Treść opublikowana przez Lovely Man
-
Tuleja wahacza dolnego w Audi A4 B9
I co, zaoszczędzisz 100 zł na częściach, a dwa razy robotę i zbieżność będziesz robił? Powodzenia
-
Tuleja wahacza dolnego w Audi A4 B9
To pytanie raczej do wróżki Wymień cały wahacz i się nie zastanawiaj
-
Dziwny dźwięk w czasie jazdy w Audi A4 B8 2.0 TDI
Łukasz otwórz maskę, odpal auto i posłuchaj skąd ten dźwięk dobiega, która strona, jaki rejon komory silnika, to może być np. pasek, klima, pompa wody, jakaś rolka itp. razie potrzeby można użyć starego stetoskopu lekarskiego, w końcówkę wężyka zamiast słuchawki wkładasz cienki drewniany patyk i jego koniec przykładasz do silnika w różnych miejscach. Można wtedy bardzo dokładnie zlokalizować źródło hałasu. Nie polecam stosować na żonie gdy z nią coś nie tak
-
W Audi A5 8T 2.0 TDI ubywa płynu chłodniczego i dymi na biało
Nie polecam wlewania dodatków uszczelniających podobnie jak Muskel1. Widziałem już zatkane nagrzewnice, a nawet chłodnice tego typu badziewiem. Tu masz procedurę diagnostyki ubytków płynu dla Twojego auta: https://www.youtube.com/watch?v=QkODBK83qOc
-
Lejek paliwa do Audi A4 B8
Próbowałem też kombinacji ale nic co miałem w garażu nie pasowało i kupiłem za kilkanaście złoty ten z linka, pasuje idealnie, wchodzi na ciasno, do niego wkładam już duży plastikowy z szerokim wlewem, który też wchodzi ciasno, nic nie lata i się nie rozlewa.
-
Montaż dokładek Maxton w Audi A4 B8
A sorry, nie wiedziałem że to mają być nakładki na nakładki na tych progach Będzię pięknie jak disneylandzie
-
Montaż dokładek Maxton w Audi A4 B8
Chcecie dziurawić oryginalne elementy żeby założyć jakieś nakładki? Toż to profanacja a poza tym będzie tam korodować aż miło, szczególnie przy aluminiowych nitach. Nie polecam takich zabiegów.
-
Poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa w Audi A4 B9
Nic drastycznego tylko zawias wyrwany Ciekawe jak napęd?
-
Lejek paliwa do Audi A4 B8
Takie cos musisz kupić aby odblokować zabezpieczenie, P.Wiśnia podaje 25mm, w aukcji jest 24 mm, a jak mierzę lejek suwmiarką to ma 24,4 mm: https://allegro.pl/oferta/lejek-do-paliwa-wlewu-paliwa-zbiornika-easy-fuel-diesel-24mm-9044796016
-
W Audi A5 8T 2.0 TDI ubywa płynu chłodniczego i dymi na biało
A to na korku nie jest jeszcze takie jasne ponieważ tego płynu nie dostaje się dużo, po wymieszaniu większej ilości płynu z olejem powstaje coś o kolorze cappuccino
-
W Audi A5 8T 2.0 TDI ubywa płynu chłodniczego i dymi na biało
No tak, zapomniałem, w moim też niema Możesz włożyć cienką rurkę plastikową w otwór tam gdzie normalnie jest bagnet ( to jeszcze masz), pobrać próbkę oleju i zrobić analizę chromatograficzną na bibule.
-
W Audi A5 8T 2.0 TDI ubywa płynu chłodniczego i dymi na biało
Berbelucha olejowa, wygląda na płyn chłodzący w oleju, a jak wyciągniesz bagnet z nagrzanego silnika to olej też jest taki?
-
W Audi A5 8T 2.0 TDI ubywa płynu chłodniczego i dymi na biało
Skoro ubywa płynu, dymi na biało i śmierdzi glikolem z rury, to jak myślisz co się dzieje? Konklawe wybrało papieża?
