Treść opublikowana przez grzemo
-
Nie wiem co sie dzieje proszę o pomoc szarpie
Sprawdź vagiem jakie masz napięcie na uruchomionym silniku. Możliwe że błąd spowodowany słabym stykiem, warto sprawdzić wtyk.
-
Problemy z szatkowaniem silnika
Do sprawdzenia czujnik temperatury cieczy, jak uszkodzony może zalewać. Ale zacznij od wymiany świec bo może już maja sporo nalatane i iskra już nie jest odpowiednia.
-
[ALL B5] Drgania V6 2.4 to norma?
Do sprawdzenia korekty na biegu jałowym i jaki jest rozjazd między stronami, bo może rozrząd robiony bez blokad.
-
Cieknący olej...
Nad odmą jest ezektor który zapewne jest zapchany i dlatego wymiana uszczelek nie pomaga.
-
[ALL B5] Rozcięte kable od wtryczki cewki do LPG czy tak powinno być?
Chce się ubezpieczyć, przecież naprawa może okazać się płatna gdyby okazało się że uszkodzenie powstało z winy użytkownika, np zalanie sterownika. Zawsze można się nie zgodzić i jeździć w tym czasie na pb.
-
[B5 ALF] Korekty długoterminowe szarpie na Pb
Czuje że wymiana sondy uleczy twój silnik.
-
[B5 AEB] Witam. Problem z szarpaniem
Na początek sprawdź czujnik temp płynu bo to częsta przyczyna przylewania gdy uszkodzony no i odma zapewne do udrożnienia.
-
[B6 ALT] Jaka instalacja?
sterownik Stag lub Tech reduktor acr 01 wtryski hana do tego zestawu koniecznie kumaty gazownik i będzie śmigać.
-
[B5 AEB] Spalanie ok 18litrów-gdzie szukać przyczyn?
Mass Flow Sensor - czujnik masy powietrza, przepływomierz Jeśli błędy po skasowaniu nie wrócą to na początek przyjrzyj się wskazaniom czujnika temp cieczy czy rano przy zimnym silniku wskazuje temp porównywalną do zewnętrznej. Co do logów to musisz zaopatrzeć się w vaga 311 np z tąd http://www.turbo-diesel.pl/admin/upload_img/vag_com_311_2_579.rar
-
[B6 ALT] Problem z instalacją
Najlepiej podglądać czasy wtrysku i przełączać między pb a lpg co kilka stopni aby czasy pb na benzynie i na gazie się nie zmieniały.
-
[B5 AEB] Spalanie ok 18litrów-gdzie szukać przyczyn?
Do sprawdzenia MAF sonda lambda czujnik temp cieczy
-
[B6 ALT] Problem z instalacją
Jednak człowiek uczy się całe życie Jeszcze takiego stwierdzenia nie słyszałem aby za szybki wtryskiwacz był problemem, przyjrzyj się jak pracuje wtryskiwacz pb, jak jest szybki i chyba o to chodzi aby go odwzorować. luke*81 Ta korekta jest zła, a praktycznie jej nie ma gdyż hany przylewają w momencie przełączenia i jest to chwilowe. Warto zaktualizować sterownik, lepiej jest rozwiązana korekta wewnętrzna sterownika dla poszczególnych wtryskiwaczy.
-
[B5 ADP] Ocena map i ustawien ,mały problem
Zapewne za małe dysze i ktoś próbował nadrobić mnożnikiem ale przy waltekach to nie jest dobre.
-
[B5 ADR] temperatura na liczniku a klimatronik
A jak odkręcasz korek zbiorniczka to czy nie śmierdzi gazem, może reduktor puszcza.
-
[B5 ADP] problem z odpaleniem po dluzszym postoju
Sprawdź czy reduktor nie puszcza gazu podciśnieniem, bo wtedy będzie zalewać (gaz i pb w kolektorze) i trudny rozruch.
-
[B6 ALT] Problem z instalacją
Zaznaczone są hana więc rozmiar dysz nie ma znaczenia, co najwyżej źle dobrane. Mnożnik jakiś dziwny, jak nie dla hana. Warto zaktualizować sterownik do najnowszej wersji, ma lepsze korekty wewnętrzne dla poszczególnych wtrysków. Jeśli szrpie do momentu zagrzania to zapewne wtryski leją i trzeba zrobić korektę od temperatury lub aktualizacja.
-
[B5 ADP] Kłopoty z instalacja
można odciąć tylko silnik wtedy nie będzie działał :> musisz zdjąć wtyczki z wtrysków gazowych i pozakładać na benzynowe lub porobić zworki w wiązce od wtrysków przy sterowniku lpg.
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
mapa będzie się zmieniać w zależności od warunków i obciążeń
-
[B5 ADR] Szarpnie i czuć gazem
Podpowiedz gazownikowi że w stagu jest coś takiego jak korekcja od temperatury (nie mylić z temp przełączania). Jeśli się do tego przyłoży to nie będziesz czuł przejścia.
-
[B5 AVV] Gaz a termostat
Ale czy ktoś sprawdzał jaką temp ma gaz po przełączeniu. Przecież temp przełączenia to jest temp jaką ma osiągnąć reduktor a gaz w tym momencie może mieć nawet temp na minusie. Do dobrego odparowania gazu reduktor można ustawić nawet na 20 stopni i będzie dobrze działać. Bzdura. Minimalna temperatura dla LPG to 30-35C, wtedy gaz który ma tendencję do marźnięcia, może przejść ze stanu ciekłego w stan lotny. Jednorazowo to może i nic się nie stanie. Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Radzę sprawdzić jaka jest faktycznie temp zamarzania gazu. Najlepiej podpiąć się do sterownika lpg i poobserwować temp z jaką reduktor podaje gaz do kolektora, szczególnie w duże mrozy. Przez pierwsze km zaraz po przełączeniu będzie gaz miał temp ujemną.
-
[ALL B6] Najlepszy silnik pod gaz..
sterownik Stag lub Tech wtryski Hana reduktor AC R01 kumaty gazownik i będzie śmigać
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Jak już wymieniać to na coś co jest lepsze bo to co chcesz założyć podejrzewam też nie spełni twoich wymagań. Najpierw dobór odpowiednich dysz (ciekawe jakie masz teraz i może są źle dobrane/rozwiercone), a reduktor magic to już całkowite nieporozumienie. Jak już wymieniać to na reduktor ac r01 i hany albo zostać przy tym co masz tylko odpowiednio ustawić. Zapisz sobie ustawienia i zrób nową kalibrację i daj screen z ustawień.
-
[B6 AVJ] Problem z mieszanką błąd 17544
Musisz przyjrzeć się podciśnieniom czy nie ma jakiejś nieszczelności. To na początek. Jeśli układ podciśnienia szczelny to zrób loga jak pracuje sonda na jałowych.
-
[A4 B5 ADR] Instalacja LPG Bardzo późno przechodzi na Gaz
newerafan czujnik temperatury powinien być za reduktorem jak najbliżej wtryskiwaczy aby dobrze działała korekta reduktor ma za zadanie ogrzać i odparować gaz przełączenie masz ustawione na 45 stopnia, ale jest to temp reduktora a gaz ma sporo niższą temp przy tych mrozach
-
[B5 ADP] Dogrzewanie reduktora gazu
Ale po co tyle zachodu. Podpięcie reduktora w mały obieg na zasilaniu nagrzewnicy i nie ma żadnych problemów. Przy sprawnym termostacie nagrzewa optymalnie.