Treść opublikowana przez grzemo
-
[B5 ADP] Prosze o podanie numeru Przekaznika od pompy paliwa
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=opis+bezpiecznik%25F3w
-
[B5 AWT] Problem z zaprogramowaniem centralki
Zanim zaczniesz regulację lpg musisz najpierw ustabilizować pb czyli skasować powstałe błędne korekty (np odłączając akumulator na pół godziny a następnie zrobienie na pb z 100km aby ecu się zaadoptował ) i dopiero ustawianie lpg.
-
[B6 BFB] 1.8 T po chipie problem z lpg
To kolega raczej nie wie co mówi, nie ma porównania w pracy i osiągach. Ale jak pisałem wcześniej, podstawa to dobra korekta od temp.
-
[B6 BFB] 1.8 T po chipie problem z lpg
zamer-z1 Czuję że do puki nie wymienisz wtrysków na coś porządniejszego (np na hana) to będzie problem przy większym bucie. Magic jety to elektrozaworki i nie lubią dużego ciśnienia jakie masz ustawione. I podstawa to zrobiona dobra korekta od temperatury, bo gdy zimny gaz to lubią lać a gdy ciepły to zubożają.
-
[B5 AWT] Czy warto instalować gaz
Co do akcyzy to już wiadome, podniosą tylko dla diesla. Jeśli lpg dobrze dobrane i zestrojone to tylko lejesz i jeździsz a oszczędności zostają w kieszeni.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Jeszcze zejdź z ciśnieniem aż mnożnik będzie powyżej 1 Bez vaga będzie ciężko ustawić
-
[C5 AGA] Szarpnięcie w czasie jazdy
Zacznij od wymiany świec, od tego trzeba zacząć. Następnie sprawdź przewody, a gdy mają sporo nalatane to też warto wymienić.
-
[B5 AEB] Problem-Silnik nie chodzi na jeden gar.
Piszesz że świece nowe ale może warto zamienić miejscami może jedna uszkodzona.
-
[B5 APT] problem z silnikiem i licznikiem
To będziesz musiał jeszcze zakupić kabelek do vaga bo bez tego to będzie wróżenie.
-
[B5 ABC] Nie odpala
A spróbuj przed odpaleniem na trochę odłączyć akumulator, czasami pomaga skasowanie adaptacji paliwowych.
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Jechać do gazownika niech ustawi korektę od temperatury gazu i nie będziesz czuł przejścia na lpg.
-
[B5 ADR] Strasznie słaby. Pomocy!
Po odpaleniu normalnie jechać, może być na kilka razy, najważniejsze aby nie włączać lpg. Wtedy ecu zaadoptuje się i będziesz mógł zdiagnozować czy problem nadal występuje.
-
[B5 ADR] Strasznie słaby. Pomocy!
Wskazania czujnika najlepiej sprawdzić w blokach vaga. Ważne aby po resecie ecu pojeździć na samej pb aby dobrze zaadoptował się (same rozgrzanie nie ustawi korekt)
-
[B5 ADR] Strasznie słaby. Pomocy!
Zrób próbę. Zresetuj adaptacje w ecu przez odłączenie akumulatora i pojeździj na samej pb ok 50km (lpg na razie nie używać) aby ecu się zaadoptował i wtedy zobaczymy czy na pb również jest problem czy czasem lpg nie miesza w korektach.
-
[B6 BFB] Problem z cewkami?
A sprawdź połączenia przy wtrysku pb i lpg, może tam słabo łączy. Może to być również usterka sterownika lpg, gdyż przez niego idzie impuls na wtryski pb nawet jak nie jeździsz na lpg.
-
[ALL B6] Problem z pompą po jednorazowym braku paliwa
Jeśli jeżdżąc na lpg było niewiele pb w zbiorniku to pompka mogła się przegrzać. Raczej z tym niewiele się da zrobić, pozostaje wymiana choć czasami potrafi jeszcze długo pochodzić w takim stanie.
-
[B6 BFB] Problem z cewkami?
Ale po podmiance wypada na innym czy na tym samym? Czy dzieje się to na obu paliwach?
-
[B5 ADP] Ciągły problem
Proponuję na próbę zakręcić lpg,skasować korekty paliwowe vagiem (wchodzisz w błędy i kasujesz nawet jeśli ich nie ma, wtedy korekty powinny się wyzerować) lub odłączyć akumulator na pół godziny i pojeździć na samej pb aby ecu się zaadoptował. Jeśli będzie poprawa to lpg do regulacji (może rozjeżdżać korekty). Do sprawdzenia czujnik temp ecu, czy po długim postoju pokazuje prawidłową temp zewnętrzną
-
[B5 AWT] Czy warto instalować gaz
Zależy jakie robisz przebiegi tu możesz sobie sprawdzić czy się opłaca http://www.autocentrum.pl/lpg-mania/kalkulator-lpg/
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Niech gazownik ustawi dobrą korekcję od temperatury. Wtedy nie będzie problemów nawet przy przełączeniu gdy na reduktorze będzie 30 stopni.
-
[B5 ABC] Gaśnie silnik -jak jest do pełna
Pewnie rozkalibrowane już lejące wtryski i gdy wyższe ciśnienie zalewa
-
[B5 ABC] Gaśnie silnik -jak jest do pełna
A co to za instalacja, podaj co masz zamontowane.
-
[B6 AVJ] Lpg - ma prawo się wyświetlać check ?
Kiepski gazownik a nie silnik, który jest dość prosty do zagazowania. Wystarczy dobrać dobre graty i ustawić na korekty i nie powinno być żadnych kłopotów.
-
[B5 ARG] Dusi się powyżej 3000 obrotów
Problem może być z napięciem od alternatora, sprawdź jakie masz napięcie po uruchomieniu silnika.
-
[B6 AMB] Wskazania na blokach pomiarowych 131&134 skąd sygnał?
Te bloki nie obsługują ecu tego silnika dlatego mogą być takie dziwne wskazania, te bloki są obsługiwane przez diesle.