Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Ja mam pontona na zawiasie BA
  2. Pepsi Godzine w tej "zupie" moczyłem śrubkę dla sprawdzenia czy to działa i kurde - działa! Zostawiam to wszystko na dwa dni, później przejadę jakimś wyciorkiem, odtłuszczę i nasmaruję. Będzie na kolejne 20 lat
  3. Powiedzmy, że za darmo dostałem stabilizator 18mm (a sam mam 16mm), na stabilizatorze mam te plastikowe tuleje ale są pęknięte (na dwa kawałki), własnie myslę aby na tuleje dać termokurczkę i tak złożyć ;-)
  4. Wejscie na kule haka zapuszczone odrdzewiaczem Ktos zgadnie co to?
  5. Trochę szkoda dać mi na zderzak +2k zł :/ Może kiedys coś fajnego się trafi Dzisiaj tojtolet został z @trepkowa w domu a ja do pracy pojechałem A4. Trzeba przyznać, że b6 na zawiasie BA i bardzo lekkich alufelgach prowadzi się jak ponton Jedziesz i nie czujesz dziur.
  6. Co zrobic jak na tylnim stabilizatorze plastikowe tulejki są w średnim stanie? Są jakieś gumy stabilizatora, które będą pasowały na sam goły pręt?
  7. Prosisz się o bana Gratki zakupu!
  8. Cii... @Adam87 Dziękujemy
  9. Ad2) No nie do konca. Na papierze faktycznie wygląda to słabo, ze mizerny zasieg etc. Trzeba na to spojrzec z innej strony - to jest hybryda, jak to Toyota nazywa, samoladujaca sie czyli tam gdzie sie da odzyskiwana jest energia elektryczna. Silnik spalinowy i elektryczny tworza naprzemienny tandem oraz pracuja tez wspolnie. Slowami ciezko to opisac ale calosc dziala bardzo sprawnie, cicho i bez wibracji. Nie chce gloryfikowac tego rozwiazania tylko dlatego, ze taki samochod posiadamy wiec musi to byc najlepsza rzecz na swiecie ale widac, ze Toyota "umie" w hybrydy. Ponad 20 lat doswiadczenia. To jest mocny punkt tego samochodu. Ad3) Ło panie, tam gdzie ja mam czubek głowy to Tobie dopiero kończą się ramiona Ad4) To fakt, w Toyocie bajerów jak na lekarstwo. Wiele rzeczy brakuje: schowki, POPIELNICZKA! (nie ma gdzie schowac glupiego rachunku czy papierka), podswietlenia praktycznie nie ma (tylko podstawowe). Audi A2 pod tym względem było kilka epok do przodu. Z drugiej strony to co jest działa jak trzeba Z fajniejszych rzeczy to rozpoznawanie znakow, line assist, ostrzeganie przed przeszkodami oraz automatyczne dlugie swiatla. Dzisiaj tak miałem, że jechałem i popatrzałem się w lewo, w prawo i w lusterko wsteczne a nie zauwazylem, ze gwaltownie przede mna zahamowal inny samochod. Rozlegl sie alarm i w sumie to nie wiem czy to ja hamowalem czy juz samochod sam zaczal. Ad5) Ciężko mi się odnieść do innych mieszczuchów bo jedyny jaki posiadałem to A2 i audio w A2 >> audio w Yarisie ;-) Ad6) Paradoksalnie w hybrydach ciezko uzyc innej skrzyni biegow, bo musi istniec konwerter, ktory sumuje (i rozdziela) naped pomiedzy silnikiem spalinowym i elektrycznym a w przypadku hamowania silnikiem "napedza" tylko silnik elektryczny w celu wygenerowania energii elektrycznej. Tutaj nie ma sprzegla, rozrusznika, alternatora. Jezdzilem kiedys Corolla z taka skrzynia biegow ale tylko z spalinowym silnikiem i calosciowo sprawowalo sie to gorzej niz w hybrydowym Yarisie. Tutaj masz calkowicie plynna jazde bez zadnych szarpniec, wibracji czy zmian biegow znanych z automatow, cos jak elektryczny