Treść opublikowana przez Ma1477
-
2.0 TDI Żywotność silnika jakie macie przebiegi
Sorki mam 215tyś a nie 209 szybko zleciało haha Co do drgań na wolnych obrotach to norma tak ma być i nie ma co z tym walczyć. Są to nie równomierne drgania nawet w 1.9 PD występują bo żona ma ale tam silnik jest w poprzek i nie czuć ich
-
2.0 TDI Żywotność silnika jakie macie przebiegi
Czesi już rozbierali 2.0 tdi po 500 000tyś km https://www.youtube.com/watch?v=2trmXUVMrzM Silnik ma lub miał swoje wady. Mój kupiony z przebiegiem 176tyś 4lata temu, auto po awarii pompy oleju uruchomione przeze mnie ale silnik BRE wcinał olej poszedł do wymiany przy 178tyś. Aktualnie motor 2.0 tdi BKD z normalną pompą oleju bez wałków (największa wada poprzedniego motoru). Przy okazji wymieniony dwumas i przy 200tyś egr szarpał autkiem ale już jest nowy. Teraz auto ma 209tyś i nic się nie dzieje. Wałki wycierają się w 8-zaworowych motorach, temat znany z 1.9tdi PD. To samo pompki które wywalają gniazda w głowicy 8-zaworowej bo przykręcone są na jedną śrubkę i obsiadanie głowicy też w 8v. Motor 16v nie ma tych problemów przez inne popychacze zaworów które posiadają wałeczki chroniące wałek, pompki są na 2 śrubki i nie robią kuku głowicy i o ile są to pompki Bosch a nie Siemens to się nie psują często lub wcale Minus jest taki że może pęknąć głowice ale są już tanie no i pompa oleju a dokładnie jej napęd, jak ktoś to zrobi jak trzeba to pojeździ bez awaryjnie. A i jeszcze jedna sprawa dwumas w każdym aucie z ropką padnie audi nie jest tu wyjątkiem, to samo egr już w większości aut jest elektroniczny i siada i to samo dpf lub fap (ja go nie mam całe szczęście) w końcu padnie niezależnie od marki czy modelu Taki urok oszczędnych ON
-
[BRD] Oil Pressure Critical, brak mocy, dziwne syczenie przy dodawaniu gazu
Za długo bez oliwki pracował żeby nic się nie stało. Panewki na wałkach w głowicy pewnie wytarte. Tak czy inaczej silnik do wyjęcia i albo remont albo nowa jednostka np. BKD z pompą oliwki jak w starym 1.9 tdi bez wałków. Temat przerabiałem, tanio niestety nie będzie
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Tak mam nowy rozrusznik bo jak wymieniałem silnik to stary uszkodziłem i aku też mam nowy. cichy525 odłącz wtyczkę od czujnika temperatury i zobacz jak pali.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Szkoda kasy bo itak będę program robił to w gratisie mi to tuner zrobi
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Ustawienie wałków za wiele nie zmieni. Ja wymieniałem silnik bo padł i rozrusznik i dalej nic. Aku też i wydaje mi się że albo zmiana mapy startowej albo oszukanie czujnika temp pomaga Ja będę robił remap to odrazu zrobię mapy
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
Ani co przesadzać bo za wiele to nie zmieni
-
[BLB] Drgania na wolnych obrotach.
2.0 tdi ma taką cechę nie wadę haha tak ma być. Może jak był nowy to nie telepało ale teraz już będzie.
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
Nie pomylił bo taki ma:) raczej wam też za długo nie posłuży bo to już takie silniki są a co do oleju to w ciężarówkach też się śmiga kupę km i wszystko jest ok. Co najwyżej turbo się wykończy szybko. Ja wymieniam co 30 lub co 2lata i jest git. Poprzedni silnik wykończyła awaria pompy oleju a nie sam olej wiec głupie gadanie na olej LL jak ktoś lubi kasę wydawać to co miecha niech wymienia dla pewności haha a dpf nie mam. Haha tak czytam i b7 co to za auto żeby tak się z nim cackać, to już stary ogryzek koledzy co do koloru oleju to tak tu pier..licie że aż strach słuchać, to diesel olej po paru km robi się czarny i koniec kropka. To wynika z specyfiki spalania oleju napędowego i nic tego nie zmieni.
