Treść opublikowana przez mily
-
Ile zaoszczędzisz montując światła dzienne?
Z tego tekstu dowiedziałem się że żywotność auta wynosi 250 tys km. Czas umierać niuniu, no chyba że Pan cofnie Ci licznik [br]Dopisany: 19 Październik 2009, 12:21_________________________________________________A moja ślicznotka A100, oszukała śmierć co najmniej 4 razy A co do tematu ze światłami czy bez nie widzę różnicy, to "oszczędzanie" to jest moim zdaniem naciągane.
-
[B6 AWX] Podłączenie radia na stole
Tej metalowej blaszki. Jeżeli to nie problem (bo nie wiem o co chodzi a może się przydać w przyszłości)
-
[ALL B5] Nie mogę otworzyć auta !
:>
-
[B6 AWX] Podłączenie radia na stole
Zrobisz zdjęcie i pokażesz nam na forum??
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
O ciekawe, a jeżeli ja nie mam czujnika temp. zew. (czytaj nie wyświetla mi się ona na desce rozdzielczej). Czy to znaczy, że moje autko może nie być wyposażone w dodatkowe świece??
-
[ALL B5] Nie mogę otworzyć auta !
bossawka Podaj maila. Nie będę pisał na forum, jak się otwiera nasze niunie. Lub skontaktuj się ze mna przez stronę w podpisie.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Temat ok. U mnie niestety też występuje problem z ogrzewaniem w wolnym czasię się zabiorę za świece, nagrzewnice itp. PS Właśnie dzisiaj się zastanawiałem, żeby taki temat założyć, wyprzedziłeś mnie i czekamy na jakieś konkretniejsze info. Jutro szukam tych świec. Każdy wie że istnieją, ale nie wie gdzie się znajdują i jak wyglądają
-
[B6 AWX] Podłączenie radia na stole
SAFE, czyli styk nr 5 na moim schemacie więc skoro kolega potwierdza to podłącz to pod +12V. Powinno być ok.
-
[B6 AWX] Podłączenie radia na stole
Może likia K coś miesza? to do 3 podłącz jeszcze +12V, ale poczekaj niech ktoś to potwierdzi żeby czegoś nie zjarać. No chyba że spróbujesz na własną odpowiedzialność.[br]Dopisany: 16 Październik 2009, 12:28_________________________________________________Nie to głupi pomysł jest nie podłączaj.[br]Dopisany: 16 Październik 2009, 12:29_________________________________________________Cytat: "Uwaga na styk 5 w kostce zasilającej. Czasem jest to sterowanie anteny automatycznej a czasem styk dodatkowy do zasilania radia (+12V)." Może tu jest problem, najlepiej to miernikiem pomierz gdzie masz w Audi podawane sygnały +12 i tak samo podłącz na stole.
-
[ALL B7] Montaż CB
A w podłokietniku tak jak ja wymyśliłem (ponieważ radio wyjmuję gdy jest nie potrzebne więc potrzebowałem miejsca łatwo dostępnego, i żeby szybko można zdemontować). http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg722510#msg722510
-
[B6 AWX] Podłączenie radia na stole
System zasilania jest taki sam, powinno się uruchomić. A nie uruchamia się??
-
[ALL] Odpalanie samochodu z pilota
da rade-tylko musi byc czujnik polozenia luzu-koles mial tak w golfie III Przy skrzyni ręcznej dodaje się czujnik położenia tak jak kolega napisał. PS. A po co Ci taki manewr?? Domyślam się że chcesz mieć ciepło wsiadając do auta. Jeżeli tak to proponuje zapoznać się z tematem o webasto, dużo lepsze rozwiązanie i po 5 minutach od uruchomienia systemu masz cieplutko nawet przy -15 stopniach.
-
[B6 AWX] Podłączenie radia na stole
W złączu A zwierasz pin 4 i 7 i podłączasz pod +12V, no i 8 do 0V (masa). Tylko jest jedno ale przy podłączeniu na stole, bez podłączenia głośników możesz popalić końcówki mocy.
