Treść opublikowana przez Pawlo 2004
-
[B6 AVF] Długo rozgrzewający sie silnik
Zaworeka EGR na tą chwile nie mam wogóle bo mi się rozsypał i na poniedziałek mam do odebrania z ASO nowy kosztował mnie całe 107zł. Tak więc jak go załoze i wykasuje kontrolke CHECK CONTROL która teraz świeci to może szybciej bedzie sie nagrzewał. Wszystkiego dowiem sie w poniedziałek :> Dzięki za podpowiedzi.
-
[B6 AVF] Długo rozgrzewający sie silnik
No tak ciepło leci stosunkowo szybko ale zastanawia mnie to długie rozgrzewanie sie silnika, ale widze ze ty masz identyczny silnik i rok produkcji więc moze tak ma być Poczekam na inne opinie kolegów.
-
[B6 AVF] Długo rozgrzewający sie silnik
Siema. Koledzy jak długo w waszych samochodach trzeba czekać, tzn. ile kilometrów musicie przejechać w temp. otoczenia ok -2*C zeby silnik nabrał temp 90*C bo ja musze przejechać ok 10 - 12 km przy spokojnej jezdzie nie przekraczającej 2000 obr/min na każdym biegu. Czy moze to być spowodowane zaciętym termostatem czy tak w tych silnikach juz jest? W A6 2,5TDI które również posiadam na rozgrzanie solnika wystarczy przejechanie 6 - 8 km dlatego mnie to zastanawia czy wszystko dobrze z moja A4
-
[All] Co to jest DIN 1, DIN 2
Witam! Takie troche głupie pytanie ale ja nie czaje co to jest DIN1 i DIN2 Moze mi to ktoś wytłumaczy tak na chłopski rozum Pozdro
-
[ALL B6] Jakiej mocy akumulator do 1,9 TDI
Ok dzieki koledzy. kupiłem juz Bosha. Z +/- wtopy nie zaliczyłem bo wcześniej to obadałem Dzieki za podpowiedzi
-
[ALL B6] Jak jest mocowana lampa przednia ?
A do czego jest ten plastik pod numerem 13??
-
[ALL B6] Jak jest mocowana lampa przednia ?
Na allegro nie ma zadnych lamp na których byłoby to widać, problem jest tego typu ze moje autko jest u lakiernika na ta chwile i zastanawia mnie jak ona jest mocowana bo przy lampach które kupiłem nie ma tej podstawy są poprostu dziury i to tyle. A ta podstawa jest mocowana jakoś do przedniego pasa??
-
[ALL B6] Jakiej mocy akumulator do 1,9 TDI
Czyli ten 70Ah co mam na oku to bedzie chyba dobrym wyborem
-
[ALL B6] Jak jest mocowana lampa przednia ?
Ok! chyba juz łapie Czyli ten kwadrat pod lampą to podstawa i na nim opiera sie lampa.
-
[ALL B6] Jak jest mocowana lampa przednia ?
Dobra a masz schemat w których miejscach i do czego jest ta lampa mocowana od spodu.
-
[ALL B6] Jak jest mocowana lampa przednia ?
A posiadasz schemacik taki jakim dysponuja w serwisie? chciałbym wiedzieć jak to wygląda.
-
[ALL B6] Jakiej mocy akumulator do 1,9 TDI
Pytanie jak w temacie, czeka mnie kupno nowego akumulatora bo przed kupnem mojej A4 jakieś cwaniaki mi podmienili i ten który teraz mam jest juz do wyżucenia. Tak wiec jaką moc proponujecie? 70Ah bedzie chyba wystarczający zeby nie mieć zadnych problemów, czy moze zapodać większy? W A6 mam 96Ah ale tam jest 2,5 TDI więc tam musi być taki duzy.
-
[ALL B6] Jak jest mocowana lampa przednia ?
Witam Mam pytanie dotyczące lampy a mianowicie czy orientujecie się czy pod lampą jest jakiś uchwyt, mocowanie lampy które najpierw przykręca sie do przedniego pasa a później dopiero przykręca sie lampę do niego. Jeśli ktoś ma dostęp do schematu całego przodu to bardzo prosze o pomoc.
-
[A4 B6] Jak dostać sie do poduszki pasażera bez ściągania konsoli?
