Treść opublikowana przez mily
-
[ALL] Grubość tarcz??
co?? Skoro nowa tarcza ma 25mm tylko 1 mm na stronie może się zedrzeć?? Chyba coś za mało.
-
[ALL] Grubość tarcz??
Witam!! Chciałem się dowiedzieć jaka jest minimalna grubość tarcz w naszych niuniach, ktoś może wie?? Nowa ma 25mm, kiedy tarcza jest do wymiany??
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
Albo dosatała Twoja, albo drzwi do regulacji.
-
[ALL B5] Wrzucenie biegu = zjechanie lusterek w dół
Kolega chyba nie rozumie. Chodzi o to że jak cofasz żeby lusterka Ci właśnie zjechały w dół, żeby widzieć krawężniki i takie tam. A ja włączasz 1 to mają wrócić na swoja pozycję.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Kiedyś lemm był dobrą firmą (nadal jest, ale stoi w miejscu nie rozwija się), zaś sirio wprowadza coraz nowe rzeczy, i dużo ładniej się prezentujące i mające coraz lepsze parametry. Sirio wychodzi zdecydowanie na prowadzenie i coraz więcej firm zostaje w tyle.
-
Strefa Śmiechu
posikalem sie ze smiechu Zobacz na tego http://www.youtube.com/watch?v=Lb93hcnp3Kk
-
Spociki w Skierniewicach
Ja z chęcią zagram, chociaż orłem nie jestem. Tylko jest mały problem, muszę w końcu dojechać na spocika.
-
[B5 AFN] Jak zmierzyć pobór prądu?
EE no co ty, amperomierz z marketów za 10 zł mierzy do 10A (tylko kabel trzeba przełożyc w inne miejsce)[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 14:57_________________________________________________oo a na allegro można już za 5 zł sobie kupić http://www.allegro.pl/item739641943_miernik_uniwersalnt_dt_830b_okazja.html[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 14:59_________________________________________________heheh a cęgowy 15zł http://www.allegro.pl/item743170066_miernik_cegowy_cyfrowy_lcd_multimeter_gratis_12_5.html
-
[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?
foty Postaram sie EDIT: Obiecane fotki: http://img530.imageshack.us/gal.php?g=img0316q.jpg Ja mam LAC7800 i super się prezentuje, jedyna różnica że nie mam dziury na płyty.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 14:46_________________________________________________ Wszytko da radę, ale trzeba panel rozebrać i diody wymienić. Chyba za dużo roboty, jak już kupować to w kolorze.
-
[B5 AFN] Jak zmierzyć pobór prądu?
Zwłaszcza jak założy cęgowy amperomierz. Głupio aż brać pieniążki za sekunde pracy (to nie telefonia komórkowa z naliczaniem sekundowym).
-
[ALL B5] Zamykanie z pilota
Jest pokazane dokładnie jak to zrobić. Szukaj w Warsztat - zrób to sam
-
[B5 AFN] Jak zmierzyć pobór prądu?
Nie każdy miernik ma zabezpieczenie, zacznij od największej wartości i zjeżdżaj na dół aż do osiągnięcia wyniku
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
A ja jeżdżę normalnie (przynajmniej tak uważam). Po mieście w sumie jeżdżę delikatnie, bo i po co kręcić go skoro i tak na następnych światłach będę stał. W tygodniu robię trasę 2x100km, i na trasie jadę ok 90-100 (jadę na tempomacie), ale jak trzeba wyprzedzić (bo jakoś dużo ludzi u nas jedzie 70 na drodze do 90 z niewiadomo jakiego powodu), a ja przy 70 muszę mieć 4 (bo na 5 mam coś ok 1500 obr i drży), to na wyprzedzaniu ciągnę go aż nie wyprzedzę (nie wiem do ilu obr. ciągnę, ale jak wyprzedzam ciężarówkę to pod koniec manewru mam ok 120km/h na 4 biegu (to jest juz prawie koniec obrotów). No i tak kilka razy na trasie się zdaży, wiadomo. Aha i jak zmieniam biegi to coraz więcej gazu dodaje, np ruszam z 1 to tak do ok 1500 obr i juz 2, na 2 do ok 2 tys obr, itd. W sumie to tak przy 2500 obr zmieniam biegi końcowe. Chodzi mi o to że jak wbijam na następny bieg to żeby nie wpadał w drżenie. U mnie ciągnie do 3,5 tys jak się przekroczy te 3,5 już nie chce ciągnąć (spada przyśpieszenie). Podejrzewam że u niektórych jest tak samo to po co mają dalej ciągnąć, ja wychodzę powyżej ok 2,5 tys jak wyprzedzam, nie wyobrażam sobie zmiany biegu podczas wyprzedzania, więc może i dochodzę do 4 tys, nie wiem bo się wtedy na licznik nie patrzę. A tak na marginesie to w A100 nie miałem obr i jeździłem na słuch i tu też jadę na słuch i uważam że tak jest najlepiej, bo w innym momencie wrzucisz wyższy bieg jak jedziesz pod górkę a inaczej jak z górki zjeżdżasz.
