Treść opublikowana przez ROBERT
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Kurcze z klimatronikiem dopiero się zapoznaje (moje pierwsze autko z klimą). Jak to zrobić? Nie chcę wam zawracać głowy, ale obiecuję, że jak poznam autko to będę czynnie pomagał w rozwiązywaniu problemów tak ja robiłem to na forum TKP Toyoty. Sprawdź TU : http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html
-
[B5 ANA] Pytanie o przepływomierz
Tutaj niedawno zrobione logi:http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ana_prosze_o_analize_logow-t94852.0.html;msg1109128#msg1109128 Można coś powiedzieć o sondzie? No niestety tez nie wiem czemu nie łączy się z 008 ? Czy jest możliwe że jak czasami "zawiesi" się sonda auto przymula i obroty nie zwalniają przy ok. 1500RPM tylko spadają na 600-700RPM? Kumpel sczytał parametry sondy chyba w gr.001 Czasami na kilka,kilkanaście sekund zatrzymywała się na coś ok. 5.5% a później znowu wartości ładnie się zmieniały i tak co chwilę. W której grupie sprawdzić w tym silniku pamięć długofalową sond ?
-
[B5 ANA] Pytanie o przepływomierz
Witam. dziś byłem u kumpla który ma troszeczkę więcej doświadczenia w Vagowaniu. Powiedział że przepływka OK. Ale zawiesza się czasami LAMBDA i wchodzi w tryb awaryjny. Czy takie zawieszanie sondy może mieć wpływ na chwilowe zamulanie i spadek obrotów? Powiedział żebym spróbował ją przeczyścić. Czyścił ktoś lambdę ? Jak to zrobić ? Zwykłą szczotką drucianą?[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 13:27_________________________________________________ Właśnie chodzi o to że sterownik nie łączy mi się z tą grupą
-
[B5 ANA] Pytanie o przepływomierz
Witam. Problem jest następujący. Obroty delikatnie falują (według VAGa 832-864RPM) ,czasami po odjęciu gazu spadają do 500-700RPM, czasami podczas przyspieszania jest chwilowe "zamulenie". 1 pytanie: co oznacza ta temp.? (jest w gr.004) Czy ta temp. jest z przepływomierza ?(temp.powietrza zasysanego) Czasami pokazuje normalnie tj. przybliżoną temp. otoczenia i po odpaleniu silnika rośnie do. ok 30*C (podczas postoju nawet do 60*C) ale czasami pokaże jak na obrazku wyżej -48*C. Po odłączeniu lmm pokazuje cały czas 30*C. 2 pytanie: Wskazania na zdjęciu poniżej (gr.002 i 003) zmieniają się tzn. raz wskazania z gr.002>003 a raz znowu 003>002 Czy to oznacza ze przepływomierz jest do wymiany? 3 pytanie: czy po odłączeniu lmm powinien pojawić się jakiś błąd? Bo nie pojawił się. Po odłączeniu lmm silnik tak jakby minimalnie lepiej chodził. Dodam że dzieje się to tylko na ciepłym silniku. Brak błędów ECU. [br]Dopisany: 09 Październik 2009, 13:39_________________________________________________Jest ktoś kto może mi powiedzieć czy po odpięciu lmm ma pojawić się błąd , bo u mnie się nie pojawia. Poza tym jak odepnę lmm to praktycznie nie ma żadnej różnicy. Czy to znaczy że przepływka padła? Proszę o jakąś podpowiedź bo już mam dość tego "chwilowego zamulania,spadku obrotów po odjęciu gazu i delikatnego falowania"[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 22:49_________________________________________________Jakie grupy zlogować żeby sprawdzić przepływomierz w benzynie 1.6 ?
-
[INNE] Co to jest ?
tak jedz i to najlepiej zaraz widzę ze jesteś pośmiewny
-
[INNE] Co to jest ?
Podjadę do ASO i zapytam,może będą wiedzieli
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Jak masz dostęp to sprawdź jeszcze temp. VAG-iem
-
[INNE] Co to jest ?
Silnik normalnie pali. Mam to zawieszone przy zapasowych kluczykach. Chyba podjadę do ASO zapytać. Napewno nie jest to wtyczka bananowa
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Sprawdź VAG-iem. U mnie to co pokazuje klimatronik jest też na zegarach (VAG-17 Instruments) czyli G2. A temp. którą dostaje ECU czyli G62 (VAG-01 Engine) jest ok. 3-5*C mniejsza. Czyli klimatronik pokazuje wskazania G2 a nie G62(zresztą to ten sam czujnik tylko zespolony-podwójny)
-
[INNE] Co to jest ?
