Treść opublikowana przez bobikos
-
Kostka iso od radia
Ok, rzeczywiście się coś nie zgadza. Niech kolega zrobi więcej zdjęć oryginalnej wiązki auta i ewentualnie ją rozizoluje.
-
Kostka iso od radia
Jak załączysz zdjęcia kostek iso od tego modułu to napiszę Ci co gdzie podłączyć, bo do podłączenia będą 4 przewody - te dwa splecione ze sobą to cany (idą do licznika), poza tym stałe zasilanie (do czerwono-niebieskiego) i masa (do brązowego) powinny wystarczyć żeby to zadziałało. Jak choć trochę ogarniasz elektrykę w aucie to sobie poradzisz. Cany ciągniesz do licznika CAN H (pin 7 kostki 20 pinowej) do pinu 20 w niebieskiej kostce licznika CAN L (pin 12 kostki 20 pinowej) do pinu 19 w niebieskiej kostce licznika Nie wiem czy po dołożeniu kierownicy multifunkcyjnej odpowiednio zakodowałeś moduł kierownicy,
-
Kostka iso od radia
Tak jak pisałem, da się to podłączyć ale bez rzeźbienia i ciągnięcia canów do licznika się nie obejdzie. To jest moduł który pozawala wymienić farbyczne radio na uniwersalne. Ty natomiast masz instalację pod niefarbyczne radio i tak plug&play nie podejdzie.
-
Kostka iso od radia
Ta instalacja wygląda na fabrycznie przygotowaną pod uniwersalne radio i nic w niej nie musisz zmieniać. Jeśli w brązowej kostce od głośników masz 8 przewodów (a widzę że masz) to na 100% masz przygotowanie pod zwykłe radio. Jeśli dokupiłeś moduł do komunikacji po CAN to musisz do niego dociągnąć przewody CAN z licznika. Podaj model modułu.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
A gdzie masz podpięte zasilanie czujnika deszczu - powinno być stałe +12V. Wycieraczju nie powinny wykonywać takiego ruchu - nie działają dopóki ich sam nie wyzwolisz lub nie przekroczysz prędkości chyba 10 km/h przy mokrej szybie.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
O ile kojarzę wiązki są identyczne. Nie wiem jak zachowują się czujniki od b7 z modułem od b6 (o ile masz moduł z b6). W ostateczności możesz wymienić moduł od b7 bo to groszowa sprawa
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Musisz założyć pompę od B7 quattro. Jak jej nie wymienisz od razu to nic się nie stanie, żadnych błędów nie będzie. Poza tym skrzynia którą kupiłeś ma naprawdopodobniej zewnętrzny układ chłodzenia. Jak chcesz zrobić jak ori to musisz wymienić chłodnicę na wersję od automatu (z chłodnicą oleju).
-
[B6 AWX] Problem przy odpalaniu i ze spalaniem
Tu masz szczegóły w sprawie doboru szklanek:
-
Błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji
najpierw sprawdź bezpiecznik od czujnika. Potem poprawny dobór samego czujnika po VIN. Prawdopodobnie tylko z oryginału. Jest już wątek na ten temat, poszukaj.
-
[B6 AWX] Problem przy odpalaniu i ze spalaniem
sprawdź czy fachowiec dobrał odpowiednie szklanki czyli czarne. Jeśli założył srebne INA to będzie problem z odpalaniem bo podpiera zawory. Ostatnio przerabiałem temat, dwa warsztaty szukały usterki, 3 razy wymienione oringi a poprawy żadnej nie było. Przy złych szklankach jak odpalisz zimne auto i dasz od przegazujesz na ok 3000 obr/min to puszczeniu gazu auto zgaśnie i następnie przez chwilę będzie kręciło bez kompresji. Jeśli tak masz to na bank złe szklanki założone.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Wiązka sedan/avant nie powinna się różnić. Wg schematu rzeczywiście w wiązce jest spinka ekranu raz z masą wzmaczniacza a drugi raz w punkcie pod deską rozdzielczą. Czy główną masę i masę ekranu za klimatronikiem przykręciłeś bezpośrednio do wyznaczonej śruby karoserii? Czy moduł świateł dziennych masz podłączony do masy gdzieś w okolicy? Zasilanie do Bose skąd wziąłeś i gdzie masz wpięte zasilanie modułu świateł?
