Treść opublikowana przez Greg a4
-
[B5 AFB] Kąt wtrysku do sprawdzenia
Dzisiaj nie dam rady ale zrobie
-
[B5 AFB] Kąt wtrysku do sprawdzenia
Witam .Mam kłopot przy rozpalaniu po nocnym postoju .Mój audik chwyta tak jakby nie na wszystkie garki i z ciemnosiwym dymem do momentu kiedy sie nie rozgrzeje. Wymieniłem nowe świece 6 sztuk NGK d-power ,nowe węrzyki powrotne i filtr paliwa ,paliwo idzie bez bąbli .zacząłem więc regulacje kąta wtrysku .ustawiłem na 4. ATDC -to pracował bardzo pięknie icicho ale spaliny bardzo gryzły w gardło i rano załapał dopiero za drugim długim kręceniem .Ustawiłem jeszcze raz w gupie 04 bs pozycja 000 kąt wtrysku wynosi 2,2-2,4 ATDC 100.2 % LATE po zmianie bo silnik cyklicznie przestawia sie wyszło ok 15.6 BTDC- i tu sie troche nie zgadza bo w Vag comie jest tolerancja do 14 .A teraz po przełączeniu nagrupę 004 obserwuje wychodzi obroty 766 dalej 1.0 ATDC i obok 0.8-1.0 ATDC .JAk mam to rozumieć ? Dlaczego kąt w obydwu grupach nie jest taki sam skoro ustawiłem na 2.2-2.4 .Czyżby rozrząd żle zrobiony?
-
[B5 AFB] Czy można wymienić termostat w 2.5 V6 TDI bez ściągania paska rorządu
Dzięki śliczne za pomoc
-
[B5 AFB] Czy można wymienić termostat w 2.5 V6 TDI bez ściągania paska rorządu
Mnie też to interesuje ,też muszę wymienić ,a jeżeli potrzeba zdejmować paski to czy takie tanie blokady z allegro to dobre są .Jest 2 rodzaje jedne płaskie blachy a drugie ścięte http://moto.allegro.pl/blokada-rozrzadu-vw-audi-tdi-2-5-v6-3-3-v8-i1383195274.html#gallery http://moto.allegro.pl/s23-blokada-rozrzadu-vw-audi-skoda-2-5-tdi-v6-3-3-i1377529217.html prosimy o podpowiedzi
-
[ALL B5] wtryski do 2,5 AFB
Witam .Czy można zregenerować wtryskiwacze w silniku 2,5 tdi v6 AFB ?Albo zastąpić je innym kompletem np.do nowszych AYM BFC BCZ BDG AKE BDH BAU bo znalazłem taki fajny komplecik do kupienia [br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 15:07_________________________________________________czy ja mogę liczyć na chociaż jedną odpowiedz
-
[B5 AFN] Duże spalanie silnik
to mój AFB 2.tdi v6 spali około 8>9 w zimę a to przecież 6 cylindrów a twój 4 .Dodam że w lato ok 7>8 i jestem zadowolony ,a na trasie to już naprawdę ładnie[br]Dopisany: 16 Grudzień 2010, 17:01_________________________________________________pomyliłem się 2.5 tdi v6
-
[B5 AFB] Stuki w silniku
jak na zimnym świruje to pierw sprawdz świece żarowe ,zanim cokolwiek zaczniesz grzegać przy hydraulice ,ewentualnie sprawdz ustawienie kąta wtrysku na pompie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A ja znalazłem taki Mobil1 0W40 -tylko w Norwegii bo tutaj jestem .Koszt 1 litr a nawet to nie jest litr tylko jakieś 0,96l to 99 Nok =49zeta .Na opakowaniu napisane było made in U.S.A .Czy .sądzicie że może przewyższyć Motula? http://www.mobiloil.com/USA-English/MotorOil/Oils/Mobil_1_0W-40.aspx i jeszcze specyfikacja dla zainteresowanych na dole po prawo
-
Gdzie kupię niemieckie opony ?
opony 195/65/R15 V Continental Contipremiumcontact 2 -Gdzie zdobyć takie , prdukcji Made in Germany ? Wszędzie po sklepach pytałem ale żaden sprzedawca nie gwarantował jakiego będą pochodzenia .Jeśli ktoś kupował ostatnio to prosiłbym o namiary sklepu
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy - kilka pytań
ja kolego właśnie dzisiaj dostałem paczkę kompletu wahaczy master sport które kupiłem do swojej i sprawdziłem te łaczniki o które pytasz.Jest lewy i prawy po jedna tulejka wystaje więcej niż ta druga -około 2-3 mm
-
[B5 AFN] Problem z układem hamulcowym
kolego z tyłu na bank powinieneś wpychać i kręcić ,a przód to nie pamiętam ,może niech się ktoś inny wypowie
-
[B5 AFB] Problem ABS oraz ASR
moze jeszcze być brudny ,musisz sprawdzić
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A powiedzcie czy takie Mastery z allegro to okazyjny towar czy cenowa atrakcja ,jeśli ktoś niedawno kupił czy mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie takich wahaczy -ewentualnie polecić sprawdzonego sprzedawcę .pozdrawiam
-
[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?
