Treść opublikowana przez fusse
-
[B5 AFN] Spadek mocy - proszę o analize logów
spojrz na kolumne po lewej i na kolumne po prawej, powinienes miec cisnienie 1,95bara, a Ty masz...bog wie ile, granica odczytu czujnika doladowania konczy sie na 2,5bar... . nie panikuj tylko czysc:) opisow jest duzo, za duzego problemu nie ma: )
-
[B5 AFN] Spadek mocy - proszę o analize logów
co sieczka,az niemozliwe. wez reka sprobuj na sile ruszyc sztange od gruszki z gory. ona w ogole sie rusza? przeladowanie po calosci. rob szybko puki jeszcze jest co robic,bo zaraz napiszesz gdzie naprawic turbo...
-
[B5 AFN] Spadek mocy - proszę o analize logów
wystarczy 003, 10, 11. plus do tego mozesz sprawdzic reka czy vtg rusza sie czy nie, zlap za sztange i poruszaj, jak czuc opor to masz odpowiedz...
-
[B5 AHU] Co to jest i do czego służy
specjalnie zalane zeby troche ważylo i nikt ciekawski nie zobaczyl,ze wsrodku sa oporniki za 20gr pewnie jego cena z 200zl na allegro... sprzedaj to komus na allegro,zarobisz na piwo,a i auto troche odpocznie.bo box to zlo.
-
[B5 AFN] Spadek mocy - proszę o analize logów
zacinajaca sie VTG. wrzuc logi.
-
[B5 AFN] Uszczelniacze? Turbo? - od czego zacząć?
prosze nie pisz bzdur i herezji! zalecany olej do tdi jest syntetyk, szczegolnie ze wzgledu na fakt posiadania turbosprezarki. a Te bzdury zachowaj dla siebie. jesli brakuje argumentow to zapraszam do tematu z olejami, jakies 100stron lektury.
-
[ALL B5] Czy tunel środkowy od polifta jest p&p do przedlifta?
poluj ja z miesiac polowalem na podlokietnik i udalo sie kupic z koszalina, za 100zl z tunelem, tylko jak mowilem, tunel zajechany, skupilem sie na podlokietniku nie polamany i pod kolor byl
-
[ALL B5] Czy tunel środkowy od polifta jest p&p do przedlifta?
co do piewszego pytania to nie znam odpowiedzi,bo nie zmienialem tunelu co do drugiego pytania, zakupilem podlokietnik z tunelem od polifta, podlokietnik byl ladny,ale tunel byl zajechany, dlatego postanowilem przelozyc podlokietnik do mojego tunelu. bez problemu da sie to zrobic, a co ciekawsze, od drugiej strony jest fabryczne wytloczenie na tunelu do wyciecia na uchwyt. takze wycinasz dziure i wszystko jest git:) jak z fabryki :)takze, kup sam podlokietnik bez tunelu i dzialaj godzinka z piwem i robota zrobiona;)
-
[B5 AFN] Uszczelniacze? Turbo? - od czego zacząć?
hhehee świst ma dobry moim zdaniem z tym dymieniem to tragedi nie ma, chyba Panikujesz, jak wyzej napisz ile dolewasz.
-
[B5 AFN] Świece do dogrzania płynu
Panowie, wszystko zostalo juz powiedziane, zapraszam do lektury: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=98906.0;highlight=%B6wiece http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=61246.0
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
wykonywalem 3 pomiary naraz bo mialem juz Baaardzoooo głęboką rezerwe jeszcze dwa takie przejazdy i pisalbym jak go odpalic 11BS nie wykonam ,bo moj sterownik nie obsluguje jeszcze tej funkcji, nowsze sterowniki juz to mialy. zostaja mi tylko dynamiczne logi. Panowie tak jak mowicie, przycina VTG dzis zlapalem za sztange i niestety przycina, raz mocniej, raz slabiej, raz w ogole nie czuc oporu. takze czyszczenie znowu sie szykuje.ale to tylko leczenie skutkow,a nie przyczyn co moze byc przyczyna? ten katalizator? wywalam go, wstawiam w jego miejsce rure i nie kombinuje. oleju auto nie bierze prawie w ogole, bo na 13k km, wciagnal moze z 300ml... gdzie widzialem,ze pod silnikiem lekko sie pocił... a ja praktycznie nalatalem te kilometry w miescie. auto nie kopci w ogole, nawet rano, wiec chyba wtryski jeszcze nie leją, PSJ rowniez nie uprawiam... chyba,ze ,,zle" wyczyscilem ta sprezarke,bo pamietam jak czyscilem, to czesc gorąca,gdzie ejst duza żeliwna płaska powierzchnia byla chropowata,a ja jej nie starłem na równo, tylko wymyłem z nagaru... a wirnik jako taki nie mial jakiegos tam luzu, raczej minimalny. powinienem ją wyszlifowac na równo?[br]Dopisany: 19 Październik 2010, 12:43_________________________________________________Panowie, niedlugo bede sie zbieral za czyszczenie i out kata, czy ktos moze mi odpisac na moje pytania pozdrawiam!
