Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. :polew: :polew: Jeszcze raz: Moc = Nm * obroty (w skrócie, bo trzeba jeszcze przemnożyć przez stałą) Edukujcie się trochę, bo aż wstyd takie bzdury wypisywać na forum (nawet pod nickiem): http://wasze.motofakty.pl/artykul/moc_a_moment_obrotowy.html Sam sobie odpowiedziałeś chyba że nie rozumiesz wrozu który napisałeś. Co jest daną a co szukaną, moim zdaniem daną jest moment (który bierzesz z hamowni, czyli siła odpychania się kół od jezdni), pomnożyłeś przez obroty, ale tam jest jeszcze stała wyliczana przez firmy, bo po drodze masz koła (wielkość), skrzynię itd. Czyli moc silnika liczymy, ale o czym ona nam mówi?? Moim zdaniem jeżeli moment jest 400Nm to nie ma znaczenia czy to jest diesel czy benzyna (odpycha się tak samo), a jak jest moc 100KM to oznacza że odpycha się tak samo? Odpowiedzcie sobie sami czy diesel tak samo przyśpiesza co benzyna 100KM. Problem jest tylko w tym że benzyna jest wykonana z lżejszych materiałów i szybciej wpada w obroty, a diesel jest cięższy i wolniej się wkręca w obroty (chociaż przy dzisiejszych wpomagaczach to już nie ma znaczenia i dlatego silniki diesla zaczęły dorównywać mocami do benzyniaków)
  2. Widziałes widziałes i nie masz racji. Ważny jest moment obrotowy (to jest ta sila odpychania się kół od asfaltu) a nie moc, która jest pochodną momentu, ale wpływ na moc wyliczeniową nie tylko ma wpływ skrzynia, ale także obroty i takie tam ja kończe bo ide do domku. 3m sie
  3. Moment i moc to są różne wielkości. Nie mogą być połączone skrzynią ponieważ przebiegi tych dwóch wielkości fizycznych byłyby względem siebie proporcjonalne. Jak wiesz moment na początku jest duży później wraz z prędkościa obrotową znika, a moc odwrotnie im większe obroty tym większa moc.
  4. Tak jasne, ten silnik pali ok 15 litrów, a ciężarówka 30-40. Przy czym wiadomo jest to bez obciążenia, niech spali nawet 2 razy tyle to by wychodziło miejwięcej to samo.
  5. Ciekawe, nawet bardzo ciekawe. To dlaczego w autach które mają ciągać ciągniki siodłowe, wywrotki jakieś auta dostawcze, itp stosuje się diesle o mocy ok 400-500KM. W sumie skoro moc silnika to jest to "odpychanie się od jezdni" to w sumie można by było zastosować silnik od mercedesa który ma 6L pojemośi i dysponuje mocą 500KM. Odpychają się tak samo.
  6. No tu masz rację, na lekki teren wystarczy. Ale musisz przyznać że z Twoim potworem to Q5 nie ma szans, mimo że Twój jest pewnie pozbawiny takich głupot.[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 15:28_________________________________________________Byłeś już tym potworkiem u nas w Sochaczewie??[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 15:29_________________________________________________Bo bardzo podobny kiedyś w extreemie startował
  7. Takim autem jest trochę inna technika jazdy, wciskasz gaz i wyrywasz tym wszystko co jest pod kołami. Nie potrzebny Ci jest wolny bieg.
