Treść opublikowana przez fusse
-
[ALL] Problem dużego spalania
kola raczej watpie, mam u siebie 225/45/17 i spalanie w miescie 6,5-7l ale silnik afn. mysle ,ze u Ciebie powinno byc podobnie, trasa to okolo 5-5,5l .
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
ehe to w takim razie, jedz na jakas reczna myjke, gdzie myje sie cisnienieniowo bezdotykowo auto. otworz maske i pod cisnieniem przelec ten intercooler, nic nie pownno sie stac,a napewno wypluka brudy
-
[INNE] A3 AZS- Diesel 10 stopni i nie odpala . Prosze o pomoc
moze Ci sie paliwo cofa,albo lapie powietrze? sprawdz węże i filtr paliwa.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
ogolnie w wezu intercoolera moze byc olej, i to calkiem normalne zjawisko,ale jak to nie jest olej, to sprawdz pod korkiem wlewu oleju, czy nie masz takiego nalotu o kolorze musztarrdy lub kawy . sprawdz tez bagnet. jesli olej zostanie wymieszany z woda, to wyglada wlasnie tak.
-
[ALL B5] Czy tunel środkowy od polifta jest p&p do przedlifta?
witam tak jak w temacie, czy jest taki sam na uchwytach,czy trzeba przerabiac? chodzi mi o tunel gdzie jest podlokietnik, hamulec ręczny, uchwyt na kubki itd.
-
[B5 AJM] Różne długości świec żarowych w katalogu?!
w afn tez byly dlugie...
-
[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4
aha, nie dodalem ,ze auto gorzej zapalalo.
-
[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4
raz zalalem bio z bliskiej czysto z ciekawosci, efekt: -wcale nie smierdzialo plackami ,ani niczym podobnym -auto jezdzilo normalnie, tak jak na zwyklym ON lub np na vervie -auto palilo ponad litr wiecej na 100km normalnie jezdze ciagle na vervie,to za 100zl paliwa robilem tylko samo kilometrow na vervie co i na bio. mysle,ze nie warto, juz lepiej jakis opal zalac
-
[B5 AFN] Lifting Srebrnej Strzały. 17", lampy, Weitec-35, polerka fajek, roletki drzwiowe
a fajki to musisz regularnie papierem leciec, czy nie brudza sie?
-
[B5 AVG] Tarcze FEBI opinie....
na necie tez duzo bzdur jest napisane, ogolnie jak kto dba, tak ma. jak przegrzejesz tarcze i wjedziesz w kaluze to nawet brembo Ci sie wygnie i dostanie bicia. to sa tarcze do normalnego jezdzenia.
-
[B5 AVG] Tarcze FEBI opinie....
tez mam febi u siebie plus klocki remsa. po wymianie roznica znaczna na plus, stare tarcze dojechane byly;)
-
[ALL] Koło się rusza . Łożysko czy drążki???? Objawy --->
no nie tak powoli, bo jak juz tak lata to jest koniecznie do wymiany!!
-
[B5 AFN] Czy to jest oryginalny katalizator (foto)?
Panowie, Kata z metalowym wkladem, tez sie wypróżnia?
-
[B5 AFN] Pedał gazu sie rusza na boki i samochód nie równo ciągnie...?
mysle,ze dobrze myslisz,ze jest to problem z potencjometrem. dla pewnosci mozesz zapodac vag i zlogowac grupe na ktorej widac pozycje pedalu w % . pozdro.. gdzies na forum ostatnio ktos sprzedawal pedal.
-
[B5 AFN] Czy to jest oryginalny katalizator (foto)?
witam dzis widzialem a4 afn i tam byl zupelnie inny katalizator, taki owalny i do dolu, to,to nie wiem co to jest. to niedlugo zabieram sie za przepychanie tego, zeby chociaz puszka zostala... zdziwie sie tylko jak zobacze,ze ona jest pusta... dam znac co z tego wyjdzie![br]Dopisany: 03 Wrzesień 2010, 14:22_________________________________________________witam jeszcze raz. Panowie, to jest uniwersalny katalizator, znalazlem taki na allegro,to jego zdjęcie: teraz pytanie, jest to chyba katalizator metalowy. czy taki katalizator mozna przepchać? chyba raczej nie? jedynie rozcinanie puszki i dopiero zabawa..? czy moze on mi zamulac auto?
-
[B5 AFN] Czy to jest oryginalny katalizator (foto)?
witam nosze sie z zamiarem wyprucia katalizatora, objawem przytkania jest, pozno zbieranie auta sie, pompuje na maksa dopiero od 2200 obrot,ale do sedna sprawy, jeden mechanik sugerowal mi,ze mam nieoryginalny katalizator, czy ktos moze mi to potwierdzic? rok 1996 rok, AFN nalatane prawdziwe 230k .
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
jak dla mnie to leci Ci wlasnie z tego gumowego weza , lacznika pomiedzy rura od IC a kolektorem ssacym. u mnie tez z niego lecialo, koszt tej gumy to chyba 6zl w agromie. wtedy tez mialem sciane grodziowa cala zapackana olejem. w rurrze jest duze cisnienie i mgielka olejowa, stad niewielki ubytek,a tak napackane. oczywiscie ze Ci leci z tego laczenia, dopiero zdjecia obejrzalem ) takze nie krepuj sie i wymieniaj! tylko uwazaj, 80zl w ASO to kosztuje, a w kazdym innym sklepie kupisz taniej. jak mowilem ja w agromie, 6zl. waz gumowy, zbrojony , olejoodporny.
-
[B5 AFN] Zbiornik wyrównawczy czy warto?!
powinien sam sie odpowietrzyc. pytanie, dlaczego tak sie usyfił?
-
[ALL] Czy to kolektor AWX? Czy podejdzie pod AFN?
Panowie, wole sie upewnic, czy ten kolektor z aukcji to jest ten wiekszy kolektor podobny do tego z awx, ktorego bez problemu zamontuje w moim afnie? link do aukcji: http://allegro.pl/kolektor-ssacy-sharan-galaxy-alhambra-i1191583438.html
-
[B6 AWX] Wyciek oleju z turbiny
przeciez 0,5litra na 15 tys, to zaden wyciek jezdzij dopuki nie padnie,a nie szukasz dziury w calym. calkiem mozliwe,ze to nie wyciek,tylko poprostu motor tyle spalil.
-
[ALL B5] Pomocy potrzebna podkładka pod turbinę silnik niby 1Z
tak nie bedzie jak dobrze skrecisz.
-
[ALL B5] Pomocy potrzebna podkładka pod turbinę silnik niby 1Z
w moim afn rowniez nie bylo podkladki/uszczelki, jedynie byla podkladka na wydech.
-
[ALL B5] tarcze nacinane nawiercane, jakie polecacie?
zakup sobie zwykle tarcze gladkie, takie tarcze tylko ladnie wygladaja i chyba nic pozatym. jak nie szalejesz to szkoda kasy. polecam MIKODA, tania, Polska, dobra.
-
[B5 AFN] Poduszki?
nie wymienialem poduszek,ale z tego co sie orientuje, to po zamiennikach jest jeszcze gorzej jak przy zerwanej poduszce...
-
[B5 AJM] Po wymianie wahaczy i przegubu świecąca kontrolka ASR,ABS i czerwony wykrzyknik
to widzisz, jak dales rade reka go ustawiac to u Ciebie ładnie musial latać. u mnie zapieczony na amen. pozdro