Treść opublikowana przez Labiel
-
[ALL B5] Różnice w budowie pomiędzy ADR a AEB
Jeśli chodzi o podstawowe podzespoły ETKA na te temat ma takie zdanie: Tłoki ADR - 058 107 065 J AEB - 06A 107 065 J Blok ADR - 058 103 101C AEB - 058 103 101H Głowica Tutaj kilka opcji, nie wiem od czego zależnych. Są numery głowic wspólne dla tych dwóch silników, są też i takie o różnych numerach. Tak więc widać że w tych podstawowych elementach silnika jakieś tam różnice występują.
-
[B5 ADR] Chłodzenie przepustnicy
Hmy, to by nie co wyjaśniało. Idąc dalej tym tropem to czy ten podgrzewacz w normalnych warunkach nie ma negatywnych skutków. Podgrzewa całą przepustnicę, a co za tym idzie w jakimś tam stopniu również przelatujące powietrze. A cieplejsze powietrze to mniej tlenu, czyli proces spalania mniej wydajny.
-
[B5 ADR] Jakie świece zapłonowe polecacie ?
dziadekM nie zdziwiłbym się gdyby kable po takim czasie prosiły już o wymianę.
-
[ALL B6] Zapaliła się kontrolka oleju
A czy ktoś w ogóle sprawdzał u siebie ciśnienie oleju? Przecież od tego by trzeba było zacząć.
-
[B5 ADR] Chłodzenie przepustnicy
Nie wiem jak jest w ADR,ale z tego co pamiętam to nie było żadnych kanałów którymi poprowadzona byłaby woda A w ADR właśnie są. Tu jest właśnie przepustnica od A4. http://moto.allegro.pl/item683381232_przepustnica_audi_a4.html
-
[B5 ADR] Chłodzenie przepustnicy
Ty masz turbo więc to troszkę inna bajka. Wcześniej miałem TD więc doskonale wiem o co chodzi z ICkami itp. Ale tu mnie zastanawia właśnie ta przepustnica. Po co w niej te kanały wodne. Nie jest w takim miejscu gdzie mogłaby się jakoś mocno nagrzewać.
-
[B5 ADR] Od czego ta kostka
Witam. Zakładając ostatnio radio znalazłem taką oto kostkę składającą się z trzech części: niebieskiej, zielonej i żołtej. Czy ktoś ma pojęcie co to może być?
-
[B6 ALT] Zalany olej do diesla w silniku benzynowym
Dokładnie. Lej jakiś inny syntetyk, ewentualnie półsyntetyk. Nic mu nie będzie. Martwić byś się mógł gdyby poprzedni właściciel jeździł na minerale.
-
[B5 APU] Przybywa oleju
Kolego, trochę kręcisz i niezrozumiale piszesz. Tak jak któryś kolega wyżej napisał, na rozgrzanym silniku zawsze będziesz miał minimalnie więcej tego oleju. Wiąże się to z ze wzrostem jego temperatury i zwiększaniem objętości, ale różnice powinny być minimalne. Inny powód zwiększania się objętości oleju (jeśli to nie przedostawanie się płynu chłodzącego) to ściekanie paliwa po ściankach garów, ale to raczej mało prawdopodobne w twoim przypadku.
-
[B5 ADR] Chłodzenie przepustnicy
Mam takie o to pytanie. Przepustnica posiada kanały przez które przechodzi płyn chłodzący. Zastanawiam się teraz po co ten obieg płynu przez przepustnice. Czy po to by ją chłodzić (jeśli tak to od czego miałaby się tak nagrzewać iż jest potrzebny płyn który chłodziłby ją do 90 stopni), czy po to by ją dogrzać do odpowiedniej temperatury (i tu również pytanie po co). Pytam ponieważ zauważyłem iż po jeździ cały układ dolotowy mimo iż ma tam jakieś osłony cały się nagrzewa. Chciałem go nie co bardziej odizolować między innymi od kolektora aby nie łapał tak mocno temperatury a co za tym idzie nie nagrzewał powietrza które przez niego przechodzi. Ale nie miałoby to sensu jeśli producent i tak chce ogrzać to powietrze za pośrednictwem przepustnicy.
-
[B5 ADR] Dziwny wąż
No ładnie ;( Życzę udanej pracy bo dojście do tej odmy jest tragiczne. Można albo wymontować alternator i starać się dojść od przodu, albo przepustnicę i od tyłu, albo cały kolektor ssący i mieć to ładnie na wierzchu. Jeśli kolega będzie to robił to prosiłbym o jakieś zdjęcia bo widziałem że u mnie w okolicy odmy pojawiło się trochę oleju, więc chciałbym również tam zajrzeć.
-
[B5 ADR] Duże spalanie i dziwny objaw podczas jazdy
To wtedy wymienia się te uszczelki na których cieknie i jeździ się w pełni sprawnym silnikiem. Zalanie oleju mineralnego to półśrodek który zdecydowanie odradzam. Co do twojej usterki to też polecam wymianę świec na NGK 3 elektrodowe. Jakie zalożyłeś obecnie, tylko nie pisz że jakieś jedno elektrodowe?
-
[B5 ADR] Jakie świece zapłonowe polecacie ?
Ostatnio jestem po zmianie na świece NGK oczywiście Vline 3 elektrodowe. Wcześniej miałem jakieś 2 elektrodowe bosha. Stare świece na pierwszy rzut oka nie był jeszcze złe. Ale po zmianie na nowe widzę delikatną poprawę w mocy i mniejszym spalaniu.
-
Jak to jest z tym chiptuningiem 1.8?
Temat widzę umarł.
-
[B5 ADR] Jaka jest róznica pomiędzy ADR i ADR z zmienną fazą rozrządu i dolotu?
Temat bardzo ciekawy, ale niestety do ostatecznych konkluzji nikt nie doszedł.
-
[B5 ADR] Dziwna praca silnika
Bo VAG nie wykryje ci niskiego ciśnienia (ale wyższego od minimalnego), nie wykryje ci słabych panewek, siadających hydroregulatorów nie wykryje ci wielu innych rzeczy które mogą klekotać.
-
[B5 ADR] Dziwna praca silnika
Możliwe że trzyma już słabe ciśnienie. Po nagrzaniu silnika olej jest jeszcze rzadszy co jeszcze obniża ciśnienie. Sprawdź na początek ciśnienie oleju.
-
[B5 ADR] Czy pokazuje dobry poziom oleju?
Te rurki często pękają. Sam miałem ją pękniętą. W sklepie powinni wiedzieć jakie dokładnie model pasuje do ciebie.
-
[B5 ADR] Warsztat w Koninie (wlkp)
Możesz go pozdrowić od pana z bordowej A4 z Kleczewa :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Warsztat w Koninie (wlkp)
A więc tak: Reduktor: ZAVOLI ZETAN Wtryski: RAYL Zrobiłem na tym już ponad tyś km. Spalanie jakie do tej pory obserwowałem było w granicach 12 litrów gazu przy jeździe miasto/trasa 50/50. Dodam jeszcze że sporo rzeczy miałem nie zrobionych bo brak mi było czasu. Dopiero teraz wymieniłem termostat bo nie trzymał temperatury, filtr powietrza, olej na półsyntetyk Volvalina. W najbliższym czasie przymierzam się jeszcze do zmiany świec i ewentualnie kabli. Zobaczymy w jaki sposób wpłynie to na spalanie.
-
[B5 ADR] Jakie świece polecacie do silnika z LPG ?
Ciekawe rzeczy piszą. Szczerze powiem że coraz bardziej zastanawiam się nad wymianą na te świece. Są droższe o 100% bo standardowe NGK kosztują około 20PLN te około 40PLN. Ale artykuł do tego zachęca.
-
[B5 ADR] Jakie świece polecacie do silnika z LPG ?
Ale to właśnie NGK ma serię świec irydowych.
-
[B5 ADR] Jakie świece polecacie do silnika z LPG ?
A co właśnie myślicie o tych świecach irydowych z przeznaczeniem pod LPG?
-
[B5 ADR] Warsztat w Koninie (wlkp)
Sekwencję oczywiście. Kosztowała mnie 2.300. Zbiornik oczywiście w kole, sterownik Stage 300, reduktor Zavolin (czy coś takiego) i chyba wtryski Rayl - nie mam przy sobie akurat homologacji więc jeśli będzie cie to interesowało, mogę napisać później.
-
[B5 ADR] Głośna praca silnika
Sorki że odgrzebuje stary temat, ale myślę że innym sie przyda. Stary, te silniki nigdy nie powinny chodzić na oleju mineralnym. Minerał jest tani i to jest jedyna jego zaleta. Nie ma co się dziwić że silnik chodzi głośno jeśli jest na minerale. Wcześniej miałem Audi 80 1,6TD i po kupnie też był tam minerał. Po zamianie na półsyntetyk nie to auto. Chodziło o wiele ciszej. W A4 nie wiem co miała zalane ale podejrzewam że koleś który ją sprowadził zalał minerał. W sobotę zmieniałem olej na półsyntetyk Volvalina. I znów wiedzę różnicę w pracy - o wiele ciszej.