Treść opublikowana przez skubiszek
-
Uszkodzony przód po haku holowniczym
ja co prawda nie w Audi ale w Hondzie Accord startowałem z pułapu 880 zł bo jakiś imbecyl cofał ciężarowym "Biedronka" na parkingu przed domem moim i uderzył w przód. Do wymiany miałem zderzak przód, belkę, lampę i dokładkę zderzaka, która w używce chodzi po 500-600 zł. Wyceny dokonali na podstawie zamienników z katalogów jednak części te nie pasowały do mojego auta, wykazałem to po nr części ASO, ostatecznie kwota stanęła na kwocie 2800 zł po tym jak powiedziałem, że jak im się nie podoba moja propozycja zakupu części na własny koszt to wstawiam auto do ASO gdzie zapłacą za sam zderzak z dokładką w kolor 3488 zł netto nie licząc lampy -840 zł netto, belki ok 600 zł netto spinek itp.
-
problem ze sprężynami - jak podnieść tył?
Przód nadal stoi wysoko jak jeep.... do tego ściśnięcie sprężyny to jakaś masakra a prześwit prawie 7-8 cm między błotnikiem a kołem a mam 17 założone. jakie sprężyny powinny iść na przód ? mam tam teraz z tego co pamiętam kropkę białą i brązową i widzę po aukcjach, że są to dobre sprężyny z tym kolorem. Co zrobić żeby auto się wyrównało. Wiem jest lpg jest zapas w aucie ale wygląda jak motorówka i mnie to irytuje. Honda stoi normalnie. Przednie sprężyny mam za to jedna brązowa i biała więc od tego modelu w aucie jest gaz i ciężkie koło zapasowe, zmiana tylnych sprężyn nie pomogła - nadal "d*pa" siedzi nisko auto wygląda jak motorówka. Przednie amory zmienione na delphi, nic się nie zmieniło prócz o wiele lepszego prowadzenia. Zastanawiam się nad zmianą tyłu i do tego czy mogę założyć inne sprężyny na tył np z 2.6 albo 2.5 tdi żeby tył powędrował w górę?
-
Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR + Honda Accord Tourer VII Type S
no ja własnie wymieniłem i nic ale amorki w hondzie jak zmieniałem to poszła ładnie w górę. W sumie i tak amory będę zmieniał więc tak czy owak temat się wyjaśni po weekendzie
-
Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR + Honda Accord Tourer VII Type S
no właśnie w tym sęk, że nie dużo, całe szczęście nie były drogie Teraz w sobotę zmieniam amortyzatory bo przód po 50% ma, tył co prawda ok ale wydaje mi się, że to wina właśnie amorków że tak nisko tył siedzi. Ogólnie muszę jeszcze pobawić się wtyczką airbagów przy fotelu bo czasami zapala się kontrolka jak fotel przesunę. Czekam na cieplejsze dni bo garaż nie ogrzewany
-
Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR + Honda Accord Tourer VII Type S
. w końcu nastąpiła zmiana lamp na poliftowe. Światła zakupiłem od kolegi z forum i wszystko jest ok. Muszę kupić porządne żarówki bo fakt mijania świecą o niebo lepiej niż na starych lampach, jednak do ideału trochę brakuje. Wszystko działa bardzo dobrze, problemów ze światłami nie mam. Silniczki pracują, światła długie miazga Przerobiłem oczywiście wtyczkę przy kierownicy aby światła mijania nie gasły po zapaleniu długich. obecnie felgi szykują się na regeneracje i opony letnie już przygotowane do założenia w sobotę czeka mnie wymiana kompletu amortyzatorów. Przód delphi tył monroe już kupione.
-
Groźby...pomozecie?doradzicie?
może niech dogada się z lokalnymi mediami, żeby temat nagłośniły, u mnie tak było. Kolega dostawał pogróżki, miał przebite opony w aucie, potem porysowany samochód, na drzwiach nawet jakieś chamskie wyrazy o smsach i tel nie wspomnę. Oczywiście Policja nie mogła znaleźć sprawcy, nic nigdy nikt nie widział itp- duchy chyba te rzeczy robiły.... Zgłosił się do lokalnych mediów, że sprawa na policji, że sprawca już znany jest policji itp. a "pismaki" mają pożywkę z tych tematów i skończyło się nękanie, potem okazało się, że jakiś debil był zazdrosny o żonę, z którą kumpel pracował.
-
Wymiana silnika
bo razem cwaniaki współpracują. Co do lipowej...szwagier kupił a4 u nich- przekręconą o 130 tys.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
http://allegro.pl/brembo-klocki-audi-a2-a3-a4-a6-a8-avant-tylne-i5651706500.html koledzy podpowiedzcie - avant B5 1.8 adr ? podejdą normalnie ? Widzę milion klocków i jeszcze najlepsze jest to że 1 klocek pasuje aż do tylu modeli ?
-
Niestabilne auto
Jak duży madz z tyłu negatyw? Warto na to zwrócić uwagę no nikt o tym nie wspomniał. Poza tym auto zawsze prowadzi się tyłem. Trzeba z nim zrobić porządek
-
Wymiana silnika
Który taki zdolny koło szczecinka ?
-
Pierwsze Audi, Pierwszy Wóz, Pierwsza Wpadka...
SORY Wasiuu ale zachowałes się jak typowy przedstawiciel poraz kolejny nie świadomy.... co masz do audi ? Co ta firma Ci zrobiła... pretensje miej tylko i wyłącznie do siebie. Wtopiles po całości a mówisz że zawiódłes się na marce a to nie marka spowodowała Twoja flustracje. Sprzedaj to jakiemuś handlarzowi i kup porządne B5
-
Nowe opony nadaja sie na śmietnik?
no przecież Ci piszę, że uniroyal tak ma....mam założone te opony sw drugim aucie i miałem też 2 ibyło tak samo. Oponiarz mój (bystry gość- nie paparuch) zasięgnął wiedzy u producenta i nie jest to wada opony
-
Polecane opony zimowe
Frigo2 frigo hp i sava s3+ na głęboki śnieg
-
Nowe opony nadaja sie na śmietnik?
standard w uni nie masz powodów do obaw
-
Polecane opony zimowe
albo sava eskimo s3+
-
Jakie rozmiar opon 15"
Spoko zgadza się ją tego nie neguje
-
Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR + Honda Accord Tourer VII Type S
Witam Historia zakupu auta nie jest mocno pokręcona. Z narzeczoną doszliśmy do wniosku, że potrzebne nam drugie auto. Fundusze nie były jakoś mocno wysokie z racji iż szykujemy się do wesela więc padła koncepcja zakupu audi ponieważ z reguły nie rdzewieją a kupić padło nie jest trudno. Poszukiwania zacząłem od forum bo można trafić fajne auto od "zaufanych" ludzi. I tak w czerwcu udałem się do Szczecina oglądać niżej przedstawione auto. Kolega Prezesik - Mariusz miał wystawione je tylko w dziale sprzedam na forum, auto wymaga dopieszczenia estetycznego z zewnątrz natomiast mechanicznie oprócz wahacza do wymiany wszystko było pico bello. Auto miało delikatnego klapsa w tyłek, poprzedni właściciel w miarę możliwości po prostował co się dało jednak klapa bagażnika mocno strzelała przy zamknięciu. Zdjąłem zderzak, po prostowałem jeszcze co się dało, zderzak został przelakierowany, klapa ładnie się domyka, lewa strona zderzak-nadwozie spasowana poprawnie, przedni zderzak spasowany z błotnikami. Wymieniłem sprężyny tylne oraz nowe odboje amortyzatorów ponieważ stare zakończyły żywot. Auto ma być typowym wozidłem, wygodnym, trwałym i w tej roli idealnie się sprawdza. Zrobiliśmy nim już 6 tys km i poza wymienionymi wahaczami górnymi przód prawa strona nic innego się nie dzieje. Nie bierze oleju, nie prycha, nie kopci, wszystko jest tak jak ma być :-) Audi A4 B5 Avant 1.8 20V + LPG Stag ROK: 1999 MODEL: 8DZ SILNIK: 1.8 20V 125PS ADR UKŁAD DOLOTOWY: seria UKŁAD WYDECHOWY: seria ELEKTRONIKA: seria, centralny z pilota z domykaniem szyb, podgrzewane i el. składane lusterka, climatronic, 4 x el. szyba, 4 x airbag. UKŁAD NAPĘDOWY: seria ZAWIESZENIE: seria, UKŁAD HAMULCOWY: seria, BODY-KIT: seria ŚRODEK: siwa materiałowa tapicerka w idealnym stanie CAR-AUDIO: BOSE 9 Głośników KOŁA: zima - 195/65 R15 Sava Eskimo s3+ , lato - 225/45/1 R17 felgi S-line z Audi A6C6. opony Bridgestone Potenza re050A MOC: seria Tak auto wyglądało w dniu zakupu Doszły nowe felgi bo narzeczona nie mogła na tamte patrzeć więc zostały na zimę a tu z moim autkiem Honda Accord 2005r VII gen pakiety Type S. to się rozpisali
-
Nowe opony z tyłu. Auto myszkuje po drodze.
Zgodzę się z nitroo. Miałem sessanty 2 tyg na aucie. Prowadzenie było kiepskie i huk straszny a wyzabkowane nie były. Do tego jak poczytałem co się z nimi może stać to podzielowalem
-
Nowe opony z tyłu. Auto myszkuje po drodze.
Uniroyal to świetna deszczowa opony z tym ze ma swoje wady. Po 1 jest właśnie mega miękka a po w autach typu kombi na wielowahaczu ząbkuje. Kupiłem nowe do hondy i po kilku tys km sprzedałem bo zaczely zabkowac a rozmiar spory 225/45R17. Teraz mam założone Bridgestone potenza Re50a. Dla mnie najlepsza opona
-
Jakie rozmiar opon 15"
ale ubezpieczyciel o ile masz na jednej osi ten sam model opony i nośność opony zgodną z homologacją nie obchodzi rozmiar. Masz wklepke na 235? czy na 195 np ?
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
Dlatego mówię że lepiej robić swój silnik pod warunkiem że się da, niż kupić inny a i tak czynności serwisowe czy mały remont trzeba zrobić.
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
Niech to obejrzy mechanik. Szukanie drugiego słupka to tez loteria przed zadaniem uszkodzeń
-
Jakie rozmiar opon 15"
nie. 205/60 R15 taki możesz zastosować.
-
Jakie rozmiar opon 15"
A na wlepce jest 205/60.... ? SORY kolego nie jest kłotliwy ale czy zawsze stosujesz się do tego co jest napisane ? 225 tak samo jest rozmiarem dobrym i do tego dostępność opon w tym rozmiarze jest ogromna
-
Jakie rozmiar opon 15"
Powiedz mi o co Ci chodzi ? Według audi opony 235 były standardem a 225 opcją. Natomiast jeśli chodzi o producentów opon właściwe jest przechodzenie 195/65 15 -》205/55 16 -》 225/45 17. Wszystkie mają taki sam indeks nośności i prawie taką samą średnicę. Poza tym opon 225 jest zdecydowanie więcej i są tańsze niż 235