Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pewnie masa, zasilanie i podświetlanie wyświetlacza.
-
[ALL B5] Jakie jest podawane napiecie na Sonde Lambda
No niestety tego to już nie wiem
-
[B5 ADR] Bremslicht uberprufen - jak się tego pozbyć ?
Witam, Podsumuję troszkę temat bo widzę że każdy będzie gdybał a nic z tego nie będzie. Po pierwsze kontrola żarówek jest przeprowadzana dopiero gdy dany obwód jest pod napięciem, czyli jeżeli mamy wszystko sprawne a przepaloną żarówkę to BREMSLIGHT zapali się dopiero gry wciśniemy STOP. a nie na odwrót zahamowanie mało by gasić komunikat. Po drugie jeżeli diagnostyka nie wykazał uszkodzenia czujnika stopu i dodatkowo jesteśmy pewni że jest sprawny to VAGa możemy sobie za przeproszeniem w d... wsadzić ponieważ nic nim nie zrobimy w liczniku i w sterowniku kontroli żarówek ponieważ nie jest diagnozowany (dotyczy B5 sterownik znajduje się w skrzynce bezpieczników nr 387 i bierzmy pod uwagę że on też może być uszkodzony). Na sterowniku opisane jest dokładnie o jakich mocach żarówki obsługuje dla świateł mijania, tylnych pozycyjnych, oraz stopu. Kontrola żarówki działa na zasadzie pomiaru spadku napięcia na odcinku przewodu (czyt. ścieżki wewnątrz sterownika) jeżeli wszystkie żarówki mamy dobre o odpowiedniej mocy to należy sprawdzić dokładnie wszystkie połączenia przy sterowniku, łączenia wiązki przewodów aż do świateł oraz oczyścić zaśniedziałe oprawki żarówek. Ominięciem problemu jest podanie masy na pin 19 we wtyczce od FIS-u(pin3 w sterowniku - dotyczy licznika 2x32 pin z zegarkiem analogowym) w przypadku innych liczników rozpiska pinów jest na forum. Mam nadzieję że to komuś pomoże w rozwiązaniu problemu.
-
[ALL B5] Jakie jest podawane napiecie na Sonde Lambda
No właśnie bierze to napięcie z powietrza, dzięki elektrodom zbudowanym z różnych materiałów wytwarzane jest właśnie niewielkie napięcie które jest zależne od zawartości tlenu w spalinach.
-
[B5 ADR] Zawyżone obroty silnika
Porównanie z innym samochodem to już ogóle jest bez sensu, po drugie mniej o te 500 obr wcale nie musi się przełożyć na mniejsze spalanie, silnik 1,6 do tak ciężkiego samochodu też musi mieć odpowiednie przełożenia żeby nie był zbytnio obciążony.
-
Info RDS z RADIA + FIS
Powinieneś mieć chyba taki adapter może twój nie obsługije FIS-u http://allegro.pl/item918731713_adapter_can_bus_audi_z_fis_do_radia_concert_2.html
-
Info RDS z RADIA + FIS
No bo concert niema tych pinów ma CAN-H i CAN-L i te dwa sygnały chyba powinny isc na can adapter który przekształci je w cygnały Clock, Data i ENA
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie błąd płynu chłodniczego tylko zbyt mały poziom lub za wysoka temperatura płynu.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Rozumiem że stary licznik miałeś z wtyczkami 2x26 pin na pewno podałeś sygnały z czujników na odpowiednie piny. Sygnały te powinny dochodzić do wtyczki niebieskiej: pin22 - poziom płynu chłodzącego pin29 - poziom płynu hamulcowego.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Aha to wszytko wyjaśnia
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Żeby ładnie wyglądało można tez kupić gotowe wtyczki 20 pin do zaciśnięcia lub przylutowania przewodów. Chociaż ja miałem problem je dostać były wszystkie tylko nie 20 pin [br]Dopisany: 23 Luty 2010, 11:26_________________________________________________ Jeszcze się przyczepie masz kolego sygnał spalania podłączony bo coś cię ten FIS mocno oszukuje, jeszcze sporo paliwa w baku a pokazuje że tylko 30 km można zrobić.