-
Spociki w Skierniewicach
Słuchajcie ja już wymieniłęm u siebie wahacze z jednej mańki. I jak ktoś potrzebuje części do audi, sprzęgła, tarcze, kocki, amortyzatory, wahacze i inne to zapraszam tu: http://www.strefamoto.pl/conditions.php Można się z kolesiem dogadać, ja kupiłem wahacze MS z gwarancją na 80 tys km, myślę że z 5 latek wytrzymają. Wspomniałem mu o KlubieA4 i powiedział że jak będziemy do niego podjeżdżać oznakowanymi autami to pomyśli o ofertach specjalnych dla nas. PS Też ma Audi tylko że A3 i stwierdził że Audi to jest nałóg
-
WIN XP Rejestracja??
OK Od początku. Są dwie podstawowe wersje Windowsa, OEM i BOX. Wersja OEM jest sprzedawana z nowym sprzętem po cenie promocyjnej, wersje BOX można kupić niezależnie od sprzętu i instalować gdzie chcesz jednak cena jest wyższa (przeważnie dwukrotnie). Następny podział jest na ilość stanowisk, nie pamiętam podziału, ale jest wersja jednostanowiskowa i ogólnie rzecz biorąc wielostanowiskowa. Teraz ciekwostki: - legalny Windows jest wtedy gdy mamy naklejkę na komuterze (naklejki nie nakleisz jednocześnie na dwóch komputerach), płyta jest nie ważna. Płytkę możemy ściągnąć z netu i wprowadzić swój kod i będzie chodzić (należy ściągnąć odpowiednia serię). - wersja OEM XP kosztowała kiedyś 100 zł a BOX 300zł, należy kupić jakieś coś do komputera (np. dodatkowe porty USB) kosztujące 20zł i wtedy sklep może nam sprzedać wersję OEM (w przepisach nie jest ustalone z jakim sprzętem komputerowym działa promocja na wersję OEM). Legalność windowsa, nielegalnie?? Jeżeli zainstalowałeś windowsa na jednym komuterze, zarejestrowałeś się i aktywowałeś produkt to niestety na drugim komputerze jak zainstalujesz win xp będą się działy cyrki. Natomiast możesz zadzwonić do Microsoftu i oni powiedzą Ci co i jak należy zrobić żebyś mógł zainstalować na drugim (nie przyznawaj się że na pierwszym komputerze masz już zainstalowanego windowsa), pamiętaj że windows jest przydzielony do sprzętu, więc mów im że wymieniłeś podzespoły a nie cały komuter. Tylko jest jeden szkopół będziesz miał windowsa na dwóch kompach a licencje masz na jednego, więc masz zainstalowanego nielegalnie, tak czy inaczej, chyba łatwiej zainstalować wersję już skrakowaną, niż się bawić z microsoftem (ale z drugiej paki masz satysfakcję że że "oszukałeś" Microsofta). System XP bez naszej zgody sprawdza legalność windowsa (a to już jest nielegalne) i tu nawalił Microfost. Jeżeli komuś się pokazał czarny ekran i prośba o potwierdzenie autentyczności, przychodzi nam z pomocą zupełnie legalny program (chyba nawet wypuszczony przez MS, ale nie jestem pewien), który pozbędzie się problemu: WGA: http://www.pcworld.pl/news/97387/Usun.tajnego.agenta.z.Windows.html Życzę owocnej walki z MS i ich polityką.
