Treść opublikowana przez grzemo
-
Problem z gazem.... KICHA
Jeśli masz dostęp do vaga to zrób odczyt ewentualnych błędów, może będzie jakaś podpowiedź.
-
Problem z ssaniem
Daniel87 Podłącz vaga gdy silnik wychłodzony (najlepiej po nocy) i odczytaj wartość jaką podaje czujnik, jeśli sprawny powinien wskazywać temp otoczenia i po odpaleniu silnika temp powinna rosnąć do temp 90 stopni przy pełnym nagrzaniu. Inne wartości lub znaczne odchyłki świadczą o konieczności wymiany czujnika.
-
Problem z gazem.... KICHA
Witam kolegę Arkadiuso. Klejk podaj coś więcej o swojej lpg, co masz zamontowane.
-
Czy można jeździć bez pompki paliwa?
a co niby miało by się im stać? Wydaje mi się, że potrzebują chłodzenia a to zapewnia im pracująca pompa, która miesza cały czas paliwo i dzięki temu są chłodzone. Moim zdaniem wtryski mogą się zapiec i później na benzynie będzie problem . Inną sprawą jest to, że piszesz tylko o kilku dniach, także nie powinno być problemu W silnikach z wtryskiem bezpośrednim jest to konieczne (wtryski siedzą w głowicy), ale w omawianym silniku podczas pracy na lpg wtryskiwacz pb nie pracuje. Chyba że gazownik ustawił wspomaganie przez mało wydajną instalkę lpg.
-
instalacja gazowa, jaka i gdzie na podkarpaciu lub malopolsce/lubelskim
Kolego "pablosan" "Dedkam" pytał się który ma wybrać sterownik, więc nie bardzo wiem o co kaman?
-
Czy można jeździć bez pompki paliwa?
A to dlaczego ? Po regeneracji zapewne wróci na swoje miejsce.
-
instalacja gazowa, jaka i gdzie na podkarpaciu lub malopolsce/lubelskim
Bierz ten sterownik który gaziarz ma lepiej opanowany, żeby później nie mówił że nie można czegoś wyregulować gdyż to ty wybrałeś taki sterownik. Ale osobiście polecam staga, chyba większość gazowników ma go opanowanego.
-
instalacja gazowa, jaka i gdzie na podkarpaciu lub malopolsce/lubelskim
To raczej jest życzeniowe spalanie.
-
instalacja gazowa, jaka i gdzie na podkarpaciu lub malopolsce/lubelskim
co to znaczy wkręcany:> Jeśli nie mieści się pełny wlew trzeba stosować wkręcaną przejściówkę http://moto.allegro.pl/przejsciowka-lpg-m10-polska-w-klapce-pali-i2221568683.html
-
Zapach spalenizny w 2.8
W tym silniku na odpowietrzeniu jest ezektor i jeśli jest zapchany to uszczelki mimo wymiany mogły puścić. Ezektor powinno się wymieniać razem z uszczelkami. Często w tych silnikach również cieknie spod nastawnika faz rozrządu i wtedy kapie na kolektor wydechowy z prawej strony.
-
silnik dziwnie sie zachowuje jak jest zimny na lpg i pb
Zapewne silnik jest zalewany, przyczyn może być kilka. Czujnik temperatury, zła regulacja lpgi przez to rozjechane korekty paliwowe. Najlepiej podpiąć vaga i sprawdzić ewentualne błędy.
-
Brc sq 24 zaczął wiecej palić
hany są koreańskie a można znaleźć i lepsze
-
Brc sq 24 zaczął wiecej palić
Jak chciałeś pomóc??? Powodzenia z tym spalaniem w tym silniku:facepalm: Pewnie na ubogo, a później rozpacz że lpg zepsuło silnik.
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
A4-2.8-V6-QUATTRO Sprawdź odmę i ezektor.
-
Po odpaleniu śmierdzi benzyną
Albo przylewa, nie musisz dłużej kręcić aby odpalił. Warto sprawdzi czujnik temp cieczy.
-
Cieknący olej...
Musi się przyjrzeć skąd cieknie. Jeśli wciąga kartkę to odma/ezektor wydają się sprawne. Pozostaje jeszcze uszczelka chłodniczki oleju uszczelka pod nastawnikiem faz rozrządu (powinno się wymienić razem z uszczelką dekli na zaworach) zaślepki wałka rozrządu (częsta przypadłość)
-
2.6 V6 spalanie spore
czujnik temperatury cieczy sonda lambda maf
-
Dziwnie wzrastają obroty
Zapewne wtryski, zestaw naprawczy na wiele nie starcza. Najlepiej podpiąć vaga i sprawdzić w tym momencie jak zachowują się korekty, możliwe że jak zimne to podlewają.
-
[ALL B5] Rozcięte kable od wtryczki cewki do LPG czy tak powinno być?
Ale gazownik dał wybór, albo kasa, albo jazda na pb do czasu naprawy. Wcale nie musi wstawiać nowego sterownika na czas naprawy. Ale porządna firma na gwarancji nie brała by kasy tylko wstawiła by nowy sterownik.
-
Cieknący olej...
Odma z przewodami w aso pewnie około 350zł, ezektor 100zł. Widziałem również patent z wężem ogrodowym.
-
Problemy z szatkowaniem silnika
vagiem w blokach pomiarowych, najlepiej rano gdy silnik zimny i czujnik powinien mieć wskazania zbliżone do temp otoczenia
-
[B5 AEB] Gdzie jest odma i jak ją wyciągnąć ?
olej nie wypłynie, to jest odpowietrzenie silnika
-
Cieknący olej...
Ezektor na pewno do wymiany przy takim wieku auta, są tam dwa zaworki które są nie drożne. Czyszczenia nie pomaga. Przewody odmy lubią pękać a samą odmę można wyczyścić. Do ezektora dochodzi przewód od odmy i od serwa a trzeci króciec wchodzi w blok silnika. Gdy jest zapieczony to uszczelki/zaślepki wałka/korek będą puszczać olej dlatego od wymiany ezektora warto zacząć wymianę.
-
Nie wiem co sie dzieje proszę o pomoc szarpie
Bo sygnał wychodzi chyba z pinów 2 i 4, ale najlepiej jest zalogować na jałowych i z butem w podłodze. Będzie wtedy jasność w diagnozie.
-
Gdy przełączy na gaz gaśnie
Bez podłączenia się do sterownika lpg będzie ciężko z trafnością diagnozy. Ale czuję że wtryski do wymiany lub czyszczenia i kalibracji.