Witam Pytanie jak w temacie, czy jest jakas mozliwość dostania sie do poduszki pasazera bez ściagania całej konsoli?? Moze jakos od schowka?? Pozdrawiam
-
[ALL B7] Fotele sportowe
Od TT na 100% by nie pasiły, całkiem inna płyta podłogowa itp. Co do regulacji elektrycznej to juz był przerabiany ten temat, wystarczy tylko podciągnąć troszke prądu i bedzie wszystko cacy Moze masz takie szczęście i bedziesz juz miał gotowe kostki pod dywanem a jak nie to od kostek które wcześniej były od podgrzewania foteli podciąg prąd do regulacji.
-
[B7 BRE] Problem z zamykaniem klapki od wlewu paliwa.
W moje A6 od dawna juz mi sie klapka od wlewu nie zamyka ale jakos nie moge sie za to zabrać Co do zamka w drzwiach to tak jak pisze wojtekce poprostu "zastał sie" moge sie załozyc ze ostatnio był uzywany w fabryce przed zawiezieniem go do klienta a juz 2 lata minęly od tamtego czasu Tak więc nasmaruj go i rozruszaj a jak juz bedzie wszystko ok to zapodaj mu tam jakiejś chociażby wazelinki zeby wilgoć przez zime na niego nie działała i od tego czasu raz na jakiś czas otwórz i zamknij nim drzwi a nie ciągle wygoda i zamykasz pilotem :>
-
[B5 ANB] Wymiana kierownicy na nowy model ?
Kiere pewnie przykręcisz ale moze być problem z air bag-iem, mam tu na myśli kostke do poduszki, ale osobiście czegoś takiego bym nie robił.
-
[ALL] Malowanie calego auta- mozna na inny kolor ???
No pewnie ze kazdy temat dobry Nie spotkałem sie jezcze z tym zeby w ASO malowali tylko jeden element, bywa tak ze odstawiając auto do ASO, z uszkodzonym np. błotnikiem ASO zamawia z fabryki z Niemcowni nowy błtnik w kolorze który posiada auto i wtedy wymieniają tylko ten błotnik bez jakiego kolwiek malowania, ale tak dzieje sie tylko z nowszymi autami. Jęsli pomalowany jest cały bok nie jestes w stanie zauważyć różnicy, a zadko tez klienci wiedza jak usługa byla wykonana czyli jak oddaja auto z uszkodzonym błotnikiem i drzwiami myślą ze bedą malowane tylko te elementy a nie cały bok i wtedy są w szoku ze nie widać zadnej różnicy
-
Lakiery z allegro - Kalisz. Zna ktoś firmę z linka?
Jak chcesz robić zaprawki na Duzym Fiacie albo przyczepce to sie nada :>
-
[ALL] Malowanie calego auta- mozna na inny kolor ???
Jezeli uszkodzony jest błotnik i tylne drzwi to w tym przypadku maluje sie cały bok. Malując cały element np drzwi tylko z zewnatrz maluje sie cała płaszczyzne w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak cieniowanie "klarem" tego sie nie cieniuje bo to jest przezroczysty lakier. Cieniuje sie tylko baze czyli naz docelowy kolor samochodu bo wiekszość samochodu jest malowana juz lakierami dwuskładnikowymi czyli "Bazą" i "Klarem". Gdy nie ma uszczelki maluje sie do konca rantu i to tyle bez zadnego podklejania taśma bo wtedy robi sie kicha. Mam nadzieje, ze teraz sie dogadalismy ale w sumie to wątpie Niemcy nie sa wcale tacy cudowni jak sie wydaje nie raz spotkałem sie z autami ktore przyjechały z Niemiec po malowaniu i lakier odchodzi ze hoho... dlaczego? bo oni wszystko oklejają i myślą ze jak tylko odtłuszcza to wystarczy. Wiec tam idzie tak samo spotkać partaczy jak i u nas. Co do USA to biorąc przykład z róznych programów na Discovery itp to mozna tak powiedzieć ze sa dobre lakiernie ale tam tez nie szczędzą od taśmy do oklejania i papieru :> Tylko ze w tych programach pokazuja ze blachy powinno się piaskowac i takie tam.To są tylko programy TV i pewnie zadko kto tak tam robi. Z okolic Krakowa nikogo nie znam bo nigdyw Krakowie nie byłem, aż wstyd sie przyznawać Ale mamy sporny temat :>
-
[ALL] Malowanie calego auta- mozna na inny kolor ???
