Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grzemo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzemo

  1. Możliwe że ecu benzyny zaadoptował się do warunków na lpg. Skasuj korekty paliwowe (czyli skasuj błędy nawet jeśli ich nie będzie) i pojeździj na samej benzynie aby zaadoptował się do nowych warunków (około 50km) i wtedy będzie można sprawdzić błędy i czy nadal jest problem na benzynie.
  2. sterownik Stag wtryski Hana reduktor AC R01 lub Zavoli S
  3. Na początek wykasuj błędy bo część może być powiązana z odłączanym akumulatorem i już nieaktualna. Zobaczysz co zostanie, podejrzewam że lpg źle ustawiona, czytaj uboga mieszanka.
  4. Wiem że to kwestia ceny ale montujesz hana lub matrixy i zapominasz o sprawdzaniu na vagu czy czasem nie ma jakiś błędów związanych z mieszanką. A większe koszty zakupu zwrócą się szybciej niż to się wydaje, zresztą jazda bez stresów bezcenna.
  5. Przy zavoli s to ciśnienie jest ok, ja bym dysz i ciśnienia nie ruszał gdż mnożnik jest w zakresie tolerancji. Osobiście nie ustawiam staga na mapki tylko na korekty na vagu, ale jeśli auto dobrze jeździ i nie ma błędów mieszanki w ecu a korekty długie są w normie to jest ok. Przy tych wtryskach to spalanie jest ok.
  6. Kalibracja, regulacja na postoju, czyli regulujesz aby korekty były bliskie zera a potem w trasę i to samo dla różnych obciążeń, (możesz sobie dołożyć kropek regulacyjnych w mapce mnożnika dla dokładniejszego ustawienia).
  7. Spokojnie sam wymienisz, tylko potrzebujesz kabelka i programu do kalibracji i ustawienia lpg.
  8. Bloki pomiarowe, blok 32 są to korekty długie. Kratki 1 i 3 są to korekty czasów według ECU dla odczytów pierwszych sond na biegu jałowym. Kratki 2 i 4 są to korekty dla sond przed katalizatorami ze średnim obciążeniem. Ważny jest też blok 33 i kratki 1 i 3 a są to korekty krótkie ECU według odczytów z pierwszych sond czyli po prostu korekty jakie ECU chce wprowadzać na żywo, w danym momencie. Jeśli korekta długa na benzynie wykracza poza limit to ECU skoryguje sobie mapę o jej wartość. Idealna korekta to 0% a do 5% to akceptowalna, im bliżej 0 tym lepiej. Korekta ujemna oznacza za bogatą mieszankę a korekta dodatnia za ubogą. Na gazie i na benzynie korekty powinny być te same. W przypadku źle dobranej mieszanki na gazie ECU benzynowe wyłapuje korektę ale nie potrafi tego skorygować bo nie ma ingerencji w komputer gazowy, ma tylko gazownik po podłączeniu laptopa. W najgorszym przypadku jeżdżąc na źle wyregulowanym gazie ECU benzynowe wyłapuje sporą korektę i wprowadza ją korygując dobrą mapę benzynową bo nie wie że jedzie na gazie, myśli że jedzie na benzynie więc ingeruje w mapę benzynową. Wtedy problemy zaczynają się na benzynie bo auto jedzie na złej mapie benzynowej skorygowanej przez ECU w oparciu o źle wyregulowany gaz.
  9. Odpalasz vaga wchodzisz w bloki mierzone i otwierasz podgląd na korekty krótkie i tak korygujesz mnożnik lpg aby dla poszczególnych obciążeń oscylowały między -5+5.
  10. Nie ustawiaj na mapki tylko na korekty ecu benzyny podglądając na vagu, wtedy można ustawić mnożnik tak że lpg będzie pracować podobnie do benzyny. Według mnie dysze max dla twojego silnika to 2,4
  11. Gazownik musi ci założyć emulator benzyny lub musisz jeździć ze zbiornikiem zatankowanym minimum do połowy.
  12. A czy po wymianie wtryskiwaczy zmieniłeś typ w parametrach? No i oczywiście nowa kalibracja na początek. Mnożnik jak się kończy?
  13. jeśli fis ci zawyża spalanie na gazie to jeździsz na ubogiej mieszance, ecu pokazuje ci spalanie teoretyczne benzyny gdy jedziesz na gazie, masz ubogo i ecu próbuje wzbogacić mieszankę, proponuję wyregulować instalację bo zawory mogą spłynąć. Podłącz vaga i pewnie pokaże błąd ubogiej mieszanki, u mnie fis pokazuje identyczne spalanie benzyny i gazu.
  14. Witam wszystkich.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.