Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B6 AWX] Synchronizacja wtrysku
Jeżeli pisze nie w tym temacie to mnie poprawcie prosze.Brakuje mi wiadomości jak sprawdzić Vagiem synchronizacje wtrysku.Szukałem i przeczytałem naprawde dużo i sam nie wiem.Które jest dobre 000 Basic settings pozycja 2. Czy logi statyczne004 ostatnia pozycja.Prosze o porade.
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
ECU suche ,bez wilgoci.Dodatkowo psikałem na kostki .Nadal jest jest to samo zapali(na samostart) pochodzi kilka minut i gaśnie.Odłączałem też czujnik temperatury paliwa.Nadal nic,wywaliło tylko błąd na komp.Vag niczego nie znalazł.Poddaje się to mnie wykończyło [br]Dopisany: 04 Lipiec 2009, 16:54_________________________________________________Podeszłem do tematu jeszcze raz .Wymieniłem pompe w zbiorniku i dalej lipa.Przejrzałem forum Passata,Skody,Seata.Po przeanalizowaniu tych wszystkich postów nasuwają się dwa wnioski,może to być pompa tandemowa lub uszczelniacze pod pompowtryskami.Co o tym myślicie ?
-
[B6 AKE] Odkleja się "gąbka" pod osłoną silnika - czym podkleić (foto)
Ta gąbka odkleja się chyba wszystkim ja ją wyrzuciłem.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem
Z tego co piszesz to silnik odpala ,tylko że musisz kręcić 1 sek.dłużej to raczej żaden problem.
-
[B6 AVF] Wymiana wałka rozrządu
Jak będziesz miał wszystko rozebrane proponuje wymienić rozrząd przy okazji.
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
Jak masz jeszcze jakieś pomysły to smiało dawaj ,ja narazie jestem zrezygnowany , walcze z tym już tydzień.Codziennie po pracy 2-3 godz. i brak efektów złośliwa maszyna
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
Deszcze padają tu często,o tym nie pomyślałem.Jutro wyjmę sprawdze w razie konieczności osusze i zobaczymy.Dzięki pójde tym tropem.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Koledzy wyrażający chęć pozostania na noc ,hotel musicie sobie zarezerwować osobiście .Na górze jest podany link do tego hotelu.Zróbcie to teraz ,rezerwacja nic nie kosztuje.
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
Znalazłem tą pompe na głowicy faktycznie jest tak samo jak u mnie.Dostałem się do zbiornika od góry, jeszcze tej pompy nie wyjąłem .Powietrze idzie od przewodu paliwowego ze zbiornika.Podłącze sie bezpośrednio do wyjścia ze zbiornika i podłącze do pompy zobacze czy przypadkiem się nie zapowietrza od tej pompy w zbiorniku.A może po drodze od zbiornika gdzieś się przetarł i ciągnie powietrze.[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2009, 20:51_________________________________________________Pompa w zbiorniku sprawdzona ,przewody paliwowe sprawdzone od zbiornika do filtra .Po odpaleniu pracuje około 3min.po czym gaśnie.Wygląda to tak jakby się zapowietrzał.Następnie odpala na coś w rodzaju samostartu i znów pracuje około 3min. przy obrotach około 2.5 tyś. i znów gaśnie. Co to może być bo już brakuje mi pomysłu i cierpliwości! jakieś pomysły???
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
U mnie w BLB jest na głowicy z tyłu ale w tym AWX nie widze
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
A gdzie jest pompa wysokociśnieniowa??? ja nie mam pojęcia.Dziękuje za podpowiedzi są naprawde pomocne i oszczędzają mi czas.A czy czasami to nie pompowtrysk spełnia role pompy ?
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
Nowe wiadomości- na ciepło też czasami nie odpala i podczas jazdy gaśnie.Wymieniłem przewody paliwowe na przezroczyste te które wychodzą z filtra paliwa idą do jakiejś rurki .Jak zgasł to sprawdziłem , w przewodach było powietrze.Jutro omine filter i podłącze bezpośrednio jak będzie szedł to filtr z zaworkiem do wymiany.A gdzie jest ta pompka spiętrzająca i czy AWX ma jeszcze jakąś inna pompe paliwa i gdzie?.A może ktoś ma schemat układu zasilania to prosze o zamieszczenie to ułatwi całą robote.