  8. Tak ale to są ciężkie silniki które często przekraczają ponad 4 litry pojemości i są odpowiednio przystosowane pod względem elektrycznym, a ja cały czas mówie o zwykłym SUV-ie który ma przejechać zwykłe błotko. Podejrzewam że ten 2.0 TDI ma większy moment przy tej małej szybkości ok 5km/h niż 2.0FSI przy małej szybkości. U nas w kwalifikacjach wygrał facet uaz-em z włókna szklanego i silnikiem od patrola dieslem cos ok 200KM i też momentem ok 500Nm, drugie miejsce miał Mercedes G też w dieslu a 3 był Wrangler już na benzynie miał tam coś ok 5 litrów pojemności. [br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 15:19_________________________________________________ A czy Ty nie byłeś tym w Sochaczewie na pożegnaniu lata?? Jak nie byłeś to ktoś podobny w extreemie startował, prawie identycznym
  9. To że jak jest podmokły teren nie możesz przekroczyć prędkości ok 5km/h bo się zakopiesz. Jedziesz na minimalnych obrotach (na tyle ile się da to jest ok 1000obr/min) i tu jest potrzebny duży moment żeby pociągnął wszytkie koła na raz. Benzyna ma ten moment ale dopiero przy wyższych obrotach niż diesel i do tego dochodzi jeszcze dłuższa jedynka. Odsyłam na stronkę 4x4rajdy tak jest trochę teorii, ale to trzeba się przejechać czymś w dieslu po terenie i w benzynie żeby zobaczyć różnicę. Benzyna jest dobra do wyścigów po szosie.
  10. Podobno nie mówimy o terenówkach. Ale ok, w terenówkach wszystkie silniki to diesle (ale nie TDI). Mają większe momenty obrotowe, są dużo odporniejsze na uderzenia, można je całkowicie zanużyć w wodzie po wyprowadzeniu filtra powietrza na dach, i wiele innych. Każde auto podjeżdżające na rajd 4x4 jest w dieslu (oprócz klas niższych Samurai, Gaz itp). Q5 jest też w wersjach benzynowych więc tutaj to nie wiem o co chodzi. Jak ktoś chce Q5 tylko na miasto to niech bierze w benzynie, ale benzyna do terenu się nie nadaje, jest zbyt delikatna i za szybka. Co do jedynki to w pierwszym poście jest napisane, że jest za krótka i wyjaśniłem dlaczego. Zrozumcie że w SUV-ie (czy tam w terenówce) auto ma kręcić kołem wolno i z dużą siła, a nie szybko przyśpieszyć, dlatego beznzyny nie nadają się w teren. Ja kończę bo nie chce się powtarzać.
  11. Chodzi mi o to że niektórzy potzrebują czegoś więcej niż osobówki która sobie nie radzi w prostym terenie, ale z drugiej strony nie potrzebują też auta rasowo terenowego (wiadomo, wolne, brak przyśpieszenia itp). Jeżeli ktoś jeździ tylko po ulicach to po co mu taki wóź?? Lepiej jak sobie weźmie jakąś osobówkę z kulturalną benzynką. Diesle są do aut "wyczynowych" w sensie, auta służbowe (robiące duże ilości kilometrów), TIR-y, terenowe, itp. Jak ktoś jeździ po ulicach ok 10 tys rocznie to pewnie że benzynka lepsza, ale jak ktoś jeździ 10 tys rocznie z czego połowa to pola łąki itp to już w grę wchodzi SUV i silnik diesla, ze względu na masę i którkie biegi.[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 14:38_________________________________________________Więc wywód typu że jedynka się skończyła zanim się zaczęła miaj się z celem, bo to jest tak ustawione celowo.
  12. Żaden z SUV nie ma szans w starciu z prawdziwymi terenówkami (tymbardziej że szkada takich aut), jeden już był odważny Toyotą Land Cruser (w garniuturku przyjechał w teren że się kalosze gubiło heheh), ciężko się to dla niego skończyło, ujechał aż 2 metry i czekał do końca imprezy aż go ktoś wyciągnie. Jeszcze upieprzył sobie swój garniturek.
  13. Kolego bredzisz z tymi terenowkami.... Skoro tak uważasz to może się zmierzymy. Jestem zagożałym fanem 4x4, jeżdźę w Teemie Zebra Sochaczew i o 4x4 wiem sporo.
