Treść opublikowana przez Bigrazor
-
[B5 AFN] Wykręcenie turbiny-jak odkręcić zapieczone śruby?
ewentualnie sposób jeszcze z malucha polej śruby płynem hamulcowym .... tam działało - a i po stukać nie zawadzi.
-
[B5 AFN] 100 km/h na 4 biegu i brak mocy-przyczyny?
jeżeli to na postoju to fakt masz za dużo - ale tą rurę od turbiny se zobacz bo mi dopiero od 1,4 syczało
-
[B5 AFN] 100 km/h na 4 biegu i brak mocy-przyczyny?
u mnie padła rura wychodząca z turbiny do rury biegnącej dołem do intercoolera pod spodem - taka w kształcie S nr. 0D0 145 828C i to na zgięciach od wewnętrznej strony. Wyciągnij ją i oglądnij. U mnie syczało tylko jak dodawałem gazu a ciśnienie w dolocie nie przekraczało 1400 mBar
-
[B5 AFN] Zgasł i nie chciał odpalić, różnica doładowania itd
Raczej nie grucha - bo jak sam powiedziałeś działa bez zarzutu na strzykawce - możesz podłączyć rurkę i dmuchać w nią zobaczysz czy nie puszcza A jeżeli masz turbinkę regenerowaną to mogły ci kierownice zacząć zacinać i ręką to ciężko wyczuć.. Generalnie błąd 575 odnosi się do N75 który nie odłącza turbiny powyżej 3-3,2tyś obr/min. Poza tym podanie napięcia na pompę nic nie da bo imo ma własny zaworek schowany w pompie i blokuje paliwo - podłącz vag'a i sprawdź błędy w immobilizerze.
-
[B5 AFN] Silnik szarpie po zmianie biegu na niższy
szarpnięcie w przód to masz nagły skok mocy - podejrzewam że ci się zaworek zacina i tak - może to powodować sterownik,właściwie elektrozawór w nim, ale zanim do niego się dobierzesz sprawdź ten przy turbinie - z reguły on świruje, to on podaje podciśnienie do gruchy i fizycznie załącza turbinkę
-
[B5 AFN] Błąd 575, zawór n75 puszcza podciśnienie gdy jest podłączony
W większości wypadków to wina zaworka sterującego sztangą - omiń go na krótko cienką rurką i wtedy zobacz czy problem się powtarza do ok 120km/h powinno być ok a po przekroczeniu wtedy przejdzie w awaryjny. A jeśli też wystąpi to daj log dynamiczne na 4 biegu
-
[B5 AKN] Dziwny dzwięk przy odpalaniu i gaszeniu
W wielu przypadkach tak się dzieje - więc szukaj już napinacza
-
[B5 AFN] Silnik szarpie po zmianie biegu na niższy
Proponuję sprawdzić czy turbinka dobrze się kręci i czy zaworek od niej sterujący się nie zacina - o ile pamiętam przy 1800 rpm turbina dopiero osiąga prędkość obrotową roboczą - proponuje logi i wtedy wyjdzie - i jeszcze szarpnięcie w przód czy przyhamowanie - wydaje się istotne do prawdopodobnej diagnozy .....
-
[B5 AFN] Silnik gaśnie od razu po uruchomieniu
kabelki do czujników nie zamienione ?
-
[B6 BKE] Utrata mocy - dziwny szum powyzej 2000 obrotow
Sprawdź gumowego węża, który wychodzi z turbiny w dół i wygięty jest w literę S, to przy końcowym zgięciu od wewnętrznej strony, zobaczysz dosyć dużą szczelinę która się rozszerza jak turbo zacznie dmuchać :hi: - miałem dokładnie to samo - szum i autko traciło dynamikę. Ewentualnie sprawdź też dwa gumowe łączniki na grubej plastikowej rurze wokół silnika ( czarna ok 50 mm średnicy) - i któryś może być strzelony i puszcza.
