Treść opublikowana przez artur28
-
[ALL B5] Przytatrte drzwi, sprawcy brak, wycena - szkoda drobna, PTU
Szkoda drobna w Ptu jest rozliczana tylko gotówkowo.
-
[B5 AFB] Czy wałki są już wyrobione,po czym poznać
Co do odmy to powinieneś ją wymienić, w AKN jest stary typ odmy (szmaciany) i sie zapycha co ma przełożenie też na wałki podobno. Mój braciszek też ma AKN (którym ja wcześniej jeździłem) jak ostatnio zmienialiśmy odme (2 dni temu) to pochodziła z 98 roku.Przy okazji sprawdziliśmy wałki (myśleliśmy że będą do roboty) a tu okazało się że są w barzdo dobrym stanie, mogłem zrobić zdjecia byłoby co podziwiać. Przebieg ma licznikowy 230tys a ile jest naprawde to wie jego poprzedni właściciel któey jeździł sobie po niemieckich autobach, ale na pewno jest dużo wyższy a wałeczki git
-
[A6 AKE] Wąż do EGR
Ok po weekendzie zaślepie. MAm nadzieje że będzie chodził normalnie. Czy jest prawdą że po zaślepieniu ERG silnik pracuje głośniej?
-
[A6 AKE] Wąż do EGR
Możesz mi obrazowo napisać jak to mam zrobić. Spróbuje i zobaczę jak będzie wtedy chodził
-
[A6 AKE] Wąż do EGR
Ale z tego co wnioskuje z różnych wypowiedzi nie jest zalecane zaślepienie ERG
-
[A6 AKE] Wąż do EGR
uszkodzona jest plecionka między koloektorem ssącym a erg
-
[A6 C5 2.5TDI AKE] Wyciek oleju - jak zatamować?
Panowie mam uwaloną lewą strone silnika. Wyciek jest tak przynajmniej myśle w pokrywie silnika, leje w miejscu gdzie wtryskiwacze wchodzą do kapy. Teraz czy można to jakoś uszczelnić, bo nie wiem czy te uszczelki można kupić osobno czy są ziintegrowana z kapą. Pozdro
-
[A6 AKE] Wąż do EGR
Chodzi mi o tę plecionke własnie. Ona łączy dolot z erg. To że jest tam niesczelność ma wpływ na prace silnika
-
[A6 AKE] Wąż do EGR
Zdjąłem dzisiaj osłonę silnik i zobaczyłem dolot cały od sadzy. Chodzi mi o ten dolot co jest juz na silniku. Podczas przegazowania silnika okazuje sie że ten czarny pył który osadza się na kolektorze wylatuje właśnie z tego węża co idzie od dolotu do erg (taki stalowy). Wiem że trzeba go będzie wymienić, dostane go tylko w serwisie? i czy to ma jakiś wpływ na prace silnika. Pozdro
-
[B6 AKE] Czy warto wymieniać wałki rozrządu, czy one mogą być powodem klepania
Piotruś Ci już napisał co o nich sądzi a on się trochę zna na tym.
-
[B6 AKE] Czy warto wymieniać wałki rozrządu, czy one mogą być powodem klepania
Oprócz klekotu słuchać takie charakterystyczne cykanie silnika. Jeśli chcesz wiedzieć na 100% jakie masz walki to należy zciągnąć dekle i wtedy masz wszystko na talerzu.
-
[B6 AKE] Czy warto wymieniać wałki rozrządu, czy one mogą być powodem klepania
Wytarte wałki i 3 dzwigienki które leżaly na boku, dlatego to poszło do wymiany
-
[B6 AKE] Czy warto wymieniać wałki rozrządu, czy one mogą być powodem klepania
Ja płaciłem za wszystko 5300 wałki hydraulika rozrząd i pare dupereli
-
[B6 AKE] Prośba o analize logów
Zrobiłem logi tylko to moje pierwsze do oceny 003 BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25b589ddb6ce754a.html 004 BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78a572c6d1d1198c.html 011 BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/890e8f515d667ab4.html Statyczne 001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab835fade384de1d.html 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc58ad478646dc7f.html 004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ff5063287436663.html 007 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5be5905a1a438002.html 013 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c14c2311f94a8a48.html 014 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94aa28e583dd0854.html 018 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abc52ac90b2f5771.html Na razie nie moglem zrobić dynamicznych bo sam nie dam rady Prosze o analize
-
[B5 AVG] Sprawdzanie turbiny
Do tego potrzebujesz laptopa i vaga. To jest test turbiny podczas jazdy
-
[B6 AKE] Chodzi jak traktor
Vag nie pokazał żadnego błędu a co do logów to nie wiem które kanały zrobić
-
[B6 AKE] Chodzi jak traktor
Oczywiście że vagowane ale nic nie pokazał
-
[B6 AKE] Chodzi jak traktor
W grudniu miałem zmieniany rozrząd wałki i całą hudraulike. Na początku silnik chodził bardzo ladnie ale od pewnego czasu chodzi jak traktor dosyć glośno na wolnych obrotach. dodatkowo jak silnik jest przy 2000 obr/min ale tylko podczas jazdy słychać jeszcze glośniejszy klekot powyżej jak odpuszcze gazu to ten klekot ustaje. Macie może jakieś propozycje dlaczego tak hałasuje?
-
[ALL B6] Za niska wycena
U mnie było podobnie zastosowali mi zamienniki zamiast oryginalnych części. Ja wynajolem firme która się zajmuje takimi sprawami. Sprawa trwała rok czasu a wyrok był na moją kożyść. Ubezpieczalnia musiała zapłacić koszty sądowe wszystkie koszty poniesione prze zemnie adwokat koszt niezaleznego rzeczoznawcy itp. plus odsetki ustawowe. Widze że u Ciebie też się nie obędzie bez sądu ale warto się z nimi procesować ale trwa to troche czasu
-
[ALL] P.Z. MOT. Polecam :)
A skąd wiedzą co jest uszkodzone? Jasnowidz jakiś czy co
-
[ALL B6] Za niska wycena
Ja wygrałem z ubezpieczlnią w sądzie.
-
[ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd
Ja jak kupiłem 2.5 na drugi dzień byłem u mechanika na wymiane wszystkich pasków i rolek jakie są z przodu silnika pompy wody termostatu i teraz spie spokojnie[br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 09:03_________________________________________________na fakturze było 16 pozycji
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
A świeczki w jakim masz stanie też mi ciężko odpalał bo miałem 5 sfajczonych po wymianie pali da dotyk
-
[B5 AKN] Problem po wymianie przepływomierza
Ja jakiś rok temu jak jeszcze miałem 2.5 AKN kupowalem oryginał w intercarsie za 400 zeta
-
ODWOŁANIE może się komuś przydać
Ubezpieczalnia to Compensa. W wycenie uznali wszytko tylko chodzi o części gdzie mogli powkładali zamienniki maska 300 zł lapy po 120 itp. A gdzie nie mogli dali oryginalne z amortyzacją stąd ta różnica