Witam mam przy komplecie zapasowych kluczyków takie coś (chyba jakaś wtyczka) i nie wiem co to. Może coś wspólnego z IMMO ?
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Witam. Zauważyłem po podpięciu VAG-a że temp. na kanale 49 klimatronika jest dokładnie taka sama jak na zegarach (temp. w 17 INSTRUMENTS na VAG-u) czyli kanał 49 klimatronika bierze temp. z czujnika G2 - u mnie ta temp. wynosi (po zagrzaniu silnika) 94-96*C co mnie troszeczkę martwiło. Natomiast temp. w 01 ENGINE (czyli dla ECU) jest z czujnika G62 i u mnie wynosi 90-93C. Czyli wskazania G2 różnią się od G62 o 4-5*C. Także nie można aż tak bardzo wierzyć wskazaniom klimatronika najlepiej podpiąć VAG-a
-
[B5 ADP] Skaczące obroty - problemu ciąg dalszy
Witam. I znowu się zaczęło tj. opadanie obrotów po odjęciu gazu(nie zawsze) do ok. 500-600RPM. Wczoraj wreszcie zaadoptowałem przepustnicę myślałem że problem zniknie, a tu znowu dziś podczas jazdy obroty spadały. Ma ktoś jakieś pomysły ? Przepustnica wyczyszczona,zaadoptowana (ADAPT OK),przepływomierz na 99%ok,nowe świece,filtry,brak błędów na VAGu. Najczęściej obr. spadają tak "nisko" podczas jakiegoś podciągania w korku,parkowania po puszczeniu gazu obr."lecą" do ok 500RPM i zaraz wracają na "swoje miejsce" tj.ok 850RPM. Czasami jest ok tzn. obroty normalnie spadają do 1500RPM i w tym momencie widać jak zwalniają i zatrzymują się na ~850RPM(i delikatnie falują z odczytu VAGa 832-864RPM) A czasami jak już wspomniałem szczególnie przy parkowaniu itp. obroty lecą "na łeb" tzn nie widać wyraźnego zwolnienia przy 1500RPM. i lecą właśnie na ~ 500,600,700RPM(różnie) Już nie mam pomysłów. Jest to tak denerwujące że mnie już szlag bierze . Jak ktoś "wyleczy" moją - stawiam :beer1: Dodam jeszcze coś takiego. Na odczycie VAGa w 01 ENGINE (tylko teraz nie pamiętam w której grupie to było) mam dwa odczyty temp. tj jedna jest na 100% z G62 która wykazywała 90C, a druga była dużo mniejsza tj. od 30-60C,a czasami zauważyłem że było nawet -48C (na pewno to nie czujnik G2). Ta temp to tak jakby jakiś czujnik temp. z pod maski. Jest tam coś takiego? Jeżeli tak ma on jakiś wpływ na pracę silnika?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
ciekawe po co Ci tam FULL :polew: :polew: Bo to "MOCNY FULL" w końcu 190000TYŚ km to = 190 milionów km - nie żle chyba następny wóz będzie z silnikiem [ADP]
-
[ALL B5] Jaki smar do układu hamulcowego ?
Właśnie taki chyba zakupię. Bo tarcze i klocki już wybrane - ATE (chyba że LM od kolegi rtocki Pozdr.
-
[B5 ADP] Skaczące obroty - problemu ciąg dalszy
Logi zrobione ale nikt na nie nie odpowiada http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ana_prosze_o_analize_logow-t94852.0.html;msg1109128#msg1109128 Może zrobić jakieś dodatkowe grupy ? Dodam że przepustnica czysta,zaadoptowana,zero błędów w ECU. Co jeszcze może być przryczyną falowania obrotów rzędu 50-100 RPM. Czasami obroty po odjęciu gazu spadają do ok.500-600 RPM.
-
[B5 ANA] Problem z adaptacją przepustnicy
'Żadnych błędów. Dokładnie robię jak to jest opisane dla przepustnicy DBW z KWP 1281. Przepustnica poklika a potem brzęczy(czekałem kilka minut) nie pojawia się ADPT RUN i ADPT OK[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2009, 21:19_________________________________________________Witam. Dziś próbowałem jeszcze raz zaadaptować przepustnicę i niestety nic z tego. Ale pojawił się błąd 17987 throttle actuator (J338):Adaptation not started P1578-35-00--[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2009, 20:31_________________________________________________Witam. Przepustnica w końcu zaadoptowana VAG 311 nie mógł sobie dać rady , ale poradził sobie VAG 409 !