-
A4 B8
Z czystej ciekawości i dla potomnych spytam jak się sprawuje i jaki jest jego przebieg?
-
Problem z dymieniem po zmianie biegu i zwiększonym zużyciem oleju w Audi A4 B7 2.0 TFSI BUL
Na ile ten przebieg jest wiarygodny w 19 letnim aucie albo które to już 230 tysięcy? Stawiam na turbinę, ściągnij wąż z turbo i zobacz czy jest olej. Żeby sprawdzić szczelność pierścieni trzeba zrobić pomiar kompresji na cylindrach z próbą olejową, jeśli ma rzeczywisty przebieg to dla diesla niewiele. Jeśli turbo gwizda to pewnie gdzieś jest nieszczelność na przewodach turbiny i dlatego ją słychać.
-
Problem z dymieniem po zmianie biegu i zwiększonym zużyciem oleju w Audi A4 B7 2.0 TFSI BUL
Ile silnik ma przebiegu?
-
Problem z dymieniem po zmianie biegu i zwiększonym zużyciem oleju w Audi A4 B7 2.0 TFSI BUL
Sprawdź jeszcze czy turbo nie rzuca olejem
-
Problem z dymieniem po zmianie biegu i zwiększonym zużyciem oleju w Audi A4 B7 2.0 TFSI BUL
Gwizdanie może wskazywać na nieszczelności i uciekające powietrze przy turbo
-
Naprawa tylnego błotnika w Audi A4 B8
Ale to tylny błotnik, on niestety nie jest odkręcany. Ja bym to tylko zamalował i zostawił bo naprawa to szpachla i malowanie czyli kasa, w tym miejscu wątpię żeby udało się go wyciągnąć. Jak będziesz sprzedawał auto i gość przyjdzie z czujnikiem to będzie zonk że coś było spawane itp, a tak widać niewielkie uszkodzenie nadkola i można z tym jezdzić, chyba ze z OC sprawcy to naprawiaj.
-
Przy maksymalnym skręcie w lewo coś przeskakuje w Audi S4 B9
Może to być przegub napędowy na półośce, sprawdzałeś?
-
Wentylator chłodnicy w A4 B7 2.0TDI nie załącza się
Zaczynamy zawsze od bezpiecznika, dziwne że 40A bezpiecznik poleciał, musiało coś zewrzeć obwód bo to ok. 500W przy 12V, może coś przyblokowało wentylator, ale to raczej on by się wcześniej sfajczył. Auto było po przejściach?
-
Ropa w oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Tak jak napisał wcześniej kolega, ON może być jedynie z ukł. paliwowego więc sugerowałbym ich demontaż i sprawdzenie na stole probierczym do wtrysków
-
Ropa w oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
A jaki to zapach skoro nie ten?
-
Szkoda z OC sprawcy w Audi A4 B9
Tego się właśnie obawiałem że koszt naprawy może przekroczyć wartość auta, wtedy powinni Ci wypłacić całą kwotę, pytanie ile to będzie. Poczekaj na wycenę z ASO i uderz do jakiejś kancelarii która zajmuje się dochodzeniem roszczeń ubezpieczeniowych. To zazwyczaj byli ludzie z ubezpieczeń którzy znają się na tym i pomogą odzyskać maksymalną kwotę za auto. Daj znać na ile Audi wyceni naprawę.
-
Szkoda z OC sprawcy w Audi A4 B9
To się nazywa polowanie na jelenia Paskudnie to rozprute nadkole wygląda, po naprawie nawet w ASO to będzie pierwsze miejsce które skoroduje w tym aucie. Na Twoim miejscu wyceniłbym naprawę w AUDI i zażądał takiej kwoty od ubezpieczalni, a auto sprzedał i kupił bezwypadkowe Jak ubezpieczalnia odmówi to oddaj na naprawę bezgotówkową do ASO z oc sprawcy, wtedy bedą musieli zapłacić