-
[B5 AFN] Chiptunning po wymianie dwumasa na jednomasowe
z tego co sie orientuje, to do grubszych tuningow, jednomas bylby nawet zalecany...
-
[B5 AFN] Świece do dogrzania płynu
tak to poczytałem ale jak wyglądają są takiej samej długości jak te u góry ? sa krotsze, ta sa te same swiece ktore uzywa sie w starych silnikach 1.6 D, czy 1.9D .
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów-aktualizacja
chcesz zeby mu sie fura zapalila? przeciez spaliny maja okolo 900stopni...
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
wiadomo, dluzszy dystans to nie ma sensu, ale po miescie krotkie odcinki jak znalazl
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
jak jezdzisz krotkie dystanse, wloz sobie karton przed chlodnice, ja tak robie i nie slucham komentarzy, ze tak sie robilo w polonezach.w aucie robi sie szybciej cieplo i to znacznie. plus jak jeszcze komus jest zimno, to do sprawdzenia sa swieczki dogrzewajace plyn, u mnie wszystkie spalone
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
same zalety, auto oddycha czystym powietrzem szkoda kasy na zawór ekologow....
-
[B6 AWX] Przerywa powyżej 3000 obr
Robert ,do VP tez bedzie dobry? pisza ze tylko CR i PD
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów A6 AFN - nowe logi!
jak kąt wtrysku masz ok, i swiece tez sa dobre (jak je sprawdzales? ) a auto slabo pali, to raczej napewno akumulator, nie ma poprostu jebn***a. przyjdzie temperatura -10/-15 to nawet ci rozrusznikiem nie zakreci.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów-aktualizacja
zloguj jeszcze grupe z wartoscia pozycji położenia pedału gazu,bo wyglada jakby potencjometr przy gazie niedomagał stad doladowanie 1500mbar.
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
Panowie, temat troche ucichł a ja czekam na wyniki waszych eksperymentow. ja jest u Pana po wymianie wysprzęglika ,a jak u Pana po wymianie oleju. pozdrawiam!
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
witam auto zaczelo lapac notlaufy,(bledy standard: 575, 519) zlogowalem dzis auto. dodam,ze czyscilem turbo w czerwcu, a teraz jest pazdziernik, czyli 4 miesiace i turbo juz zabrudzone? nie uprawiam PSJ ! mam u siebie zamontowany zamiennik katalizatora marki Bosal, oto fotki: czy to przez niego tak szybko zacina turbo? dodam,ze po wyczyszczeniu auto pozno sie zbieralo, w tym temacie sa logi, tak jakby dynamika spalin byla za mała. wrzucam logi dzisiejsze: Log (0 - 003,008,011) Log (0 - 003,010,011) zabierac sie znowu za czyszczenie i wywalac tego kata i zakladac rure od gruchota, czy moze pobawic sie jeszcze podmianami n75? sprawdze jeszcze jak ostygnie auto jak chodzi sztanga, bo to az nie wyobrazalne dla mnie, sztanga musialaby byc sztywna zeby taki log wyszedl. za pierwszym razem jak czyscilem to byla wlasnie sztywna.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
mixolu? a po co taki zabieg? chyba,ze oranżadę nazywasz verva to rozumiem...
-
[B5 AVG] Wymiana końcówek wtrysków
zakladaj odrazu wieksze wtryski,auto dostanie wigoru, po zrobieniu chipa szczegolnie.
-
[B5 AFN] Bardzo proszę o analizę logów - objawy w innym wątku
ja tam widze klasyczne przeladowowanie. moim zdaniem przycinajace sie kierownice (patrz grupa 011 dynamiczna). tez czyscilem turbo, po pol roku, kolo 4tys lapie mi tryb awaryjny. prawdopodobnie tez mi sie zapiekaja ponownie, sztanga juz tak latwo nie chodzi. sprawdz u siebie, wlacz silnik , zdejmij wezyk z gruszki i patrz czy lekko czy z problemami chodzi sztanga gora dol, a pozniej sprawdz reką. a jak juz leciec po calosci, to masz troche za duzy kat .(patrz grupa 000, druga kolumna, statyczny log) jest 62, powinno byc ~54 oraz przeplywomierz tez cos nie domaga (patrz grupa 003, dynamiczna).tu bym zakupil preparat w spray i wyczyscic przeplywke. a te kopniecia mocy widac na logach, raz masz doladowanie 1,2 bara, raz 0,5-6 bara. stad falowanie mocy. jak nie chcesz rozbierac znowu turbo, to dla swietego spokoju podmien zaworki n18 i n75 i zloguj auto. wtedy bedziesz mial pewnosc. pierwszy blad 519 dotyczy przekroczenia granicy odczytu czujnika doladowania. czyli bylo wiecej jak 1,5 bara. a blad 575 to klasyczny blad roznicy doładowan. czyli overboost