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Niech się koledzy jeszcze wypowiedzą ale mam wątpliwości co do podpięcia ekranu z dwóch stron.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Czy ekran ma podłączoną masę od strony radia? Czy na drugim końcu też jest podłączony do masy? Czy wiązka jest oryginalna czy dorabiana?
-
[B7 TDI PD] Dokręcenie głowicy
Raczej sprawdź króciec płynu wychodzący z tyłu silnika bo tam może uciekać. Znaduje się pod vacum pompą, do głowicy idzie metalowyc element a potem jeszcze plastikowy. Szukaj wycieku na zimnym silniku bo potem płyn odparowuje. To co piszesz wydaje się być nierealne. Obejrzyj też przewód chłodzący idący pod vaccum pompą do głowicy, od paliwa potrafi spuchnąć.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Napisz jeszcze jak podłączyłeś ekran przewodu sygnałowego z radia do bose, bo to ma znaczenie
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Wiesz gdzie jest problem, proponuję wywal to badziewie bo widać że sieje po instalacji. Możesz przecież zakodować tryb skandynawski w MCE. Skoro masz lampy na H7 to nie bardzo widzę powód do ich oszczędzania.
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
Powiedzcie jakie są rozwiązania na zerwany gwint szpilki napinacza w głowicy? Czytałem że wstawia się tulejkę bo helicoil może nie wytrzymać? Przerabiał ktoś z was to?
-
Problem ze wskaźnikiem paliwa
pływak jest taki sam i tylko pływak przekładasz. Znalazłem Ci najtańszą pompę ale możesz oczwiście poszukać od benzyny, wtedy będziesz miał zapasową pompę. Generalnie nie uzupełniłeś profilu i nikt nie wie o jakim silniku rozmawiamy.
-
Problem ze wskaźnikiem paliwa
Np tu allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Problem ze wskaźnikiem paliwa
Kup jakąkolwiek pompę od a4 b7 fwd, wtedy na pewno będziesz miał dobry pływak.
-
Problem ze wskaźnikiem paliwa
Napisz jak już zrobisz coś konkretnego. Na razie nie sprawdziłeś nic z sugerowanych rzeczy.
-
Dolna osłona silnika do TDI
Ostatecznie kupiłem osłonę skrzyni od B7 o nr 8E0863824 i bardzo ładnie pasuje do B6 Q
-
Dolna osłona silnika do TDI
Kolejne pytanie Ile spinek jest potrzebnych do zamontowania osłony silnika i skrzyni? Znalazłem info w innym wątku (ceny z 2016): 8D0805121 x 8 śruby podłogi (12zl szt) 8D0805960 x 8 blaszki z gwintem (6,80zl szt) 4A0805137 x 8 gumowe podkładki (0,80zl szt) 8E0805121A x 3 śruby frontu (16zl szt) Do tego dochodzą jeszcze spinki od tych małych chlapaczy (dla dwóch szt): Metalowe: 8D0805121 x 2 śruby podłogi (12zl szt) 4A0805137 x 2 gumowe podkładki (0,80zl szt) 8D0805960 x 2 blaszki z gwintem (6,80zl szt) - mocowane do osłony silnika Plastikowe 4A0805121C x 4 kołek mocujący 4A0805163 x 4 klip Dobrze wylistowałem?
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Masz pasywne głośniki z przodu, tylko tył jest ze wzmacniacza. Jeśli miałbyś bose i wszystkie głośniki ze wzmacniacza to wtedy rzeczywiście koduje się 0 w sound system. Teraz przy przekodowaniu na 0 przód przestanie grać. Kodowanie w options 1 możesz zmienić, być może minimalnie się coś poprawi.
-
Problem ze wskaźnikiem paliwa
Jest źle dobrany pływak lub ktoś wymieniał licznik i dał od nowszego modelu. W roku 2002 była zmiana pływaków ( i liczników też) i jak jest źle dobrany pływak do licznika to pokazuje odwrotnie. Jako że najłatwiej wymienić pływak, najlepiej gdybyś odczytał numery pływaka, czyli trzeba go wyjąć. Rób to jak będziesz miał poniżej połowy paliwa w zbiorniku bo inaczej paliwo wyleje się przez otwór pompy. Napisz jaki masz rok modelowy auta.