  14. Koledzy ale auta typu SUV są pokrewieństwem aut terenowych. Nie wyobrażam sobie wjechania w teren benzynką. Tak to już jest że auta o dużych masach mają diesla pod maską i już (ważniejszy jest moment niż moc). A mają dlatego że w terenie auto ma wolno kręcić kołami (dlatego jedynkę masz krótką). Spróbuj wyjechać z błota benzynką i to z długą jedynką. Koła zaczynają obracać się za szybko co zmusza Cię do trzymania na pół sprzęgle (po kilku takich zabiegach wymiana sprzęgła gwarantowana), dlatego w Q5 masz wolną jedynkę i diesla. Jednak uważam że ten klekot nie jest jakoś tragicznie słyszalny w środku. Pewnie Q5 nigdy nie wjedzie w teren (taki typowy), jednak są ludzie (geodeci, elektrycy), którzy często jeżdżą po bezdrożach i osobówka nie daje rady, a typowo terenowy wóz jest zbędny. Jest ona przeznaczona do ciągania dużych ciężarów, np większych przyczep kampingowych, czy np przyczep z końmi. Jak ktoś ma rancho to osobówka jest za słaba, a terenówka zbyt "terenowa". Więc nie można powiedzieć że diesel jest zły, bo są przypadki że to właśnie benzynka nie daje rady. PS Prosty przykład w zimie, ja mam wszystkie auta w dieslu (są cięższe niż benzynki i mają krótkie jedynki), ale nie muszę odśnieżać posesji w zimie żeby wyjechać. Natomiast auta moich sąsiadów nie dają rady, koła za szybko się obracają a do tego przód lekki.
  15. Mój też został usunięty, mimo że nie podawałem jak i co odciąć, tylko przedstawiłem schemat i zasadę działania (a to gdzie użytkownik sobie rozmieści elementy zależy tylko od niego, układ nie ingerował w standardowe zabezpieczenia i był całkowicie niezależny, więc bez wiedzy co jest gdzie nie ma opcji dojść co jak działa). W klubie A6, przyjęli moje porady i nikt ich nie usunął, a wręcz przeciwnie od Admina i Moderatorów dostałem "pochwałę", a użytkownicy bardzo często dzwonią pytając się co i jak. Widadomo, że żaden z nas nie ujawni swoich zabezpieczeń typu: "Ja Jan Kowalski mam takie i takie zabezpieczenie, które żeby zdeaktywować należy kliknąć tu i tu", a nawet jeżeli to jest jego prywatna sprawa i to on się naraża, jak nie tu to i tak rozgada się na innym forum, albo w swojej okolicy. Więc porady jak zabezpieczyć auto uważam że nie powinny być kasowane (im więcej tym lepiej). Ale to jest moje zdanie, a to forum nie jest założone przezemnie i muszę akceptować regulamin i zgadzać się z tym co mówi admin i moderatorzy. Oni to założyli w dobrej wierze i ich zdanie jest najważniejsze. Jest to kwestia sporna co moża a co nie i decydujące zdanie mają moderatorzy i admin.
  16. mily odpowiedział(a) na mily temat w Układ Jezdny
    OK dzięki chłopaki za info
  17. mily odpowiedział(a) na mily temat w Układ Jezdny
    Ona jest na 100% wentylowana, ale nie znam dokładnej grubości ani średnicy, ale to już w sklepie będa wiedzieć. Tylko co sądzicie o firmach Brembo albo Ferodo.
  18. Tylko tutaj trochę z innych przyczyn, ja jak będę miał problem z katem też będę do wywalał, nawet myślałem żeby go teraz wyrzucić, może ktoś kupi używkę, jeszcze na tym zarobię.
