Treść opublikowana przez sylwiasty
-
[ALL B5] Olej a LPG i jego wymiana
Witam! Jeśli nie masz wycieków z silnika na zewnątrz to proponuję nastawić się na wymianę uszczelniaczy na zaworach. Jest to najczęstsza przyczyna zwiększonej konsumpcji oleju w silnikach VAG. Olej masz dobry wiec sama zmiana oleju nie wiele pomoże. Po wymianie uszczelniaczy ja nawet zaryzykował bym i wlał full syntetyk.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Meczyk do bani, na miano meczu finałowego zasługiwał raczej pojedynek Niemcy-Urugwaj. Oglądając mecz Hiszpania-Holandia chwilami miałem wrażenie, że oglądam galę MMA.
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Ja też długo (rok) się wzbraniałem przed montażem LPG do swojego AEB, a teraz pluję sobie w brodę, że od razu nie zamontowałem. Już dawno by mi się zwróciła.
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Jak montowali w moim Audi 3 miesiące temu instalkę to pytali gdzie chcę mieć zamontowany wlew gazu, powiedziałem że pod klapką wlewu benzyny - nic nie musiałem dopłacać. Oczywiście gość stwierdził, że jest to trochę więcej roboty ale zadowolenie klienta jest najważniejsze. :> Co do korozji - wystarczy zabezpieczyć dobrze po montażu jakąś farbą, ewentualnie maznąć silikonem i nie ma prawa nic wyleźć.
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Zawsze było by tak montowane, gdyby zakłady podchodzące do każdego montażu podchodziły sumiennie a nie robiły tego dla sztuki, aby szybciej. Swojego czasu za montaż przy wlewie benzyny trzeba było dopłacić 50-100 PLN'ów a to oznacza, że nikomu nie chciało się robić dodatkowej roboty za friko. Teraz już mało który zakład za to kroi kasę bo ludzie oprócz oszczędności chcą też mieć estetycznie wykonane.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witamy w polszy! :> Nie ściemniaj tylko wpadaj podpisać listę obecności.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Słuszna uwaga. Wjazd i wyjazd też nieźle skopany, zimą będą czochrać po tych barierkach bokami tylko iskry będą szły. Do zobaczenia na spocie!
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Spoko! Na zewnątrz po Plazą zawsze jest pełno samochodów, za to w podziemnym garażu zawsze jak byłem to tylko kilkanaście aut stoi. :>
-
1.8T AUM instalacja LPG + Chip
Witam! Tak jak napisałem już na forum lpg - jak ogarniesz wszystko do końca to poproszę o jakiś mały poradnik w jaki sposób ogarniałeś gaz po zrobieniu softu, na podstawie których grup robiłeś logi w celu zrobienia korekt w sofcie Omegas'a itd. U mnie na standardowym sofcie benzynowym korekty długoterminowe podczas jazdy na lpg schodzą do -6,0~-6,3%, nie jest to dużo ale myślę, że warto było by to jeszcze troszkę skorygować. Pozdrawiam! Ps. Widzisz - myślałem, że czarne MED'y mogą sobie nie poradzić z nowym softem a tu proszę. :> To co potrafią białe, które mam zamontowane u siebie? O reduktor się nie martwię, bo IG1 to chyba jeden z najlepszych reduktorów na rynku.
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Witam! Niech montuje pod klapką wlewu benzyny. Ja jeszcze nie spotkałem się z sytuacja, w której na stacji ktoś narzekałby na tak zamontowany wlew gazu. Wręcz przeciwnie - dla nich lepiej jak tak jest zamontowany, czysty zawór i nie muszą klękać żeby zapiąć pistolet. Po prostu gazownikowi nie chce się dokładać sobie roboty. Jeszcze jednym plusem takiego montażu jest to, że jak będziesz wjeżdżał na podziemny parking to nikt nie będzie wiedział, że masz LPG w aucie. Niestety żyjemy w kraju, w którym wszystko jest na odwrót. Z jednej strony dużo mówi się o ekologii i ochronie środowiska a z drugiej strony na gorszej pozycji stawia się ludzi, którzy coś dla tego środowiska robią czyli np. jeżdżą na paliwie, które mniej zanieczyszcza środowisko niż tradycyjne paliwa (wspomniane parkingi podziemne i zakaz wjazdu dla aut z LPG, droższe przeglądy itd.).
