Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[ALL B5] Podłączenie dodatkowego buzera przypominającego o włączonych światłach
Wyjęcie licznika i zamontowanie nowego głośniczka zajmuje tyle samo czasu co zabawa z podłączaniem pod bezpieczniki., i zrobione jest jak powinno.
-
[B5 1Z] Mało paliwa-szarpie przy przyspieszaniu
Nie ma zadnej pompy w baku. Paliwo ciągnie ze zbiornika pompa wtryskowa.
-
[ALL B5] Zawór sterowania turbiną problem
W każdym są dwa. Jeden steruje EGR a drugi VGT albo WG zależnie od tego czy jest zmienna geometria czy jej nie ma.
-
[ALL B5] Jaki silnik diesla wybrać POMÓŻCIE
Problemy z głowciami dotyczą głównie 2.0 TDI
-
[B5 AFN] Przebieg na pasku rozrządu a jego szerokość
Zła wartośc kąta wyprzedzenia tłoczenia niekoniecznie świadczy o rozciągnięciu paska.
-
[ALL B5] Podłączenie dodatkowego buzera przypominającego o włączonych światłach
Tak ale w temacie jest napisane o przypominaniu o włączonych światłach. Kolega gmail pisze o buczku ktory bedzie informowal o pozstawionych wlaczonych swiatlach w aucie, a taki posiada kazda B5. Proponuje zmienić nazwę tematu. Będzie jaśniej.
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
Przepalona żarówka to też przerwa w obwodzie
-
[B5 AFB] Małe pytanko!Prosze o pomoc!
To jest centralka alarmu. Kupisz tu: http://www.motoallegro.pl/item1121872734_centralka_votex.html
-
[ALL B5] Podłączenie dodatkowego buzera przypominającego o włączonych światłach
Z tego co wiem to B5 wyposażony jest standardowo w taki głośniczek informacyjny. Dźwięk jest głośny i trudno nie usłyszeć.
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
Sprawdź czujnik. Zdemontuj go i zewrzyj. Powinna się wtedy kontrolka zapalic. Jesli nie to uszkodzony czujnik albo przerwa w obwodzie.
-
[ALL B5] Demontaż poszycia słupka B
Panel jest wciskany na takie metalowe zatrzaski, ktore są osadzone w panelu. Trzeba użyć troche siły żeby wyszedł. Ale trzeba to robić z wyczuciem bo plastki szczególnie w starszych autach ma tendencje do starzenia się pod wpływem słońca i temperatury i można to połamac.
-
[B5 AFN] Przebieg na pasku rozrządu a jego szerokość
Paske może się zwężić w wyniku zużycia. Na skutek jego rozciągnięcia zmniejsza się wymiar poprzeczny i zwiększa wymiar wzdłużny (obwód). Jest to proces naturalny ale zupełnie nie zauważalny dla użytkownika. Zużycie paska o kilka [mm] jest oznaką że coś jest nie tak.
-
[B5 AFN] Brak oleju w silniku
Nawet jesli na bagnecie masz 0 to i tak jest to jeszcze stan w miare bezpieczny dla silnika i nie powinna sie od razu zapalaic kontrolka cisnienia i nie dojdzie do zatarcia. Konstruktorzy przewidzieli taka mozliwosc ze uzytkownik nie bedzie sie interesowal stanem poziomeu oleju w silniku i zabezpieczyli głupotoodpornie motorownie przed uszkodzeniem w ten spososb. Oczywiscie jazda z takaim poziomem jest i nie ma raczej takiej opcji zebt przez simmering wału korbowego wylecial caly olej z miski.
-
[B5 AFB] Po kolizji drogowej nie odpala
Rozkładałem juz klika 8D2 na części pierwsze w różnych wersjach i nigdy nic takiego nie widziałem
-
[B5 AFN] Błędy 00527, 00519, 00575
Tak. Czujnik jest zintegrowany.
-
[B5 AFB] Po kolizji drogowej nie odpala
Jesli z rozrzadu zostało tylko wspomnienie to z pewnoscia bylo by to slychac przy probie odpalenia.
-
[INNE] Co powiecie na temat silnika 3.0 TDI
Jest
-
[B5 AFB] Po kolizji drogowej nie odpala
Wszystko moze byc przyczyna. Radze sprawdzic zasilanie w paliwo i układ wtryskowy od strony elektrycznej. No i VAG oczywiscie.
-
[B5 AFN] Błędy 00527, 00519, 00575
Czujnik cisnienienia i temperatury powietrza jest przyczyna.
-
[B5 AVG] Drgania tylniej czesci nadwozia, prosze o pomoc i wskazówki :(
Kolego sprawdz mocowanie wydechu. Czesto drgania przenosza sie z wydechu na nadwozie.
-
[B5 1Z] Dziwna praca silnika szukam przyczyny
To masz rozwiazanie problemu
-
[B5 1Z] Dziwna praca silnika szukam przyczyny
Kąt wyprzedzenia tłoczenia do sprawdzenia, ewentualnie czujniki temperatury.
-
[B5 AFN] Ile jest poduszek pod silnikiem?
Mowię o poduszkach pod silnikiem tak jak w temacie jest napisane.
-
[B5 AFN] Ile jest poduszek pod silnikiem?
2h roboty
-
[ALL B5] Przwody paliwa
Na filtrze powinny byc strzalki z kierunkami przeplywow.