Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AFN] Zgasł, nie zapla, kręci, tak jak by brak ropy... / ROZWIĄZANE
A nie uderzyłes czasami podwoziem gdzies?? Ja mialem u siebie podobny problem i zauwazylem ze w poblizu prawego przedniego kola ida rurki z baku. Moze są zagiete i ropka nie dochodzi? Mój mechanik jak sprawdzał moje OOOO to pierwsze co sprawdzał to właśnie drożność tych przewodów. Najlepiej zacząć od początku i śledzić drogę ropki.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Dokładnie ja sie na CB nie powtarzam, jak gość sobie kupił magnes 40 cm to sie niech z nim meczy.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie bardzo rozumiem dlaczego nie reklamujecie, jak rok temu kupowałem swoje to dostałem gwarancję na 2 lata bądź 80 tys km. Jeszcze rok jest na gwarancji więc chyba się na nich uda przejechać. Może były źle założone, podbił Ci mechanik gwarancję że założył je zgonie z fachem?? Jak Ci się nie podbił to gwarancję szlak trafia, bo wtedy się tłumaczą złym montażem (zakładają że montowałeś Ty, czyli amator, a nie mechanik), a i mechanika to zobowiązuje do prawidłowego montażu.[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2010, 15:24_________________________________________________ Za tą cenę znalazłeś MS??
-
Uważaj! Twój samochód może być następny! - artykuł
Panowie spokojnie Ile jeżdzi passatów po Polskich drogach a ile Toyot?? To jest raczej ranking najlepszych aut, niż tych które są kradzione. Skoro po polskich drogach jeździ więcej passatów niż np avensis to jest logiczne że zginie ich więcej. Tak samo jak jest np z Maybachem, nikt go jeszcze nie ukradł bo jest go ciężko spotkać (tylko nie mówcie że jest nie do zwinięcia). Złodziej kradnie to co ma po ręką i co łatwiej ukraść (nie dotyczy zamówień na konkretny samochód), np jak stoją obok siebie passat i avensis, a passat będzie miał solidne zabezpieczenia, a avensis nie to weźnie toyotę. Takie jest moje zdanie.
-
Mandat z radaru a przepisy
Ten przepis poprostu ogranicza stosowanie słabej jakości radary przez policję. Poprostu radar nie może mylić się o więcej niż 3 km/h, jeżeli się myli nie mogą być nim wykonywane pomiary. Natomiast nie przypuszczam że dzisiejsze radary by się myliły aż o 3 km/h, myślę że tolerancja jest ok 1% czyli dla 100 km/h może się pomylić o 1 km/h, przy 81km/h może się pomylić o 0,81km/h. To o ile się radar się myli określa już producent przeprowadzając badania w laboratoriach. Każdy radar (w sensie inna marka i model, mogą mieć inne tolerancje)[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 10:14_________________________________________________Tu znalazłem dane radaru laserwego jakiegoś: klasa bezpieczeństwa przyrządu - 1M, zasięg pomiarowy - 600 m, zakres mierzonych prędkości - 0 do 250 km/h, zakres mierzonych odległości - 20 do 999 m, dokładność pomiaru prędkości - (+/-) 1% wartości mierzonej, czas pomiaru - 0,3 s, zakres temperatur pracy - -30°C do +50°C, zasilanie - 7,2 V DC (własne akumulatory 6xR6)[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 10:18_________________________________________________Jak Cię ustrzelili czymś takim to masz dokładność 1% czyli nawet nie masz co się sprzeczać
-
[ALL B6] Wskazówka poziomu paliwa
Po wyłączeniu kluczyka powinieneś mieć 0, a nie full. Były na forum takie posty, musisz poszukać, bo nie pamiętam jak się to zakończyło, domyślam się że wskaźnik działa odwrotnie, czyli jak zapełnisz bak to pokazuje Ci 0 i z upływem jak zostaje w baku coraz mniej paliwa to wskaźnik się zapełnia??