to nie ten temat[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 19:12_________________________________________________http://img205.imageshack.us/i/alpinecde9882ri016l.jpg/[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 19:25_________________________________________________http://allegro.pl/item1134004245_alpine_cde_9882ri_9882_mp3_usb_pakiet_4_gratisow.html[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 19:26_________________________________________________http://allegro.pl/item1137097922_clarion_cz_509er_bluetooth_polska_dystrybucja.html no i coś takiego co sądzicie o tych dwóch?
-
[ALL B5] Wycieraczki się nie wyłączaja
Po pierwsze to nie używaj tak wulgarnego języka -bo to nie jest ok .twoje wycieraczki mogą wskazywać na zacieranie się ,wiele mechanizmów przy audi tak ma ,a wtedy tylko wymontować cały mechanizm z auta -rozebrać ,oczyścić z rdzy ,przesmaruj to dobrym specyfikiem i będzie.
-
[B5 AFN] Czerwona zdrowa seria
Bardzo ładne autko -jeszcze silniczek pokaż ,ile taka gumka ? kupowałeś przez internet ?
-
[B5 AKN] Alarm -pobiera dużo prądu
ok. dzięki za odpowiedz
-
[B5 AKN] Alarm -pobiera dużo prądu
Witam -mam problem z alarmem .Gdy zamknę autko na noc to rano jest zonk!!!Brak prądu w aku .wniosek -alarm rozładowuje baterię do 0 .co z tym zrobić ? Myslałem o wymianie na nowy .Ewentualnie jeśli wymieniał ktoś z was alarm ,to powiedzieli byście jaki zakupić -moje auto jest po 2 liftingu 99 rok
-
[ALL] Czy olej w silnikach diesla, czernieje po krotkim przebiegu??
kolego jakie bajeczki ? ja wymieniłem rozrząd przy swojej a kosztowało mnie bagatela 2050 pln i jak bym sprzedawał to też powiedział byś ze bajeczka? [br]Dopisany: 28 Marzec 2010, 21:44_________________________________________________A olej nie robi się zupełnie czarny od razu tylko brązowieje z czasem -to już norma w tdikach
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
A JEST TAM JAKAŚ DATA PRODUKCJI NA KACIE ?/??? MOŻE KTOŚ Z WAS ZAUWAŻYŁ .MOŻE W GERMANY WYMIENIAJĄ TO I OWO CO JAKIŚ CZAS -JEŚLI NIE JEST STARY TZN. BYŁ WYMIENIONY WCZEŚNIEJ TO SZKODA GO BY BYŁO PRUĆ.
-
[B5 AKN] Wyciek oleju
co ty opowiadasz za baje !!! z jakiego druszlaka ,ten motorek jest super jak się dba i użytkuje normalnie
-
[B5 ADR]niebieskie wozidelko b5 nowe fotki
ładna -widać ze zadbana -tylne lampki ok
-
[B5 AHU] Mój krokodyl
fajna
-
[B5 AFN] Glosniki 6x9 tyl (bez miejsca na glosnik)
ale wioska
-
[B5 ALL] Jakie głośniki na tylną półke do sedana?
może coś pomogę -przerabiałem ten temacik w mojej .ja kupiłem zestaw 2*165+2*tweeter -marki clarion http://allegro.pl/item850382186_clarion_srq1720s_zestaw_jedwabnytweeter_wroclaw.html-dodre głosniki ale niestety moja audiolka 99 rok .po zdieciu pułki okazalo sie ze trzeba powiększac otwory w tej blasze na ktorej pólka siedzi .jak sie przypatrzylem to sa tam otwory gdzie mozna pasowac ori glosniki .a te ciut za szerokie .no i oczuwiscie mamy maskownice ori ktore po przukryciu nie moga dotykac do membramy glosnikow tak jak to bylo u mnie ,jakis koles zapodal glosniczki za wysoko i tak se pierdzialy o te maskownice.do powiekszenia otworów urzylem elektrycznych nozyc -takie co sie blachy tnie na pokrycia dachowe [br]Dopisany: 14 Grudzień 2009, 23:24_________________________________________________http://allegro.pl/item850382186_clarion_srq1720s_zestaw_jedwabnytweeter_wroclaw.html