Treść opublikowana przez fusse
-
[B5 AFN] Jaki pasek rozrządu do B5 TDi ??
dokladnie, u mnie tez piszczal, pozniej mechanikoddal mi paski to byly one niezle zjechane i spekane. az strach ze nie pekl zaden w trasie. tam masz pelen zestaw, 4 paski i pompa wody chyba, ktora tez jest bardzo wazna...
-
[B5 AFN] Jaki pasek rozrządu do B5 TDi ??
ja kupowalem na stronie www.rozrzad.pl tam jest caly zestaw za jakies 400 pare zlotych. jestem zadowolony, pozatym jest to najtanszy zestaw w sieci.
-
[B5 AFN] Sprężyny do 1.9tdi avant
amorow nie planuje zmieniac, dopiero jak zabije standardowe to wymienie na jakies gazówki. cholera troche sie boje zmieniac. ale trudno jak bedzie lipa to sprzedam na forum nowki sztuki za nie duza kase. to jest link do tych sprezyn. kupilem je za 85zl nowki sztuki w pudelku zapakowane z instrukcja. http://autoracing.pl/p/309/3707/zestaw_spr%C4%99%C5%BCyn_ap_sportfahrwerke_audi_a4_(b5)_nap%C4%99d_przedni_sedan_avant_4_cyl._66-142_kw_bez_tdi_11;94--audi-ap-spr%C4%99%C5%BCyny-zawieszenia_.html
-
[B5 AFN] Sprężyny do 1.9tdi avant
witam kupilem dzis bardzo okazyjnie sprezyny do audi a4. mam pytanko, te sprezyny sa wedlug specyfikacji na przod do 975kg,a model twardszy jest do 1070kg. mam avanta,1.9tdi. jezdze sam, ewentualnie z dziewczyna. czy przod bardzo pojdzie mi na glebe? sprezyny sa -30/-30 . pozdrawiam! zapomnialem dodac, felunek 17 cali. opony 225/45/r17.[br]Dopisany: 31 Styczeń 2010, 14:09_________________________________________________Panowie, pomozecie cos? bo szkoda mojej roboty, jak zaloze sprezyny i zamiast 3cm bedzie 6cm na glebie..
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
przeciez czujnik nie wylacza swiec...tylko podaje temperature.
-
[ALL] Jak szybko starzeje sie opona?
ok dziekuje za odpowiedzi, czyli wszystko jasne. odpuszczam sobie temat. grunt to bezpieczenstwo. a opony sa jedna z wazniejszych czesci w aucie odpowiadajacych za nie.
-
[ALL] Jak szybko starzeje sie opona?
jak w temacie? czy opona z 7mm bieżnikiem z 2003-2004 jest stara? czy nie wnosi?
-
[B5 AFN] Znowu tryb awaryjny mimo czyszczenia kierownic!
ile taka gruszka kosztuje?
-
[B5 AFN] Wymiana(wykręcenie świec żarowych).
ja tez wymienialem wszystkie swiece sam u siebie. uzywalem klucza dynamometrycznego ,ale mozna sobie bez niego poradzic,tylko przykrecac z czuciem...mi bardzo pomogl taki przegubik na klucz, latwiej bylo wtedy z dojsciem. dzien wczesniej napiskalem na swiece wd40, a pozniej przy wkrecaniu napsikalem na swiece i na dziure i wkrecilem calosc zajela jakies 30min na parkingu. swiece beru z allegro za 20zl szt:)
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
ja mam stary 6 letni akumulator, od niemca jeszcze i dyga jak szalony, choc raz musialem juz go pod prostownik podlaczyc,ale to sam go swiadomie zabilem, przed swietami, ciagle tylko dojazdy do sklepu co dwa kilometry i znowu swiece zagrzewac...
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie, zamula czasami.
czyli na poczatek proponujecie zmiane stylu jazdy na bardziej dynamiczna? a z przeplywka moze cos byc? bo jak mowilem,nie za kazdy razem ma takiego zamula.. myslalem ze moze to paliwo,ale dwa razy juz verve zalewalem i to samo jest...
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
przekaznik slychac po jakis 15sekundach, slychac pykniecie. jak macie voltomierz na blacie to tez to widac na voltomierzu. ja dzis jeszcze nie odpalalem,ale u mnie na pomorzu to tylko -13 jest,takze nie ma tragedi, choc aku mam slaby
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
w takim razie dlaczego kontrolka gasnie dosc znaczaco szybciej jak przekaznik? cos mialo chyba to na celu?
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
a teraz pytanie, odpalacie jak zgasnie lapka(kontrolka) od swiec,czy czekacie na przekaznik?
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie, zamula czasami.
co to znaczy tuba? jaki kanal sprawdzac 49?
