Treść opublikowana przez sylwiasty
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Czarna B5 na BSU... z wlepką A4klub swojego czasu często stała na Kowalskiego pod Merk'iem. Ostatnio jej nie widziałem. Albo ktoś odkupił od klubowicza z czasów jeszcze przed spotowych obecnej grupy trzymającej władzę albo nieśmiały. :>
-
[B5 ACK] Nie odpala
Rozrusznik kręci? Z tego co napisałeś wygląda na pad akumulatora. Naładuj aku lub podłącz się kablami do innego aku.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Nie było chyba takiej w SUW na spocie. :gwizdanie:
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Do niedzieli na pewno. Jeszcze nie znam rozkładu zajęć, więc nie wiem nawet o której będę w domu w niedzielę.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Tak, 11 cisnę na Białystok. Jak coś to tarcze mogę podrzucić komuś z klubu np. Johny'emu albo Marcinowi.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
To jak - robimy jakiegoś szybkiego spota w sobotę? Jak coś to ja mam czas między 17:00 a 18:30. Grzesiek wybierasz się do Suwałk w ten weekend?
-
[B5 AEB] Nagle, nie oczekiwanie przestał odpalać
We wspomnianej wcześniej książce znajdziesz wszystkie potrzebna informacje oraz opis jak to zrobić krok po kroku. Jest tam też sposób sprawdzenia czujnika prędkości obrotowej silnika. Strony 88-92.
-
[B5 AEB] Nagle, nie oczekiwanie przestał odpalać
Skoro paliwo dochodzi to znaczy, że brak iskry. Jak brak iskry to sprawdź ten moduł, o którym Ci wcześniej napisałem. Jak go sprawdzić znajdziesz w książce o naprawie Audi A4. Sprawdzenie go nie zajmie więcej jak kilka minut. Podaj maila to podeślę Ci kilka stron z tej książki z opisem jak to sprawdzić.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Niestety ja mam zjazd w tym terminie - właśnie sprawdziłem w rozkładzie jazdy szkolnej.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Pewnie większość na weekendowym melanżu.
-
[B5 AEB] Nagle, nie oczekiwanie przestał odpalać
Podpinaj vag'a i sprawdź, czy jakiegoś błędu nie zapisało. Może uwalił się hall lub moduł zapłonu (wzmacniacz zapłonu czy jak on tam się nazywa). Chodzi o ten element przykręcany do puszki filtra powietrza. Poszukaj książki o naprawie A4 - tam jest wszystko fajnie opisane jak sprawdzić ten moduł i pozostałe elementy układu zapłonowego.
-
[B5 AGB] Wymiana głowic
Ja robił bym tylko jedną stronę, jeśli będzie wiadomo, która jest walnięta.[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 21:15_________________________________________________ Jasne. A świstak siedzi i zawija w te sreberka...
-
[B5 AGB] Wymiana głowic
Życie bez problemów to tylko w erze. Głowa do góry. Zacznij od sprawdzenia korka, zmierz kompresję, uszczelka czy głowica tak sama z siebie nie walnie. Jak nie wstawiałeś ostro na zimnym to nie ma bata, żeby stało się coś poważniejszego.
-
[B5 AGB] Wymiana głowic
Myślę, że powinno wykazać różnicę na jednym cylindrze (na tym, na którym walnęła uszczelka). Ale może tak być, że na zimnym silniku różnicy nie będzie, dopiero jak dostanie temperatury to może dostawać przelotu i pokazać niższe ciśnienie na tym garku (lub odwrotnie).
-
[B5 AGB] Wymiana głowic
Jeśli zaworki w korku na zbiorniczku nie będą utrzymywały odpowiedniego ciśnienia w układzie chłodzenia to obniża się temperatura wrzenia płynu i dochodzi do takiej właśnie sytuacji, że wywala gotujący się płyn korkiem. Jest to najtańsza i najszybsza do wyeliminowania usterka więc warto zacząć właśnie od sprawdzenia korka. Serwisy maja nawet specjalne przyrządy dzięki którym są w stanie sprawdzić poprawność działania tych zaworków. Akcja z termostatem też jest możliwa. Nie ubywało Ci wcześniej płynu?
-
[B5 AGB] Wymiana głowic
Witam! Kolego zanim rozbebeszysz silnik sprawdź, czy to nie wina korka na zbiorniczku wyrównawczym. Jak nie będzie trzymał ciśnienia w układzie to mogą się dziać takie akcje.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
właśnie chłopaki może ktoś chętny będzie?? bo ja bym się przejechał blisko nas a będzie można razem popić i poznać nowych ludzi Jak nie będę miał w tym czasie zjazdu to może się wybiorę, bo faktycznie prawie pod nosem impreza.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Czyli jak co roku. Moja raz się zbuntowała ale już aku mam na wykończeniu, nie chcę na razie kupować nowego bo do jesieni śmiało powinien wytrzymać. Podładowałem ostatnio i na razie jakoś pali.- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Macie może jakieś sprawdzone informacje nt. pogody? Wiadomo kiedy znów nastąpi globalne ocieplenie? A co do siłowni w Aqua to przymierzałem się do ćwiczenia na niej, ale jak zobaczyłem ceny karnetów oraz jednorazowych wejściówek to ochłonąłem. Wolę zostać przy tej, na którą teraz chodzę.- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Filip - trudno powiedzieć jaki silnik będzie najlepszym rozwiązaniem. Osobiście brał bym 1.8T z wymienionych wyżej powodów oraz dla tego, że jest to już kultowa jednostka, która potrafi dużo wytrzymać. Będzie to chyba jedno z najekonomiczniejszych rozwiązań w eksploatacji w B7 (nie licząc 1.9 TDI).- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Najgorsze jest to, że czasem przez 1 czy 2 dni wszystko jest oki, a potem mu odwali kilka razy i znowu spokój. Z moich obserwacji wyszło, że jak jest duży mróz to jest spokój, postoi trochę na słońcu to potrafi z 1-2 razy zaświrować i spokój. Najgorzej jest jak przychodzi odwilż - totalna masakra.- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
:gwizdanie:- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Byłem, sprawdziłem. Jak wcześniej napisałem, listwa jest wsuwana na takie plastikowe zatrzaski mocowane na drzwiach i zabezpieczona przed przesuwaniem za pomocą jednego wkrętu, który znajduje się w drzwiach od strony słupka (czyli z przodu). Sądząc po stanie wkręta w moim aucie (u Ciebie pewnie lepiej nie będzie wyglądał) raczej marne szanse na jego odkręcenie.- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Łukasz - ona trzyma się na takich plastikowych uchwytach, na które jest wsuwana. Na krawędziach są wkręty, po jednym z każdej strony chyba (z jednej strony na pewno, czy z dwóch to nie wiem, nie mam teraz Etki przy sobie). Looknę u siebie w aucie to Ci napiszę. - SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE