Treść opublikowana przez trepek
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
Siedziałem i wolałem dopłacić do Yarisa Dzisiaj trochę przyłożyłem się do jazdy i trasa Olkusz -> Kraków -> korki w Krakowie -> Olkusz zrobiona ze średnim spalaniem 4.3l ;-)
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
Skoda citigo-e kosztuje z dofinansowaniem cos niewiele ponad 60 tys zl. Nowa elektryczna corsa wyjdzie ok 90 tys zl.
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
@Norbas Mam dokładnie takie samo zdanie co Ty. Jeździlem Teslą i samochód naprawdę bardzo fajny jak chodzi o napęd. No właśnie elektryk fajny ale nie wiem czy chciałbym go na własność ;-) Aczkolwiek i tak używałbym elektryka tylko do dojazdów do pracy a ładowałbym go w nocy. Może jako następny samochód za kilka lat wpadnie elektryk. Na dzień dzisiejszy i tak jeden spalinowy samochód musi być w domu.
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
Bardzo fajne spalanie! Mi dzisiaj udało się w drodze do pracy (Olkusz->Krakow, w sumie 48km) uzyskać średnie spalanie 4.0l. Przez długi czas było 3.9l ale zaczęło już prądu brakować i coraz częściej spalinowy silnik się odzywał. Muszę jeszcze popracować nad techniką jazdy i odzyskiwania energii i uda mi się zejść do 3.xl na trasie do pracy ;-) Też myślałem, że lusterko będzie duże ale jest normalnych rozmiarów! I czarne, jak s-line :p O ile Tesli mogę uwierzyć w te parametry tak do nissana podchodziłbym z rezerwą. W sumie jak poczyta się opinie użytkowników to po 4-5 latach tesla dalej ma pojemność baterii > 90% a przy nissanie często idzie przeczytać o pojemnościach w okolicy 80% a nawet mniej. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia późniejszej odsprzedaży i utraty wartości. Niestety ale obecnie elektryki mocno tracą na cenie :/
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
Do hybryd nie ma dofinansowania :/ na poczatku zastanawialismy sie nad elektrykiem ale po przeliczeniu wszystkich za i przeciw oraz to ze elektryki niektorych producentow sa jeszcze mloda technologia to odpuscilismy narazie ten temat. Z reszta jestem ciekaw jak po 4-5 latach beda sprawowaly sie baterie w tych najtanszych pojazdach (bo poki co sprawdzone sa rozwiazania Tesli lecz Tesla swoje kosztuje). I tak zdrowo rozsadkowo wybor padl na Toyote - sprawdzona technologia, silnik benzynowy idioto odporny, 4 cylindry, 1.5 litra, 75 kunia, bez v-tecow, turbin, dwumas, skomplikowanego ukladu wtryskowego. Idealny samochod do kulania sie miedzy Olkuszem i Krakowem. Po przejechaniu 250 km spalanie ksztaltuje sie na poziomie bylego Audi A2 a przeciez jeszcze nie poznalismy wszystkich tajnikow jazdy hybryda wiec mysle ze jeszcze uda sie zejsc ze srednim spalaniem w bliskie okolice 4l.
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
Wlasnie odkrylem w instrukcji ze byla opcja skladanych elektrycznie lusterek wiec trzeba polowac
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
Cóż mogę dodać jeszcze do opisu - samochód w najbogatszej wersji wyposażenia Selection czyli ma praktycznie wszystko to, co oferowane było w Yarisie III gen: - 4 el szyby - 2 strefowy klimatronik - czarna podsufitka - dodatkowe elementy stylistyczne (spoiler tylnej klapy, antena w kształcie płetwy rekina) - halogeny, chromy, grill malowany w black piano - ledy w swiatłach przód/tył - 16 calowe alusy - dwukolorowe malowanie - kierownica i reczny obszyty skora - radio z dotykowym wyswietlaczem - tempomat - kamera cofania - i pierdyliard pomniejszych funkcji :p jak odczytywanie znakow, line assist etc Do full opcji brakuje tylko czujnikow parkowania i bardziej rozbudowanej nawigacji. Tylko fotele strasznie niewygodne...
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Do silniczka trzeba zajrzeć - jak manetką odpali się tylnią wycieraczkę i palcem trochę popcha się wycieraczkę to jeszcze idzie, może da się odratować ;-)
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Spadnie na Wielkanoc
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Tez upolowalem panel menu lacznie z sterowaniem navi ale po kolei.
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Nabieraja mocy urzedowej? Przy okazji swapa hamulcy z tylu wyjme i wyczyszcze piasty oraz wymienie kilka srub w tylnim zawieszeniu.
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
-
B5 biturbo srebrny sedan by m0ras
Chyba usmiech na twarzy jest?
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Lakiernik? Moc? Aż tak będzie się rozpędzał, że będzie lakier odpadał?
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
@trepkowa będzie miała swojego tojtoleta ;-) Ale w trasy więcej kunia się przyda.
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Może w tym roku
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Ostatnie średnie zmierzone spalanie na podstawie wskazań dystrybutora na trasie Olkusz <-> Kraków (wiecznie zakorkowana 94'ka) + korki w Krakowie - 6.67 l/100km. Jazda średnio dynamiczna, nie zamulam ale często też wyprzedzam. Chyba całkiem nieźle jak na jazdę w dwie osoby na oponach 17'tkach o szerokości 225 ;-) A2 na takiej samej trasie paliło w zakresie 4.9-5.1.
-
B6 DIVISION
Jeden spryskiwacz mgielkowy szyby praktycznie nie spryskuje, da sie go jakos wyczyscic?
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Chociaz ja tam widze kilka rzeczy do roboty powoli sobie tylne zaciski skladam. Ze swapem czekam az bedzie drugi samochod abym mogl tego na kilka dni unieruchomic.
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Dzisiaj przegląd - diagnosta podsumował słowami: "super, stan doskonały". Nuda ;p
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
I to nie jedna, mi też się tak jakoś dziwnie zrobiło. Przez 5 lat można dobrze poznać samochód Dobry samochód to i szybko sprzedał się. Kupujący parę dni temu oglądając samochód poprosił aby zrobić przegląd przy nim (bo do 2 stycznia był) więc dokładnie obejrzał co i jak. Dużo pracy włożone w samochód i wszystko wymieniane na bieżąco a nawet trochę wcześniej
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Przed żoną nic się nie ukryje i już prześwietliła mój plan :p
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
5 lat temu, pod koniec grudnia, sprzedalem swoja szara b5’tke
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Samochod wstepnie zarezerwowany.