Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Sposób na mocniejsze świecenie świateł
Wiecie co ja Wam powiem sczecze, audi się bardzo opuściło, skoro klosze i przełączniki nie są w stanie wytrzymać 10A to coś tu jest nie tak. Radia mają większy pobór. W A100 miałem 100W i nie znałem takiego efektu jak popalone gniazda itp, a w passacie założyłem 100W po miesiącu kostki porobiły się brązowe. Co to ma być? Z każdym dniem się rozczarowywuje, kiedyś to był wóz pancerny, a ja za roczek zmieniam na A6 z 96, 97 roku, chociaż to auto jest jeszcze pancerne (podobno).[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 15:45_________________________________________________A jest na tych przełącznikach amperaż podany??
-
[ALL B5] Koncepcja na pomalowanie Audi
Tylko na zdjęciach, w rzeczywistości nie. Ale myślałem że tak świeci jak w najowszych A4 B8, mi się bardzo podoba ta falka w B8.
-
Spociki w Skierniewicach
A już gałem z 690 zszedł na 670 więc w sumie koszty przeyłki opuścił, w piątek będę w Skierniewicach to pogadam z gościem. A może też ktoś ma wahacze do wymiany i się dołączy do zakupów??
-
Spociki w Skierniewicach
Hej koledzy czy ktoś w skierniewicach zna firmę StrefaMoto.PL?? Zamówiłem tam wahacze, i może ktos zna się z tym uprzejmym Panem, to może by zagadał coś o zniżce ale oczywiście nie dla mnie dla A4Klubu
-
[ALL B5] Sposób na mocniejsze świecenie świateł
Koledzy kobminujecie na maksa, załóżcie poprostu 100W żaróki i już. Zwiększenie napięcia na żarówce spowoduje jej "ciągłe" przepalanie. Żaróka sama z siebie się nie spali, wolfram który świeci on poprostu paruje w skutek temperatury i im dłużej się świeci to ten drucik jest coraz cieńszy aż w końcu jest na tyle cieńki że się urywa (to jest właśnie efekt spalonej żarówki) To po pierwsze i taka żarówka się szybciej spali niż by była podłączona normalnie. Zwiększenie napięcia o 2V naprawdę Wam nic nie da, nie zauważycie zmiany, a jeżeli jakaś będzie to nie warta gry. [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 13:31_________________________________________________Tylko nie wiem jak w A4 jest doskonała lampa, czy 100W nie stopi klosza. Wcześniej miałem A100 i żarówka 100W nie szkodziła lampie.
-
[ALL B5] Koncepcja na pomalowanie Audi
Ja nie jestem za tym pomysłem. Jeżeli już musiisz malować, to pomalowałbym na czarny z dodatkami takich sreberek (to chyba perła na to wołają), przyciemnił szyby i chrom wokół szyb, do tego ori spojler na kufrze i delikatne (ale delikatne) spojlery na przód i tył + delikatne ładne progi. Jednym słowem to co Gobi pokazał (tą czarną), tylko nie robiłbym lusterek w chromie, przyciemnił szyby + ori spojler na tylną klapę.[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 13:10_________________________________________________A no i światełka jeszcze na LED (podobne do najnowszych A4), są piękne (byle nie oczy od Bolidów Młodzieży Wiejskiej). Coś w ten deseń: http://www.allegro.pl/item732036399_lampy_reflektory_a4_b5_95_98_dayline_black_chrom.html
-
Przerywa radio słabnie sygnał!!!! jaka przyczyna ??
Jak dla mnie to kolego wzmacniacz Ci się rypie od antenki. On z masą nie łączy po jakimś czasie, podejrzewam że u Ciebie jest to samo. Poszukaj na forum pod hasłem wzmacniacz antenowy, był opis dla sedana i avanta jak poprawić jego mocowanie.
-
Kradną - nie kradną
Kolega z Poznania jest, i wątek o kradzieżasz jest bardzo aktywny przez tych użytkowników (co tydzień ginęla jedna w Poznaniu) to wiemy o klubowych a ile poszło nieklubowych??
-
Kto miał pierwszeństwo?
Ale przeciwnik jechał Audi A8
-
Kto miał pierwszeństwo?