-
[ALL] Odpalanie samochodu z pilota
No nie bardzo, takich rzeczy bym nie robił. Kolego każdy elektryk samochodowy (jak myśli, a nie robi na pałę) sobie z tym poradzi (no chyba że nie wie jak ominąć immo). Immo unieszkodliwiasz tylko gdy odpalasz z pilota (dodatkowy styk), w przeciwnych przypadkach immo działa i nie zgadzaj się z wyłączeniem immo, albo zostawianiem pastylki w autku. To raz. Po dwa, gdy uruchamiasz auto z pilota auto jest zamknięte, po otwarciu autka z pilota uaktywniasz za pomocą przekaźnika czasowego, czas na włożenie kluczyka do stacyjki, po tym czasie styk się przełącza i immo jest aktywne, jak nie zdążysz to silnik zgaśnie (czas się przeważnie ustawia, ale przeważnie ustawia się na 10 sekund).
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
A może ktoś mi sprawdzić mój przebieg po VIN-ie?? Mam 250 tys, na blacie. W passacie 180 tys tu jestem pewien że jest to ori. A no i A100 tutaj realny jest 1 300 000 Żeby te dwa pozostałe tyle zrobiły, życzę sobie i Wam
-
Przeszukanie samochodu przez Policję
Dużo podróżujesz i musisz czymś kanapki zrobić Wszycy kierowczy ciężarówek są wyposażeni w taki sprzęt
-
Motoryzacja nie tylko dla mężczyzn
Zgadzam się w 100% SoMeS Po co zaczynasz, czy ja komuś ubliżam?? Nie jestem prostakiem. Jak jesteś taki przyszłościowy w sprawach damsko-męskich to zostań gejem, teraz jest to na topie. Weź sobie kremik do rączki wypastuj się jak dziewczynka i szukaj chłopaka, bo modne i nie prostackie.[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 13:05_________________________________________________A teksty typu że sobie nie poradzi później bez mojej osoby to jest jakaś naciągana firkcja. Są warsztaty, pomoce drogowe itp.
-
Przeszukanie samochodu przez Policję
Masz prawo do obrony swojego mienia i takie rzeczy jak gaz łzawiący, czy paralizator wymyślili do obrony. Wożenie gazy czy paralizatora nie wzbudza podejrzeń takich jak kij czy klamka.
-
Motoryzacja nie tylko dla mężczyzn
Fakt trochę OT się zobiło. Wystarczy że moja umie jździć, reszty nie musi wiedzieć o motoryzacji. Fakt jestem staromodny w tych sprawach. Ale pisanie że to jest prostackie to przegięcie, bo to nie ma żadnego powiązania takie stwierdzenie z moimi zadasami. Prostakiem jest ktoś kto się urodził i jest, jak zwierzak.
-
Przeszukanie samochodu przez Policję
Kiedyś się orientowałem w temacie i jeżeli nic się nie zmieniło to jest tak, że auto NIE JEST terenem prywatnym. Bez jakiegokolwiek nakazu mogą przeszukać auto. Co do płyt pirackich prawo jest "uległe", tzn, jeżeli masz orginał w domu to możesz go skopiować i wozić w aucie. Czyli prawdopodobieństwo że przyczepią się do pirackiej płyty jest bardzo niskie, ponieważ każdą winę trzeba udowodnić, to musieli by Ci zrobić nalot do domu, ale tu już muszą mieć nakaz (spokojnie zdążysz kupić orginał, żeby uniknąć nieprzyjemności). Inaczej ma się sprawa nawigacji, tu niestety mogą Ci ją zabrać i wziąść na ekspertyzę (ponieważ sam misiek z drogówki może mieć jedynie podejrzenie, że oprogramowanie nielegalne). Tutaj można mieć nieprzyjemności (ale za to nie zamykają, spokojnie, najwyżej grzywna, no chyba że ktoś był wcześniej karany). Za wożenie kiji, szpadli i innych dziwnych rzeczy, policja również może taką rzecz zabrać do ekspertyzy, czy nie ma na nich śladów krwi. Jeżeli znajdą, to masz sprawę sądową wyjaśniającą (jeszcze gorzej jak znajdą kogoś kto dotał tym kijem, wtedy jest przechlapane, jeżeli poszkodowany zacznie zeznawać)[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 10:48_________________________________________________Aha podobnie też jest z telefonami, jeżeli jest kradziony masz problem.