  19. U mnie też, ale nie wiem dlaczego, szczególnie to słyszę jak schodzi z obrotów (wrzucam następny bieg).
  20. mily odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    Młoda kobieta miała poważny wypadek samochodowy. Lekarze uratowali jej życie, ale nie dali rady ocalić jej skóry uszkodzonej przez ogień. Jej twarz wyglądała paskudnie. Jedynym ratunkiem był przeszczep. Ponieważ żona była cala poparzona, skórę musiał ofiarować ktoś inny. Dawcą został jej mąż, który oddał jej skórę z własnej pupy. Operacja się udała, kobieta wyglądała tak pięknie jak dawniej. Jednak świadoma poświęcenia własnego męża mówi pewnego dnia: - Kochanie, jestem ci tak wdzięczna, czy jest coś, co mogłabym dla ciebie zrobić? - Nie, już czuję się wynagrodzony. - W jakim sensie? - Wyobraź sobie dziką satysfakcję, jaką czuję za każdym razem, kiedy twoja matka całuje cię w policzek...[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 12:15_________________________________________________Wiecie dlaczego smerfetka nigdy nie miała dzieci? - Bo spała z Ciamajdą [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 12:20_________________________________________________Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy od mężczyzn? - Żeby stała bliżej zlewu.
  21. mily odpowiedział(a) na mily temat w Układ Jezdny
    Chodziło mi o firmę, w celu dopasowania to będzie mi sprzedawca dopasowywał po danych auta.[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 10:35_________________________________________________ Jak jest krzywa albo popękana to wiem że należy wymienić, bezwzględu na to jaką ma grubość.
  22. Ja kupiłem na handel Hondę CBR 900. Bałem się na to wsiąść (bo facet mnie straszył, że jak na pierwszy motor to za mocne i takie tam), ale po tygodniu odpalania na stopkach i patrzenia się na nią w końcu się przejechałem i już została. Nic nie zarobiłem ale jest przyjemność. Wydaje mi się że należy zwrócić uwagę na to jak kto jeździł, najlepiej od znajomego, który nie stawiał sprzętu na koło, bo podczas gdy stawia znowu na dwa koła rama dostaje dość mocne przeciążenia, jak się jeździ i szuka to dużo ma zespawaną ramę (bo pękła podczas takich manewrów), więc najlepiej kupić od kogoś kto tym tylko jeździ i nie szaleje na kole. Osobiście nie chciałbym żeby mi rama przy 200 km/h pękła. A całą resztę jak silnik, skrzynię itp, to jest się w stanie naprawić, nawet jak się popsuje najważniejsza jest podstawa czyli rama.
  23. mily odpowiedział(a) na mily temat w Układ Jezdny
    Dzięki wielkie za odpowiedzi i tak szczerze to zaskoczyliście mnie. W starej niuni przez 15 lat nie były tarcze wymieniane, bo nie wiedziałem że trzeba, a na przeglądach tez nic nie wspominali. Jak przejąłem auto od taty to wkurzały mnie brzegi i podjechałem do pierwszego lepszego mechanika żeby mi wymienił tarcze, a on stwierdził że nie ma potrzeby i przetoczył je tylko na równo (skroił kanty). Więc myślałem że skoro tak można to i w A4 sobie je skroję, bo też już są znaczne te brzegi, ale w takim przypadku wymiana na nowe będzie. [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 10:05_________________________________________________Rozumiem że tarcze firm Ferodo, Brembo będą ok?? http://www.allegro.pl/item745128682_tarcze_audi_a4_vw_passat_b5_wentylowane_brembo.html
  24. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    Hmy od kolegi brałem właśnie wahacze, jak się pytałem czy ktoś zna Strefę Moto to nikt się nie przyznawał
  25. mily odpowiedział(a) na mily temat w Układ Jezdny
    a czym Ty jestes zdziwiony????? Kolega Rikardo napisał Ci prawidłowa odpowiedz na Twoje pytanie Zdziwiony jestem, bo myślałem że tarcza (jak klocki) powinna się zedrzeć prawie do zera, czyli minimalna grubość tarczy z jakieś 15mm. A 1 mm to przecież po roku użytkowania już tego 1 mm niema, a co oznacza że tarcze się powinno wymieniać razem z klockami, albo maksymalnie dwie zmiany klocków i za drugą zmianą już tarcze wymieniać by trzeba było?? Ale ok dzięki za odpowiedź.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.