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witam! Ja w niedzielę pracuję do 19:00 więc jak coś to się spóźnię, chyba że spot'a przesuniemy na 19:00. Co do miejscówki to dla mnie jest obojętne, gdzie będzie - ważne, żeby był.
-
[ALL] Przyciemnienie szyb w avancie b7
Witam! Napisałem, że jest to proces odwracalny bo taka informację uzyskałem w firmie, w której przyciemniałem szyby tą metodą. Nie pytałem ich wtedy jak wygląda ten proces bo mnie to wtedy nie interesowało i dla tego nie chcąc pisać nie potwierdzonych informacji n/t sposobu usuwania przyciemnienia piecowego (na zdemontowanych czy zamontowanych szybach) - napisałem, że nie wiem jak to przebiega. Co do podwajania wartości samochodów tym zabiegiem - bez przesady, nie każdy zakład kroi za to kilka tysia PLN'ów. Druga sprawa to robiłem to grubo ponad 10 lat temu a wtedy 126p czy B2 nie kosztowały tyle co rower w markecie (a nawet jeśli to kto mi zabroni? mój samochód, moja kasa). Pisząc, że jakakolwiek folia na zielonych szybach spowoduje przekroczenie parametrów określających dopuszczalna przepuszczalność światła użyłem trochę skrótu myślowego, bo dotyczy to każdego sposobu przyciemniania - czy piecowe czy folią. W necie natknąłem się tez na informację, że nawet folia antywłamaniowa (nie barwiona, przezroczysta) naklejona na szybę spowoduje już zmianę parametrów szyby. Pozdrawiam! Ps. Nigdzie nie napisałem, że jestem fachowcem.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Żyjemy, żyjemy. Ja w niedzielę byłem na standardowej miejscówce bo myślałem, że ktoś wpadnie na bajerkę. Nikt się nie pojawił. Pewnie wszyscy wczasy rozpoczęli.
-
[ALL] Przyciemnienie szyb w avancie b7
Witam! Kolego ar35 - przyciemnienie piecowe też jest jak najbardziej odwracalnym procesem. Nie wiem tylko, czy konieczne jest wtedy ponowne wycinanie szyb ale na pewno jest to proce odwracalny. Szyby przyciemnione w ten sposób miałem w poprzednich autkach (Fiat 126p, Audi 80 B2) ale tam szyby były na uszczelkach, więc sam powyjmowałem i sam potem wstawiałem. Co do przyciemniania szyb przednich bocznych to szyby lekko zielone mają stopień przepuszczalności światła zbliżony do dopuszczalnej normy więc jakakolwiek folia na tych szybach powoduje przekroczenie norm. Ale czego się nie robi dla dizajnu.
-
[ALL B5] Wysokie spalanie gazu
Witam! Obstawiam kończący się parownik (a konkretnie membrany). Przy przebiegu 80 tyś. km membrany straciły swoją elastyczność i nie ma możliwości precyzyjnego (jeśli można to o II gen. powiedzieć) dawkowania gazu. Żywotność reduktorów II gen. wynosi 40-50 tyś. km, jedynie chyba Lovato potrafią dociągnąć w okolice 80-100 tyś. Masz dwie opcje: 1. regeneracja polegająca na wymianie membran, jeśli zrobisz to sam to koszt nie duży 50-70 PLN za kpl. naprawczy, jeśli regenerację zlecisz zakładowi montującemu LPG to koszt imprezy wyniesie pewnie min. 150 PLN więc warto zastanowić się nad opcją nr 2; 2. wymiana reduktora na nowy (taki sam jak masz), koszt w zależności od reduktora ale od stu kilkudziesięciu PLN wzwyż.