-
[ALL B5] Dźwięk z licznika
Podstawa zobacz czy zapalają ci się: kontrolka poduszki i ABS bo w wypadku awarii któregoś systemu możesz mieć sygnał ostrzegawczy, taki sam jak byś zostawił światła zapalone i wyciągną kluczyk ze stacyjki . A najlepiej podepnij Vag jak możesz bo kontrolki idzie załatwić aby się zapalały i gasły po określonym czasie
-
[ALL B5] Ćwiergotanie w kole / kołach
Co do cykania to może to być przedni przegub ja zaczyna się zużywać - można pomylić przód z tyłem - złudzenie , a co do skrzypienia to sprawdź gumy na stabilizatorze z tyłu - o ile go masz
-
[ALL B5] Skrzypienie w przednim prawym kole
Sprawdź sobie górne łożysko oporowe te na kielichu - najpierw zaczynają skrzypieć przy skręcaniu zanim się zatrą - znajomy miał to w Passacie VR6 i brzmiało strasznie - ja bym się na początku tego uczepił....
-
[B5 AFN] Gwizdanie turbiny przy dodawaniu gazu
W sumie u mnie też gwiżdże od ok 1200 -1500 -ale ja mam już lekki luz na osi i nie ma to wpływu na jazdę (VAG nie sygnalizuje błędu). Właściwie nawet pasuje ten świst bo wiem że turbinka się kręci :evil:
-
[B5 AFN] Zaoliwiona rura od intercoolera
Niestety nie - os turbiny jest smarowana z układu smarowania silnika przez - patrz książka serwisowa - więc jak masz za duży luz na osi to zaczyna pchać olej smarujący oś do układu dolotu powietrza
-
[B5 AKN] Charakterystyczne głośne "prztyknięcie" po wyłączeniu silnika
niech dokładnie sprawdzi skąd dochodzi dźwięk to wtedy można dywagować :kox:
-
[B5 AFN] Jaki luz na kole dwumasowym ?
jak wyczuwasz luz to jest źle - tu masz opis : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3110
-
[B5 AKN] Charakterystyczne głośne "prztyknięcie" po wyłączeniu silnika
załącz silnik, otwórz maskę i poproś aby ktoś go wyłączył i jak usłyszysz tyknięcie to będziesz dokładnie wiedział skąd dochodzi.... w ostateczności może ci też dwumas tak się zachowywać ( koło przy sprzęgle ) ale tego by ci nie życzył :hi:
-
[B5 AFN] Pasek wielorowkowy "popiskuje" i coś grzechocze (video)
tylko nie kupuj podróby bo pada po 20tys
-
[B5 AFN] Zaoliwiona rura od intercoolera
olej w dolocie musi być bo turbina jest nim smarowana - ale ważne jest ile tego oleju tam jest - jeśli jest wilgotne tylko to nie ma problemu , gorzej jeśli ci kapie wtedy turbinka do roboty
-
[B5 AKN] Charakterystyczne głośne "prztyknięcie" po wyłączeniu silnika
sprawdź czy to zawór ERG ci się nie przycina ....
-
[B5 AFN] Ile powinno być wentylatorów ?
Ja mam 1Z i mam dwa. i pewnie klimatyzacje - widziałem wersje "gołą" i miała 1
-
[B5 AVG] Wyciek oleju w dziwnym miejscu
to ci puszcza turbina - i rozbryzguje po całym przewodzie dolotowym. odkręć wąż turbiny od filtra i zobacz czy nie masz już za dużego luzu na ośce turbinki - powinno wyjaśnić sprawę
-
[B5 AFB] Brak mocy
przejrzyj sobie też wiązkę kabli bo wygląda jak by ci się gdzieś przecierało - 31-10 - Przerwa / zwarcie z masa - sporadyczny - tym bardziej 2 na raz i oba idą chyba tą samą wiązką ..
-
[B5 AFN] Ile powinno być wentylatorów ?
W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić