Treść opublikowana przez Daimos
-
[B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
świece sprawdzisz najlepiej wykręcając każdą z nich i podłączając na krótko do akumulatora, jeżeli nagrzewają się szybko i równomiernie to są sprawne sprawdzić też trzeba obwód zasilający świece tzn przekaźnik, bezpiecznik, przewody itp
-
[ALL] Moc vs Moment.
Czyli wynika z tego, że moment obrotowy jest pochodną mocy względem prędkości kątowej M=P'(v)=tg kąta zawartego między osią obrotów, a poprowadzoną linią Biorąc pod uwagę geometryczną interpretację pochodnej funkcji, (w naszym przypadku pochodnej mocy względem prędkości kątowej) na danym przedziale (w naszym przypadku przedział prędkości kątowej), to można stwierdzić, że pochodna ta (czyli moment obrotowy) charakteryzuje szybkość wzrostu funkcji (czyli mocy). Podsumowując: im szybszy przyrost mocy w danym przedziale prędkości kątowej tym większy moment obrotowy.
-
[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?
i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu. Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania. A przypadkiem nie ma tam klapy powietrza która steruje (zasłanie lub odsłania nagrzewnicę) a przez nagrzewnicę jest zawsze otwarty obieg ? dokładnie, sterowanie odbywa się poprzez klapę a przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz
-
[B5 AFN] Smród spalin z nawiewu
sprawdź szczelność spawów, skoro wymieniałeś plecionkę i kata coś zostało źle pospawane
-
[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?
uszkodzony termostat lub czujnik temperatury
-
F1, Rajdy i Motorsport
7 pozycja przynajmniej wystartuje z czystej strony toru
-
F1, Rajdy i Motorsport
zobaczymy po Q3
-
[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?
ewentualnie można wypiąć wtyczkę od czujnika temperatury G62, wtedy podawane jest napięcie na świece bez względu na temperaturę silnika
-
F1, Rajdy i Motorsport
3 trening: http://www.ustream.tv/channel/tvpolska10 hasło: polska
-
[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?
i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.
-
[B7 BLB] "Klekotanie" na wolnych obrotach
mogą to być popychacze hydrauliczne, wtedy dźwięk znika po kilku sekundach lub po dodaniu gazu jeżeli występuje to tylko podczas zimnego rozruchu to nie przejmowałbym się, sprawdź też poziom oleju
-
[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?
Kolega bardzo dobrze to opisał. Czas świecenia kontrolki nie ma nic wspólnego z czasem grzania świec. Jak chcesz się upewnić, czy masz sprawne świece to sprawdź je, najlepiej wykręcając każdą po kolei i podłączając na krótko pod aku, oraz zobacz czy pojawia się napięcie na świecach przy niskich temperaturach. Ogólnie jak nie masz problemów z rozruchem to nie masz się czym przejmować
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://f1.sport.pl/Artykul.82+M51e00ed482f.0.html
-
F1, Rajdy i Motorsport
tylko ze to ostatni wtedy to albo użyje jakiegoś starego motora na wyścig albo użyje nówki i będzie przesunięcie na starcie
-
F1, Rajdy i Motorsport
Koniec jazdy Roberta w 2 treningu Prawdopodobnie padł silnik, ale jest szansa, że nie był to silnik przygotowany na obecny wyścig
-
[ALL] Wywalić katalizator z 2.5 TDI?
Właśnie po wycięciu będzie efekt odwrotny
-
F1, Rajdy i Motorsport
żeby tylko Robert nie miał problemów ze starym silnikiem Zarobki czołowych kierowców F1 w sezonie 2009 podane przez onet.pl (nie są uwzględnione kontrakty reklamowe, których wysokość jest objęta tajemnicą handlową): 1. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) 45,0 mln USD 2. Lewis Hamilton (W. Brytania/McLaren) 18,0 3. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) 15,0 4. Nico Rosberg (Niemcy/Williams) 8,5 5. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) 8,0 6. Jarno Trulli (Włochy/Toyota) 6,5 7. Sebastian Vettel (Niemcy/Red Bull) 6,0 8. Mark Webber (Red Bull) 5,5 9. Jenson Button (Brawn GP) 5,0 10. Robert Kubica (BMW Sauber) 4,5 ... 12. Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) 2,8
-
[B5 AJM] Co dobrego i złego można powiedzieć o tym motorze
Hmm,silnik zaczyna klepać robi się za duży luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem.Nastepnie wybija sie sruba regulacyjna pompowtryskiwacza i powstają takie kwiatki: Aby tego uniknąć,stosuje się nowszy typ śruby regulacyjnej i nowy typ popychacza. Sruba 14zl /ASO popychacz 50zl ASO lub zestaw uszczelek z popychaczem za okolo 30zl. Nasuwa mi się takie pytanie. Skoro wraz z przebiegiem silnika tworzy się luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem to czy nie można dokonać regulacji (procedura już opisywana na forum) co jakiś czas, np. przy każdej wymianie rozrządu. Zapobiegłoby to wtedy wybiciu śruby i związanych z tym problemów Oczywiście producent nie przewiduje takiej czynności ;(
-
[B5 ANA] Jak sprawdzic uszkodzony czujnik ABS
wyjmij czujnik i zobacz czy nie jest zanieczyszczony, oraz sprawdź tarczkę z wycięciami, może być pęknięta
-
[B6 ALT] Słabe grzanie na wolnych obrotach
sprawdź poziom płynu oraz termostat, może być też przypchana nagrzewnica (możesz spróbować przepłukać)
-
[B5 AFN] Akumulator...
zmieści się, sam posiadam taki
-
[ALL B5] Sprężyna w okolicy skrzynki bezpieczników
jest to sprężyna trzymająca nawiew, prawdopodobnie lewy skoro ją tam znalazłeś
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza
ewentualnie zaśniedziały styki
-
[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?
miałem to samo, musisz dobrze odpowietrzyć układ i pilnować aby poziom płynu nie spadł poniżej poziomu min (zapowietrza się wtedy nagrzewnica która jest wyżej od zbiorniczka), ja zrobiłem to w ten sposób, że zalałem płyn w zbiorniczku do pełna i nagrzałem na postoju silnik to temperatury otwarcia termostatu (trochę to trwało) a następnie zwiększyłem kilkakrotnie na chwilę obroty silnika do ok 2000obr/min. Jeżdżę już rok czasu i jest ok, bulgotanie z pod deski zniknęło. Jeżeli u Ciebie układ zapowietrza się samoistnie to możesz mieć uszkodzą uszczelkę pod głowicą
-
[B5 ANA] Jak sprawdzic uszkodzony czujnik ABS
a jaki błąd pokazał VAG? być może jest to spowodowane uszkodzonymi, zanieczyszczonymi koronkami/tarczkami odpowiedzialnymi za generowanie impulsów. Sam czujnik sprawdzasz mierząc jego oporność która powinna wynosić ok 1-1,5 kOhm