-
Mandat z radaru a przepisy
Koledzy nie wiem czy zauważyliście ale przepis mówi, że błąd nie może być większy niż 3km/h!!! Nie oznacza to jednak że urządzenie się o tyle pomyliło, tzn. - a co jeżeli wspomniana suszarka ma błąd pomiaru tylko 0,5km/h ? Ja nie mam pojęcia jakie błędy mają dzisiejsze radary, ale w elektronice i elektrotechnice do pomiarów stosuje się najwyższej jakości urządzenia (mówię np o licznikach), lub trochę gorszej (ale za to tańsze cenowo) do zabezpieczeń. Podsumowując: na ten przepis nie możesz się powołać, mogłeś natomiast spisać model radaru (choć tolerancja powinna być na blaszce znamionowej owego radaru) i zobaczyć jaką tolerancją dysponuje ten konkretny radar. Jeżeli ma tolerancję 2km/h (w co wątpię, myślę że policja dysponuje już radarami wyższych jakości), to mógłbyś się sprzeczać.
-
[B5 AFN] Gdzie wrzucić gruszkę...
Ja również na kolanach, radio mam zamontowane pod podłokietnikiem. Jak nie korzystam z CB gruszka sobie leży swobodnie przy popielniczce.
-
[ALL B5] Małe pytanie co do akumulatora
No to co jak wywali błąd, błędy będą spowodowane brakiem napięcia które za chwilkę powróci. Tylko tyle że zostanie on zapisany (co nie wpływa na pracę autka) i można go w każdej chwili usunąć. A pozatym: Wątpię żeby pojawiły się błędy, bo większość B5 nie wywala błędu spowodowanych brakiem zasilania (mój też był chechłany na rozładowanym akumulatorze i również nie było żadnych błędów, co mnie troszkę zdziwiło, bo myślałem że będzie coś o słabym akumulatorze, a tu kompletnie nic)
-
[ALL B5] Małe pytanie co do akumulatora
Moim zdaniem nic się nie powinno stać, spadek napięcia nie powinien uszkodzić elektroniki (może się jedynie coś zresetować tak jak licznik), ale kluczowe informacje nie są gubione wraz ze spadkiem napięcie (lub odłączeniem akumulatora), bo tak nie może być (bo po wymianie akumulatora musiałbyś programować wszystko od początku - bez sensu).
-
[B5 1Z] Dziwne zjawiska m.in. spalanie
Mój też podobnie miał, wkońcu przestał odpalać. Odpalał tylko z plaka i jak już odpalił to chodził normalnie. Dopiero w 4 warsztacie stwierdzili że jest pompa uszkodzona wtryskowa. Po wymianie pali normalnie, wystarczy że raz zakręci. PS Sprawdź pompę, bo ja gdybym się zgłosił z tym wcześniej to by mnie kosztowało to ok 300-400 zl a tak 1000 zł (musiałem wymienić na nową, ale kupiłem używkę). Jednak to czy pompa działa prawidłowo to potrzebny jest naprawdę dobry mechanik, w moim przypadku w 3 warsztatach twierdzili że pompa jest ok i reszta podzespołów też jest ok i nie mają pojęcia co się dzieje.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ty wariacie, nie zabij się przy takich szybkościach i to jeszcze po kostce Ja mam zrobione 40 tys (na 80 tys jest podobno gwarancja), i jak narazie jest cichutko, zawieszenie ładnie pracuje. Na przebieg (40 tys) składa się ok 50% trasy i 50% dziurawego miasta Łódź (dwa razy skrzywiłem felgę stalową, a zawieszenie wytrzymało) PS Wcześniej miałem Audi 100 i mało mnie interesowało zawieszenie (to tak na marginesie), przez ok 10 lat jazdy A100 wymieniłem raz zawieszenie (1000 zł=4 amorki + 2 wachacze z przodu, końcówki drążków). Dodam że u mnie jest wszystko robione na czas i ta A4 już mnie trochę kosztowała (przez rok włożyłem w nią 3000-TRAGEDIA), gdzie w A100 koszt roczy popsutych części autka 23 letniego był na poziomie 300 zł)
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
Ja miałem problemy z SF-40, jednak nie był to uchwyt typowo Midlanda, a jakaś chińska podróba wyglądająca idetycznie, okazało się że ten czarny metal to wcale nie metal, tylko jakiś inny materiał przypominający metal nie przewodzący, SWR bardzo mi się rozjeżdżał. Ale następny montaż miałem też na tym samym uchwycie, i było ok, także uważaj na te uchwyty, żeby kupić ori midlanda, a nie jakąś chińską tandetę.[br]Dopisany: 27 Marzec 2010, 09:17_________________________________________________Aha jeszcze jedno co mogę Wam poradzić przy takich uchwytach, co jakiś czas odkręcajcie go, bo pod tą gumową podkładką zbiera się rdza na lakierze (cholera wie jakim cudem, bo to nie od karoserii, chyba od takiej metalowej podkładki dużej, bo tylko ona wykazuje minimalne właściwości korozyjne), po roku już ciężko ją zczyścić. W środku tego uchwytu rdzy też będzie sporo.