Hmy... Wiecie ja Wam coś powiem, ja jeżdżę tak jak mówicie, ale niektórzy boją się wchechać na wewnętrzy bo nie potrafią później zjechać z ronda. Podobnie jak niektórzy jadą 50 km/h na obszarze do 90km/h i boją się zjechać na margines. A zajmujących dwa miejsca parkingowe to już standard, jak by w liniach nie mogli się zmieścić. Niestety takich bojących się dudków jest coraz więcej, tylko nie rozumiem dlaczego się pchają za kółko skoro nie czują się dobrze za kierownicą. Ja nie umiem gotować to nie gotuję, proste. Są autobusy, po co to stresować siebie i innych na drodze.
-
Kto miał pierwszeństwo?
W zasadzie to bardziej nakazują .... kolizję
-
Kto miał pierwszeństwo?
Zawsze się przetnie droga to wiem, ale kwestia namalowania tak pasów aby nie sugerowały że zjeżdżając z ronda masz pierwszeństwo przed tym użytkowniekiem drogi co jedzie zewnętrzną stroną.
-
Kto miał pierwszeństwo?
Jednak nie namarze za dużo roboty Chodzi mi o to że pas prawy powinien skręcać przy pierwszym zjeździe, pas środkowy przy drugim, a pas lewy przy 3 zjeździe. Tak oznakowane rondo (pokazane przez Ciebie) sugeruje że pas prowadzi nas na pierwszy zjazd i mamy pierwszeństwo zjazdu przed tym który jedzie po zewnętrznej stronie. Jeżeli ten po zewnętrznej stronie jedzie prosto (objeżdża rondo) stłuczka gwarantowana. Ewidentna głupota drogowców, którzy ze skrzyżowania bezkolizyjnego, robią skrzyżowanie na którym dużo osób się gubi i jedzie tak jak mu namalowali pasy, myśląc że mają pierwszeństwo przejazdu (no wkońcu nie zmieniają pasa, zjeżdżając z ronda), temu natomiast który objeżdża rondo pasy sugerują że musi ustąpić osobie zjeżdżającej.[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 12:23_________________________________________________Tam na początku ktoś napisał że ma pierwszeństwo na rondzie (chodzi mi o chłopaczka który zdał prawko), kolega pewnie miał na myśli że ma pierwszeństwo przed autem wjeżdżającym na rondo, a tu sytuacja dotyczy aut znajdujących się już na rondzie. To co innego kolego, pomyliłeś poprostu zagadnienia.
-
Kto miał pierwszeństwo?
No to nie jest odkrycie. Ale co jesli jedziesz wewnętrznym pasem, i chcesz zjechac z ronda trzecim wyjazdem.. Masz pierwszeństwo przed jadącym pasem środkowym i skrajnym zewnętrznym czy nie ? Przecież wyrwałeś kontekst, ja nie napisałem że ma pierwszeństwo zmieniając z wew na zew, jest to zmiana pasa i należy ustąpić. Napisałem jedno zdanie które wszystko wyjaśnia.[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 11:47_________________________________________________Nosfer To rondo które pokazałeś jako przykład jest bardzo źle oznakowane. Sugeruje ono bowiem (linie na jedzni), że musisz ustąpić pierwszeństwa jeżeli chcesz jechać prosto. Zaraz wytłumaczę, tylko namarzę w AutoCadzie.
-
Kto miał pierwszeństwo?
Skręcając w prawo (pierwszy zjazd z rodna) powinieneś się ustawić na prawym pasie już wjeżdżając na rondo. Jeżeli zmieniałeś pas ruchu on miał pierwszeństwo, ale jeżeli pas ruchu "zjeżdżał" z ronda to Ty nie zmieniałeś pasa ruchu, jechałeś poprawnie a on powinien też zjechać z ronda, jeżeli on chciał jechać prosto a pas skręcał z ronda powinien Cię przepuścić, bo to on zmienia pas ruchu (chociaż ciut za późno się zdecydował że pojedzie dalej prosto).