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czytałeś to wogóle przecież jest tam wyszystko chociaż u mnie na kanale 50 wyskakiwał error więc pominołem ten etap Robimy dopasowanie, logujemy się do licznika: [Login - 11] Wpisujemy PIN obecnego licznika w formacie 0XXXX. [OK] Następnie: [Adaptation - 10] Wybieramy kanał 50. [Read] W polu [New Value] wpisujemy PIN starego licznika w formacie 0XXXX. [Test] [save] [OK] Wyłączamy zapłon i włączamy w ciągu 1 minuty, ale nie uruchamiamy silnika! Wybieramy: [17 - Instruments] Sprawdzamy czy w polu [Extra] pojawił się VIN naszego samochodu. Teraz trzeba zakodować kluczyki. Prawdopodobnie należy wymienić transpondery na nowe czyste. Można to sprawdzić w bloku 22 wartości mierzonych, w polu 3 powinna być wartość 1. Jeżeli jest 1 to można przeprowadzić programowanie kluczy. (ja zaczołem od tego momentu tylko z tego co pamiętam podajemy pin nowego licznika) [Login - 11] Wpisujemy PIN starego licznika w formacie 0XXXX. [OK] [Adaptation - 10] Wybieramy kanał 21 [Read] Wpisujemy wartość 0 [save] W ten sposób wymazaliśmy stare klucze. Teraz wpisujemy luczbę posiadanych kluczy, które chcemy dopasować. [save] [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] Wyciągamy klucz ze stacyjki. Szybko wkładamy następny klucz i włączamy zapłon, lampka immo powinna zganąć po ok. dwóch sekundach, wtedy możemy wyjąć klucz. Powtarzamy tą procedurę dla wszystkich kluczy które chcemy dopasować. Uruchomić silnik ostatnim dopasowanym kluczem. To wszystko jeśli chodzi o metodę VAG-COM.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja kożystałem z tego http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?s=27303dcdb4b2b73c0348d40e8bdca1eb&t=52106
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Tak będzie działał u Ciebie
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
A masz regulację na manetce czasu pomiędzy każdym machnięciem wyczcieraczki czy tylko pracę cylkiczną bez regulacji, bo jak masz bez to może dlatego niema przekaźnika 377 i jest 229.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Przecież to komunikat o spalonej żarówce w światłach stopu.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak da się to vagiem zrobić zmieniasz trzecią pozycje w kodowaniu na 1, tu jest opisane {Kombiinstrument / Instrument Cluster} http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html
-
[B5 AFN] FIS nie informuje o otwartych drzwiach dlaczego?
Vag nieda się tego uaktywnić, po prostu licznik niema wejść z krańcówek drzwi, gdybym misał licznik z cyfrowym zegarkiem to może udało by się to uaktywnić. Na forum pisałem już jak uaktywnić otwartą klapę gdy fis nic nie wyświetla. Ja u siebie mam wszytkie krańcówki razem połaczone więc co kolwiek otworze to pokazuje otwarty bagażnik.[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 21:35_________________________________________________Temat w którym pokazałem jak zmuśić fis zeby pokazywał otwarcie klapy gdy nic nie wyświetla http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_uaktywnienie_na_fisie_informacji_o_otwartym_bagazniku-t103894.0.html;msg1197132#msg1197132
-
[B5 AFN] FIS nie informuje o otwartych drzwiach dlaczego?
Czyli wszystko jasne ten licznik niema funkcji pokazywania otwartych drzwi, tylko klapy
-
[B5 AFN] FIS nie informuje o otwartych drzwiach dlaczego?
Wogóle niema takiej funkcji jak pokazywanie otwartej maski
-
[B5 AFN] FIS nie informuje o otwartych drzwiach dlaczego?
Zanim zaczniesz pruć pół samochodu po prostu napisz czy w liczniku masz zegarek cyfrowy czy analogowy?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie chyba tak prosto się nie da, licznik z zegarkiem analogowym ma immo2 a z cyfrowym ma immo3 i w dodatku ma szynę CAN której ten z analogowym niema. Nie wiem jak licznik komunikuje się ze sterownikiem silnika ale jeżeli również po CAN-ie to praktycznie niemożliwe jest podłączenie licznika z analogowym zegarkiem.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Z analogowym wtyczki 2x32pin
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Za 150zł z anglika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Taką własnie do siebe kupowałem więc powinna pasować.