-
[ALL B5] Odpala tylko z PLAK-a, co może być?
Autko naprawione, czekałem miesiąc. Okazało się że przyczyną jest pompa wtryskowa. Koszt naprawy 950 zł (oj zabolało, bo wydatek nie przewidywany)
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Z tymi gotowymi to różnie bywa No jak masz zamiar kupić na jakimś rynku od ruskich to lepiej zrobić samemu
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Nie bardzo wiem gdzie założyć ten pierścien, na antenę?? I jak to ma działać?? Chyba to jest filtr na zasilaniu CB, to wtedy tak, tylko po co go montować jak można kupić gotowe.
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Fakt, może się zmienić impedancja, wprowadzamy dodatkową pojemność. Jednak gdy nie ma wyjścia to wybiera się lepsze zło, tak to już jest, najważniejsze żeby SWR był niski.[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 22:19_________________________________________________Takie izolowanie może tylko zakłócić działanie lamp, skoro działają to znaczy że jest ok. Najprawdopodobniej wprowadzamy straty w zasilaniu lamp, co jest jednoznaczne z większym poborem mocy z akumulatora (jednak to nas zbytnio nie interesuje, że kilka wat będzie więcej pobierane)
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
W takich sytuacjach nie da się namierzyć problemu przez neta. To może być wszystko (ukruszony przewód w kablu, może masę uchwyt tracił a na innym dołku łapał znowu, no i to radio też nie należy do lepszych firm, więc również i ono mogło nawalać)
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
Jeżeli antenę zamontujesz w taki sposób (nie mówię o podstawię magnetycznej), żeby nie miała masy przy uchwycie to SWR będziesz miał bardzo wysoki (w zależności od długości przewodu możesz doprowadzić do spalenia się końcówek w radiu CB, im dłuższy kabel tym większy SWR) Przy podstawach magnetycznych jest tak że są one na krótkim przewodzie i nie należy go przedłużać. Długość kabla magnesówkach jest tak wyważona żeby była zachowana równowaga (pamiętajmy że jest to częstotliwość 27 MHz i przy odpowiedzim doborze długości antenki i przewodu da się wyważyć tą masę poprzez indukowanie się sygnału = straty) I to te straty odpowiadają za to że antenka montowana na magnesie ma mniejszy zasięg niż ta sama antena zamontowana na stałę, co jest drugorzędnym priorytetem dla firm produjukących anteny, a pierwszorzędnym jest ustawienie SWR okolicach 1,5. Przekroczenie SWR 2 już grozi spaleniem radyjka (końcówki mocy dość szybko się grzeją i trzyba nadawać szybko, żeby ich nie przegrzać), wartość 3 jest już wartością krytyczną.[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 10:40_________________________________________________Na marginesie: Nieświadomi niczego ludzie nie wiedzą nawet że podłączenie zwykłego TV też jest ta zasada. Tutaj jednak wejście w TV jest równoważone przez sam przewód na którym jest napisane 75 Ohm, w ten sposób na wejściu TV mamy 75 Ohm które jest równoważone przez przewód 75 Ohm. Oczywiście im większa odległość tym mniejsza musi być impedancja (grubszy kabel).