-
[B5 ADP] Montaz alarmu- jaki dobrac
Pierwsze podstawowe pytanie na czym Ci bardziej zależy: 1. Na wygodzie użytkowania 2. Na zabezpieczeniu auta. 1. To bierz alarm ze scyzorykiem, zalety wiadomo. 2. Wybierz alarm z powiadamianiem, masz wtedy dodatkowy pilot, który informuje Cie o tym co z samochodem aktualnie się dzieje (otworzenie drzwi, uderzenie auta, naruszenie wnętrza). Kto reaguje na wyjący alarm (nikt oprócz właściciela), a jak właściciel nie słyszy że alarm wyje to lipa, po to wymyślili powiadamianie. Takie alarmy się komunikują przez wspomnianego pilota z wyświetlaczem LCD, lub wysyłają sms na telefon kom. Zależy wszystko od budżetu i odwiecze pytanie czy kupić chińszczyznę na full wypasie, czy lepiej prosty alarm renomowanej firmy? Sam nie potrafię udzielić odpowiedzi na to pytanie.
-
Motoryzacja nie tylko dla mężczyzn
A obecnie się wszystko tak wymieszało, że dużo facetów koła nie potrafi wymienić w aucie, czy nawet głupiej żarówki. A co niektóre dziewczyny sobie z tym poradzą bez problemowo. Jednak ja wolę się spotykać z tą, która nie będzie się zabierała za rzeczy techniczne. Natomiast jak się zabiera to napewno nie będzie moją księżniczką, tylko koleżanką i przyjaciółką i to co robi nie przeszdadza mi w stosunkach przyjacielskich. PS Żeby było jasne nikogo nie potępiam i nie oceniam (bo padło stwierdzenie że ktoś jest nietolerancyjny). Do murzynów też nic nie mam.[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 09:54_________________________________________________ Nie poprostu mieszkam na działeczce, mam trawę, lasek, itp. Całość ma 5 000m więc jest co robić na weekendy. I kontuzje mi nie straszne
-
Motoryzacja nie tylko dla mężczyzn
Współczuje twojej kobiecie. Ja udzielam się w rajdach 4x4 i nie wyobrażam sobie mojej w roli kierowcy upapranej w błocie. Nie raz trzeba w takich warunkach wymienić koło, i często ran na rękach i brudu nie da się uniknąć. Nie chciałbym kobiety która zajmuje się typowo męskimi zajęciami, bo są w większości takie prace mało przyjemne dla organizmu. Ja jak się potnę piłą, spadnie mi coś na rękę, poparzę się prądem, itp to wydaje się dla mnie normalne. Natomiast jak coś się stanie mojej kobietce ?? Ja swojej nie pozwalam nawet kosić trawy, żeby sobie krzywdy nie zrobiła. Lepiej żeby we mnie jakiś kamień uderzył niż w nią.
-
Motoryzacja nie tylko dla mężczyzn
hmy... Ogólnie tak to już jest że kobietki sprzątają, gotują, piorą, robią zakupy, wychowują dzieci itd. A my faceci naprawiamy to co kobitki popsuły, zrobimy hydraulikę, elektrykę, poćwiatrujemy drewno i takie tam. I jak widzę w zakładzie fryzjerskim faceta, to chyba bym nie chiał żeby mnie obcinał, podobnie jak idę do baru i przychodzi kelner też nie bardzo mi się to widzi, podobnie jak kobieta w roli kierowcy ciężarówki, hydraulika itp. No jakoś mi to nie pasuje. Jak mojej kobitce autko odmówiło posłuszeństwa to jest telefon do mnie, jak wyrwie gniazdko - telefon do mnie, itd i może niech tak zostanie
-
pytanie do "komputerowców" / HELP sterownik!
Każdy poleca coś innego (jak zawsze), ale ogólnie to co masz, wystarczy spokojnie na uruchomienie XP i działanie na nim. Na standardowym XP będzie się trochę mulił (ale bez tragedii), ale sa wersje "odchudzone", które bardzo ładnie będą pracowały (nie powinien łapać muła, na speedzie, MX, itd, mini-chociaż mini nie polecam, bo tam prawie nic nie ma i trzeba się bawić ze sterownikami jak w 95).[br]Dopisany: 14 Październik 2009, 12:19_________________________________________________Wersji win odchudzonych jest pełno w necie i napewno będziesz zadowolony.