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie, zamula czasami.
tzn jezdze tak emerycko bo wiem ze silnik jest niedogrzany, dlatego nie chce mu dac po garach ostro...czy najlepiej to zalac paliwo i troche mu dac czadu jak sie rozgrzeje? to powiedzcie jak wy jezdzicie afnem? przeciez nie wszyscy na tym forum maja 50km do pracy...rostatnio wymieinialem czujnika temperatury,bo zle wskazywal i swiece mi sie nie zalaczaly bo przy -3, pokazywal temp. 17stopni. wymienilem go, to pomoglo,swiece sie wlaczaja, temp na blacie tez rosnie. mowicie,ze kierowniczki zapieczone,ale jak mowilem nie za kazdym razem auto zamula.. raz go odpale,to az sie rwie,a raz to taki wlasnie zamulacz...
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie, zamula czasami.
Panowie, taki problem. auto zaczelo palic naprawde sporo. zalalem bak za 170zl vervy z orlenu,ktora kosztowala 4,37 i po 450km musze znowu zalewac paliwo. na fisie pokazuje 8l, a w baku 8,6... dodam, ze co ktores uruchomienie silnika, auto jezdzi albo bardziej żwawo ,albo zamula.. czyzby przepływomierz? narazie nie mam dostepu do vaga,ale jakis miesiac temu sprawdzalem auto to nie bylo zadnych bledow. styl jazdy naprawde emerycki, jedynka 2200 obrotow,zmiana biegu, dwojka 2200 obrotow zmiana biegu,trojka jak jade 50/h to trzymam na trojce w okolicach 2tys, ale jak przyspieszam do 60km/h to zmieniam bieg na czworke. hamuje silnikiem jak sie tylko da. odcinki jakie pokonuje to 7km do pracy o 6 rano gdzie nie ma w ogole ruchu i jade sobie spokojnie bez zatrzyman i powrot w dzien,ale tez bez zadnych korkow... czytam na forum ze innym pali 6,5 do 7,5 jak go butuja,a ja na emerycie mam 8,6... to jakbym go butowal to by z 10l wyszlo.
-
[B5 AFN] Słabo sie nagrzewa
a czujnik temperatury oryginalny kupiles czy zamiennik za 20zl ? a podpinając sie pod temat, 7.8l/100km tylko miasto przy naprawde staraniu sie jechac ekonomicznie, to jest duzo jak na afn? bo wydaje mi sie,ze chyba tak...
-
[B5 AFN] Bardzo duże spalanie
teraz na zime pokazuje mi na blacie 7.6-7.9 . czy to normalne spalanie? silnik afn. tylko miasto.
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
no ja u siebie czekam na przekaznik i tez nie ma problemu. wazny jest naladowany dobrze akumulator. jak mialem slaby to naprawde ciezko i nierowno odpalal, a po naladowaniu leci od strzala. sprubuje zaraz odpalic zaraz po zgasnieciu lampki, choc dzis az tak zimno nie jest,tylko -2C ...
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia a pasek rozdządu
prosze nie zalamujcie mnie. to,ze was mechanik na kase wyciaga,placac mu roboczogodziny za sciaganie chlodnicy to sorry,ale nie moj problem. ja swojemu patrzylem na rece przez godzine pomagajac mu czasami. wymienil mi rolke napinacz, pasek, napinacz alternatora, pompe, pasek wieloklinowy i pasek klimy,wymienil plyn i ustawil kat wtrysku. calosc zajela mu 3,5h. gdyby nie bylo tak zimno w listopadzie to bym sam to zrobil,ale szkoda bylo sie babrac z tym wszystkich jak on wzial tylko 200zl + 10zl za nowa srube do napinacza alternatora.. aby wymienic rozrzad wystarczy troche przod przesunac do tylu, i to wystarcza na wymiane paska napianacza i rolki w afn. uwazajcie na mechanikow,bo ciągną kase jak sie tylko da.
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia a pasek rozdządu
normalnie, jak nie wymienial pompy wody to nie musial zlewac wody...
-
[B5 AFN] Wydłużył się czas grzania świec - co to oznacza?
nie musze miec pewnosci, wazne ze kosztowaly dwa razy taniej, a grzeja. opinie innych uzytkownikow sa tylko pozytywne. a to,ze te swiece jeszcze grzeja przez ok. 3 minuty to bzdura. dogrzewaja swiece owszem, ale nie te, tylko te dogrzewajace plyn.
-
[B5 AFN] Wydłużył się czas grzania świec - co to oznacza?
ja tez uwazam ze tym z allegro nic nie dolega i grzeja bardzo dobrze, a wy dalej przeplacajcie w IC i placzcie,ze swiece prawie 200zl kosztowaly. swiece z allegro i sprawny akumulator i dzis na -16 po dwoch obrotach rozrusznika kreci normalnie