Treść opublikowana przez MARTiiii
-
[B5 AFN] Układ wydechowy kolejny problem
Co ma plecionka do buczenia. Tlumik sie rozpadl lub gdzies jest nie szczelnosc. A do autora zdecyduj sie czy uklad drga, czy buczy. Bo to dwie rozne sprawy. Przy plecionce uklad drga, wpada w rezonans, przy niskich obrotach. Przytrzymaj tlyny tlumik butem. Jesli przestanie halasowac to plecionka do wymiany.
-
[B5 AFN] Sprzęgło - producent NK-Germany?
Jak temat. Sprzedawca mi poleca zakup pełnego sprzęgła tej firmy - 750zł. Podobno włąśnie wchodzą na Polski rynek bo do tej pory sprzedawali tylko na zachodzie. Coś ktoś może powiedzieć na temat tego producenta? Jak w porówaniu z Sachs'em?
-
[B5 AFB] Wahacze - temat rzeka:)
Pełen zestaw Meyle z śrubami 1500zl kosztuje, więc trochę taniej niż lemfordera ale drożej niż Febi czy TRW. Ja chyba na nie sie kusze i zoabczymy.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja się zastanawiam nad kupnem tego Meyle - ciekawa sprawa z tym wzmocnieniem. A jak ten Herzog... ?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A co powiecie o firmie Herzog. Ostatnio w Lider Service mi je proponowali bo podobno sa OK. Na alegro to coś kosztuje 700zl komplet . Połowe tego co Lemforder ale mam obawy co do jakosci. Ktos je stosowal?
-
[B5 AFN] Huczenie, jak by cos zatartego - słychać od strony chłodnicy
To chyba raczej piski powinny dochodzić, a nie huczenie, jak przy zatarciu brudem. DObiega ogólnie z silnika i raczej gdzieś z jego dolnej części. Czy to może być łożysko sprzęgła?
-
[B5 AFN] Huczenie, jak by cos zatartego - słychać od strony chłodnicy
Po rozgrzaniu jak by cichło. Słychać tylko z zewnątrz, stojąc od przodu, przy chłodnicy (lepiej słychać gdy maska zamknięta). Dźwięk jak by metal tarł o metal w połączeniu z piaskiem, takie huczenie, zatarcie. Podobny dźwięk do tego, gdy tarcze hamulcowe nam się zabrudzą piachem, brudem. Chyba dobiega gdzieś z dolnej części silnika, chyba bo trudno to zlokalizować. Zadnych innych dziwnych objawów.
-
[B6 AVF] Koło dwumasowe. Wymiana
Jak wciśniesz sprzęgło to słychać takie jakby stukanie, na postoju. Po rozgrzaniu cichnie.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Mam to samo od kupna tylko bez tych jakis skoko, zabki w przy 1 i 2. Przejechałem 25tys. i dalej z tym jezdze.
-
220 tyś kilometrów czy to dużo???
No nie wiem moj ma juz 300tys a na tyle nie wyglada. Licznik oczywisce o polowe byl przekrecony. Stan, nie wyglada na taki przebieg.
-
[B5 AFN] czemu trzesie samochodem ??
Przy plecionce to trzesie sie układ wydechowy - wpada w dragnia, rezonans na niskich obrotach. Konkrety... cała buda się trzęsie, silnik czy co???
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Lemforder później... później Febi, TRW.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Dla uregulowania, rezoznans układu wydechowego to norma przy tym silniku. Ostatno znów to miałem. Plecionka wygląda ok wiec warsztat wzial mi troche podsztywnil ukłąd zaciskając opaską jeden z wieszaków. Jest sztywniejszy i już nie drga przy niskich obrotach, przy zimnym silniku. Rezonans, drgania ukłądu przy niskich obrotach i zimnym silniku to nie dwumas. One podobno tak mają niestety....
-
[B5 AJM] Filtr oleju
W sklepie to ci mogą dowalić. Nie wiem jak to jest ale mi ostatnio wybierali filtr Knechta z katalogiem Filtrona, sory nie znam się niewiem czy tak mozna. Gadali że wszystkie oznaczenia takie same są u wszsytkich. Jak się okazało w serwisie, dali nie to co trzeba, wedlug serwisu. Filtr co mi dali w skleipie niby do A4 AVG kosztował 30zł w serwisie o jakimś innym oznaczeniu 50zł (oba knechta). I komu tu wierzyć???
-
ŻARÓWKI H7 PHILIPS X-TREME POWER ma ktos je?
A jak ze świeceniem na odległość tych blue w porównaniu do extreme. Bo może byc na odwrót. Strumień pod koniec może byc silniejszy niż przy tych blue.
-
HID xenony pytanko [a4-2000]
Chyba zmieniają żarówki na czas przeglądu. No chyba że tak się podchodzi do tego na stacjach diagnostycznych w co wątpie.
-
[B5] Chce wstawic alarm
Ma wyć głośno i tyle. Bo i tak go obejdą jak będą chcieli. DObrze pochować i wsio.
-
Drgania układu wydechowego, a Dwumas ???
Trochę późno... cóż DO dzisiaj nie byłem z tym rezonansem ale jestem na bank pewien, że to znowu plecionka - coś skopali jak robili widocznie. Dalej mi się tłucze ale najbardziej jak jest zimny... Z tym łożyskiem to tak jak piszesz. Chyba ci pada, tak jak mi zresztą To właśnie to stukanie przy wciśniętym sprzęgle ale jak się rogrzeje to jakby mniej to było słychać. Ja przy okazji wymiany sprzęgła i tu problem bo nie wiem jak długpo moge jeszcz z tym jeździć, pewnie będę musiał wymienić dwumasa - przy gaszeniu trzęsie mi budą i jakby słychać, jak coś się przesuwa, czy coś - nawet pasuje ten odgłos, do tych tłuczących garów :confused: blee. Szukam już jakieś dobrej ceny na sprzęgło i dwumasa - chyba SACHSA wezme wszystko, taniej niż Lukas.
-
Pytanie -brak oznaczeń audi na tylnej klapie-był bity???
Ja sam ściągnołem znaczki poza ringami bo mi się bez nich bardziej podoba. NIema to żadnego znaczenia czy ma, czy nie. Patrz na inne rzeczy.
-
Bassowe głośniki w tylne drzwi - namiastka ale zawsze coś
Z przodu całkiem nieźle gra, chyba Nokia tam siedzie ale nie wiem co jest z tyłu - dziwacznie gra, jakby samymi bassami. Może poprzedni właściciel cos kombinowal. Właśnie niechce zadnych skrzyń wkładać. Jeszcze zastanawiam się nad tym Bose w nadkole ale chyba sobie z nim daruje. Te Lanzar to jakiś szczególny model by bardziej waliło bassami niż resztą pasma?
-
Bassowe głośniki w tylne drzwi - namiastka ale zawsze coś
Może jest wśród nas kto się zna bardziej na CA i coś doradzi. Chciałbym w tylne drzwi wstawić glośniczki niżej grające, bardziej bassem niż na przodzie. Taka namiastka no ale cóż... Na jaki parametr patrzeć, co szukać? Może jakiś model polecicie. Drzwi dodatkowo matą bym obił. Plus może jakiś wzmacniacz. Miałem kiedyś takie niżej grajace w polonezie - Tonsila tył (górę miały do kitu) ale bassem waliły za to, a na przodzie jakieś Sony (ładnie czysto grały ale słaby bass). Razem całkiem nieźle to grało. Taki wytwór... Osobno beznadzieja Co wy na to...? p.s. Tak w ogóle to teraz w A4 mam coś z tyłu dziwnego wsadzonego, strasznie bassem grają ale beznadziejnie to brzmi i przeniosłem tylko na przód. Może coś walnięte, a może takie wstawiali do A4? Nie mam Bose.
-
[B-5 1,9 TDI AFN] Czy zmieniać olej mineralny na syntetyk???
Dajcie se na wsztrzymanie. Oczywiste, że jak silnik nie bierze oleju trzeba mu lać syntetyk lub pół syntety, a w ostateczności Mineralny. Dlaczego nie minerał, chodźby ze względu na to że jest gęsty i nie zbyt miłe jest odpalanie silnika przy mrozach. Fakt że jak jest już minerał zalany to przesiadka na syntetyk może być niebezpieczna ale na pół syntetk zmieniaj i tez będzie dobrze.
-
[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?
Z pionierem tez slyszalem glosy jak to sie psuje i w ogole bleee. Kupilem nowe z MP3 za 450zł alegro i jakoś 3 lata mineły i nie ma problemów. Clarion dobra firma, czasami wyjdzie cos gorszego. A to co daja fabryki do swoich wozidelek to masowka, ktorej nie warto brac pod uwage. A teraz zastanawiam się nad zamina na ciut wyższy model, tlyko najpierw muszę pobawić się z drzwiami i je wygłuszyć. Fajna rzecz http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=190913090 P5900
-
Głośniczek Nokia
Napewno kabelek przy glosniku nie laczy albo nawet sama jednostka cos nawala (walnij pieścią w boczek glosnik albo jednostke i bedzie wiadomo czy to cos z polaczeniem - kablem ). Watpliwe czy glosnik. Poza tym lepsze a z pewnością tańsze glosniki kupisz poza ASO. Za taka cene jak ci pewnie walna w ASO to niezly sprzet bedziesz mial zamiast tych
-
Jakie radio wybrac?? z Mp3 , jakies bajery itp.
Za taka sumke to daruj sobie ogladanie czegos na takim ekranie bo to nie ma sensu. Kup porzadny zwykly odtwarzacz z mp3+dodatki jakie tam chcesz. Kup Alpine jakiegoś i będzie zadowlony. Jak ci się nie podoboają to Clariona, Pioniera lub JVC. No chyba że jestes fascynatem ori... Bose większości starczy... tylko drzwi przydaloby sie wygluszyc.