Treść opublikowana przez sylwiasty
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Przed zagazowaniem autko spalało latem w mieście 10,5-11,0 l/100km, w trasie to od 8,0 w górę - zależy jak się jechało. Zimą to już trochę gorzej bo w mieście to 12,5-13,5 l/100km. W trasie praktycznie to samo. Teraz na LPG w mieście od 12,5 w górę, w trasie raczej nie schodzi poniżej 10,0 l, ale teraz sobie nie żałuję i raczej ekonomiczna jazda to to nie jest. Co do TFSI to niestety minusem (jak dla mnie) tego rozwiązanie jest brak możliwości zagazowania takiego silnika. Kolejny minus to problemy z zasyfionym dolotem - dotyczy wszystkich silników TFSI i FSI, mgła olejowa z drobinkami kurzu osiada na zaworach ssących i powoduje zaklejanie wszystkiego. W sieci są fotki silnika 4.2 V8 FSI - na fotkach widać jaki syf się tam zbiera. W silnikach z tradycyjnym wtryskiem w kolektor tego nie ma, bo mieszanka paliwowo-powietrzna skutecznie obmywa wyżej wymienione elementy układu dolotowego.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Najlepszy wybór do B7 to 1.8T w Q. Kolega właśnie takowa zakupił, jeździł po nią z Białego do trójmiasta, chyba z Gdańska brał. Świeżo sprowadzona, dobry wypasik i cena spoko, bo coś koło 45-46 tysia za chyba 2006. Co do 2.0 TDI to sytuacja analogiczna jak z 2.5 TDI V6, tam niby tez coś poprawili, miało być lepiej a i tak sporo silników ma problemy z legendarnymi popychaczami i wałkami rozrządu.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
ja właśnie idę po piwo do lodówki, wezmę i dla Ciebie , nawet je za Ciebie wypiję w sumie to wezmę dla wszystkich jak starczy Na zdarowie kolego! Nasze i Wasze!
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Zajefajna "mechaniczna pomarańcza". :>[br]Dopisany: 21 Luty 2011, 21:40_________________________________________________ Ja niestety w pracy więc nie mam jak. W domu to bym setkę machnął przy takiej okazyji.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Mi też, bo następne już w Białymstoku będę, drugi semestr. Tylko jakaś wcześniejsza godzina, bo na 19:00 mam do roboty.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Możliwe, nie widziałem ich jeszcze.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Wiesz - to, że nie odpalił to nic. Martwi mnie ten centralny zamek. Bo jak by to była wina akku to bym kupił nowy i po problemie a tak mogę wydać kasę na nowy a i tak nic z tego nie będzie. Chyba po niedzieli wbije się do braciaka na garaż ogrzewany i rozbebeszę cały samochód, będę tak długo szukał aż znajdę. Muszę tylko plecy podleczyć bo na ostatnich baletach mnie przewiało i korzonki mnie zaatakowały. Tak to jest, po kilku setkach człowiekowi się wydaje, ze jest niezniszczalny.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Mówił, że wzór RS6 ori, 18"x8". Zgadzam się z Tobą, w Suw jeszcze można polatać na takich laczkach. Za to w Białymstoku w chwili obecnej to jest zemsta, ale jak skończą remonty to tez da się latać na większych laczach.[br]Dopisany: 21 Luty 2011, 19:52_________________________________________________ Grzesiek to powinien już zaprzestać tego procederu - to miała być limitowana edycja. Zaraz co drugie B5 będzie latało na bixach. Jeszcze Policaje zrobią akcję bix na wzór akcji prędkosc.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Nie narzekaj na pogodę - nas wcale nie lepiej. Dzisiaj ma być -22*. Mi też nie chce się dłubać przy takiej pogodzie. Czekam na globalne ocieplenie. Z tego zimna to mi wczoraj akku się zbuntował - musiałem z kabli odpalać od kumpla. Niestety mam coś nasrane w instalacji i mi rozwala akumulator. Mam do Was pytanie, bo może ktoś z Was miał to u siebie: cały czas zamyka mi się sam centralny zamek. Czasem po wciśnięciu hamulca, czasem po wrzuceniu wstecznego, włączenia ogrzewaniu lub włączenia świateł. Kumpel obstawiał wiązkę w klapie bagażnika, z grubsza patrzyłem i wygląda oki. Może któryś przewód się w środku przełamał i nie daje masy czy jak? Już nie mam pomysłów. Na wszelki wypadek noszę zapasowy kluczyk w kieszeni.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Marcino's już zrobił setup z 17" na 18".
