Treść opublikowana przez artur28
-
[C5 AKE] Numer wtryskiwacza
Czy ktoś z szanownych kolegów może mi podać numer wtryskiwacza sterującego z etki? A6 2.5 tdi 180 km quattro automat silnik AKE po lifcie. Auto z 09.2001 Z góry dziękuje * proszę o stosowanie właściwego prefixu [Musashi]
-
[ALL B5] Ile km przejedzie 2.5 V6 TDI ?
Jak w temacie. Moja (służbowa) V6 przejechała 588tys km. Przejechała bo juz nie jeździ tylko nie z powodów mechanicznych tylko z powodu innego samochodu który zaparkował na tyle audicy. naprawa nieopłacalna bo nie ma tyłu a szkoda bo była cudna pod wzgędem mechanicznym.
-
A4 Ubezpieczenie AC OC
Ja ma ubezpieczone w PTU pelen pakiet oc ac nw assistans bez zniek 2400 na rok ubezypieczony na 33500 a6 99 rok
-
ODWOŁANIE może się komuś przydać
Jak pismo nic nie da to ide do sądu.Troche to potrwa ale warto. Rozmawiałem już wstępnie z papugą sprawa jest w 100% do wygrania. Napisze co mi odpowiedzieli.
-
ODWOŁANIE może się komuś przydać
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ COMPENSA S.A. AL.JEROZOLIMSKIE 162 02-342 WARSZAWA Dotyczy szkody nr K / 71568 /2007 Samochód marki AUDI A6 nr rej. PO 9994T WNIOSEK W związku z wypłaceniem w mojej sprawie kwoty bezspornej, która została bezprawnie zaniżona wnoszę o: - wypłacenie odszkodowania wynikającego z załączonej analizy wykonanej przez licencjonowanego rzeczoznawcę - dokonania dopłaty do kwoty już wypłaconej (plus odsetki); - wypłatę odsetek za nieterminową wypłatę kwoty bezspornej w sprawie; - wypłatę kwoty wynikającej z rachunku za wykonanie analizy wysokości należnego mi odszkodowania; - wypłatę kwoty za utratę wartości rynkowej pojazdu po kolizji; - pisemnie wyjaśnienie powodów zaniżenia odszkodowania (wyjaśnienie powodów i podanie odpowiednich norm prawnych i konkretnych norm technicznych dającym wam prawo zastosowania amortyzacji na części oryginalne w wysokości 60% i zastosowanie zamienników zamiast części oryginalnych) i nie wywiązania się Państwa firmy z obowiązków ubezpieczyciela; - spełnienie powyższych wniosków w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma art.353 k.c. UZASADNIENIE Szkoda miała miejsce dnia 20-12-2007 i została niezwłocznie zgłoszona w Państwa firmie. Zgodnie z art.817 k.c. mieliście bezwzględny obowiązek wypłacenia kwoty bezspornej w sprawie w terminie 30 dni. Obowiązek ten nie został przez państwa firmę spełniony. Zgodnie z art.363 to ja, jako poszkodowany, decyduję o sposobie naprawienia szkody np. co do kwestii użycia części nowych czy używanych. Narzucenie mi sposobu rozliczenia szkody narusza moje prawa jako poszkodowanego i wierzyciela w sprawie. Zastosowanie zamienników zamiast części oryginalnych może nastąpić wówczas, gdy ja, jako poszkodowany, wyrażę na to zgodę. Takiej zgody nie wyraziłem. Wyliczone przez Państwa odszkodowanie wzbudziło we mnie wątpliwości co do rzetelności. Zgodnie z art.6 k.c. wykonanie ekspertyzy zleciłem licencjonowanemu rzeczoznawcy. Ekspertyza ta udowodniła, że próbujecie Państwo zaniżyć należne mi odszkodowanie. Bezspornym jest, że ekspertyza ta została wykonana w związku z Państwa „nienależytą starannością w sprawie” a koszty jej sporządzenia są moją stratą związaną ze szkodą. Pojazd mój na skutek udziału w kolizji drogowej, w przypadku próby jego sprzedaży będzie niżej wyceniony niż pojazdy porównywalne, tzw. bezwypadkowe. Będzie to dla mnie wymierna strata majątkowa związana z tą kolizją, zaś obowiązek naprawienia takiej straty przez Państwa firmę wynika z ww. artykułu kodeksu cywilnego (orzeczenie Sądu Najwyższego - wyrok z 12.10.2001-III CZP 57/01 ). Zgodnie z art. 361 k.c. na Państwa firmie spoczywa obowiązek naprawienia szkody - wyrównania „… straty …. korzyści, które mógłby osiągnąć gdyby mu tej szkody nie wyrządzono….” (art. 361 § 2 k.c.) i nie wiąże się on z fizycznym naprawieniem przedmiotu zniszczonego lub uszkodzonego, nie uzależnia wypłacenia tego odszkodowania od naprawienia pojazdu. Zgodnie z cytowanym wyżej wyrokiem SN naprawa pojazdu nawet w autoryzowanym serwisie wpływa na wartość handlową pojazdu przy jego ewentualnej sprzedaży. W przypadku nie spełnienia przez Państwa firmę moich wniosków sprawa zostanie skierowana do sądu gdzie będę dochodził swoich praw. Mając na względzie powyższe wnoszę jak we wniosku. Z poważaniem Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego samochodu przed uszkodzeniem i po naprawie. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 12 października 2001 r. (III CZP 57/01) opublikowany w OSNC 2002/5/57.