samochod ale ze spalinowym silnikiem. Na poczatku rozgladalismy sie za elektrykiem ale po podsumowaniu wszystkich kosztow, utraty ceny, braku fotowoltaniki w domu oraz pozniejszych mozliwych problemow z odsprzedaza zdecydowalismy sie z @trepkowa z pelna swiadomoscia na hybryde. Moze za kilka lat, jak bledy wieku dzieciecego nowych elektrycznych aut zostana rozwiazane, zdecydujemy sie na elektryka Rozwazalismy rowniez sprzedaz dwoch aut (czyli A2 i A4) i kupno jednego drozszego ale cena robila sie juz wysoka i nie mozna bylo znalezc czego uniwersalnego a jak nawet cos fajnego wpadalo w oko to kosztowalo drugie tyle co Yaris i w codziennym uzytkowaniu i tak byloby drozsze. Doszlismy do wniosku ze lepszym rozwiazaniem bedzie Yaris jako daily car a w trase obecna A4, w przyszlosci moze zmieni sie A4 na cos mlodszego, z duza wolnossaca benzyna
  10. Listwy na drzwiach juz sa ;-) Jak sie cos trafi to zobaczymy, aczkolwiek z przodu widzialbym zderzak z S4...
  11. Odpowiem chronologicznie 1) To prawda, że wieloma dieslami można zejść niżej ale wymóg był albo automat albo cvt. Tutaj zaczynają robić się problemy z dostępnością takich aut bo ich praktycznie nie ma. Generalnie mialem już dość sytuacji, gdzie w ciągu 60-90min zmieniam 300 razy bieg przez korki, ciągle przyśpieszanie i zwalnianie. Po 3 latach takiej jazdy pojawily się bóle w lewym kolanie. Samochód kupiony z przeznaczeniem na wleczenie sie na pernamentnie zakorkowanej drodze między Olkuszem a Krakowem, szybciej niż 70-80 tutaj nie da rady jechać. W trasę mamy z @trepkowa A4 2) Jazda w mieście bajka. Puszczasz hamulec i samochód sam jedzie, nie ma szans aby zgasł. Da się jechać na samym elektryku do prędkości 75km/h oraz max 2km. Bateria bardzo szybko sama się doładowywuje. Czasem wkurza ten maly zasięg ale idzie przywyknąć. 3) Na brak miejsca nie narzekamy (ja mam 176cm, żona 167cm) - ale fotele są kiepskie, półkubełki z audi są klasą samą w sobie. 4) Multimedia takie se ale jest Apple Car Play więc na krótkich trasach nic więcej nie potrzeba. 5) Nagłośnienie w Toyotach gra spoko? W Yarisie jest co prawda 6 głośników i hmm... w porównaniu do Kii Sportage III rodziców to moze i tak, gra całkiem spoko :p ale a4 b6 zostawia daleko w tyle toyote. 6) Do miasta CVT jest najlepszą skrzynią ever, na trasę najgorszą.
  12. @trepkowa jest zadowolona ;-) I ja również. W myśl powiedzenia: "happy wife, happy life"
  13. Już powoli kończą mi się pomysły na mody bo większość wypasów w samochodzie już jest ;-) A hak kupiłem już teraz bo niedaleko mnie był cały komplet za 400zł (plus dwa stabilizatory za free) więc mogłem podjechać i osobiście odebrać. W tym roku planuję dokończyć to, co mam zakupione: soczewki Hella Intemo, moduł składanych lusterek, podpięce fotochromu w lusterkach bocznych, podpięcie pamięci w fotelach, montaż zegara radiowego, podpięcie PDC z tyłu, montaż wiekszych hebli z tyłu etc.
  14. Nie Westfalia, aluminiowe AL-KO w dobrych piniondzach a staby od 1BV dostalem w sumie za free do haka. I tak lepsze niz to co ja mam :p
  15. trepek odpowiedział(a) na I3eMe0 temat w Audi A4 B5
    Potwierdzam, bardzo szybka i latwa praca. Miałem u siebie w b5 obklejone wszystkie dekory.
