Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grzemo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzemo

  1. Jeśli masz dostęp do vaga to zrób odczyt ewentualnych błędów, może będzie jakaś podpowiedź.
  2. Daniel87 Podłącz vaga gdy silnik wychłodzony (najlepiej po nocy) i odczytaj wartość jaką podaje czujnik, jeśli sprawny powinien wskazywać temp otoczenia i po odpaleniu silnika temp powinna rosnąć do temp 90 stopni przy pełnym nagrzaniu. Inne wartości lub znaczne odchyłki świadczą o konieczności wymiany czujnika.
  3. Witam kolegę Arkadiuso. Klejk podaj coś więcej o swojej lpg, co masz zamontowane.
  4. a co niby miało by się im stać? Wydaje mi się, że potrzebują chłodzenia a to zapewnia im pracująca pompa, która miesza cały czas paliwo i dzięki temu są chłodzone. Moim zdaniem wtryski mogą się zapiec i później na benzynie będzie problem . Inną sprawą jest to, że piszesz tylko o kilku dniach, także nie powinno być problemu W silnikach z wtryskiem bezpośrednim jest to konieczne (wtryski siedzą w głowicy), ale w omawianym silniku podczas pracy na lpg wtryskiwacz pb nie pracuje. Chyba że gazownik ustawił wspomaganie przez mało wydajną instalkę lpg.
  5. Kolego "pablosan" "Dedkam" pytał się który ma wybrać sterownik, więc nie bardzo wiem o co kaman?
  6. A to dlaczego ? Po regeneracji zapewne wróci na swoje miejsce.
  7. Bierz ten sterownik który gaziarz ma lepiej opanowany, żeby później nie mówił że nie można czegoś wyregulować gdyż to ty wybrałeś taki sterownik. Ale osobiście polecam staga, chyba większość gazowników ma go opanowanego.
  8. co to znaczy wkręcany:> Jeśli nie mieści się pełny wlew trzeba stosować wkręcaną przejściówkę http://moto.allegro.pl/przejsciowka-lpg-m10-polska-w-klapce-pali-i2221568683.html
  9. W tym silniku na odpowietrzeniu jest ezektor i jeśli jest zapchany to uszczelki mimo wymiany mogły puścić. Ezektor powinno się wymieniać razem z uszczelkami. Często w tych silnikach również cieknie spod nastawnika faz rozrządu i wtedy kapie na kolektor wydechowy z prawej strony.
  10. Zapewne silnik jest zalewany, przyczyn może być kilka. Czujnik temperatury, zła regulacja lpgi przez to rozjechane korekty paliwowe. Najlepiej podpiąć vaga i sprawdzić ewentualne błędy.
  11. hany są koreańskie a można znaleźć i lepsze
  12. Jak chciałeś pomóc??? Powodzenia z tym spalaniem w tym silniku:facepalm: Pewnie na ubogo, a później rozpacz że lpg zepsuło silnik.
  13. A4-2.8-V6-QUATTRO Sprawdź odmę i ezektor.
  14. Albo przylewa, nie musisz dłużej kręcić aby odpalił. Warto sprawdzi czujnik temp cieczy.
  15. Musi się przyjrzeć skąd cieknie. Jeśli wciąga kartkę to odma/ezektor wydają się sprawne. Pozostaje jeszcze uszczelka chłodniczki oleju uszczelka pod nastawnikiem faz rozrządu (powinno się wymienić razem z uszczelką dekli na zaworach) zaślepki wałka rozrządu (częsta przypadłość)
  16. czujnik temperatury cieczy sonda lambda maf
  17. Zapewne wtryski, zestaw naprawczy na wiele nie starcza. Najlepiej podpiąć vaga i sprawdzić w tym momencie jak zachowują się korekty, możliwe że jak zimne to podlewają.
  18. Ale gazownik dał wybór, albo kasa, albo jazda na pb do czasu naprawy. Wcale nie musi wstawiać nowego sterownika na czas naprawy. Ale porządna firma na gwarancji nie brała by kasy tylko wstawiła by nowy sterownik.
  19. Odma z przewodami w aso pewnie około 350zł, ezektor 100zł. Widziałem również patent z wężem ogrodowym.
  20. vagiem w blokach pomiarowych, najlepiej rano gdy silnik zimny i czujnik powinien mieć wskazania zbliżone do temp otoczenia
  21. olej nie wypłynie, to jest odpowietrzenie silnika
  22. Ezektor na pewno do wymiany przy takim wieku auta, są tam dwa zaworki które są nie drożne. Czyszczenia nie pomaga. Przewody odmy lubią pękać a samą odmę można wyczyścić. Do ezektora dochodzi przewód od odmy i od serwa a trzeci króciec wchodzi w blok silnika. Gdy jest zapieczony to uszczelki/zaślepki wałka/korek będą puszczać olej dlatego od wymiany ezektora warto zacząć wymianę.
  23. Bo sygnał wychodzi chyba z pinów 2 i 4, ale najlepiej jest zalogować na jałowych i z butem w podłodze. Będzie wtedy jasność w diagnozie.
  24. Bez podłączenia się do sterownika lpg będzie ciężko z trafnością diagnozy. Ale czuję że wtryski do wymiany lub czyszczenia i kalibracji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.