-
[B7 BKD] Spadek mocy podczas jazdy
Dzięki wielkie wiemy już więcej jak na początku.Trzeba będzie szukać nieszczelności.
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
Ten problem z odpaleniem wystąpił z dnia na dzień.Dzisiaj sprawdze czy pompa ciągnie paliwo i czy powietrze nie idzie w wężykach.Obawiam się że może skończyć się na serwisie a tam skroją portfel.
-
[B7 BKD] Spadek mocy podczas jazdy
Sprostowanie błędu 16683.
-
[A6 AWX] Nie odpala na zimno
A6 1.9 TDI AWX 130 km.Dzisiaj nie odpalił .Przeczytałem wiele postów ale niewiele mi to dało prosze o jakieś porady.Udało się go uruchomić poprzez użycie samostartu ,wiem że to niezdrowe dla silnika ale odpalił na strzał i potem chodził normalnie.Kilkakrotnie odpalany startował bez problemu.Jednak po kilku godz. postoju znowu nie zapalił.Vag nie znalazł żadnych błędów.Co sprawdzić i gdzie szukać? .Biore pod uwage zaworek przy filtrze paliwa,może paliwo się cofa.Tylko żeby to sprawdzić musiałbym zmienić przewody paliwowe na przezroczyste.Prosze o porady,to autko kumpla dlatego jest inne jak w moim profilu.Na forum A6 szukałem już pomocy zaliczyłem 43 strony i nic konkretnego.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Chyba zacznę się ochudzać
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Jeszcze nie mam udziałów ale po zlocie kto wie
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Tak jak pisał Domjenick tor kartingowy zarezerwowany na 12 lipca godz.11.00.Dodam że mamy w Bradford dwa miejsca gdzie można zjeść pierogi pod każdą postacią oraz schabowego.
-
[ALL B7] Gdzie się zapisały logi ?
Podłączyłem Vaga 704 ,Miałem błąd poduszki i coś z elektryką w silniku.W związku z tym że nie zapamiętałem błędów to je zapisałem wyskoczyło mi okienko nr.rej poj. jaki błąd i nr. naprawy albo coś koło tego , zapisałem to ale nie wiem gdzie tego szukać w laptopie, bo chciałem sobie te błędy przetłumaczyć.Słabo się zanam na komp i dlatego prosze o pomoc za którą z góry dziękuje
-
[B7 BKD] Spadek mocy podczas jazdy
Tommy przypomnij sobie EGR czyściliśmy ,od tamtego czasu zrobiłeś około 7 tys.km.Raczej wykluczam EGR.Podłączymy Vaga i zobaczymy.Sztomel a które to ustroistwo przepustnica doładowanego powietrza gdzie się znajduje i jak ją naprawić?
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Myśle o tym piątku,póżniej może być faktycznie za póżno.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Wydaje mi się że to już jest ustalone parking Tesco godz.16.00 .W piątek lub sobote podjade na tor kartingowy i zbadam sytuacje.Niech wszyscy chętni na ten wyścig dopiszą się do piątku żebym wiedział o jakiej ilości osób rozmawiać względem rezerwacji.
-
[B7 BLB] Czy przy wymianie rozrządu profilaktycznie wymienic "IMBUSIk"
Jak zmieniałem rozrząd to tak naprawde niewiele wiedziałem o tym silniku BLB.Pomogło forum, teraz wiem dużo więcej zwłaszcza że przerobiłem temat zmiany BLB na BKD ale nie u siebie.Teraz na pewno zrobiłbym wszystko od razu.
-
[B7 BKD] Spadek mocy podczas jazdy
Czy oprócz spadku mocy są jakieś inne sygnały np.na fisie? coś się zapala jakaś kontrolka jakieś komunikaty?