-
[ALL B5] Dźwięk od świateł, zamykanie szyb z pilota
To akurat jest zmostkowane bo ktoś nie mógł pewnie znaleźć kabla od funkcji ACC. Nie ma znaczenia to połączenie. Podajcie mi wersje radia "pierwotnego" i radia "wtórnego", to podpowiem Wam co i jak pozamieniać. PS Cudów nie ma musi działać, przy popawnym podłączeniu.
-
[B5 AFN] Po wymianie zawieszenia dalej słychać stuki - czy to amortyzatory ?
Sorrki taki troszkę OT, Ja wymieniłem u siebie komplet na firmę Master Soprt i dalej stukało, okazało się że akumulator się poluzował i przy starcie dobijał do szyby a przy hamowaniu niosło do w drugą stronę do silnika i walił o osłonę. Ale połowa wahaczy też już była do wymiany.
-
[B5 AFB] Zgasł i nie odpala
To jest Mongolski wróżbita a nie mechanik Koledzy przecież w Audi diesel pracuje jak benzynka, każdemu może się pomylić, a zwłaszcza mechanikowi A z tymi żarowymi to kolega pewnie dorzucił, diagnoza pewnie brzmiała "spalone świece") Przy spalonych świecach kolego, moja niunia 1,9TDI odpaliła w -10, tylko strasznie kopciła. I nie musiałem jej jakoś szczególnie przygotowywać (bez dodawania gazu i bez jakiegoś dłuższego kręcenia, w sumie odpaliła normalnie, gdyby nie kopciła to bym się wogóle nie zorientował że są spalone).
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Kolego teraz to Ty masz dopiero normalny zasięg, na floridzie to jest porażka. Zamontuj na stałę Sirio 5000 to dopiero będziesz mówił że bije wszystkie. Nie mów że antena na magnes o wielkości 75 cm bije wszytskie antenki, ale też jestem zdania, że do użytkowania po trasach jest wystarczająca. Moża zamontować sobie dwumetrowyą sirio 5000 która potrafi ściągnąć z 30 km, tylko po co?? Zasięg ok 10 km jest w zupełności wystarczający, a w takim przypadku wystarcza taka antenka jak mówisz Antena CB PRESIDENT MISSOURI.
-
Spociki w Skierniewicach
Na pewno długo myślał.
-
[ALL B5] Wrzucenie biegu = zjechanie lusterek w dół
czyli tego nie można włączyć/ wyłączyć w vag-u?? Nawet w B7??
-
[ALL B5] Wrzucenie biegu = zjechanie lusterek w dół
Jest jest na 100%, tylko nie wiem czy to było w B5 czy już w B6, ale na 100% jest taka możliwość. Bardzie mnie inetersuje gdzie to ustawienie w vagu znaleźć.[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2009, 08:56_________________________________________________więc może jakoś przenieść do wątku o Vag-u
-
[ALL B5] Wrzucenie biegu = zjechanie lusterek w dół
Witam!! Gdzieś kiedyś czytałem że Audi ma możliwość ustawienie takiego manewru, że jak się cofa to lusterka zjeżdżają w dół i pokazują koło (żeby było łatwiej cofać). To uda się w B5 ustawić Vagiem??
-
[ALL B6] Licznik kłamie o około 30 km/h
Stawiam na to że masz zegary od innej niuni, albo namieszane w Vagu. Ile masz na liczniku?? 220, 260?? Zapytaj się speców od Vaga, podejrzewam że tam można zmienić na inny licznik i będzie ok.[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2009, 11:11_________________________________________________Odpadają opony, on moim zdaniem zawyża o 40km/h, bo normalniepowinien zaniżać o 10 km/h
-
[ALL B5] Koncepcja na pomalowanie Audi
To pomarańczowe wymiata, jest za***iste. Ale białe z czarnym mi jakoś nie pasuje.