No ja bym sobie na to nie pozwolił zeby ukrywać cos pod uszczelka ale robią tak lakiernicy i zgodze sie z toba w 100% kolego. Zazwyczaj uzywa sie taśmy...ALE powinno sie ją podklejać od środka czyli tak zeby rant pod uszczelką był pomalowany w całości. Nie wiem czy wystarczająco dobrze to wytłumaczyłem bo to ciężko tak tylko pisząc bez pokazania jak powinno to być wykonane. Wiem, ze to temat rzeka i jest duzo za i przeciw i ciężko znaleźć dobry zakład. Ja jak narazie nie miałem złych doświadczeń w tych sprawach i może dlatego tez tak bronie lakierników oprócz tego, ze wiem jak powinno sie to robić. Pozdro koledzy
-
[B6 ALL] Jaki to rodzaj nagłośnienia?
Czyli ten tylni to subwofer w kazdej B6 to wystepowało czy nie? a jakiś wzmacniacz jest albo cosik? Bo w A6 miałem.
-
[ALL] Malowanie calego auta- mozna na inny kolor ???
Ok! ja lakierników bronił nie będe bo juz wcześniej pisałem ze partacze byli są i będą ale nie można pakować wszystkich do tego samego worka bo są partacze i profesjonaliści, Tu sie chyba ze mna zgodzicie koledzy? loco87 nie rozumiem co masz na myśli mówiąc jak odciąć bezbarwny bez malowania jednej i drugiej strony? Chodzi ci o to jak sie odcina lakier bezbarwny jeśli są malowane drzwi z wierzchu a w profilach czyli od środka nie? To masz na myśli?
-
[ALL B5] Brak maty pod klapą silnika??
Sprzedałem takie ale od B6 z kompletem spinek do zamocowania jej za 80zł na allegro. Mozesz twardo kupować od Diesla bo maski są identyczne i silnik nie ma tu nic do rzeczy.
-
[ALL] Malowanie calego auta- mozna na inny kolor ???
Prawdą jest ze NIKT nie pomaluje juz auta tak jak wypuściła go fabryka, Tam malują maszyny a nie człowiek. Dając auto do naprawy lakierniczej w ASO najpierw sie dowiedz gdzie bedzie malowany bo zazwyczaj warsztaty lakiernicze nie sa na terenie Serwisu tylko serwis ma umowe z jakąś lakiernią! Chyba ze myślisz ze auto wysyłaja do Nimcowni i fabryka maluje Mało sie o takim czymś słyszy np na TVN TURBO w programie Turbo Kamera ze serwisy skopały malowanie a do tego skasowali jak za zboże?? Tam robią tak samo ludzie jak w kazdej innej lakierni. Pytanie za 100 pkt... Po co ściągać drzwi skoro jest malowany tylko płat drzwiowy bez srodków?? Chyba po to zeby pozniej po malowaniu płacic następne pieniądze za spasowanie ich bo nie jesteś w stanie ustawić juz ich względem zamka tak jak były wcześniej. Ściąga sie tylko, klamki, listwy itp tak zeby została tylko blacha a drzwi zostają na swoim miejscu. Jak chcesz wycieniować drzwi skoro muszą one być malowane jednym cągiem z błotnikiem? są one zapylane bazą do połowy a lakierem bezbarwnym maluje się je całe. Wtedy nie będzie widać różnicy. Moge duzo pisać na ten temat ale tego w pisaniu nie da sie tak wytłumaczyć. Co masz na myśli mówiąc klar?? bo takiego czegoś jeszcze nie słyszałem Czy to lakier bezbarwny? Ona nie ma koloru jest jak sama nazwa mówi bezbarwny i nie bedzie widać róznicy miedzy pomalowanym na nowo elementem a starym sąsiadującym. Zgadzam sie z toba ze sa pseudo lakiernicy którzy w zyciu malowali tylko duze fiaty i maluchy w szopach potrafia skopac auta, ale jadąc do lakierni i widząc w jakich warunkach oni pracuja wiesz juz o nich duzo, jeśli maluja w tym samym miejscu co przygotowuja samochód do malowania to lepiej sobie darować. Do malowania musi być komora która utrzymuje stała temp podczas malowania i do tego pistolety które nie kosztuja 1000 ani 2000zł. O komresorze bez specjalnych filtrów nie wspomne. Napewno masz swoje zdanie na ten temat i sie nie dogadamy ale ja wiem co pisze kolego bo miałem z tym styczność i nie wyuczyłem sie w stodole tylko w dużej lakierni i w 2000r malowaliśmy juz Audi szefowi własnie takie jak ty masz teraz tylko ze 2.5 TDI i zielony kolor