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Po setce i lecimy rezać lampiszony. Ale tłok - dawno nas tylu na raz nie było. :>
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Zależy o której kto wstaje. Ja jechałem ok. 8:00 to było -18*.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
To lepiej pierwszy bo w drugim ja będę w Białym - next semestr.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Aż takim desperatem nie jestem.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Kusiciel. Łukasz dawaj do Suw - będziemy rezać grupowo.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Dobrze wiedzieć. Jak mnie najdzie to się odezwę. Ale alkoholizujemy się jak coś dopiero po zakończonej robocie. Bo jeszcze zamiast z przodu to je z tyłu zrezam. A właśnie - Johny Ty u siebie rezałeś polifty to wiesz już o co kaman.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siedzą siedzą .... ale w kartonie. Niestety w Suw mamy teraz po -20*C i nie bardzo mi się widzi robota w garażu w takich warunkach. Jak zrobi się trochę cieplej, może pod koniec lutego, to będzie rezanko. :>
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
A ja już jestem na drugim semestrze - wszystko zaliczone. Teraz mam przerwę 4 tygodnie. Trzeba będzie reznąć lampiszony.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
dokładnie Łukasz - jak idzie? Ja w sobotę pisałem ostatni egzamin a właściwie to dwa. Ale na spocie Wam opowiem, jaką akcję miałem z jednym psorkiem. Dzisiaj mają być wyniki ale raczej do przodu. Swoją drogą to masakrycznie ślisko było jak jechałem na egzamin do Białegostoku w sobotę.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Chłopaki walczą w sesji z egzaminami.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
No Grzesiek - idziesz po bandzie. Jakie żarówki wsadziłeś w miejsce długich? Jak możesz to zapodaj linka do aukcji. Bo chyba też sobie takie cuś reznę. Ta żarówka led'owa nie świeci za bardzo na niebiesko? Miśki nie zatrzymywały do kontroli? Ps. Przesyłka dotarła.
-
[B5 AEB] Wysokie spalanie 18/100
Kolego - jeśli myślisz, że w trasie AEB zejdzie do 6,5 l to się mocno mylisz. Mi nigdy w trasie nie udało się zejść poniżej 7,5 ale zazwyczaj w okolicy 7,9-8,3. W mieście latem przy naprawdę spokojnej jeździe schodziłem w okolice 10,7 ale Suwałki to nie jest wielkie wiecznie zakorkowane miasto. Po założeniu lpg w trasie pali ok.10. W Twoim przypadku ponad 10 w trasie to troszkę za dużo zwłaszcza na prędkości z jakimi się poruszałeś. Sprawdź VAG'iem jakie masz odczyty temperatury wtedy będziesz wiedział, czy to problem czujnika czy może termostat nie trzyma i jeździsz na niedogrzanym silniku. Odczytaj też jakie wartości mają korekty krótko i długoterminowe, będzie wiadomo, czy coś powoduje zmianę mapy i wzbogacanie mieszanki. Sprawdź też przepływomierz, najlepiej zrób loga bo może on też zawyżać wartości i podlewa paliwem.
-
[B5 1Z] Gdzie jest minus po zamknieciu cetralnego ???
widzisz jest to różnie rozwiązane i nie wiadomo dla czego, mamy te same roczniki i modele silników a u mnie jest sterowane na przemian + i - Jest możliwość podłączenia sterowania centralnym zamkiem na 2 sposoby: 1. sterowanie -/- 2. sterowanie +/- Wszystko zależy od osoby podłączającej alarm oraz od jego wiedzy w tym temacie. Do autora tematu - jak rozkminisz sposób to dawaj informacje tu na forum, sam się nad tym zastanawiam ale nie mam czasu teraz dłubać przy samochodzie. Jak już coś ustalisz to polecam zastosować jakiś odłącznik, żeby na wszelki wypadek wyłączyć tą opcję na zimę. Zdarza się, że mechanizmy w lusterkach potrafią przymarznąć i można uszkodzić silniczki.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Zależy jaką hamownię masz na myśli, niektóre są czynne regularnie co sobotę wieczorem. Jak by ktoś łyknął moje 16' to z chęcią przytulę Twoje 17'.
-
[B5 AEB] Wysokie spalanie 18/100
Proszę: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7226 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162236.0;highlight=sonda+lambda