Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B5 AEB] Po włączeniu się kontrolek przyhamowywuje
Na pewno po odłączeniu aku nie zresetujesz komp.Musisz podłączyć Vag-a.
-
[ALL B5] Pękający lakier
Jakby go przegrzał to wyszłyby bąble odparzone od blachy,wcześniej zdarłby lakier ,nie ma szans.
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Nie do końca jest tak że bez żadnych wcześniejszych oznak nagle zapala sie kontrolka oleju.Słuchaj pracy silnika a będziesz wiedział że coś się zaczyna psuć .Słychać szum ,jakby jakieś tarcie od strony rozrządu w dolnej części.Ale wszyscy myślą że tak ma być ,a to niestety nieprawda . To imbusik albo łańcuszek daje znać o sobie.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
W silniku BLB który rozebrałem poszła dolna zębatka ,ta na wałku wyrównoważającym.Górna jest jeszcze całkiem dobra.tylko że przyczyną awarii był napinacz łańcuszka.Tak więc każdy przypadek inny ale w skutkach taki sam.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Leeds jest właśnie pośrodku(Anglii) .Ostatnim razem Szkopek doginał z Londynu. Domienick też miał kawałek.Masz racje jechać tyle żeby 2 godz. pogadać to lipa ,ale nie dla wszystkich.Ja jestem zadowolony z ostatniego spota.Poznałem fajnych ludzi.Zawsze możesz przenocować i wracać na drugi dzień.Ale to wymaga poświęceń.Nie każdy może sobie na to pozwolić i jest to zrozumiałe.Może uda się następnym razem.
-
[B7 BLB] Problem z Elektryką
Zacznij od wymiany czujnika stopu.Potem skasuj błędy Vag-iem .
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Taka impra to już większe przedsięwzięcie.Ciekawa ale też zapewne kosztowna a mamy kryzys U mnie w robocie już się mówi że będziemy robić 4 dni.Zobaczymy ilu nas się pojawi na spocie :gwizdanie: to da pogląd ilu chętnych byłoby na coś większego.Mam nadzieje że moji kolesie z Bradford się pojawią,na razie się deklarują.
-
[ALL B5] Zablokowane tylnie koło
Zgadzam się z opinią wyżej zapieczony zacisk.
-
[B5 AHU] Cały czas świeci się AIRBAG
Musisz podłączyć Vag-a.Wtedy się dowiesz co jest nie tak.
-
[B5 AHU] Rozrusznik kręci, ale silnik nie odplala
Określ konkretnie rozrusznik kręci czy nie kręci.
-
[ALL B7] JAki mam silnik ,proszę o poradę
Twój silnik to BPW.Pablo się pomylił.
-
[B6 BFC] Przegub wewnętrzny a półoś
Śmiało możesz wymienić sam przegub wewnętrzny.Obejrzyj tylko czy nie uszkodził tej flanszy która wychodzi ze skrzyni biegów i do niej dokręcasz przegub.
-
[ALL B6] Świecą się światła stopu jak zostawiam auto na biegu
Zaczął bym od automatu stopu.Zdejmij z niego przewody i zobacz czy sytuacja się powtórzy jeśli nie to masz odpowiedż wymień automat stopu.
-
[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB
Silnik wymieniałem u kolegi,ale zaraz po odpaleniu zauważyłem różnice.Cichsza ,równiejsza praca silnika.Brak trzepania silnikiem przy dojeżdżaniu do świateł krótko mówiąc jest super ale żeby dokładnie to opisać musi wypowiedzieć się właściciel auta.Sam nabrałem ochoty na pozbycie się BLB chociaż mój chodzi,ale niestety nie jest to co BKD.
-
[ALL] Duże ssanie korka oleju
Myśle że należy pójść tropem Ajax .Silnik nie ma czym oddychać i dlatego ssa powietrze .Zajrzyj do filtra powietrza.Sprawdż też odme .
-
[ALL B5] Osłona miski olejowej
Żeby nie wiercić otworów i nie osłabiać sanek to może lepiej wspawaj krótkie śruby np.M8.
-
[B6 AVF] Wycięcie otworu w osłonie (dolnej) silnika
Nawet jak wytniesz otwór i będziesz spuszczał olej to gdy zawieje troche wiatr to będziesz ścierał olej z całej osłony.Zrobisz jak będziesz chciał tylko czy warto
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Tak ,tak pokaż swoje cacuszko ,narazie na fotce a wkrótce na spocie
-
[B6 AVF] Wycięcie otworu w osłonie (dolnej) silnika
Zdjęcie tej osłony zajmuje chwile i potrzebny jest do tego płaski śrubokręt.Problem pojawia się wtedy kiedy chcesz to zrobić sam na ulicy.W warsztacie gdzie mają podnośnik nie stanowi to problemu.
-
[B7 BLB] Gdzie jest czujnik temperatury płynu
Świetna robota teraz każdy znajdzie.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
No to mamy jeszcze jedno autko po zamianie BLB na BKD.Własnie operacja została zakończona sukcesem.Odpalił i chodzi super.Dziękuje za porady i za skorzystanie z doświadczenia tych co zrobili to wcześniej Jaro 4444,Piero,Seta1.Dzięki koledzy.Pare szczegółów i fotek umieściłem w wątku pod tyt. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=72740.30
-
[ALL B5] Osłona miski olejowej
Podjedż gdzieś do zakładu ślusarskiego ,powiedz o co ci chodzi ,jak to ma wyglądać i ktoś ci to zrobi .Tylko po co ale to już nie moja sprawa.
-
[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB
Między miską a smokiem jest luz ,więc nie będzie zasysał oleju z samego dołu różnica między moim obcięciem a twoim to jakieś 2mm.chyba to nie wiele.Zresztą w silniku musi być czysty olej a nie smoła z piachem.Zobaczymy w praktyce nie ma powodu do obaw.Zakładałem miske posmarowaną wewnątrz i sprawdzałem gdzie haczy.Teraz jest ok.Zabrakło nam łożyska do wału tam gdzie idzie wałek główny ze skrzyni biegów.Na dalszy etap trzeba poczekać.[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 20:31_________________________________________________Operacja zakończona sukcesem.Silnik odpalony autko jeżdzi.Różnica w pracy silnika niesamowita.Kto wpadł na pomysł montowania BLB z wałkami nie błysnął.BKD pracuje rewelacyjnie.
-
[B7 BLB] Gdzie jest czujnik temperatury płynu
Rafał dziękuje bardzo ,sprawdziłem i faktycznie jest tam ,ciężko go zobaczyć a tym bardziej dostać się do niego.Najważniejsze że został zlokalizowany,dzięki tobie.Ułatwiło mi to zadanie. Pozdrawiam Andrzej.
-
[B7 BLB] Gdzie jest czujnik temperatury płynu
Dzięki wielkie ale obawiam się że to nie to , w moim na tyle głowicy jest chyba pompa paliwa..Podam ci numer Vin jeżeli masz dostęp do Etki to sprawdż prosze.WAUZZZ8E45A415502.Sprawdze jeszcze przy aucie ale tam z tyłu jest bardzo mało miejsca przez tą pompę paliwa.