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
Co 30tyś i jest wszystko git dodam że oczywiście olej longlife
-
Audi A4 b7 2.0 Tdi 8v - ciężko zapala na zimnym silniku
Może świece padły. Podłącz VCDS bo tak to ciężko coś powiedzieć
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Wszystko co piszesz to racja tylko zwróć uwagę na przepływ płynu w chłodniczce. Zysk jest ale nie wielki i nie oto chodziło konstruktorom. Spaliny są chłodniejsze żeby obniżyć wydzielanie Nox do atmosfery. Podgrzewa się część płynu co powoduje odczucie w kabinie szybszego rozgrzewania ale to są nie wielkie plusy a z blaszką to już wcale
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Egr nie powoduje szybszego rozgrzewania się silnika. Działa wręcz odwrotnie, gazy które trafiają do dolotu obniżają temperaturę spalania. A chłodnica egr chłodzi spaliny ale nie rozgrzewa silnika bo jest wpięta inaczej niż wszystkim się wydaje, pozatym w chłodniczce egr jest zawór który przy niskich temp silnika nie puszcza na nią spalin Praca egr jest ograniczona na zimnym silniku żeby go rozgrzać poprzez temp spalania:P
-
Autko lekko ściąga w prawo ibiza 2006r
W tej ibi da rady zrobić tylko zbieżność, kąty i belka tył nie regulowalna. Coś tam mi mówili ale nie pamiętam co i jak
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Hehe człowiek to tylko człowiek Można zmieniać biegi w trakcie wyprzedania i to też spowoduje zacięcie się zaworu Mnie to lekko zdenerwowało więc egr off Egr obniża temperaturę spalin ale bez niego silnikowi nic się nie stanie, tak samo turbo też nic nie będzie od nadmiaru spalin za to kolektor dolotowy będzie czyściutki tak jak zawory ssące. Co do nagrzewania to zimy na razie nie ma więc różnicy nie widzę.
-
Autko lekko ściąga w prawo ibiza 2006r
Witam autko lekko ściąga mi w prawo, mam wydruk z geometrii. Może coś bym tam poprawił ale nie wiem co i w którą stronę Proszę o pomoc co jest nie tak www.iv.pl/images/30972463403310316192.jpg
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Potwierdzam że wymiana EGR na nowy działa krótko, a kryza zdaje egzamin do puki zawór się nie zatnie i w trakcie wyprzedzania auto straci moc (tak było u mnie). Względy ekonomiczne, ekologiczne i minimalnie szybsze nagrzewanie silnika ma się nijak do bezpieczeństwa. U mnie po odłączeniu wtyczki od egr wyświetla na vcds błąd 16791- egr potentiometer (G212), na licznikach żadne kontrolki nie wyskakują więc chyba ktoś już kiedyś grzebał w sofcie
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Najlepiej było by wyje.. to badziewie. Ja mam odłączoną wtyczkę i jazda jest elegancka. O dziwo na fis nic nie wyskakuje ani lampki nie mrygają ale muszę to potestować Jak ktoś będzie wiedział jak się tego pozbyć to niech da znać na pewno się przyda. Dużo tego w b7 jest do usunięcia żeby auto było w miarę bez awaryjne
-
Czy to coś z EGR-em !?
Nie to klapka gasząca padł albo się zablokowała w kolwktorze dolotowym ---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 21:55 ---------- część wygląda tak: a uszkadza się często tak:
-
Pomocy!!! Metalowe częśći w misce olejowej 2.0TDI BLB
Wszystko wskazuje że ten silnik miał już awarie (głowica się posypała). O ile ta głowica jest ok? Są to elementy hydropopychacza. Wyczyść smok pompy bo lubi zaciągać to dziadostwo ( odczep plastik smoku i wyczyść siatkę) a najlepiej zrób swap pompy od 1.9
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Da rady przez vag tylko trzeba wtryski odłączyć (okrągła wtyczka z tyłu głowicy silnika) i kręcić silnikiem na podłączonym vagu Nic trudnego
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Panowie jeżeli chodzi o 2mase to nic jej nie uchroni przed zużyciem. W b5 też była i nie było soft startu a jeździła dłużej niż w 2.0 tdi. Ten wynalazek wykańcza słaba konstrukcja i moment obrotowy a nie rozruch. A co jeśli audi jeździ w norwegi i cały czas ma -30stopni i odpalana jest tylko do pracy i z pracy czyli na zimno to koło pada od razu tak? Egr jak i dpf to wynalazki a zwłaszcza dpf haha jak się wypala to chmura dymu i zużycue paliwa dużo większe to faktycznie ekologia jest 2.0tdi na pd ma gwałtowny przyrost mocy nie tak jak stare 1.9 i koło pada szybko. Kombinujcie ważne żeby odpalał normalnie i piszcie co i jak:)
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Problem jest już w fabryce bo wypuścili bubla. Auto nie samolot wszystkie działania to pudrowanie i druciarstwo jak kto woli ważne że działa. Piszcie jak radzicie sobie z odpalaniem. Każdy sposób dobry
-
czy to prawda z OIL PRESSURE ...
BKD mam teraz w audi z 2006r i jest napęd pompy jak w 1.9 tdi. Co do ciśnienia to fakt może być że wymagane są wyższe obr. ale pewny nie jestem
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Właśnie próbowałem też z podpiętymi i jak jest powyżej 300 to odpala