-
Zbyt niska wycena szkody
Co to jest za rzeczoznawca????. zastosowali ci urealnienie na części oryginalne 50% nie zastosowali Ci zamienników??. Urealnienie jest wbrew obowiazującemu prawu. MOja droga była taka tez liwkidowałem szkode z oc wycenili mi na 5000zł rok 1999 A6 2 lampy zderzak wzmocnienie chłodnice.Zrobiłem wycene niezaleznego rzeczoznawcy naprawa wynośi 12500.trzeba napisać odwołanie od ich wyceny.jeśli nie pójda na ugode to wtedy sąd.Trzeba ich postraszyć troche.Szkody z OC reguluje kodeks cywilny.
-
[B6 AWX/AVF] Co ile kkm wymieniacie filtr paliwa ?
Ja zminiam co drugą wymiane oleju czyli 20tkm
-
[B5 AFB] Pompa paliwa w zbiorniku 2,5 TDI
SebMis ma racje czeka Ci regeneracja vp44 sprawdz czy masz szczelne wszystkie wężyki bo powietrze w układzie paliwowym to morderstwo pompy i niemały wydatek
-
Pozycja dzwigni przy gaszeniu silnika, skrzynia automatyczna
Chodzi o to że oglądałem audi 2.5 tdi w automacie w komisie i stała z wyłączonym silnikiem a dzwignia była w pozycji D więc coś chyba nie tak z nią.
-
Pozycja dzwigni przy gaszeniu silnika, skrzynia automatyczna
Czy można wyłączyć silnik jeśli dzwignia zmiany biegow jest w pozycji do jazdy mowa o automatycznej skrzyni
-
[INNE] [C5 AKN] Przepływomierz - A6 2.5 TDI 12.98'
Zaminniki są ale nie polecam Ci ich.Sam taki miałem i sprawnie działał 2 dni także tylko oryginał.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy w klubie
-
[B5 AFN] Problem z Turbo
00575 Ciśnienie w układzie dolotowym Zeby wiedziec co to musisz zrobić logi vagiem
-
Średnie spalanie przez Vag ?
Rewelka jak bedziesz mial zrobione to daj znac
-
Pytanie o Spalanie :) a raczej granicę...
Zalewam do pełna po zapaleniu sie rezerwy wynik dosyc powtarzalny 7-7,5 a na rezerwa zapala się gdy w baku mam 9 litrów.
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Ja leje półsyntetyk mobila od paru juz zmian i jestem bardzo zadowolony z niego
-
gdzie można się podpiąć w Poznaniu
A jak się nie podłączysz na zlocie to możemy się w tygodniu umówić bo mam vaga i Ci moge podepnąć. Pozdro
-
diagnoza passata
www.vw-passat.pl/
-
Skąd dowiedziałeś się o istnieniu Audi A4 Klub Polska ??
Trafiłem na forum z wyszukiwarki. Pozdro
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich użytkowników audi. Jestem Artur i jeżdże 2.5 tdi AKN rocznik 1999 w wersji avant
-
[B5 AFN] Spadek mocy
A ja k to już zrobić to pzretestuj auto vagiem zrób logo dynamiczne wrzut to na forum.Przyczyn może być kilka.Zrób logi i będzie wszystko jasne. Pozdro
-
jaka wielkosc kol i profil opony na polskie drogi
Ja mam 225/45/17 dobre prowadzenie konfort też a wyglądają zajefajnie jeszcze lepiej by był 18 ale nie na nasze drogi. Pozdro
-
Rozwiązanie problemu ściagania to na lewo, to na prawo
W Nor-auto bez urazy ale pracują same partacze.Pojechałem kiedys do nich na wymiane oleju smochodem dziewczyna bo ja akurat nie miałem czasu.Zawiozłem im samochód razem z własnym olejem silnik 1.6 wchodzi do niego 3.4 litra z filtrem(już nie raz jej zmieniałem więc wiem ile wchodzi).Odbieram auto i chce od nich reszte oleju bo długich dyskusjach mi przynieśli i tu moje zdziwienie.Dałem im 4 litry a oddali mi bańke z 2 litrami No poprostu mi ręce opadły jak to zobaczyłem.
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
Spalanie rzeczywiście większe 1 czy 2 ale wraznie z jazdy jest nie ziemska. Miałem przyjemność jeżdżenia quatro i załuje że nie kupiłem sobie z takim napędem. Przyspieszemie gorsze o 0.2 nie wyczuwalna różnica. Zdecydowanie quatro. Pozdro
-
[B-5 1,9 TDI AFN] Czy zmieniać olej mineralny na syntetyk???
Ja leje od 3 zmian od kiedy ją kupiłem półsyntetyk mobila i jestem z niego zadowolony.Co do zmiany to bym się nie odwarzył zmienić na mineral.