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
Witam! Kolego a ile Ci autko pali LPG/100 km? Bo ten błąd: oznacza, że autko lata na ubogiej mieszance przez co sterownik benzynowy próbuje to korygować i tym samym rozjeżdża się mapa ECU benzynowego. Czas wtrysku na jałowym powinien oscylować w okolicy 1,85-2,0 ms a u Ciebie jest 2,3-2,6. Błędy przepustnicy też mogą być efektem powyższego. Zacznij od tego: Tylko przed regulacją zrób reset ECU benzynowego i pojeździj trochę na benzynie (30-50 km) w różnych warunkach drogowych (miasto, trasa). Potem prosto do gazownika na regulację i dopiero po tej operacji możesz zacząć jeździć na LPG i obserwować czy błędy pojawią się znowu.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witam! To jak tam Panowie, kręcimy jakiegoś spontona w niedzielę 27 czerwca?
-
[B6 AWX] Przy włączaniu świateł zapala się kontrolka od hamulców
Witam! Sprawdź też, czy przetwornica nie jest za blisko sterownika ABS. Kolega tak miał w B6 - przetwornica zamocowana do pompy ABS'u i co kilka dni zapalała mu się kontrolka na liczniku. Przełożyłem mu przetwornicę w inne miejsce (z dala od sterownika) i kilka miesięcy spokój.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Witam! Po 30 tysiach jazdy na gazie to zwrócą Ci się 2 turbiny. Jeśli instalacja została odpowiednio dobrana, tzn. jej elementy są wystarczające aby obsłużyć taki silnik nie jeżdżąc na ubogiej mieszance to turbinie nic nie powinno się stać. Szybciej zabijesz turbinę nieodpowiednim postępowaniem (pałowanie na zimnym silniku/oleju, gaszenie silnika bez wystudzenia turbiny po pałowaniu) niż eksploatacją na gazie. Jeśli instalacja nie została wstawiona 2-3 miesiące wcześniej, żeby łatwiej sprzedać auto i została odpowiednio dobrana i zamontowana to nie powinieneś mieć problemów z autem i turbiną. Jeśli przeczytasz cały ten temat od początku do końca to będziesz wiedział, jakie graty muszą siedzieć pod maską w takim aucie, żeby bez problemowo latało. Pozdrawiam! Ps. Polecam też lekturę tego forum: http://lpg-forum.pl/index.php?sid=1718218a1c8104b964e9c743e617bb13
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Słuszna uwaga. Na chwilę obecną skłaniam się właśnie ku temu, by na urlop pojechać właśnie na Litwę. Ceny za noclegi podobne jak u nas. U nas nie wiadomo jak to będzie z kąpieliskami - czy z powodu powodzi i skażenia nie zostaną zamknięte. No i jeszcze ta podróż - w tygodniowym urlopie 2 dni trzeba zarezerwować na drogę (dojazd i powrót). A tam znajomi pojechali na długi weekend, w jedną stronę jechali 3 godziny. Co do spota to 27 czerwca jak najbardziej mi pasuje.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witam! W dniach 19-25 lipca wybieram się nad morze więc jak zlot będzie w podobnym terminie to i ja wpadnę przynajmniej na kilka godzin. Pozdrawiam!
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Spocik uznajemy za udany, mam nadzieję, że w Suwałkach też tak licznie się spotkamy. Pozdro i do następnego!
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
W Suw na razie cisza i spokój.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Ciiicho bo zapeszysz. Chłopy iść na msze i na tace dać za słoneczną pogodę na dzisiejszego spota.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Marcin - to wpadaj pod ratusz ok. 15:15, chwilkę pobajerzymy i polecimy kolumną. (albo mini kolumną bo na razie jest nas tylko trzech).