Treść opublikowana przez bin85
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Krańcówka jest na masie o ile pamiętam tak więc miernik w łape i sprawdzić czy masa jest podawana na żarówkę jeżeli nie to trzeba sprawdzić połączenie żarówki z krańcówką oraz połączenie krańcówki z masą. Druga sprawa to jeżeli brak zasilania jet od + i tu już gorzej bo za to odpowiada pompka centralnego ponieważ jeżeli zostawimy otwartą klapę to lampka zgaśnie po ok 10 min przynajmniej u mnie tak jest, może jakieś zimne luty na wstępie trzeba ustalić + czy - ma przerwę, a tak w ogóle to masz kontrolkę otwarcia klapy w zegarach?
-
[ALL B5] Czujnik/termistor podgrzewanych foteli
Mówisz i masz http://www.sendspace.com/file/216mew Co do czujników temperatury to niestety Ci nie pomogę.
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
Witam też mam to u siebie w b5 i na fisie nic się ni wyświetla ale wydaje mi się że może to zależeć od kodowania bo teraz mam xx6xx bo jest fajny gong po otwarciu drzwi
-
[ALL] Nowe funkcje komputera
Tak, urządzenie pewnie podaje sygnał zamiast radia, które jest podłączone z fisem 3 przewodami nie wiem czy z CAN jest tak samo ale podając na fis odpowiedni sygnał wyświetlimy chyba wszystko co nam się podoba znając jaki jest protokół komunikacji i napisać wsad dla procka który będzie tym sterował, tak mi się przynajmniej wydaje
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja wymieniając u siebie licznik na fis poradziłem sobie bez problemu VAG Tacho 2.5 zarówno z immo jak i z ustawieniem przebiegu.
-
[B5 ARG] Pytanie o licznik
O własnie takie coś by załatwiło sprawę tylko ciekawe jak z jakością wykonania bo na zdjęciach to zawsze wszytko ładnie wygląda, ale spróbuje chyba podmienić wsad . Dzięki za podrzucenie linka to tych tarcz bo nawet nie wiedziałem że takie robią.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Trzy jak widać CLOCK, DATA, ENA
-
[B5 ARG] Pytanie o licznik
Z tego co wyczytałem to kodowanie nic nie da licznik będzie dobrze pokazywał ale na tarczy angielskiej a ja chce tarcze europejską obecnie mam kodowanie 03142 jeżeli faktycznie kodowanie pomoże to na jakie zmienić?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Opis dla 20 pinowej wtyczki od FIS nie wiem czy w szarej 32 pinowej jest tak samo. CLOCK na pin12 DATA na pin13 ENA na pin15
-
[B5 ARG] Pytanie o licznik
A zmiana kodowania nic nie pomoże?
-
[B5 ARG] Pytanie o licznik
Witam Posiadam zegary bez FISu i postawnowiłem zmienić je na wersję z FIS mam tylko jeden problem zakupiłem zegary z anglika (przebieg pokazuje w km) i po przełozeniu tarczy prędkościomierz przekłamuje ponieważ w wersji europejskiej w połowie skali jest 100km/h a w angielskiej 80mil/h, 130km/h w efekcie czego licznik przekłamuje o 30km/h jak temu zaradzić? Z góry dzięki za odpowiedzi
-
[B5 AHH] Podłączenie pompki spryskiwaczy
Najlepszym z najprostrzych według mnie ewentualnie podłaczyć się razem z przednią lub tylnią szybą ale wtedy płyn szybko będzie ubywał.
-
[B5 AHH] Podłączenie pompki spryskiwaczy
Bez problemu, jedynie można to podłączć dodatkowo przez przekaźnik zeby styki w przełączniku się nie wypaliły no chyba że mają wystarczającą obciążalność ale nie wiem czy jest to podane na przełączniku. Aha tylko że chyba trzeba będzie dwa razy przycikać przycisk rez zeby włączyć spryski a drugi żeby wyłączyć a lepiej było by zeby trzymać przycisk i po puszczeniu go pompka się wyłączała.
-
[B5 AHH] Podłączenie pompki spryskiwaczy
Witam opisałem jak zrobić żeby było jak w orgyinale czyli po przytrzymaniu sprysków na szybę włączyły sie te na reflektorach. http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_uklad_sterujacy_pompka_spryskiwaczy_reflektorow-t92161.0.html;msg1048332#msg1048332
-
[B5 AJM] Pytanie o podświetlenie przycisku szyb
Sprawdziłem dokładnie u mnie gaśnie tylko przy podnoszeniu szyby.
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
Da się tylko ktoś musiałby zmierzyć jaka jst rezystancja czujnika i wtedy można go zastąpić rezostorem to powinno wystarczyć.
-
[B5 AJM] Pytanie o podświetlenie przycisku szyb
Ja u siebie mam tak że jak kierowca steruje szybą pasażera to podświetlanie przycisku na drzwiach pasażera gaśnie bo chyba w tym przypadku jest odcinane zasilanie na drzwiach pasażera aby nie doszło do sytuacji że jedna osoba podnosi szybę a druga ją opuszcza.
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
No zgadza się ze schematem : 2 brązowe i brązowo czarny na masę, czarno żółty na pin2 wyłącznika a czarno biały pin3
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
Kolory przewodów zgadzają sie ze schematem (siedzenie po stronie kierowcy), jeżeli wszystko masz sprawnie to nie powinno być problemów, życzę powodzenia w montażu . Jak zrobisz to napisz co i jak.
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
spodziewałem się elektroniki ale nie aż tak skomplikowanej, i jak napisałeś wszystko jest w wyłączniku, na pierwszym zdjęciu widać tranzystor kluczujący prawdopodobnie MOSFET, czyli jak pisałem bez czujników temperatury układ może nie działać i najlepiej mieć oryginalne siedzienia z grzałkami wtedy musi to działać filozofii niema.
-
[B5 ADR] Wentylator nawiewu-pobór prądu
Witam, napisz gdzie podłączyłeś się amperomierzem bezpośrednio przy silniku czy może w bezpiecznik może zmierzyłeś pobór prądu silnika i jeszcze jakiegoś odbiornika według mnie to troszkę za dużo ci ciągnie ten wentylator, w dotychczasowych dmuchawach(wentylator chłodnicy, siłowniki szyb itp) z jakimi miałem do czynienia prąd nie przekraczał 10A, no ale jeżeli pracuje normalnie i nie robi się gorący to może po prostu taki "mocny" tam wsadzili. Zmierzę u siebie i napisze co i jak.[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2009, 13:17_________________________________________________Pomiar zrobiony mieliście rację jednak jest taki mocny silnik. Pomiar wykonałem wpinając się zamiast bezpiecznika nr 25 30A, na dwóch kreskach pobór prądu wynosił ok. 3,5A a na maksa ok. 13A więc niema się czym przejmować.
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
No to niezbyt z niego dobry elektryk, według schematu znajdują się tam jeszcze czujniki temperatury i teraz nasuwa się pytanie jak układ reaguje jeżeli nie są one podłączone, po drugie musiałbym widzieć dokładnie co jest w środku tego wyłącznika i czy pokrętło to potencjometr czy przełącznik kilku pozycyjny i chyba będzie tam jakaś elektronika. Jeżeli jest możliwość to proszę o wstawienie zdjęcia jak to wygląda w środku wtedy może coś poradzimy.
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
Do usług
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
No to jeszcze schemacik poduszek
-
[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń
Witam Schemat podgrzewanych siedzeń Regulację grzania najlepiej byłoby zastosować za pomocą oryginalnych przełączników bo ze schematu wynika że mają już w sobie regulację.