Treść opublikowana przez krzysaudi
-
[ALL B5] Zmiana tunelu - udana operacja.
Zamówiłem przez allegro tunel środkowy z pstryczkami elektryczkami . Więc nie mam juz odwrotu przed dalszą częścią pracy . Radio Symphony leży i czeka na swoje miejsce w aucie
-
[ALL B5] Zmiana tunelu - udana operacja.
Witam . Mam pytanko . Chce zapodać sobie radio Audi Symphony a w dalszym czasie navigacje Audi . Mam B5 z roku 1995 i chciałbym zmienić tunel ze swojego na polifta . Czy pasuje on do mnie ?? Pomijam sprawy pstryczków elektryczków i sterownika klimy bo to opanuje , ale chodzi mi czy musze kupić cały tunel łącznie z ta częścią przy ręcznym czy tylko ta część przednią do końca lewarka od biegów . Byłbym wdzieczny za info . I nie chcę słyszeć że sie nie oplaca bo nie zawsze chodzi o kwestię opłacalności Krzysiek
-
[ALL B5] Wzmocnienie zawieszenia w Audi A4 AVANT - Pytanko :)
Spokojnie zakładaj te gumy . Ja miałem w Twingo oraz w Audi 80 Avancie te gumy z tyłu bo obydwa miałem obniżone a chcialem tył delikatnie podnieść i byla rewelacja . Audikiem śmigałem rok i nic sie nie stalo . Tak samo było z Twingo żony Mówią że sprężyny mają pękać itp itd ale jakoś nie pękły . Krzysiek
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Popieram - tylko lampki Valeo lub Depo . Żadne ringi / stringi . Ja mam Valeo ori i xenon 6000K i jest rewelka .
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
Nie dostała - sprawdziłem miernikiem grubosci lakieru i jest ok - zreszta widac ze jest ok . Drzwi do regulacji
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
W środku szum - 80 tego nie miała . Mało miejsca w środku . A tak poza tym rewelka .
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Fotel drivera mam jeszcze nie wytarty więc wg mojej teorii powinnien mieć ok 300 tyś km - chyba że ktoś zmienił fotele Zreszta przebieg moge zmienic w każdej chwili .... Najlepiej to robią chłopaki niedaleko Nevady pod granicą
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Mój ma na zegarze 168tyś km lecz po sprawdzeniu w serwisie powinnien mieć ok 300 tys :
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Ta dioda ma za zadanie zabezpieczyc elektronikę sterownika od strzału z cewki sprężarki - przy zdjęciu napięcia z elektromagnesu sprężarki indukuje sie napięcie . Jeśli oczywiście jest to ta dioda o której piszesz .
-
[ALL] zablokowany chorus
Przyjemne radio do zrobienia
-
[B5 ARG] Problem z pilotem
Pilot do przelutowania . I będzie ok .
-
[B5 ANB] Problem ze znalezieniem sterownika pompy abs
Witam. Jakie są objawy uszkodzonego twojego sterownika ABS,u ?? Świecą wszystkie kontrolki ?? Brak komunikacji z VAG,iem ?? Jeśli tak to jest duża szansa na uratowanie jego . Przy podłączonym sterowniku i przekręconym kluczyku sprawdz czy masz na przewodach do czujników ABS,u napięcie 12V oraz masę !! Często ucieka masa w sterowniku . Jesli tak masz to sterownik jest do odratowania . Odcinasz dekielek i dajesz sterownik bystremu i dobrze widzącemu elektronikowki do polutowania - łamie sie najgrubszy drucik połączeniowy od gniazda do plytki sterownika . Można też spróbowac podac masę poza sterownikiem na przewód od czujnika ABS,u - sprawdzone w A6 2,4 - tylko na dobrą żyłę . Krzysiek
-
[ALL B5] Czy pasuje sprężarka z passata 98 r ?
Witam. Miałem urwanie głowy w warsztacie i nie udało mi się zrobić fotek , ale przewody chyba dochodzą z tyłu .
-
[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine
Ale sprawdzałeś czy masz tam 12 V ?? Jeśli masz to zapodaj wzmacniacz.
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
A sprawdzał tranzystor który podaje 12 V na spręzarke w tym panelu ?? Czy nie dostaje on zwarcia i dlatego ta sprężarka tak co chwila się załącza ??
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Masz uszkodzoną zawartość pamięci - w tzw formacie bin lub hex i wtedy dzieja sie cuda . Jeśli masz jakiegoś elektronika pod ręką z programatorem moge podesłać Tobie taka zawartość tej pamięci . Ratowałem już kilka razy tekie panele . Krzysiek
-
[ALL B5] Czy pasuje sprężarka z passata 98 r ?
He . Trochę ciężko będzie mi to zrobić bo mam ekran pod silnikiem . Jeśli uda mi sie jakoś dostac na kanał to zrobię to . Mogę jedynie podać na szybko fotkę przedu autka podczas zmianu rozrządu - jest tam już ta nowa sprężarka.
-
[ALL B5] Czy pasuje sprężarka z passata 98 r ?
Ja mam u siebie ( motor 1Z rok 1995 ) sprężarkę od Passata z 1999 roku Moja strasznie szumiała , tzn łożysko poszło w las
-
[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine
Jest to standard - ISO
-
[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine
Dokładnie tak .Ten niebieski - sprawdz czy jest na nim 12V po odpaleniu radia.
-
[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine
A powiedz mi - czy masz w tej swojej kostce iso ten kabelek do załączenia wzmacniacza i czy jest na nim 12 V ??
-
[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine
W sedanie jest antena w szybie i nie trzeba separatora jak w avancie . Mozesz zapodać dodatkowy wzmacniacz - lecz jeśli masz kiepski sygnał z anteny to wzmacniacz jeszcze to spotęguje . Ale jak na wcześniejszym radyjku wszystko hulało więc możesz go zapodać - nie zrobi sie żadne zwarcie .
-
[ALL] Słaby odbiór tunera po zmianie z Pioneera na Alpine
Witam. Tutaj tez go nie potrzebujesz . Wyjscie na wzmacniacz antenowy masz w kostce iso części zasilającej . Masz sprawdzić czy jest tam zasilanie po odpaleniu radia . Jeśli nie to wiesz co masz zrobić . Jeśli tak to znaczy że tuner w Alpince nie popisał sie
-
[B5 1Z] Czarny osiołek :)
Myślę intensywnie wsadzeniem licznika z fisem , który leży u mnie w warsztacie na półce . Jest co prawda z A6 ale to nie przeszkadza . Halogeny mnie intrygują oraz xenon 6000K który też czeka na wolną chwilkę . I szukam skórzanych foteli , najlepiej czarnych , w dobrej cenie . A tak naprawdę to kąbinuję co by zrobić żeby dobrze wyciszyć autko bo w tej dziedzinie jest 100 lat za audikiem 80 . Jeśli mi to nie wyjdzie będę szukał A6 lub starej A8
-
[B5 1Z] Czarny osiołek :)
He. Lepiej wyglada niz orginał a wszyscy mowia ze kiepsko - moze tak to wyglada na zdjeciach. Moze wogóle lepiej byloby gdybym jezdzil z podartymi boczkami - ale nikt nie niszczy co nie robi nic.Polakom najlepiej wychodzi narzekanie - nasza narodowa cecha. Krzysiek