Treść opublikowana przez bobikos
-
[B6 TDI PD] Problem z odpalaniem na ciepłym.
sprawdź przy okazji EGR z klapą gaszącą i układ podciśnienia do tych elementów
-
[B6 TDI PD] Problem z odpalaniem na ciepłym.
Jakie wskazania są z czujnika temperatury? Do sprawdzenia również ciśnienie wytwarzane przez pompę tandemową, może już nie daje rady. Jak odpali to jeździ normalnie?
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Nie będę się sprzeczał z Tobą bo wiem że kwestie klimatroników analizowałeś dokładnie. Niemniej brak pracy wentylatora nie oznacza jego uszkodzenia. Wystarczy wykonać output test w klimatroniku żeby mieć pewność. Sprawdzanie elementów na krótko w tym aucie raczej mija się z celem.
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Wydaje się że jednak sama sprężarka do przeglądu (zawór regulujący lub sama sprężarka). Parametry wysterowania zaworu są poprawne, wentylator nie załączy się poniżej 9 barów. Możesz jeszcze sprawdzić czy w układze jest odpowiednia ilość czynnika (ściągnąć czynnik i nabić ponownie do wymaganej wartość). Jak ściągniesz czynnik to sprawdź czy na dyszy rozprężnej nie ma opiłków, ich obecność będzie świadczyć o konieczności wymiany sprężarki oraz płukaniu układu.
-
Brak świateł po myjce
Sprawdź czy nie leje się woda do środka na MCE i po ściance grodziowej
-
"Latający" tył samochodu
sprawdź: - gumy stabilizatora i sam stabilizator (może mieć uszkodzone plastikowe tulejki) - tuleje tylnych sanek, - tuleje wahaczy - czy sprężyny są całe (być może któraś pękła)
-
Mocowanie tylnej lampy
8E0945299A za grosze w ASO albo w internecie szukaj.
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
to szukaj wg numeru 8E0260805D, ale wyskakuje to samo sprzęgło dla Twojej sprężarki oraz tej z końcówką AB. Generalnie etka rozróżnia tylko dwa modele tego sprzęgła, drugie wygląda zupełnie inaczej.
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Czyli sprzęgło z linku bedzie pasowało.
-
"Modem" Sony Ericsson pod schowkiem
dołożony zestaw glośnomówiący, wygląda jak hcb-300
-
Czujnik kąta skrętu
Czy ABS włącza się w momencie naciśnięcia hamulca czy przy mniejszej prędkości? Może któryś czujnik oszukuje przy małej prędkości? Na początek jednak wypadałoby doprowadzić do porządku czujnik skrętu. Wklej kodowanie modułu ABS oraz pełny błąd który wyświetla vag.
-
brak świateł drogowych, halogeny jedynie na postojówkach.
Kolega się zabiera do tematu od złej strony. Usterki które opisujesz najprawdopodobniej świadczą o uszkodzonym,źle dobranym lub źle podłączonym przełączniku świateł. Skoro masz funkcję auto to powinieneś mieć też czujnik zmierzchu w lusterku. Czy masz taki czujnik? Sprawdź również wersję MCE (jaka literka na końcu oznaczenia). Wyjmij i sprawdź oznaczenie włącznika oraz napisz na który pin wchodzi żółty kabel w kostce włącznika (na 11 czy 13). Manetkę od świateł drogowych zostaw w spokoju. Jeśli posiadasz, sprawdź vagiem błędy w MCE. Tak jak kolega napisał żeby wyjąć włącznik wciskasz pokrętło i przekręcasz w prawo a następnie wyciągasz włącznik.
-
Od czego ten przyłącz?
zaślep ten krócieć bo może z niego wypływać paliwo, albo kup pompę bez tego króćca a tą pompę dołącz do sprzedawanego webasta.
-
Czujnik kąta skrętu
Jest elementem systemu ESP. A ESP i ABS jest obsługiwany przez jeden sterownik. Napisz w czym jest problem. Vag będzie potrzebny
-
[B6 AVF] Silnik się poci i brak elementu?
ta zaślepka powinna tam być, niczego nie brakuje. Skąd się poci musisz sam namierzyć, najlepiej umyj silnik i będziesz widział, zapocenie pochodzi z oleju, być może poci się na uszczelce głowicy.
-
Klimatyzacja nie chłodzi przy wysokich prędkościach.
- Wentylator klimy 1.8t bfb
Wentylator jest sterowany płynnie. Jak wejdziesz w output test ECU lub Klimatornika to gdy następuje test wentylatora, jego obroty zmieniają się miedzy minimum a maksimum.- Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Na początek połóż się pod samochód i jeśli nie masz osłony to koło pasowe sprężaki będzie widoczne. Sprawdź czy w ogóle tą czarną tarczę masz na kole pasowym. Ona potrafi się odkręcić i odpaść, wtedy klima przestaje działać.- Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Przy okazji sprawdź też rolkę napinającą paska i sam pasek czy są ok.- Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Sprzęgło kompresora zapewne zerwane, ale to nie znaczy że kompresor jest do wymiany. Zrób zdjęcie kółka sprężarki od dołu auta to będzie wiadomo jakie sprzęgło idzie u Ciebie, chociaż obstawiając po roczniku to raczej DENSO 7SEU16C o oznaczeniu 8E0260805AB i wtedy idzie takie sprzęgło: AUDI A4 B6 SPRZĘGŁO TARCZA SPRĘŻARKI KLIMATYZACJI 7398384357 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na allegro.pl za 149.99 zł - AUDI A4 B6 SPRZĘGŁO TARCZA SPRĘŻARKI KLIMATYZACJI (7398384357). Allegro.pl - Radość zakupów i... Jeśli potwierdzi się uszkodzone sprzęgło jak wyżej to wymieniaj komplet jak w aukcji a nie samą tarczę bo ta za chwilę znowu ulegnie uszczkodzeniu.- Klimatyzacja nie chłodzi przy wysokich prędkościach.
Niesprawna klapa mieszająca. Sprawdź błędy w klimie i zrób nastawy podstawowe.- poprawne podłączenie węży do nagrzewnicy
Da się je zamienić miejscami ale wtedy marnie się układają (chyba że zostały zamienione również w przelotce gumowej, wtedy układają się w miarę przyzwoicie). Powrót powinien być podłączony do górnego króćca i posiadać dziurkę do odpowietrzania układu. Najlepiej zrób zdjęcie, może ktoś wymieniał przewód i dał nieodpowiedni.- Seat Exeo / Blizniak A4 B7 / Klimatronic nie rowno chlodzi.
Druga opcja to mało czynnika w układzie, takie przypadki były już opisywane na forum.- Jablko wybieraka
Kiedyś tego szukałem i okazuje się że ten element wg etki nie występuje osobno. Kup używane cięgna razem z tym drążkiem i go przełóż. Od B7 też powinno pasować. Jak już to rozbierasz to wymień przy okazji kulkę która jest pod czerwonym kapturkiem jeśli ma luz. Tylko trzeba dobrze dobrać bo jest kila rodzajów- Silnik się przegrzewa, nie działają wentylatory
Kolego jarek 0495 nie wymieniles zielonego czujnika 4 pinowego ktory jest z tyłu silnika. Dwa do sprawdzenia jest modul wentylatorów, albo uszkodzony albo brak zasilania, obstawiam jednak ze uszkodzony, wymień go na sprawny uzywany z b6 lub b7. - Wentylator klimy 1.8t bfb