Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 1Z] Traci moc przy 4 tys obrotów i nie chce przyspieszac dalej poprostu się dławi
Piszesz ze sprawdzałes przepływomierz i jest w porządku. Kolego wrzuc logi to zobaczymy i może coś się rozjaśni. No i zobaczymy co to za "cziptjuning" siedzi w ECU.
-
[B5 AFN] Pytanie o wtryski
Tylko pośrednio bo na korekcję mają wpływ nie tylko zużyte wtryskiwacze
-
[B5 1Z] Dymienie przy rozruchu silnika
Zobacz sobie kolego jak nowe PD albo CR na zimnym odpalaja.... Także przy Twoim przebiegu (1996) to jest normalne ze cos z wydechu wypluje. Oczywiscie mowa tu o rozsądnych ilościch.
-
[B5 1Z] Traci moc przy 4 tys obrotów i nie chce przyspieszac dalej poprostu się dławi
Nie do konca tak jest...
-
[B5 1Z] Dymienie przy rozruchu silnika
To normalne ze zimny diesel sobie siwego bączka pusci. Jakby prykał na niebiesko lub na biało to można by się było martwic.
-
[B5 1Z] Traci moc przy 4 tys obrotów i nie chce przyspieszac dalej poprostu się dławi
120-130 km/h w 1Z to masz na 5 biegu gdzieś przy 3000 rpm. Po drugie to nie benzyna, która zaczyna się dopiero budzić przy 4000 rpm. Kręcenie silnika do tych prędkości nic nie daje. Spójrz sobie w wykresy charakterystyki tego silnika. http://img836.imageshack.us/img836/811/wykres913.jpg
-
[ALL B5] Powrót do standardu (jaka wysokość zawieszenia i jakie części)
Szczerze to nie polecam KAYABA. Mialem je u siebie na 1BE i po pół roku szlag je trafił. Jak już to tylko SACHS. Wydasz trochę wiecej przy zakupie ale masz święty spokój na długi czas.
-
[B5 AFN] Filtry FIAAM co o nich sądzicie?
Używałem kilka razy i problemów nigdy nie było.
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie przy przyśpieszaniu
Też miałem historie z syczeniem. Po przejrzeniu dolotu i sprawdzeniu wszystkiego okazało się że była mała nieszczelnośc na samym IC. Poszedł do spawania i problem rozwiązany.
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny z 2.5 Tdi do 1.9 Tdi co myslicie i czy sie da??
Bez dłubania w sofcie sie nie obędzie
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny z 2.5 Tdi do 1.9 Tdi co myslicie i czy sie da??
Jak chcesz sie pchac w mody to albo cały AWX albo turbo od niego i FMIC
-
[B5 AFN] Pytanie o wtryski
Wtedy trzeba by dłubnąć też troche soft bo może sie lekki batory zrobic
-
[B5 AHU] Cuś mi skrzypi z przodu....
Oczywiście ze wymienia się same przeguby.
-
[ALL B5] Problem z zapaleniem [Rozrusznik?]
Włącznik elektromagnetyczny rozrusznika do sprawdzenia. Ewentualnie kostka stacyjki.
-
[B5 AFN] Problem z odpalaniem po wymianie filtra paliwa
Sprawdź połaczenie między filtrem a glowica w która się go wkreca. Moze nie dolega dobrze uszczelka.
-
[ALL B5] Migające oświetlenie wewnętrzne-co oznacza?
Z tego co się orientuje to oswietlenie bagaznika nie ma nic wspolnego z oswietleniem wnetrza.
-
[B5 AFN] Problem z odpalaniem po wymianie filtra paliwa
Skoro przed palilo dobrze to problem lezy raczej w filtrze. Radze sprawdzic wszystkie połączenia. Byc może łapie powietrze.
-
[B5 AFB] Po kolizji drogowej nie odpala
W moim pierwszym poscie pisalem o podlaczeniu pod VAG'a. Trzeba bylo tak od razu zrobic. Dobrze ze problem rozwiazany. Pozdr.
-
[B5 1Z] Mało paliwa-szarpie przy przyspieszaniu
Skoro piszesz ze robiles logi to je wrzuc na forum. Zobaczymy czy rzeczywiscie wszystko jest ok.
-
[B5 AHU] Puszka na pokrywie zaworów a spalanie
Ta "puszka" to filtr odmy, który ma za zadanie odpowietrzac skrzynię krobową i głowicę. Nie ma to wpływu na zwiększone spalanie.
-
[ALL B5] Podłączenie dodatkowego buzera przypominającego o włączonych światłach
Wszystko jest ładnie opisane na forum jak się za to zabrac. Robota prosta, łatwa i przyjemna. I nie widzę jakiegoś problemu w rozmontowaniu licznika. Jak Ci się żarówka spali od podświetelnia to też powiesz że nie każdy chce mieć rozkręcany licznik i wymienisz cały?
-
[B5 AFN] Brak zaślepki w dolnej części silnika?
Tak ma byc.
-
[B5 AJM] Auto samo dodaje gazu
Rozbierz i wyczysc potencjomter pedału przyspieszenia.
-
[B5 AJM] Auto samo dodaje gazu
Potencjometr pedału gazu do sprawdzenia.
-
[B5 1Z] Mało paliwa-szarpie przy przyspieszaniu
Może i miał ale napewno nie w AFF bo tam żadnej pompki nie ma tak samo jak w innych VP-37