Treść opublikowana przez bobikos
-
Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
Dobrze zrozumiałeś, chodzi o miejsce gdzie zamontowana jest nagrzewnica. Połączenie nagrzewnicy z obudową powinno być szczelne. Teraz masz pewnie przedmuch i Ci wieje na kolano.
-
Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
Jeśli wieje ciepłym powietrzem to wg mnie źle doszczelniłeś połączenie nagrzewnicy z obudową nawiewów. Przez nagrzewnicę cały czas płynie gorący płyn, temperatura jest regulowana ustawieniem klap.
-
[B6 AWX] Telepanie silnikiem na ciepłym.
Dzięki za odpowiedź. Wymienię uszczelnienia i śruby na 1 i 2. Rozumiem że na 1 należałoby też sprawdzić kompresję? Do 3 i 4 nie muszę się dotykać?
-
Auto gasnie po dynamiczniejszej jezdzie
Po tym jak zdechnie, czy próbowałeś od razu kręcić? Czy ma kompresję? Może masz za duże ciśnienie oleju? Sprawdź czy na zimnym silniku jak odpalisz i dasz od razu gaz (ponad 3000 obr/min) to po puszczeniu gazu nie zgaśnie. Następnie spróbuj od razu go odpalić i zobacz czy nie kręci bez kompresji. Na jakim oleju jeździsz?
-
[B6 AWX] Telepanie silnikiem na ciepłym.
13 + 23 + 18 - uruchomienienie zimnego auta, za chwilę wyłączenie i ponowny rozruch TuneZilla Log Viewer LOG.TUNEZILLA.COM 13 + 23 - praca po niedługim postoju, silnik ciepły TuneZilla Log Viewer LOG.TUNEZILLA.COM 13 + 23 - w trakcie jazdy TuneZilla Log Viewer LOG.TUNEZILLA.COM 13 + 23 + 4 - rozruch ciepłego silnika TuneZilla Log Viewer LOG.TUNEZILLA.COM
-
[B6 AWX] Telepanie silnikiem na ciepłym.
dodam jeszcze jeden z zimnego rozruchu, po chwili wyłączenia i uruchomienia jeszcze raz. Dodany kanał 18. LOG-01-013-023-018-zimny.CSV
-
Późne załączanie klimatyzacji
tak zakładam
-
Późne załączanie klimatyzacji
Jak rozumiem nawiew działa ale nie schładza powietrza w kabinie? Sprawdziłbym vagiem odczyty z czujników klimatronika.
-
[B6 AWX] Telepanie silnikiem na ciepłym.
Niestety od jakiegoś czasu jest problem z uruchamianiem auta na ciepłym silniku. W załączniu logi. Z tych dzisiejszych wynika że pierwsza pompka robi cyrki. Widoczne szczególnie na logu grup 13 + 23 + 4 - to jest log wykonany na rozruchu ciepłego silnika. Auto zaczyna utykać tuż po odpaleniu i dopiero chili jazdy zaczyna pracować bez utykania. Do tego nieraz trzeba dłużej kręcić na ciepłym silniki i trzymać aż zacznie łapać obroty ok 800. Logi z opisem stanu w nazwie pliku. Czy to zapowietrzanie pierwszej pompki czy jeszcze którąś sprawdzić? LOG-01-013-023-004-rozruch cieply.CSV LOG-01-013-023-xxx-cieply.CSV LOG-01-013-023-xxx-jazda.CSV LOG-01-013-023-xxx-popostoju.CSV LOG-01-013-023-xxx-zimny.CSV
-
[AVF] Problem elektroniczny? Check Engine, notlauf
Należy sprawdzić czy komputer i przekaźniki na podszybiu nie pływają w wodzie.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
O ile pamiętam to czas reakcji powinen być mniejszy (1 ms ale to piszę z pamięci) Tak czy inaczej jeśli czas jest zbyt długi to w efekcie układ trochę świruje i np. zbliżając się do przeszkody będziesz miał na przemian sygnał ciągły po czym znowu przerywany. Niestety to bolączka oryginalnych używek. Jak kupiłem więcej i wybrałem do malowania pod kolor te poprawnie działające (po wcześniejszym przetestowaniu).
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
W związku z możliwością wymiany samych gumek, postanowiłem spróbować przeprowadzić taką operację. Co prawda kształ tych oryginalnych z VW nie zgadzał mi się (brak gumowego spoilera) więc znalazłen na allegro poniższe. Da się je zamontować po skróceniu końcow i podcięciu gumy pod mocowanie. Sama wymiana gumek w wycieraczkach zajęła pół godziny spokojniej pracy. Zobaczymy ile to wytrzyma (tuż po zamontowaniu zbiera idelanie) ale za 15 pln postanowiłe zaryzykować. allegro.pl ALLEGRO.PL Jak ktoś ma wycieraczkę tylną od Q5 to podejdą oryginały VW z linku kolegi lub takie: allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Audi A4 B6 2001r - Światła przeciwmgielne nie działają tak jak powinny
Uszkodzony włącznik świateł albo coś rzeźbione przy wiązce. Masz vaga? Nie wywala błędów włącznika na pozycji świateł mijania? Napisz numery MCE oraz włącznika świateł.
-
Nie grają tylne głośniki z radio Concert w Audi A4 B7
masz w prawym boczku bagażnika wzmacniacz i głośnik niskotonowy?
-
Montaż i działanie czujnika jakości powietrza klimatronic
Znalazłeś przyczynę usterki?
-
Parktronic, PDC, parktronik
Może masz włożoną w gniazdo haka na stałe przejściówkę i przez to PDC dostaje informację o podpiętej przyczepie?
-
Lampka wewnętrzna i fotochrom fabrycznie - gorąca prośba
Te lampki da się dostosować - dołożyć diodę. Kiedyś opisałem na forum jak to przerobić, niestety zdjęcia się skasowały z sewera. Lampka, którą dodał kolega ma oznaczenie pod wersję z otwieranym dachem..
-
Lampka wewnętrzna i fotochrom fabrycznie - gorąca prośba
np ta allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Lampka wewnętrzna i fotochrom fabrycznie - gorąca prośba
co ciekawe w Etce brak rozróżnienia. Kup lampkę od a4 b7 lub exeo, może będzie miała odpowiednie przyciski
-
Kodowanie licznika a4 b6 ciągle świeci się rezerwa
Czyli rozwiązałeś problem? Miałeś zakodowane quattro?
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
takie połączenie wg schematów występowało w przypadku a4 b7 po 2006 roku gdy zamontowane było zwykłe radio. Może z radia można było dezaktywować audiopilot, zastępując sterowanie głośnością od prędkości (funkcja w radiu) - ale to tylko mój domysł. Jeśli masz RNS-E i podłączony audiopilot to musisz odpiąć ten kabel. Jak widać wiązka jest od zwykłego radia.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Wymień mikrofon, ja mimo że miałem z A4 B6 to musiałem wymienić na nowszy (z B7), bo rozmówcy narzekali że słabo mnie słychać.
-
Kodowanie licznika a4 b6 ciągle świeci się rezerwa
dziwne masz to kodowanie, jak pod czujniki zapięcia pasów. Jeśli nie masz czujników zapięcia pasów to powinieneś mieć kodowanie 00101
-
Kodowanie licznika a4 b6 ciągle świeci się rezerwa
podaj kodowanie licznika.
-
Kostka iso od radia
Nie oddawaj tak szybko tego modułu bo jak pojedziesz to Car audio to Ci ten sam moduł sprzedadzą i zamontują drożej. Weź to co masz, jedź do zakładu i niech Ci to podłączą.