Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. Schemat jest zły bo pokazuje że przekaźnik jest sterowany masą, a w rzeczywistości sterowany jest +12V z MCE. Tak czy inaczej MCE do sprawdzenia, tylko kup odpowiedni, bo między low a high są różnice i bez małych przeróbek w kablach nie będzie odpowiednio działał.
  2. cany też widać nie podłączone - czyli brak włączania radia i podświetlenia. Podłącz wszystko porządnie od nowa.
  3. Czy pozostałe elementy sterowane przez MCE - światła, wycieraczki, spryskiwacze - działają poprawnie?
  4. W dyskusji wkradł się poważny błąd, bo przekaźnik klaksonu wysterowywany jest przez MCE a nie MK. Ten schemat króry zamieściłeś jest błędny. Sterowany jest +12V z pinu 1 kostki 32 pin. Pozostaje kwestia sprawdzenia błędów w MCE oraz dobranie odpowiedniej wersji - low lub high. tu masz o MCE
  5. Nie koncentruj się na zmianach zasięgu bo ten może być przeliczany w zależności od stylu jazdy. Po zmianie wartości w kanale adaptacji 29 obserwuj czy poziom paliwa nie spada i nie podnosi się w krótkim czasie.
  6. Gdzie robiłeś zworę w przekaźniku? Jeśli w obwodzie roboczym to sprawdziłeś tylko czy klaksony są sprawne, ale nie wiadomo czy sprawny jest przekaźnik. Zanim wymienisz MK sprawdź czy obwód cewki przekaźnika działa - podaj masę na pin 6 oraz sprawdź czy na pinie 4 jest +12V. Może to kwestia przekaźnika lub jego zasilania.
  7. zmieniaj pojedyńczo, na razie tylko kanał 29, daj np na 132 lub 136. Jak rozumiem problemy z wahającą się wskazówką występują tylko poniżej 1/4 poziomu?
  8. Gdyby ktoś szukał to potrzebny jest mikroswitch D2HW-A201D Mikroprzełącznik IP67 Omron
  9. bobikos odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    trzeba sprawdzić, niby w b6 też to występuje dla 1BD, BV, BE
  10. bobikos odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Znalazłem już że jest spawane do budy Swoją drogą do EU idzie 8E1 805 645 oraz widoczne na zdjęciu łączniki spawane do budy
  11. bobikos odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Macie zdjęcie tej rozpórki, gdzie i jak to się montuje?
  12. sprawdź tylko czy w torsenie nie masz drugiego korka do spuszczenia oleju. Zalewasz całą skrzynię z torsenem przez korek przy półosi.
  13. bobikos odpowiedział(a) na powertrain temat w Audi A4 B6/B7
    Wg numeru który podałeś masz dyfer o oznaczeniu ETS. Na dyfrze od dołu masz wybite oznaczenie, sprawdź czy zgadza się. Jesteś pewny że to dyfer? Wymieniałeś w nim olej? Oznaczenie G052145S2 SAE 75W90
  14. Wydaje się że wystarczy abyś zakupił kompletną wtyczkę (może masz już w radiu) i odpowiednio polutował kable. Pokaż reszczę podłączonych kostek. W bagażniku jest subwoofer ze wzmaczniaczem? Tu masz temat:
  15. Jak zrobisz korekty w kanałach to napisz czy pomogło, na razie to jeszcze nic nie poprawiło się. Innym rozwiązaniem jest tankowanie zanim zejdziesz do 1/4.
  16. Albo wina pistoletu albo przytkane odpowietrzenie baku. Ja u siebie muszę pistolet wkładać nieco płycej inaczej cały czas odskakuje.
  17. Dystans zmienia się w zależności od średniego spalania. Jak będziesz delikatnie jechał to dystans będzie się zwiększał, jak przyciśniesz to zmniejszy się. Oczywiście takie zmiany nie są pokazywane natychmiast, licznik analizuje spalanie i z pewnym opóźnieniem zmienia zasięg. Twój problem jednak dotyczy niespójności wskazań ilości paliwa i zasięgu przy ilościach paliwa poniżej 1/4. Do baku quattro wchodzi ok 65 litrów (bak jest mniejszy niż w FWD)
  18. Wartości w który powinny mieścić się odczyty czujników: Fuel Level Sensor 1 should be G in your wiring diagram, located on the Passenger side of the vehicle. (295 to 305 Ohms empty and 56 to 68 full) Fuel Level Sensor 2 should be G169, located on the Driver's side of the vehicle. (275 to 296 Ohms empty and 47 - 65 full)
  19. Wszystko wygląda ok. Próbowałeś z tym bezpiecznikiem (nr 15)? Wyjmij go na dłuższą chwilę. Jak to nie podziała to możesz spróbować w kanale 29 zmienić wartość 128 na trochę większą i obserwować co się dzieje.
  20. Zrób to co Ci napisałem - logowanie i zapisywanie wartości w trakcie tankowania DO PEŁNA, najlepiej od głębokiej rezerwy. W ogóle kiedykolwiek tankujesz do pełna to auto? Wyjmij też bezpiecznik od licznika na dłuższą chwilę żeby zresetował przeliczany zasięg. O dziwo zawsze na drugim kanale masz w okolicach 0 litrów i to budzi moje wątpliwości. Czy lewy pływak jest w ogóle dobrze zamontowany i sprawny?
  21. Podaj proszę kodowanie licznika. Czy masz webasto w aucie? Pompa jest pod webasto, czy nie była wymienana?
  22. zaślepienie EGR to co innego niż odcięcie podciśnienia od sterowania tymże EGR. Ty prawdopodobnie masz nieszczelność w układzie podciśnienia. Może membrana w klapie gaszącej albo EGR padła?
  23. sprawdź węże podciśnienia czy nie są sparciałe/przełamane oraz same zawory od EGR i klapy gaszącej. Na próbę możesz odłączyć węże od zaworów i pozaślepiać je.
  24. Aby rozwiać wątpliwości poprosiłem aby kolega Wosikxxx zatankował do pełna. Aby mieć pełen obraz logi powinny zostać zrobione przed i po tankowaniu. Najlepiej zlogować na zapłonie podczas taknowania aby widzieć jak zmieniają się wartości. Do tego wypadałoby aby podał informację ile paliwa mogło być w baku. Jak dla mnie podejrzane są wskazania drugiego czujnika który w większości przypadków pokazuje bardzo małe ilości paliwa i interpretuję że paliwo przepompowywane jest z jednej części zbiornika ale nie jest poprawnie odczytywane w drugiej części. Kolego Wosikxxx podaj vin auta i numery pływaków jakie masz zamontowane, będziemy weryfikowali czy masz założone poprawne pływaki. W B6 była zmiana w 2003 roku i źle dobrane pływaki pokazują wartości odwrotne (wtedy przy pełnym baku pokzuje rezerwę), natomiast pływaki z B7 mogą nie pokazywać odpowiednio w B6 po 2003 bo też mają trochę inne wartości. Może masz pływak/pompę z czujnikiem od B7.
  25. Ja widzę że maleje. Gdyby były złe pływaki to przy pustym baku miałby wskazania że jest pełny, a tu widać że mniej więcej dobrze pokazuje

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.