Treść opublikowana przez Lovely Man
-
Pluje wodą z tłumika w Audi A4 B5 1.8 ADR
Może zamienia tajemniczym sposobem benzynę w wodę? 🤭
-
Błąd spalonej żarówki na desce w Audi A4 B8
Wkładanie LED-ów zamiast oryginalnych halogenów jest podstawą do zabrania dowodu rejestracyjnego pojazdu. Rodzaj źródła światła jest dedykowany do reflektora, w tym przypadku to żarówka halogenowa, wszelkie inne typu LED czy xenon mogą powodować olśnienie innych kierowców. Wywal to i załóż H7.
-
Klimatyzacja w Audi A5 8T nie chłodzi
Te butelki do samodzielnego nabijania to lipa 🤭 jedynie dedykowane urządzenie do napełniania klimy jest w stanie sprawdzić szczelność robiąc próżnię, odpompować pozostały czynnik oraz ponownie napełnić czynnikiem z olejem, koniecznym do bezawaryjnej pracy kompresora. Koszt tej usługi przy czynniku 134a to ok 200 zł, gdzie tu oszczędność w zalaniu instalacji propanem bez oleju z butelki za 100zł? 😆
-
Auto na dojazdy do pracy do 40 tys
Wszystkie VAG marki bazują na tych samych komponentach, płytach podłogowych, silnikach i skrzyniach biegów, jedyną odmianą jest to że Audi od A4 w górę ma silniki wzdłużne, a cała reszta w poprzek osi pojazdu. Różnica jest też w jakości komponentów, najlepsze idą do Audi, później VW, Skoda, a na końcu Seat. Tiguan to dobry wybór, jest w miarę tani, a żonka przynajmniej nie urwie zderzaka na krawężniku
-
B9 Fellows
Przy quattro na torsenie dużo zależy od stylu jazdy, a przy ultra dochodzi do tego jeszcze ustawienie trybu jazdy, w trybie dynamic idzie więcej na tył, a przy efficiency ciągnie przód co daje niższe zużycie paliwa. Generalnie przy sezonowej zmianie opon dobrze zrobić zamianę przód - tył za każdym razem, wyrównuje sie ich zużycie.
-
Auto na dojazdy do pracy do 40 tys
Obawiam się że w tej kwocie tylko powypadkowe i przebiegi też duże czyli skarbonka. Choć zdarzają się okazje z krajowych aut, Tiguan to dobry wybór.
-
Delikatnie cieknie olej z turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T BFB
Regeneracja turbin w większości przypadków pozostawia wiele do życzenia bo robią po taniości, zamiast wymienić cały środek, więc później puszcza olej do intercoolera
-
Piszące wspomaganie na maksymalnym skręcie w Audi A4 B7
Wymiana paska i napinacza nie pomoże, pompa ma robić ciśnienie i robi, rób jak pisze Langista 🙂
-
Piszące wspomaganie na maksymalnym skręcie w Audi A4 B7
Moim jest problem z przepływem oleju, na pompie pasek się ślizga bo ta buduje ciśnienie w układzie które nie ma ujścia i stawia większy opór dla napędu. Może jakieś zaworki się pozapychały, ktoś ma lepszy pomysł?
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
Muskel miał rację jak zwykle 👍 Brak w tym modelu sprzęgła elektromagnetycznego w kole napędowym Moim zdaniem poroniony pomysł że przy awarii klimy auto musi trafić na lawetę aby nie zniszczyć kompresora ale czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
Dzięki za info, jeśli tak jest to wyciek czynnika z klimy oznacza konieczność transportu auta na lawecie, porażka inżyniera 🤔 Natomiast kolega który ten temat zaczął ma auto z 2006 roku, masz nr katalogowy tej sprężarki? Z ciekawości zbadam temat bo mnie to wciągnęło, wiedzy nigdy dość 🙂
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
Dziwne, widzę że nawet w B9 występuje sprzęgło kompresora jako część zamienna sprężarki Denso o numerze 8W5820803A
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
Napęd jest przenoszony mechanicznie paskiem od silnika na koło kompresora w którym zamontowane jest elektromagnetyczne sprzęgło. W momencie jak dostaje napięcie to zaprzęgli i klima się włącza. Jaka jest w tym funkcja zaworu o którym piszesz?
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
A jak jest realizowane różnicowanie obrotów że zwalnia?
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
A jak wyłączysz klimatyzację to kompresor też chodzi?
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
To kicha, kiedyś nie załączało sprzegła klimy jak nie było cisnienia w układzie
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
Bedzie chodził pomimo braku ciśnienia w układzie?
-
Brak czynnika, a kompresor w Audi A4 B7
Bez cisnienia kompresor załączy sprzęgło?
-
Dołożenie zmieniarki bądź odtwarzacza CD w Audi A4 B9
Witam, czy ktoś ma jakieś doświadczenie jeśli chodzi o dołożenie zmieniarki bądź odtwarzacza CD do A4 B9 z rocznika 2024?
-
Klimatyzacja w Audi Q5 FY nie chłodzi
My? 🤭
-
Klimatyzacja w Audi Q5 FY nie chłodzi
Czyli najdroższy gaz do zapalniczek na świecie 😂 Uwierz fizyce ze szkoły średniej, żaden gaz nie nabiera masy przy rozprężaniu 🤭
-
Klimatyzacja w Audi Q5 FY nie chłodzi
Uważaj bo organ nie używany zanika 😆
-
Klimatyzacja w Audi Q5 FY nie chłodzi
Chyba nie myślisz że sztuczna inteligencja jest lepsza własnej?
-
Klimatyzacja w Audi Q5 FY nie chłodzi
Radek Ty chyba na szkołę kamieniami rzucałeś 🤭 Czynnik w stanie ciekłym ma gęstość 1,1 g/cm3, więc jak w tej sytuacji ze 170 ml jak twierdzisz, (w przeliczeniu będzie 187 g) ma nagle powstać 400g? Wytłumacz nam tą hydrozagadkę cudownego rozmnożenia masy gazu? 😎
-
Klimatyzacja w Audi Q5 FY nie chłodzi
Masy nie da się sprężyć. Nie da się z 1g zrobić 3g 🤭