Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ile powinno być wentylatorów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mialem ostatnio "malą" kolizje po ktorej bylem zmuszony do zakupu pasa przedniego wraz z chlodnica.

Od tego zaczely sie wszystkie problemy :D.

Wiec tak gosciu od ktorego kupowalem pas wraz z chlodnica powiedzial mi ze czesci sa z A4 1.9 TDI, mam ten sam model aczkolwiek w mojej wersji są dwa wentylatory, a w wersji ktora zakupilem jest miejsce tylko na jeden a w miejsce drugiego wstawione sa kratki.

Pytanie moje czy musze wycinac teraz otwor i wstawiac ten drugi czy moge zostawic tak jak jest.

Dodam ze nie mam klimy w aucie.

Opublikowano

jesli masz klimatyzacje musisz wstawic 2 wentylator

Opublikowano

jesli masz klimatyzacje musisz wstawic 2 wentylator

Dodam ze nie mam klimy w aucie.

Kolega napisał,że nie ma klimy więc powinieneś miec jeden wentylator. :)
Opublikowano

jesli masz klimatyzacje musisz wstawic 2 wentylator

Dodam ze nie mam klimy w aucie.

Kolega napisał,że nie ma klimy więc powinieneś miec jeden wentylator. :)

Ja też nie mam klimy i mam dwa wentylatory. Jeden kręci się cały czas, bo jest na wiskozie, a drugi elektryczny wspomagający ten pierwszy.

Opublikowano
  • Autor

Nie chciałbym niepotrzebnie robić sobie roboty, ale silnika przegrzac tez bym nie chciał...

Opublikowano

W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić :hi:

Opublikowano

Nie chciałbym niepotrzebnie robić sobie roboty, ale silnika przegrzac tez bym nie chciał...

Przez 2 lata użytkowania auta ani razu nie załączył mi się ten drugi wentylator elektryczny. Na liczniku wskaźnik temperatury nigdy nie przekroczył 90 st.

Opublikowano

W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić :hi:

Ja mam 1Z i mam dwa.

Opublikowano

sorki nie doczytalem, ale przy tych upalach raczej przydal by sie wspomagacz :tongue4:

Opublikowano

W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić :hi:

Ja mam 1Z i mam dwa.

i pewnie klimatyzacje - widziałem wersje "gołą" i miała 1 :kox:

Opublikowano

W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić :hi:

Ja mam 1Z i mam dwa.

i pewnie klimatyzacje - widziałem wersje "gołą" i miała 1 :kox:

W AFNie moze być jeden wentylator jesli bedzie bez klimy, bez znaczenia czy to bedzie 90KM czy 110KM

zaden wentylator wspomagający nie jest potrzebny przy sprawnym układze chłodzenia ale przyznam że kilka razy widziałem model bez klimy z dwoma wentylatorami :mysli: pewne jest jedno Jest klima musza być dwa. :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Byc moze auto bylo bite i dostalo pas wraz z chlodnica z wersji z klima.

Opublikowano

Podaj VIN to Ci powiem czy powinien być jeden czy dwa wentylatory.

Opublikowano

drugi wentylator jesli nie jest w aucie w klima ma za zadanie wspomaganie chłodzenia wentylatorowi który jest na wiskozie, wentylator elektryczny zalacza sie przy odpowiedniej temperaturze ok 100st. Jesli nigdy sie komus nie załoczył znaczy ze jest uszkodzony, mozna wymieniac cały badz rozebrac i wymienic szczotki (koszt 20zł) (jesli ofc jest zasilanie na nim a sam on nie dziala)

Opublikowano

Grzegorz76 (swoją drogą szlachetny ten rocznik) masz taką tabelkę jakąś, wykaz czy jak to zwał z możliwością odczytania VIN w ostatnich sześciu cyfrach?

Opublikowano

Grzegorz76 (swoją drogą szlachetny ten rocznik) masz taką tabelkę jakąś, wykaz czy jak to zwał z możliwością odczytania VIN w ostatnich sześciu cyfrach?

Niestety, nic takiego nie posiadam. :hi:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 18:14_________________________________________________

wauzzz8dzva116266

Masz hak holowniczy oryginalny?

Wentylator dodatkowy elektryczny w Twoim aucie powinien być jeżeli :

1. Auto posiada klimatyzację

2. Auto wyposażone jest fabrycznie w hak holowniczy, chodzi tu pewnie o obciążenie silnika.

Zatem, jeżeli nie posiadasz klimatyzacji oraz nie korzystasz regularnie z haka holowniczego to możesz sobie ten wentylator darować.

Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

Ja nawet gdybym nie miał klimy przy takiej robocie zakładał bym dwa,bo nigdy nie wiadomo gdzie człowieka powieje ze swoją furą :wink4:

Opublikowano

ja bym dodał jeszcze jeden (wewnątrz kabiny) - dla ostudzenia zapałów kierowcy i wcale nie mam tu na myśli kolegi narty_j.

Opublikowano
  • Autor

hak mam ale juz teraz wiem ze jest fabryczny :tongue4:

nie uzywam go wcale to sobie daruje ten drugi coller.

Dzieki i pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.