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
dokładnie
-
[B5 ANA] Proszę o analizę logów
Chciałbym się tylko dowiedzieć o przepływomierzu,sondzie lambda i może o wtryskach. Tak ogólnie czy można coś powiedziec coś o tym silniku. Czy jakies inne grupy zlogować? Pozdr.
-
[B5 ANA] Proszę o analizę logów
Witam Dopiero zaczynam zabawę z "VAG-owaniem" są to moje pierwsze logi więc proszę o wyrozumiałość. Mam wersję VAG 311.2-N. Proszę o jakieś opinie i doradzenie czy zrobić jeszcze jakieś inne logi(może dla benzyny trzeba zrobić jakieś inne). Pozdrawiam. Logi BS (000,003) : , Logi statyczne (000,001,002,003,010,031,032,033) : ,,,,,,, Logi dynamiczne (000,001,003,010) : ,,, [br]Dopisany: 13 Wrzesień 2009, 12:56_________________________________________________Witam. Panowie nikt nic nie napisze
-
[ALL B5] Jaki smar do układu hamulcowego ?
Witam. Mam pytanie takie właśnie jak w temacie. Na pewno teraz znajdą się tu takie osoby co powiedzą szukałem i niestety nie jest to dość dokładnie sprecyzowane. Chodzi mi o to że zaciski w naszych A4 z tego co wiem są z aluminium, więc nie powinno stosować się smaru miedzianego bo podobno zachodzi jakaś reakcja między aluminium a miedzią. Czy ktoś stosował smar miedziany w swoim A4 ? Jeżeli tak i nic się nie dzieje to ok. Czeka mnie wymiana kompletu tarcz i klocków (przód+tył) także przez to mam takie pytanie jaki zastosować smar. Smar miedziany można zakupić bezproblemowo, są też różnego rodzaju smary do układów hamulcowych ale też prawie wszystkie są na bazie miedzi. Znalazłem na allegro smar ceramicznyhttp://www.motoallegro.pl/item743479813_boll_smar_ceramiczny_400_ml_spray_smarowanie.html ; http://www.motoallegro.pl/item753572736_app_smar_ceramiczny_w_aerozolu_400_ml.html ; http://www.motoallegro.pl/item756287137_smar_ceramiczny_motip_400ml.html Stosował ktoś taki smar? A może jednak kupić jakiś smar do układów hamulcowych na bazie miedzi? Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
[B5 ANA] Problem z adaptacją przepustnicy
Oczywiście przepustnica wyczyszczona na błysk.[br]Dopisany: 24 Wrzesień 2009, 14:47_________________________________________________I co panowie , ma ktoś jakiś pomysł?
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
tak dokładnie, dodatkowo odpowiada on za rozłączenie klimy przy spadku ciśnienia w układzie ponad normę Czyli nie odpowiada on za włączanie wentylatora. Na schemacie przekaźnik "J101" odpowiada za włączanie wentylatora i jest zaznaczone że jest to bieg II.
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Według mnie na schemacie to "F23" to wyłącznik wysokiego ciśnienia
-
[B5 ANA] Problem z adaptacją przepustnicy
Witam. Mam problem z adaptacją przepustnicy za pomocą VAG 311.2-N. Dodam że przepustnica jest całkowicie elektroniczna (bez linki). A41.6[ANA] Opisze krok po kroku jak sprawa wygląda: Wchdzę w : 01 ENGINE > 08 Meas Blocks > gr. 060 - słychać kilka tyknięć przepustnicy. W gr. 060 są cztery tabelki: 1 tab- load 10.2% ; 2 tab- load 89.4%-89.8% ; 3 tab- no units (czy jakoś tak) ; 4 tab- TXT 1000 0200 (czy jakoś tak ale to chyba nie ważne) Teraz przechodzę w : Basic Setings - przepustnica kilka razy klika i zaczyna brzęczeć , wartości w gr.060BS przez kilka sekund zmieniają się i po chwili ustawiają się na wart. podane wyżej. Czekałem kilka minut a przepustnica nie przestała brzęczeć. Dodam jeszcze że nie wyskakuje napis "ADPT RUN" i "ADPT OK" Co może być nie tak ? Albo może "ten typ tak ma" ? Proszę znawców tematu o podpowiedzi. Z góry dzięki. Pozdr.
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Tak ten rysunek przedstawia kiedy wyłącznik termiczny dodatkowego wentylatora włącza I i II bieg. Tutaj masz jeszcze schemat urzadzenia klimatyzacyjnego: