Treść opublikowana przez Labiel
-
Przepustnica
W 1,6 jest chyba nieco więcej miejsca. Generalnie w 1,8 polecam wyjąć kolektor. To dosłownie 30 minut roboty a potem mamy idealne dojście bez kombinowania.
-
Przepustnica
Pod kolektorem ssącym - wychodzi z bloku silnika.
-
Klekotanie przerodziło w coś gorszego.
Montuje, ale to nie jest standard.
-
Klekotanie przerodziło w coś gorszego.
Jak już silnik przestał pracować to wiadomym było że zajechany. Co innego głośne chodzenie z braku ciśnienia, a co innego jak chodzi już kulawo. Ojcu zaciął się kiedyś zawór przelewowy w pompie i brak było ciśnienia. Silnik chodził głośno jak traktor i nico twardziej, ale równo.
-
Szarpie, przerywa itp
Dodam jeszcze że nowa cewka to używka. Na starej cewce i starych przewodach było widać już przebicia. Na nowej cewce i nowych przewodach po nawet dość obfitym spryskaniu cero przebicia. ---------- Post dopisany 21-04-2012 at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany 13-03-2012 at 21:22 ---------- Niestety problemu ciągle nie rozwiązałem. Czasem szarpie więcej, czasem mniej. Szarpie głównie przy jednostajnej jeździe. Przy przyśpieszaniu sporadycznie. Dodam jeszcze że po pewnym czasie auto zrobiło się strasznie zmulone. Miało też jakieś błędy odnośnie EVAPu i czegoś tam jeszcze. Ale po ich usunięcie nie pojawiły się ponownie a trochę km zrobiłem. Postanowiłem więc zrobić reset kompa. Po tym zabiegu auto odzyskało moc i nawet na nowych laczkach idzie naprawdę bardzo fajnie, ale szarpanie zostało. Po odpięciu przepływki nadal szarpie z tym że w dodatku jest zmulone - czyli norma. Kiedyś wracając z pracy podpiąłem Vaga, chciałem sprawdzić czy lombda cały czas działa w odpowiednim zakresie. Na odcinku 20km cały czas chodziła niby prawidłowo (mam gdzieś w domu wykres). 2 czy 3 razy zeszła dość nisko prawie do zera i tak samo prawie do maksa. Brak mi pomysłów, a nie chce wymieniać części w ciemno. Chciałem sprawdzić wszystko co możliwe przed pojechaniem do gazownika. Aha, jeździłem przez pewien czas z odpiętym EVAPem, znaczy się dawał w atmosferę zamiast w dolot i też bez zmian. Może jakby minimalnie było lepiej, ale z tym szarpaniem to też zależy od dnia. EVAP więc można chyba wykluczyć.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
Dokładnie. Przebicia na fajkach nie sprawdzisz, bo nie ma jak co jedynie ich oporowość która przy sprawnych fajkach powinna być w okolicach 2 kilo omów. Możesz ewentualnie sprawdzić czy cewka nie ma przebicia, ale badanie jest raczej nie do końca wiarygodne - w sensie cewka może dawać przebicie ale tego nie zauważysz. To znaczy, ciemne pomieszczenie, odpalasz auto, psikasz mgiełką wodną na cewki. U mnie w ten sposób zauważyłem przebicie na cewce z tym że w ADR - tam jest jedna podwójna cewka.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
EVAP to ten po lewej. Wchodzi i wychodzi od niego wężyk. Jest w takiej jakby gumowej osłonce.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
Zawór masz na puszce filtra powietrza, idzie do niego wtyczka. Jak zajrzysz pod maskę to na pewno będziesz wiedział o co biega. Nic innego tam nie ma.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
EVAP można na jakiś czas odłączyć i wtedy sprawdzisz sobie czy coś się zmieni względem przepływki. Wypinasz wężyk który od niego idzie. Zaślepiasz go żeby silnik nie ssał lewego powietrza. Od samego EVAPa dajesz jakiś wężyk żeby nie śmierdziało paliwem w kabinie i tyle.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
O żadnym filtrze nie słyszałem. Teoretycznie EVAP może powodować pewien problem. Przykładowo: przyśpieszasz, EVAP działa nieprawidłowo i jest na przykład otwarty, plus jakaś jego nieszczelność i silnik dostaje lewe powietrze.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
EVAP jest podłączony do zbiornika z węglem aktywnym. Sam zbiornik jest pod prawym nadkolem, a zawór na filtrze powietrza. Powinien puszczać opary benzyny. Jak się zatnie to zbiornik będzie się zapowietrzał.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
Zawór EVAP.
-
Przepustnica
Sprawdź tą odmę. Bardzo często pęka i łapie wtedy lewe powierze. Najlepiej dostać się do niej wyciągając cały kolektor dolotowy. Łatwiej go wyjąć niż samą przepustnicę.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
To żadne sprawdzenie. Bo równie dobrze mógł łapać lewe powietrze i wtedy też odłączenie przepływki pomogłoby bo lewe powietrze nie będzie miało już znaczenia kiedy ECU zastępuje odczyty z przepływki jakimiś stałymi wartościami. Nie mówię że przepływka jest dobra bo faktycznie może być walnięta, ale ten sposób sprawdzania to takie sprawdzanie na oko. Mojemu kumplowi mechanik też radził wymianę przeływki bo falowały mu obroty i czasem gasnął i też po odłączeniu wszystko było ok. Dobrze że posłuchał mnie a nie tych "wymieniaczy części" którzy karzą na siebie mówić "mechanicy" bo okazało się że walnięta była odma a nie przepływka.
-
Problem z odpaleniem, wysokie spalanie/ 1.8T 150KM 97r
Prio, jak masz walnięty przepływomierz to trzeba go wymienić na działający bo to nie jest jakieś tam nie potrzebne urządzonko które można sobie odłączyć. Auto na pewno chodzi ci teraz w trybie awaryjnym jeśli nie ma sygnału z przepływki. Jak zrobisz przepływkę trzeba podpiąć VAGa i sprawdzić co się dzieje bo teraz to możesz sobie szukać po omacku i wymieniać wszystko jak leci. Aha i na jakiej podstawie mechanik stwierdził że przepływka nie działa? Na słuch czy na węch?
-
Dziwna reakcja pedału gazu...
A popuść linkę gazu na maks i zobacz co się będzie działo wtedy. Jak ją popuścisz to nie powinieneś mieć możliwości wkręcenia silnika na maksymalne obroty.
-
Dziwna reakcja pedału gazu...
Nic innego po za tą przepustnicą nie przychodzi mi do głowy. Dla świętego spokoju podpiąłbym VAGa i sprawdził czy nie wywala jakiegoś błędu odnośnie przepustnicy. Potem silnik obroty trzyma prawidłowo? Nic nie faluje?
-
Dziwna reakcja pedału gazu...
Maks dziwne. Przy przepustnicy jest silniczek który reguluje otwarcie przepustnicy na wolnych obrotach, może tu jest problem, ale z drugiej strony nie wiem czy jest on w stanie aż tak otworzyć tą przepustnicę.
-
Proszę o analizę logów - po mocnym rozgrzaniu szarpie
Zastanawiają mnie te wahania odczytu przepływki. Nie wie czy tak być powinno. Po odłączeniu przepływomierza auto oczywiście jest słabsze, ale poszarpywania nadal występują.
-
Zmiana silnika z 1.6 na 1.8
Dokładnie zgadzam sie.. narazie nie mam takich funduszy żeby zmienić na 1.8T wiec muszę zostać przy zwykłym 1.8... Szkoda że nie mogę dorwać nigdzie Anglika z 1,8T to wtedy mógłby ci sprzedać swój silnik z tym co potrzebne do przekładki w dobrych cenach.
-
Zmiana silnika z 1.6 na 1.8
Woleć to każdy by wolał ale różnica w kosztach między 1,8 a 1,8T jest duża. Słupek 1,8 kupisz za grosze. Sam gdyby mi się udało kupić angola z 1,8T na przekładkę to sprzedałbym swój słupek za 500-600 zł a za słupek 1,8T ludzie krzyczą sobie po 1-1,5tyś i w górę. A gdzie tu turbo, icek i pozostałe rzeczy. Wiadoma sprawa że 1,8 wyjdzie o wiele, wiele taniej niż przekładka na 1,8T.
-
[B5 AEB] Problemy z silnikiem
W książce sam naprawiam jest opisane jak sprawdzić czy ECU daje impuls do cewek.
-
Proszę o analizę logów - po mocnym rozgrzaniu szarpie
Przepływkę jestem w stanie podmienić w weekend i będę miał porównanie. Z lambdą będzie gorzej. A czy ona powinna tak przez długi zakres obrotów pokazywać na bogato? I czy korekty na początku i na końcu są prawidłowe bo z tego co czytałem to są ma maksa. I czy dobrze rozumuję że jeśli są na 0 to ok?
-
Proszę o analizę logów - po mocnym rozgrzaniu szarpie
Teoretycznie u mnie przepływka powinna widzieć trochę więcej bo mam wolną odmę więc brak już ssania gazów z bloku za przepływką więc i trochę więcej powietrza powinno przez nią iść - biorę tak na logikę. Po odłączeniu przepływki nie zauważyłem jakieś większych zmian - jedynie trochę falował na wolnych. Zrobiłem jeszcze restart kompa, trochę pojeździłem - w sumie prawie 100 km. Jakiegoś wielkiego szarpania takiego jak wcześniej nie było i może auto nieco lepiej idzie, ale nadal nie wiem czy tak jak powinno. Delikatne szarpnięcia nadal się pojawiają. Spalanie w normie a błędów w tym momencie brak.
-
Proszę o analizę logów - po mocnym rozgrzaniu szarpie
Wrzucam logi: Nie wiem czy dobrze interpretuje, ale przepływka chyba niby pokazuje ok, ale mogę się mylić.