellka albo szukać dalej jak się nie pali. Generalnie odpuściłbym wszystkie auta z prywatnego importu bo to wszystko bite i szukał tylko krajowego, a jak już coś Cię zainteresuje to kupujesz raport auto dna i wiesz o krajowym wszystko. Powiem Ci że Meśka SLK 350 szukałem ponad 6 miesięcy, a ile się złomów naoglądałem to długa historia. Nawet zdjęcia mi wysyłali lekka kolizja, a jak przykładasz miernik to kolizja był i owszem ale z każdej strony, dach się krzywo zamyka itp. Ten co go znalazłem przekraczał budżet o 60% ale jak obejrzałem to nawet miernika lakieru z auta nie wyciągnąłem, 5 letnia krajówka i 7800 km przebiegu Gość spuścił 9 tysi choć nawet nie pytałem, wystawił FV i powiem że było warto, w ciągu 5 lat jedyne co musiałem zrobić to serwis olejowy i klimatyzacji