-
Spociki w Skierniewicach
Ja narazie nic nie obiecuje (mam przygotowania do swojego wesela ). Chciałbym przyjechać, ilu by nas nie było, ale nie wiem jak to wyjdzie w ten weekend. Temat obserwuje jeżeli coś się zmieni to będę wiedział, tylko nie zmieniajcie nic godzinkę przed spotem, bo już mogę być w drodze.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Sirio 800 S: • Typ: base loaded • Zakres częstotliwości: 27-28.5 MHz • Impedancja: 50Ω niezbalansowana • Promieniowanie (H-plane): 360° wielokierunkowe • Polaryzacja: pionowa • Pasmo @ SWR ≤ 2: TURBO 800 S, TURBO 800 S PL: ≥ 430 KHz • SWR @ res. freq.: ≤ 1.2 • Max. moc: 200 Watts (CW) ciągła 1000 Watts (CW) chwilowa Sunker: Częstotliwość: 26-28MHz S.W.R: <1.2 Impedancja: 50 ? Moc max: 600W Długość: 148cm, stal nierdzewna Sirio krótsza i mocniejsza o 400W (maks)
-
Jakie paliwo tankować ?
Ja już zatankowałem na wszystkich stacja możliwych i musze powiedzieć że wszędzie leci to samo, żółta pieniąca się ropa. Wracam na Neste pewnie w zimie będzie normalna ropka. PS Ale mojemu kuzynowi dowożą normalną zieloną/niebieską ropkę z Orlenu, dlaczego nie ma jej na stacjach to nie wiem.
-
[B5 AQD] Sprawność amortyzatorów
Hmy to chyba nie jest dobry test. Jak jedziesz po nierównościach i czujesz że Ci auto ucieka (nie trzyma się drogi, np Ty skręcasz a auto "wyrzuca na zewnątrz" to wtedy się na pewno nadają do wymiany i podobnie z tyłem jak jedziesz po nierównościach prosto a tył Ci skacze tak jak byś miał gumę wtedy też są do wymiany)
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Kurcze, przecież mówię Wam że sirio 800 nie szpeci auta, a dla wielu dodaje wyglądu bo jest fikuśna i w miarę mała, a dużo lepsza jakość niż na floridzie. (parametry są 2 razy lepsze). W weekend zrobię zdjęcie i umieszczę (ja mam lemm, ale wygląd podobny i długośc też)
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Zajmujesz się CB i nie próbowałes nigdy któtkich anten typu Florida? W zupełnosci wystarcza do tego zeby porozumiec się w trasie, osobiscie używam jeszcze krótszej- Georgii i absolutnie nie narzekam, nie miałem sytuacji zeby mnie zawiodła,postawiona na dachu daje radę. Ale nie widzę sensu pisania czegoś co juz po kilkakroć było pisane Próbowałem i później mi klient wracał z reklamacją że inni mają większy zasięg a on taki mały. Jeden będzie zadowolony inny nie. Więc już nie ryzykuje, najchętniej zakładam 2 metrowe baty i jeszcze nikt nie wrócił. Niektórzy się upierają na krótkie antenki, ale odrazu im mówię że zasięg będzie w granicach 5 km i nie mają pretensji wtedy.
-
[ALL B5] Koszt wymiany termostatu
Jest kolego w warsztacie kiedyś widziałem, właśnie też się tym interesuję. Zaraz podeślę jak znaje.[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2009, 14:32_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t45532.0.html;highlight=termostat a drugi temat tylko strasznie namieszane jest tam[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2009, 14:34_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t4521.0.html;highlight=termostat [br]Dopisany: 04 Wrzesień 2009, 14:35_________________________________________________Czy to jest ori?? http://www.allegro.pl/item720682479_termostat_87c_nowy_vw_audi_skoda_seat_044_121_113.html
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Polecam kolego sirio turbo 800, bardzo ładnie się prezentuje ma długość 80 cm. Montowana na klapie w sedanie nie wystaje ponad dach i wygląda przyzwoicie. Jeżeli chodzi o antenki 40 cm to sobie odpuść. Nie rozumiem jak można jeździć z tak którtkimi i mówić że jest wszystko ok. Taką antenką jest choćby President Florida, ale antenka musi mieć ok 1 metra i to jest minimum. Praw fizyki się nie oszuka, choć wielu próbuje mówiąc że jest wszystko cacy. Antenkę najlepiej montować na stałę.
-
[B5 AFF] Skrzypienie na zimnym silniku - okolice alternatora
Sorrki nie znam się na mechanice (tylko tak po główkach). Wiskoza to jest łożysko w wiatraku wentylatora chłodnicy?? Dobrze mi się kojarzy??
-
Moja opinia o A4!
To tyle co ja. Co masz na myśli standard?? Olej, rozrząd??