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
Wbijaja sie od spodu klapy, mase sprawdzasz omomierzem. Jeden przewod do minusa akumulatora a drugi do klapy bądz na rynience. Tam gdzie jest mniejsza wartość jest lepsza masa. Masy nie możesz poprowadzić drugim przewodem, bo musi byc zachowana "równowaga" (nie wiem jak to określić)
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
Jaki montaż, jak na stałe to kiepsko, taki zasięg to jest przy montażu poprzez magnes. We wszystkich autkach na jakich montowałem antenki, nie było problemu z zasięgiem ok 10 km w jedną stronę (na antenkach 80 cm lemm lub sirio, bo tylko te stosuję). Dodam że jak rozkręcę na full SQL to łapię kolegów którzy są oddaleni o ok 15 km, niestety oni mnie nie słyszą.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
no wszystko zależy od warunków i sprzentu ale o radyjkach i antenkach można długo dyskutować antenka na środku dachu daje efekty ale h.. wygląda Chłopaki z CBradio (forum) wycisnęli z tej antenki zasięg 35 km (to tak na marginesie) i została ona uznana za najlepszą antenkę na rynku. [br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 11:12_________________________________________________Sirio turbo 5000 ma 2 metry i do malych nie nalezy.
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
Domyślam się że jest to Avant (combi). Po pierwsze sprawdź gdzie masz lepsza masę (czy na klapie czy na rynience). Zasada jest taka że antenka musi mieć masę, więc uchwyt który będziesz kupował musi być metalowy i posiadać śruby które się "wbiją" w blachę (śruby te kaleczą lakier i robią dziurkę w lakierze wielkości główki od szpilki). Teraz w zależności od zasięgu jaki chcesz uzyskać montujesz odpowiednią antenkę, jeżeli wystarczy Ci zasięg ok 10 km (20km średnica) to zamontuj 80 cm antenkę, ładnie się prezentuje i nie szpeci autka (taka antenka wisi na mojej niuni (zobacz u mnie w profilu)). Jeżeli potrzebujesz większego zasięgu to antenka 2m jest w stanie ściągnąć z 60 km (średnica), niestety kosztem wyglądu auta. Jeżeli zdecydujesz się na zamontowanie na klapie to pamiętaj że antenka powinna wystawać minimum 0,5m (najlepiej ok 1m) nad dach (czyli jak zamontujesz antenkę 2m to możesz na dole klapy, a jak 80 cm to na górze klapy.
-
[ALL B5] Odpala tylko z PLAK-a, co może być?
Hmy, w pierwszym poście napisałem że się zapowietrza, ale to była moja diagnoza i błędna. Poprostu jak go zgaszę to ropkę wszędzie ma (filtr i pompa), ale po kręceniu to poprostu ubywa, dlatego myślałem że się zapowietrza. Więc ropa po zgaszeniu jest w przewodach.[br]Dopisany: 22 Luty 2010, 08:53_________________________________________________Jak sprawdzić ten przekaźnik za pomocą polskiego waga, jaki test wyjść zrobić?? Może to jest ten N109??
-
[ALL B5] Odpala tylko z PLAK-a, co może być?
Mechanik mówił że podawał bepośrdnio paliwo z wszystkie zawory zasilał z innego źródła zasilania również bezpośrednio i też nie odpalił. Ja nie mam pomysłów, mechanicy też (bo autko było w dwóch warsztatach (w pierwym było aż 4 mechaników) i każdy mechanik nie znalazł nieprawidłowości). Jutro autko jedzie do elektryka, zobaczymy co on stwierdzi. Ten biały zaworek na pompie paliwa jest wymieniomy (bo w pierwszym zakładzie mechanicznym jak zdejmowali wężyk to mi go uszkodzili). Jest na 100% sprawny bo kupowałem w serwisie koszt 80zl, troche ta cena mnie załamała.[br]Dopisany: 21 Luty 2010, 19:51_________________________________________________Tak sie zastanawiam że może jakiś czujnik (np położenia wału albo jakieś inne dziadostwo). Kiedy autko może nie odpalić, kiedy które czujniki blokują?? Chodzi tylko o chwilkę uruchomienia autka, jakie czujniki mogą nie dopuścić do jego uruchomienia (immo sprawne).