  16. Hmm... Koszt spalonego paliwa to ok 6zł, cena biletu na minibus na tej trasie to 9zł + jeszcze trzeba 2km dojść z buta. Przy dwóch osobach oszczędności zaczynają byc już znaczne.
  17. Mysle, ze jak bedzie trzeba to jakis dobry setup hamulcowy dobierzesz do takiej tesli i odpowiednio poprawisz fabrykę Na samej baterii wiele nie przejedziesz, do 2km ale ona się non-stop podładowuje a samochód podczas jazdy dąży do maksymalnego wykorzystania tej małej bateryjki. Generalnie jak się spojrzy na przepływ energii między baterią, silnikiem i kołami to jest on bardzo dynamiczny. Ciągle coś się dzieje i jest to niezauważalne dla kierującego. Pod tym względem Toyota zrobiła kawał dobrej roboty, widać 20 lat doświadczenia w tym temacie. Generalnie do prędkości 90-100km/h jest spoko. Na trasach pozamiejskich, jeśli nie przekracza się tych prędkości to spalanie wynosi 4.5l. Wadą jest, że w tym samochodzie totalnie nic się nie dzieje, można by powiedzieć, że jest nudno Ot, dodajesz tylko gaz i koniec. Nie zmienia biegów, nie nic. Na szczęście fotele są niewygodne więc nie pozwalają usnąć Chociaż wydaje się, że @trepkowa to bez znaczenia, i tak przycina komara
  18. Nowy rekord w drodze do pracy - srednie spalanie 3.9l Momentami bylo 3.7 ale znowu zaczelo brakowac poweru w baterii :/ Ahh gdyby ta bateria byla dwa razy wieksza. Ale spoko, calosciowe srednie spalanie zawiera sie w przedziale 4.2-4.5l. Jak na benzyne z automatem, gdzie nie trzeba wachlowac biegami i jedzie sie calkowicie plynnie, spalanie lepsze od oczekiwanych Tylko bak paliwa w pytke maly, ponoc 36l ale jak wczoraj zostalo mniej niz 1/4 baku to z trudem dolalem 25l.
  19. Tak jak pisałem wcześniej - dla kogoś, kto sam sobie "produkuje" prąd posiadanie elektryka jest jak najbardziej na rękę.
  20. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dzięki za linka. Tak dla pewności - bez wkładki nie ma możliwości aby koncowka sama sie wypiela? Przyczepy bede uzywal sporadycznie - cos na zlom wywiezc, kilka workow przywiezc i tyle. Moze 3-4 razy w ciagu roku.
  21. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Hak jest 20km ode mnie wiec podjadę go sobie obejrzeć. Z racji, że to mój pierwszy hak to nie wiedziałem, czy bez kluczyka bedzie to działać czy nie. A tak jeśli może to działać to przejadę się i potestuje ;-)
  22. Fajny samochód Jakbyś był z południa kraju to znam lakiernika, który robi fest.
  23. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dwa pytania: - czy "buczał" komuś przycisk zmiany funkcji w manetce od FISa? Czasem wpada w drgania i slychać go. Da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana całej manetki? - mogę okazyjnie kupić cały kompletny hak al-ko w dobrej cenie ale kula (koncowka haka) nie ma wkladki pod kluczyk. Taki hak bedzie dzialal czy jest do wyrzucenia?
  24. Mercedes ostro odjechał z asystentem głosowym W Polsce elektryki opłacają się jak ktoś ma fotowoltanikę na dachu. Także małymi krokami trzeba do tego dążyć Jeździłem "najsłabszą" Teslą X - banan mi z twarzy nie schodził. To jest piękne w elektrykach - przy każdej prędkości jest błyskawicznie dostępny maksymalny moment obrotowy, który utrzymuj się cały czas. Wrażenie mniej więcej takie jak startujący samolot - wgniata i wgniata w fotel.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.